שעון בפסקל - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון בפסקל

asaf999

Recommended Posts

סתם שעון (כאילו דיגיטלי) או שעון עגול כזה?

שעון דיגיטלי אין בעיה לעשות (כדי לקבל את השעה אתה יכול להשתמש בgettime - בhelp כתוב איך משתמשים בזה)

בשביל לעשות שעון אנלוגי צריך לעבוד קצת יותר קשה, בעקרון זה לא אמור להיות קשה במיוחד אם אתה משתמש ב unit graph (אם אתה משתמש בטורבו פסקל) הבעיה היא שאני לא ממש יודע איך משתמשים בזה (צריך לאתחל שם איזה דרייבר או משהו...), אבל תמיד אתה יכול לעשות את זה בדרך הארוכה והמגעילה של לצייר כוכביות (פחות או יותר ידנית) אם אתה ממש משועמם ולא אכפת לך שזה יצא גועל נפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות,

אני מעוניין לבנות שעון דיגיטלי הכי פשוט שיש לא אכפת לי גם לעשות מכוכביות(רצוי שלא...),

איפה נמצא ה-help זו תיקיה או קובץ זה בתוך הפסקל או בתיקייה של הפסקל..?

הודה לך אם תגיד לי איפה אוכל למצוא את זה.

תודה רבה..

נ.ב

אני משתמש ב-Turbo 7.0

אם זה משנה בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס לאינדקס של הhelp (עם shift+F1) ופשוט תחפש שם GetTime (אתה יכול לכתוב את זה וזה יקפוץ לשם), כנס לזה וזה יתן לך את הכותרת של הפרוצדורה עם תיאור קצר על כל חלק (הייתי אומר את זה מהתחלה אבל לא זכרתי בדיוק אז עכשיו התקנתי עוד פעם את הקומפיילר כדי לבדוק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לופ שיבדוק את השעה בכל רגע ויעדכן את המסך בהתאם. אם אתה רוצה שהתוכנית תוכל להסגר כמו שצריך, אתה יכול להשתמש בתנאי keypressed. זה הולך משהו כמו

if (keypressed) then exit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

repeat
{clear screen, get time, dispaly time etc.}
untill keypressed;

כדי לנקות את המסך תשתמש בפרוצדורה clrscr. נדמה לי שצריך להשתמש ב-crt בשביל זה, ובכל מקרה בטח תצטרך פרוצדורות אחרות משם, אז לפני ה-var כתוב uses crt;.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי להוציא את הזמן ולנקות את המסך,

הבעיה שהוא מנקה את המסך אז בקושי רואים את מה שכתוב זה כל הזמן נעלם ולא כל כך רואים את זה....

לא רשמתי

dispaly time etc

אולי זאת הסיבה ...? לא הבנתי מה זה זאת פקודה?

תודה רבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי להוציא את הזמן ולנקות את המסך,

הבעיה שהוא מנקה את המסך אז בקושי רואים את מה שכתוב זה כל הזמן נעלם ולא כל כך רואים את זה....

לא רשמתי

dispaly time etc

אולי זאת הסיבה ...? לא הבנתי מה זה זאת פקודה?

תודה רבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...