צריך המלצה למאוורר 120mm שקט - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למאוורר 120mm שקט

AppleJack

Recommended Posts

חחחחחחחחחחח אוקיי הבנתי אותך.. תחשוב מה שאת רוצה נראה מה הוא יחליט בסוף !!

רק שידע שיש לו אפשרות לעשות זאת...

ואם אתה קורא לחשיפת חוטים והחלפתם בצורה שונה "מוד חשמלי" אתה........

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המממ...

כרגע יש 2 מאווררים שמתחברים עם ראש של 2 פינים (כל אחד) לכבלים שיוצאים מהמארז.

אם אני קונה מאווררים אחרים עם חיבור של 3 פינים, איזה 2 פינים אמורים לשמש אותי ?

(אני מבין שהחלפת ראש היא הכרחית פה ... רוב המאווררים באים עם ראש של לפחות 3 פינים )

ד"א, ice2k, אני לא עד כדי כך דפוק שאני "ישרוף חצי המחשב" לפני שאני יודע מה אני עושה (אולי אחרי :-X ). אבל טוב שהעלת את זה, כי עד עכשיו אפילו לא שמתי לב שמדובר ב-2 פינים ולא ב-3 :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד הוא מקבל את ההוולטאג' מאותו חיבור או שזה בנוסף?

במקרה ולמאוורר יש רק שני חוטים שמחוברים למארז (ואין חיברים נוספים מהמאוורר) אתה יכול בקלות לחבר כל מאוורר.

חותכים את החוטים של המאוורר החדש ומגלפים כ-ס"מ. - אתה חותך כך שהכבל מהמאוורר מספיק ארוך וכנ"ל בפינים שחתכך ממנו.

חותכים את הכבל של שני הפינים שיוצאים מהמאורר הישן ומגלפים גם פה כס"מ. - תשאיר כבל מספיק ארון במאורר הישן אולי תרצה להשתמש בו שוב פעם.

אתה מקבל מאוורר חדש עם שני חוטים גלויים וכבל של שני פינים עם חוטים גלויים בקצה השני.

מחברים את שני קצוות החטים תוך סיבוב ובהתאמה לצבעים. אחרי החיבור מכופפים את החלק הגלוי(והמחובר עכשיו) שיהיה בכיוון החוט ומהדקים טוב עם אירזולירבאנד.

אם יש אפשרות להלחים קודם אז יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי, מכל מאוורר יוצאים:

1. כבל מתח (2 גידים מתחברים למפצל מולקס רגיל של 4)

2. 2 גידים מתחברים למארז עם ראש 2 פינים

3. גיד אחד מתחבר ללוח אם עם ראש 3 פינים (רק אחד בשימוש) - למטרת חיווי בלבד- monitoring.

עכשיו, מה אני צריך לעשות עם מאוורר חדש שאני קונה שיש לו ראש 3 פינים ומתח מולקס 4פין?

1. מתח - אני מניח שכרגיל

2. ?

3. ?

מן הסתם, אני מניח שצריך תוצאה זהה :

לחתוך 2 גידים מהראש 3-פינים של המאוורר, לחבר להם ראש 2-פינים שיתחבר למארז, ואת הראש 3-פינים עם הגיד היחיד שנותר לחבר ללוח אם. רק בלי לטעות בבחירת הגידים.

משהו יכול לאשר לי את זה ? :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין אותך נכון בפועל אתה משתשמש רק בשני פינים ובגיד אחד ( צהוב) שמחובר ללוח אם.

כלומר במולקס אתה לא משתמש הוא למעשה משמש לחיבור טורי של מאווררים נוספים (אופציה).

כך ששני הפינים מקבלים אתח מהמארז (שמחובר לספק).

בהנחה שזה המצב:

אם המאוורר החדש מגיע עם שלושה חוטים ( שחור אדום צהוב)

שחור ואדום הולכים למקביל שלהם ב-2 הפינים למארז.

צהוב ללוח אם.

אם יש רק 2 חוטים זה פשוט אומר שלמאוורר הזה אין אפשרות לניטור ותצטרך להסתפק בשליטה שיש על המארז בלי האינפורמציה (או לבחור מאוורר אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HEHEHE אז כולם חכמים גדולים 8) בגלל שזה "כזה פשוט" היתי בטוח שאחרי שני פוסטים לאחר מה שרשמתי התרד יסגר עקב פתרון.

אז בוא נסבך את העניין :

המאוורר במארז שלו מקבל חשמל ממולקס , בקרה משני גידים שמחוברים לפוטנציומטר במארז , ומוניטורינג מכבל צהוב בודד שמתחבר ללוח אם.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר במולקס אתה לא משתמש הוא למעשה משמש לחיבור טורי של מאווררים נוספים (אופציה).

אני כן משתמש במולקס. אם אני מנתק את 2 הגידים מהמארז המאוורר עובד על פול עוצמה.

אז בוא נסבך את העניין :

המאוורר במארז שלו מקבל חשמל ממולקס , בקרה משני גידים שמחוברים לפוטנציומטר במארז , ומוניטורינג מכבל צהוב בודד שמתחבר ללוח אם.

מה לסבך? זה בדיוק מה שאמרתי, רק בשורה אחת :)

בקיצור, אני יעשה מה שאמרתי, לא צריך אישור מאף אחד, אני רואה שזה לא מתקדם. ההיגיון ינצח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב העניינים באמת מסתבכים עכשיו. אני שם לב שממאווררים חדשים יוצאים רק 3 גידים, ומשלי יוצאים 5 גידים.

הייתי בטוח שמכל מאוורר יוצאים 3 גידים (בקרה וחיווי) + 2 גידים (מתח). כנראה שזה ככה רק אצלי... אז מה זה אומר? שאי אפשר לשלוט על מהירות סיבוב של מאוורר אחר ?

ice2k, אולי במקום לצחוק מהצד תנסה לעזור, עושה רושם שאתה יודע מה לעשות. .?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שחור ואדום למולקס וצהוב ללוח-אם. (אפשר גם את שלושתם ללוח-אם אבל עדיף מתח ישירות מהספק)

אגב,תמיד אפשרי להלחים נגד או נגד משתנה על הכבל או לקנות את ה- FANMATE II של זלמן.

http://www.pandas.co.il/product_info.php?manufacturers_id=164&products_id=3757&PHPSESSID=c55355109e5477d6d54e9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...