פינוי עמונה: מי התבזה יותר בעיניכם? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינוי עמונה: מי התבזה יותר בעיניכם?

Vega

מי אשם בביזיון עמונה?  

91 הצבעות

1. 1. מי אשם בביזיון עמונה?

• המדינה שלא מנעה ממתנחלים להגיע 24 שעות לפני והמשטרה שנקטה באלימות
    • המתנחלים שעברו על החוק, סרבו להתפנות והתעמתו עם שוטרים
    • כולם ביחד, לרבות הח"כים מהימין

Recommended Posts

לפי דעתי הטעות החמורה, והצביעו על זה עוד לפני הפינוי הייתה שלא מנעו מאנשים להגיע למאחז- את השטח היה צריך להגדיר כסטרילי, או לפחות למנוע מאנשים להיכנס אליו, כי במקום שהמקום יעמוד כמה שיותר ריק נהיה שם מאין פסטיבל כזה של הימין שהיה מאוד לא נחוץ, ואף קטלני, כפי שראינו.

דבר שני שהרגיז אותי זה נוכחות חברי הכנסת, שהתעמתו *במו ידם* עם שוטרים, ואחרי זה היה להם את החוצפה להופיע בתקשורת ולהתלונן שהכו אותם - דמגוגיה לשמה.

דבר נוסף שאני לא מבין זה - למה הפינוי נעשה לאור יום? פינוי כזה צריכים לעשות ב4 לפנות בוקר כשלאף אחד אין כוח ללכת מכות, ולא רק זה - אפשר גם להטיל עליהם עוצר ולחכות עד שהם יצאו או משהו כזה...

זה מובן שלמדינה והממשלה היה מסר להעביר שהם לא מתקפלים לפורעי חוק, אבל חבל שכדי להעביר את המסר הזה כל כך הרבה אנשים נפגעו. כנ"ל לגבי המתנחלים, ששלחו את הילדים שלהם להתעמת עם כוחות הבטחון- כפי שאמר רוני דניאל: אנו מגדלים דור של אנרכיסטים שמתנגדים לשלטון, אידיאולוגים צעירים ומשולהבים שלא חוששים לחטוף מכות ואין להם מנהיג או שום אדם שיכול לרסן אותם.

נ.ב. אני חושב שנהייתה הסלמה חריפה ברגע שקובץ מתנחלים תפס יס"מניק והרביץ לו (כפי שכולם ראו בתמונות), כי ממה ששמעתי על יס"מניקים - זה לא אנשים שכדאי להתעסק איתם (אלימים, חזקים, אכזריים - וחמושים מכף רגל עד ראש)... וברגע שמרביצים לשוטר- הם פשוט מזיינים את כולם במכות רצח שחבל על הזמן....

בתור איש שמאל אני קצת כועס על שלום עכשיו שקוראים לפינוי עוד מאחזים אבל עוד לא ראיתי גינוי פומבי מצידם לאלימות החריפה שהייתה שם, אבל מצד שני את הביקורת שלי אל פנחס ולרשטיין אני מעדיף לחסוך מכם כי זה לא יהיה ראוי לפרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 261
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המתנחלים הגזימו ומשטרה הייתה אלימה מדי.

הפינוי בעמונה ממש לא היה קרוב לדרך הפינוי בגוש קטיף, לא היה שום משא מתן או אפשרות לצאת בשקט ישר באו יס"מניקים ופיצצו את כולם מכות ופרשים פשוט דרסו אנשים.

הכי מעצבן אותי שכבר אצל חלק גדול מהציבור המתנחלים הם כמו ערבים, קראתי טור של עיתונאית כלשהי שאומרת שיה צריך להתנהג עם המתנחלים כמו שהתנהגו עם הערבים באוקטובר 2000.

ממתי המתנחלים שאמנם נגד מדיניות מדינת ישראל הם אותו דבר כמו ערביי ישראל שהיו מעדיפים שתהיה פה פלסטין?

אני חושב שזה ממש טיפשי שפינוי את עמונה והשוק בחברון בגלל שהמתנחלים שם עושים צרות לערבים... אולי זה נשמע גזעני או פשיסטי אבל המתנחלים הם יותר אזרחים מהערבים. אולי הם עוברים על החוק בצורה כלשהי בכך שהם "מתעללים" בערבים אבל זה לא סיבה שיפנו אותם ובטח שלא בצורה כה אלימה.

המשטרה הייתה הגורם העיקרי באלימות בכך שלא נתנו סיכוי למי שכן רצה להתפנות בהתנגדות פסיבית, להתפנות בלי לקבל מכות רצח.

כאן אפשר לראות את אלימות השוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתנחלים הגזימו ומשטרה הייתה אלימה מדי.

הפינוי בעמונה ממש לא היה קרוב לדרך הפינוי בגוש קטיף, לא היה שום משא מתן או אפשרות לצאת בשקט ישר באו יס"מניקים ופיצצו את כולם מכות ופרשים פשוט דרסו אנשים.

הכי מעצבן אותי שכבר אצל חלק גדול מהציבור המתנחלים הם כמו ערבים, קראתי טור של עיתונאית כלשהי שאומרת שיה צריך להתנהג עם המתנחלים כמו שהתנהגו עם הערבים באוקטובר 2000.

ממתי המתנחלים שאמנם נגד מדיניות מדינת ישראל הם אותו דבר כמו ערביי ישראל שהיו מעדיפים שתהיה פה פלסטין?

אני חושב שזה ממש טיפשי שפינוי את עמונה והשוק בחברון בגלל שהמתנחלים שם עושים צרות לערבים... אולי זה נשמע גזעני או פשיסטי אבל המתנחלים הם יותר אזרחים מהערבים. אולי הם עוברים על החוק בצורה כלשהי בכך שהם "מתעללים" בערבים אבל זה לא סיבה שיפנו אותם ובטח שלא בצורה כה אלימה.

המשטרה הייתה הגורם העיקרי באלימות בכך שלא נתנו סיכוי למי שכן רצה להתפנות בהתנגדות פסיבית, להתפנות בלי לקבל מכות רצח.

כאן אפשר לראות את אלימות השוטרים.

אני חושב שנוצער איזשהו אי-הבנה בין המתנחלים והמדינה, כיוון שאני מניח שחלק מן המתנחלים שיערו כי הם יוכלו להתנגד באופן פאסיבי (להגרר על הרצפה ולבכות - במקום לחטוף אלות בראש וסוסים לפנים), אם כי המשטרה לא ממש רצתה "להתמרח" וכך נוצר מצב שאנשים שיכול להיות שלא התכוונו להתעמת באלימות קשה (להתעמת כן, באלימות לא) עם המשטרה נקלעו לתוך סיטואציה מפחידה.

אם כי לעומת זאת, עליך לשים לב שהסיטואציה מגוש קטיף היא קצת שונה- בגוש קטיף פינו גברים-בעלי-משפחות, נשים, ילדים, סבים וסבתות - בעמונה פינו בני נוער מסוכנים ואנרכיסטים שניסו לרמוס את החוק, ומה שקרה להם אתה כבר יודע..

פינוי עמונה הינו הכרחי, כיוון שאיך שלא תסתכל על זה מדובר בקבוצת פנאטים משיחיסטים שמנסים להכתיב לנו את סדר היום הציבורי על ידי קביעת עובדות בשטח- וזהו דבר שמדינה שבה שורר שלטון חוק לא ניתן לאפשר. הזלזול שלך בערבים, ואני לא מדבר על הפלסטינים כעם, אלא על הערבים כגזע מחליא אותי, ואיני מבין איך זה שאדם בר דעת, בן אותו עם שניסו להכחיד לפני עשרות מעטות של שנים בגלל הגזע שלו מסוגל לחשוב דבר כזה.

לא הסקת את המסקנות הרצויות? אדם הוא אדם, וזה לא משנה מה הגזע שלו. ואני לא מדבר על הפלסטינים עכשיו, אלא על הגזענות שלך כלפי ערבים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שנוצער איזשהו אי-הבנה בין המתנחלים והמדינה, כיוון שאני מניח שחלק מן המתנחלים שיערו כי הם יוכלו להתנגד באופן פאסיבי (להגרר על הרצפה ולבכות - במקום לחטוף אלות בראש וסוסים לפנים), אם כי המשטרה לא ממש רצתה "להתמרח" וכך נוצר מצב שאנשים שיכול להיות שלא התכוונו להתעמת באלימות קשה (להתעמת כן, באלימות לא) עם המשטרה נקלעו לתוך סיטואציה מפחידה.

אם כי לעומת זאת, עליך לשים לב שהסיטואציה מגוש קטיף היא קצת שונה- בגוש קטיף פינו גברים-בעלי-משפחות, נשים, ילדים, סבים וסבתות - בעמונה פינו בני נוער מסוכנים ואנרכיסטים שניסו לרמוס את החוק, ומה שקרה להם אתה כבר יודע..

פינוי עמונה הינו הכרחי, כיוון שאיך שלא תסתכל על זה מדובר בקבוצת פנאטים משיחיסטים שמנסים להכתיב לנו את סדר היום הציבורי על ידי קביעת עובדות בשטח- וזהו דבר שמדינה שבה שורר שלטון חוק לא ניתן לאפשר. הזלזול שלך בערבים, ואני לא מדבר על הפלסטינים כעם, אלא על הערבים כגזע מחליא אותי, ואיני מבין איך זה שאדם בר דעת, בן אותו עם שניסו להכחיד לפני עשרות מעטות של שנים בגלל הגזע שלו מסוגל לחשוב דבר כזה.

לא הסקת את המסקנות הרצויות? אדם הוא אדם, וזה לא משנה מה הגזע שלו. ואני לא מדבר על הפלסטינים עכשיו, אלא על הגזענות שלך כלפי ערבים..

ברגע שאותו אדם רוצה שאני אמות אז אני לא אתחשב בו בגרוש

כן, הערבים בכלליות בעד שהיהודים יעופו מפה למקום אחר.

הערבים שבחרו בחמאס שהיא תנועת טרור לא שווים אצלי כלום

ככה זה העם הערבי ואין מה לעשות. סתם שמלאנים אוהבים לשחק אותה יפי נפש.

הקם להורגך השכם להורגו.

אני לא שם זין על ערבים. זה לא אומר שאני שונא כל ערבי שאני רואה אבל ערבים בכלליות לא נחשבים אצלי אנשים שצריך בכלל לחשוב על לדבר איתם ובטח שלא להשוות אותם למתנחלים שלפני ההתנקות נתנו את הנשמה שלהם למדינה וככה הם קיבלו בחזרה.

אם היו מנסים לפנות מושבקנים, קיבוצניקים, צפון תל אביבים, חרדים הייתה התנגדות הרבה הרבה יותר חריפה.

צפון תל אביב ממש משמ לא יאהבו שמפנים אותם מהבתים... אבל כשזה חלק מהאוכלוסיה שהם אפילו לא יודעים להגיד איפה הם נמצאים במפה הם לא שמים זין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה ערבים ישראלים שהם אנשים מאוד נחמדים, שאגב אם לא היו אומרים לי שהם ערבים אז בכלל לא הייתי יודע.

מה שאתה רואה בטלויזיה זה לא בהכרח המציאות, בכל זאת, על שנאת חינם חרב בית המקדש, או משהו כזה, לא?

זה מובן ולגיטימי שתשנא את האויב, אבל לא את הגזע הערבי. זה פשוט לא אותו דבר.

זה פשוט טמטום לחשוב שבגלל שמישהו ערבי אז הוא יתמודד בצורה שונה עם דברים, או שהוא נחות מיהודי או כל דבר אחר. תסיק את המסקנות. אדם הוא קודם כל אדם, לפני הדת ולפני הגזע שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שם זין על ערבים. זה לא אומר שאני שונא כל ערבי שאני רואה אבל ערבים בכלליות לא נחשבים אצלי אנשים שצריך בכלל לחשוב על לדבר איתם ובטח שלא להשוות אותם למתנחלים שלפני ההתנקות נתנו את הנשמה שלהם למדינה וככה הם קיבלו בחזרה.

אההההה

ואני חשבתי שהם הלכו לשם לחפש איכות חיים במחירי רצפה, וכל העלות על חשבון המדינה (קרא 7 ימים של היום, ההתנחלויות עלו למדינה 63 מיליארד שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא עברו בגלל הכביש

הם עברו בגלל שכל העלויות היו על המדינה

ד"א עניין הכביש צוין בהקשר ישיר לשאלה האם קריית שמונה לא עולה למדינה כסף אל תנסו לשנות את ההקשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...