מזרח תיכון בלי נשק גרעיני - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזרח תיכון בלי נשק גרעיני

IG

Recommended Posts

לא מדובר בכשל מודיעיני, אלא בכשל מדיני

א.כשבוש עלה לתפקיד שלו הוא נשאל לגבי עיראק, הוא אמר שהיא לא מהווה איום ושאין סיבה לדאוג ממנה.

כמה שנים אחרי הוא פלש לעיראק.

ב. אחד מהיועצים של בוש לענייני מודיעין הצהיר בתקשורת האמריקאנית ועדיין ממשיך להצהיר שבוש ביקש ממנו להמציא ראיות שלא קיימות על

נשק להשמדה המונית העיראק

ג. בוש לא רצה להסתמך על הערבים בשביל נפט. הוא רצה להביא נפט משלו. אז הוא פלש למקור השני לנפט בכל העולם.

ד. זה ידוע שארצות הברית מחזיקה נפט איפה שאין קידוחים - ארצות הברית מחזיקה במאגרי נפט עצומים שאינה מצהירה עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוש רוצה את הנפט? רק תחשוב כמה נפט הוא יכול היה לקנות בסכום הזה. בנוסף' date=' המלחמה היתה אחד מהגורמים לזינוק במחיר הנפט, בלעדיה הסכום האדיר הזה היה יכול לקנות אפילו יותר.

כלומר הטענה שלך פשוט לא הגיונית.

[/quote']

לא ידעתי שנפט מוכרים בסופר!

ממתי ניתן לקנות נפט בכזאת חופשיות, אתה חושב שמישהו היה מוכר לבוש נפט בסכום הזה(אפילו לא 0.0001% מהסכום)?! נפט זה משאב ששואבים מהקרקע והוא לא קיים בכל חור.

מקורות הנפט בעולם יחסית מוגבלים וזה לא כ"כ פשוט לאגור נפט כמו שאתה מתאר.

תסתכל תגובה מעליי, זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לך כבר 10 עמודים.

אז למה בוש עשה את זה? כבר הסברתי: לא בגלל העלות' date=' [b']למרות העלות. בגלל שסדאם הוא דיקטטור מסוכן ותוקפני באזור רגיש וחיוני לארה"ב ובגלל שסוכנויות הביון האמריקאיות האמינו (עדיין לא ברור אם בצדק או לא) שהוא מפתח להשמדה המונית וסדאם כבר הראה שהוא לא יהסס להשתמש בו. בגלל שהאנשים הרעים בעולם צריכים לראות שלשם שינוי, לאמריקאים יש נשיא שלא יהסס לפרק להם את הצורה אם הם יעצבנו אותו.

:lol:

למה שזה יהיה איזור רגיש לארה"ב? תחשוב קצת, למה המזרח התיכון הוא איזור רגיש בשביל ארה"ב.

אתה בטח תגיד: "כי זאת הדמוקרטיה היחידה באיזור".

אז למה ארה"ב לא יוצאת נגד המלחמה בפלשתינאים? הם קצת יותר מפריעים לנו כרגע

מעיראק, לא? וגם מאיראן(למרות שגם האיום הזה מתחיל לגבור).

ובמקום זאת, מנסים ליישב את ההדורים בינינו לבין הפלשתינאים שמגובים על ידי העולם המוסלמי...שהפלא ופלא! יש ברשותם המון נפט.

אם אתה באמת רוצה להתעמק בנושא, אמליץ על הסרט הבא:

http://us.imdb.com/title/tt0361596/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק קשור, אבל זה הפנים האמיתיות של האיסלם

http://www.faithfreedom.org/gallery.htm

לקוח מתגובה 12 לכתבה הזו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3211558,00.html

אני רק מחכה שהאירופאים יתעוררו... למי שלא זוכר, בעברם הם היו לא פחות אכזריים מול האויבים שלהם...

מחזק :yelclap: , דברים כל-כך נכונים יש בכתבה של השגריר (וגם ברוב התגובות). אולי שמישהו יפתח דיון חדש על הנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שנפט מוכרים בסופר!

ממתי ניתן לקנות נפט בכזאת חופשיות, אתה חושב שמישהו היה מוכר לבוש נפט בסכום הזה(אפילו לא 0.0001% מהסכום)?! נפט זה משאב ששואבים מהקרקע והוא לא קיים בכל חור.

מקורות הנפט בעולם יחסית מוגבלים וזה לא כ"כ פשוט לאגור נפט כמו שאתה מתאר.

תסתכל תגובה מעליי, זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לך כבר 10 עמודים.

אולי עוד ניסיון? נפט מוכרים בשוקי הנפט. יש מי שמייצר נפט ויש מי שצורך נפט. מי שמייצר את הנפט מוכר אותו למי שצורך את הנפט. מה אתה חושב שסעודיה עושה עם כל הנפט שהיא שואבת? אוכלת אותו? כמובן שלא. סעודיה מוכרת אותו. אז כן, נפט קונים בכזו חופשיות.

נפט לא קיים בכל חור, נכון. בארץ, למשל, אין נפט. אז מה, צריך לנסוע לחו"ל כדי לתדלק את האוטו בבנזין 95 אוקטן? לא, יש תחנת דלק בסביבה. אז מאיפה הדלק מגיע לארץ? ישראל קונה אותו ממדינות אחרות ששואבות אותו מהקרקע, מצרים למשל.

אני לא יודע בכמה דולר ארה"ב קונה נפט כל שנה, אבל זה בוודאות הרבה יותר מ- 0.0001% של 250 מיליארד דולר. בעצם למה לא לבדוק? הנה המספרים של ממשלת ארה"ב (קובץ אקסל). בשנת 2004, ייבוא הנפט של ארה"ב הסתכם ב- 166 מיליארד דולר - קצת יותר ממה שחשבת, נכון? ב- 2002, לפני המלחמה, הסכום היה רק 94 מיליארד. ההפרש הוא כמעט כולו תוצאה של עליית מחירי הנפט בשנים האחרונות וזו נגרמה בין השאר בגלל המלחמה בעיראק.

למה שזה יהיה איזור רגיש לארה"ב? תחשוב קצת, למה המזרח התיכון הוא איזור רגיש בשביל ארה"ב.

אתה בטח תגיד: "כי ישראל זאת הדמוקרטיה היחידה באיזור".

אז למה ארה"ב לא יוצאת נגד המלחמה בפלשתינאים? הם קצת יותר מפריעים לנו כרגע

מעיראק, לא? וגם מאיראן(למרות שגם האיום הזה מתחיל לגבור).

ובמקום זאת, מנסים ליישב את ההדורים בינינו לבין הפלשתינאים שמגובים על ידי העולם המוסלמי...שהפלא ופלא! יש ברשותם המון נפט.

הסיבה העיקרית היא נפט כמובן. אבל זה לא מה שאתה חושב. זוכר את מלחמת איראן-עיראק? בשלב מסויים שתי המדינות התחילו לתקוף מיכליות נפט שעברו במפרץ הפרסי, אז ארה"ב שלחה את הצי שלה להגן על המיכליות. כי חלק נכבד מהנפט שארה"ב קונה יוצא מהמפרץ הפרסי ואם לא היו מגינים על המיכליות, מחיר הנפט היה מזנק וכלכלת ארה"ב היתה סובלת.

המלחמה בעיראק גרמה לירידה ביכולת הפקת הנפט של עיראק ותרמה לעליית המחירים החדה. שוב, כלכלת ארה"ב סובלת מזה - מחיר הנפט כמעט הוכפל בשנתיים! ארה"ב יש אינטרס לשמור על המזרח התיכון רגוע. זו הסיבה שהם לוחצים על ישראל לוותר לערבים. מלחמה במזרח התיכון נמצאת בניגוד לאינטרסים של ארה"ב, וזה נכון גם למלחמה שהיא עצמה יזמה.

שוב, אם בוש היה רוצה עוד נפט ובזול, כל מה שהיה עליו לעשות הוא להסיר את המגבלות שהטיל האו"מ בעידודה של ארה"ב על ייצוא הנפט מעיראק.

אם אתה באמת רוצה להתעמק בנושא, אמליץ על הסרט הבא:

http://us.imdb.com/title/tt0361596/

להתעמק?! סרט מגמתי ודמגוגי. תיכף תציע לי לראות את "גן עדן עכשיו" כדי להתעמק בנושא הסיכסוך הישראלי-פלשתינאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי עוד ניסיון? נפט מוכרים בשוקי הנפט. יש מי שמייצר נפט ויש מי שצורך נפט. מי שמייצר את הנפט מוכר אותו למי שצורך את הנפט. מה אתה חושב שסעודיה עושה עם כל הנפט שהיא שואבת? אוכלת אותו? כמובן שלא. סעודיה מוכרת אותו. אז כן, נפט קונים בכזו חופשיות.

נפט לא קיים בכל חור, נכון. בארץ, למשל, אין נפט. אז מה, צריך לנסוע לחו"ל כדי לתדלק את האוטו בבנזין 95 אוקטן? לא, יש תחנת דלק בסביבה. אז מאיפה הדלק מגיע לארץ? ישראל קונה אותו ממדינות אחרות ששואבות אותו מהקרקע, מצרים למשל.

אני לא יודע בכמה דולר ארה"ב קונה נפט כל שנה, אבל זה בוודאות הרבה יותר מ- 0.0001% של 250 מיליארד דולר. בעצם למה לא לבדוק? הנה המספרים של ממשלת ארה"ב (קובץ אקסל). בשנת 2004, ייבוא הנפט של ארה"ב הסתכם ב- 166 מיליארד דולר - קצת יותר ממה שחשבת, נכון? ב- 2002, לפני המלחמה, הסכום היה רק 94 מיליארד. ההפרש הוא כמעט כולו תוצאה של עליית מחירי הנפט בשנים האחרונות וזו נגרמה בין השאר בגלל המלחמה בעיראק.

לא אמרתי שעכשיו זה לא מייקר את המכירים וזה שאני לא מכיר את המספרים לא סותר את הנקודה שלי.

א. נפט נהיה פחות ופחות זמין...מכיוון שהוא אוזל מן העולם, אני לא יודע באיזה קצב בדיוק זה קורה, אבל זה קורה.

ב. נכון לעכשיו, המחירים באמת עולים בגלל המלחמה(ואני לא אמרתי שהם לא), ברגע שארה"ב תצליח לשקם את עיראק,

בממשלת עיראק ישב פיתום של ארה"ב שיסחור בנפט עם ארה"ב בתנאים שלה.

אמנם ארה"ב סוחרת בנפט, היא קונה את הנפט שלה ברובו ממדינות מוסלמיות.

המדינות האלה דואגות שאחד האינטרסים של בוש לא יהיו חד-צדדיים לטובת , אלא גם לטובת

אחיהם הפלשתינאים.

לבוש נמאס להיות בובה של ערב הסעודית וזה שיש והיו לו קשרים עם איילי הנפט הגדולים של ערב הסעודית ולכן

הוא מטפח לעצמו בת ברית לסחר בנפט שיסחרו איתו בנפט לא משנה מה הדרך הפוליטית של ארה"ב תהיה.

לארה"ב יש רקורד לא קטן בתחום של יצירת בנות ברית לעצמה, ע"ע - הטאליבאן.

הסיבה העיקרית היא נפט כמובן. אבל זה לא מה שאתה חושב. זוכר את מלחמת איראן-עיראק? בשלב מסויים שתי המדינות התחילו לתקוף מיכליות נפט שעברו במפרץ הפרסי, אז ארה"ב שלחה את הצי שלה להגן על המיכליות. כי חלק נכבד מהנפט שארה"ב קונה יוצא מהמפרץ הפרסי ואם לא היו מגינים על המיכליות, מחיר הנפט היה מזנק וכלכלת ארה"ב היתה סובלת.

המלחמה בעיראק גרמה לירידה ביכולת הפקת הנפט של עיראק ותרמה לעליית המחירים החדה. שוב, כלכלת ארה"ב סובלת מזה - מחיר הנפט כמעט הוכפל בשנתיים! ארה"ב יש אינטרס לשמור על המזרח התיכון רגוע. זו הסיבה שהם לוחצים על לוותר לערבים. מלחמה במזרח התיכון נמצאת בניגוד לאינטרסים של ארה"ב, וזה נכון גם למלחמה שהיא עצמה יזמה.

א. כמו שאמרתי לפני זה, סובלת - בינתיים.

ב. אם הסיבה היא הנפט כמו שציינתי...אז כבר התקדמנו, רק שאתה עדיין מתעקש על איזושהי רעיוניות שמסתתרת מאחורי המלחמה הזאת.

להתעמק?! סרט מגמתי ודמגוגי. תיכף תציע לי לראות את "גן עדן עכשיו" כדי להתעמק בנושא הסיכסוך הישראלי-פלשתינאי.

הגבתי עוד תגובה אחרי ההודעה שציטטת.

אבל אתה כמובן בוחר להתעלם מזה, ולהפוך את הדיון לוויכוח חסר טעם.

רק לפשטות של העניין:

הסרט הזה הוא מגמתי כי הוא נגד המלחמה.

אני לא נגד המלחמה בעיראק, אני רק מסביר למה היא מתרחשת

ובוחר שלא להאמין למניעים עליהם מצהיר בוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לארה"ב יש רזרבות גדולות מאוד של נפט.

אלסקה (שניקנת מהרוסים) מלא בנפט.

והיא הרזרבה לשעת חרום של ארה"ב.

כשהנפט יגמר בעולם ,רק אז הם יתחילו לשאוב משם.

גילוי נפט באלסקה לפני זמן רב אתה בטוח שעוד לא החלו להשתמש בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילוי נפט באלסקה לפני זמן רב אתה בטוח שעוד לא החלו להשתמש בו?

או שלא הבנתי אותך או...שאתה לא קורא הודעות של אנשים (דבר שיעזור לך ברוב המקרים):

הוא כתב שיש להם הרבה רזרבות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק זה... גם אבל גם כשרצו להתחיל לקדוח ביותר רצינות הירוקים מנעו מהם... כי אלסקה זה שמורה טבעית וזה פגיעה בטבע ובאסקימואים שגרים שם וכו' וכו'

ברור מאילו שהאירגונים הירוקים יהיו נגד זה, אבל זה גם ברור מאילו שבמקרה שיהיה משבר נפט ולא יהיה מקור נפט אחר, אז כמעט לאף אחד לא יהיה אכפת מה "הירוקים" חושבים על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק זה... גם אבל גם כשרצו להתחיל לקדוח ביותר רצינות הירוקים מנעו מהם... כי אלסקה זה שמורה טבעית וזה פגיעה בטבע ובאסקימואים שגרים שם וכו' וכו'

On Deadly Ground

ברור מאילו שהאירגונים הירוקים יהיו נגד זה, אבל זה גם ברור מאילו שבמקרה שיהיה משבר נפט ולא יהיה מקור נפט אחר, אז כמעט לאף אחד לא יהיה אכפת מה "הירוקים" חושבים על זה...

חוץ מסטיבן סגל! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...