20 שנות מאסר - על הריגה בגלל 100 שקל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

20 שנות מאסר - על הריגה בגלל 100 שקל

ariebel

Recommended Posts

כי החיפוש על כל מי שלא נראה חשוד הוא ממש מינימלי

לדוגמא לצורך עבודה על פרויקט בלימודים היסתובבתי יום שלם עם סליל חשמלי גדול בתיק (גוש נחושת כבד שיוצאים ממנו חוטים ובתוכו מוט שחור גדול)

כל גלאי מתכות שעברתי לידו ציפצף ואף אחד מהמאבטחים לא ראה את זה אפילו

עשיתי בגרות במתמטיקה לפני איזה שבוע ולקחתי מברג צר וארוך בשביל להחליף

את הסוללות במחשבון שלי במקרה וייגמרו לי פתאום.

בכל אופן, המברג היה בתיק, נכנסתי עם המברג הזה גם לתחומי בית הספר

וגם לקניון שהלכתי אליו אחרי הבגרות.

כמובן שאני לא ממש נופל תחת קטגוריה של "ערס" או אפילו מישהו

שנראה כמו "ערס", מאף סוג.

למרות שאין ממש חוקים על נשיאת מברגים בתיק...יש חוק על נשיאת

סכינים.

לכן לדעתי יש לפטר את השומר שלא זיהה את הסכין על אותו החשוד.

למרות שבקניונים באיזור כאן, מישהו שאין לו תיק, לא נבדק כלל....

לכן הוא יכל לשאת את הסכין הזאת בכיס גם ללא תיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל זה מתחיל בגלל קו מחשבה של רבים בדיון הזה...

מכות, להראות שאתה גבר, "להוריד אותו ממך" הכל שטויות...

תשמעו לי עדיף להיות פחדן ולברוח ולהשאר חיי... תהיו "מלשינים" ותתלוננו...

אני שומע הרבה נוער שבשבילהם ללכת ולהגיד שהוא מאיים או לא יודע מה פשוט "מוריד אותך" מהכוליות, מהחברה.. וזה דבילי.

היום אתה תהיה גבר ותיתגונן מאותו טמבל "ארסווט" ומחר הוא ועוד חברה שמתנהגים ממש כמוהו יחכו לך ואז מה?? בקיצור:

תברחו! תתלוננו! זו הדרך לצמצם את הנפגעים ואת אותם מטומטמים!

ומקווה שאף אחד לא יצטרך לעמוד באותה סיטואציה. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בידיוק, גם אם אתה סוס ויש לך , שאתה מרגיש שאתה בסכנה פשוט תלך מהמקום או דבר יפה אל מי שמדבר אליך

אני זוכר עוד שהייתי בכיתה ט' ישבנו בקיוסק כמה ילדים ובאו אלינו 4 ילדים מכיתה יב מבית ספר אחר, הם הוציאו סכין והתחילו לבקש דברים (כמו שקל, נסיעה באופניים, אוכל)

אני פשוט הלכתי משם אבל חבר שלי חשב שהוא חכם ודיבר אליהם חזרה, הוא קיבל אחרי חמש דקות את המכות של החיים שלו , שאני שמעתי את הצרחות שלו הוא כבר היה על הריצפה ובעטו בפנים שלו

זאת הייתה טראומה רצינית לראות כזה דבר, מאז, שאני רואה איום אני פשוט בורח

ומה עשו לילד ששבר לו את האף בשני מקומות? כלום(!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן לדעתי יש לפטר את השומר שלא זיהה את הסכין על אותו החשוד.

אני במקרה מכיר מישהי שעובדת בשב"כ ויודע קצת איך הם עובדים, אבל גם אם לא, לא צריך להיות גאון בשביל להבין את זה:

אתה לא יכול לבדוק את כל האנשים. פשוט לא(מסיבות של כוח אדם, זמן וכו..).

לכן משתמשים בשיטות סינון לפי חזות.

אם מישהו ניראה לך כמו איש היי-טק ישראלי עם , וכשאתה שואל אותו אם יש , הוא מדבר בעברית נקייה ויפה, אתה לא תבזבז את הזמן שלך לבדוק אותו.

לעומת זאת, אם אתה רואה אדם שניראה ערבי, עם תיק גדול, מדבר במבטא ערבי כבד, אתה תבדוק אותו עם זכוכית מגדלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תירוץ, יש גלאי מתכות, עברת איתו על הבנאדם (או על התיק) הגלאי מצפצץ ואתה לכל היותר מעיף מבט חטוף לתוך התיק? כבר היו מקרים של מחבלים עם מראה "תקין" שעברו ככה בלי בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקרה מכיר מישהי שעובדת בשב"כ ויודע קצת איך הם עובדים, אבל גם אם לא, לא צריך להיות גאון בשביל להבין את זה:

אתה לא יכול לבדוק את כל האנשים. פשוט לא(מסיבות של כוח אדם, זמן וכו..).

לכן משתמשים בשיטות סינון לפי חזות.

אם מישהו ניראה לך כמו איש היי-טק ישראלי עם , וכשאתה שואל אותו אם יש , הוא מדבר בעברית נקייה ויפה, אתה לא תבזבז את הזמן שלך לבדוק אותו.

לעומת זאת, אם אתה רואה אדם שניראה ערבי, עם תיק גדול, מדבר במבטא ערבי כבד, אתה תבדוק אותו עם זכוכית מגדלת.

מה קשור השב"כ לשומרים מסכנים בקניון?

שומר בקניון אמור לבדוק לכל אחד ואחד בתיק, ובמידה והוא מצפצף בגלאי להחזיר אותו להורות לו להוריד כל דבר מתכתי ולהעביר אותו שוב

הגלאי נמצא שם בדיוק בשביל לגלות כלי קרים וחמים , לא מטעני נפץ

כמה שידוע לי סכין אמורה לצפצף, אם הילד הזה עבר בגלאי ובגלאי היתה תקלה זה חמור, ואם הילד ציפצף בגלאי והשומר נתן לו לעבור בכל זאת זה חמור פי שתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור השב"כ לשומרים מסכנים בקניון?

הקשר הוא שהם משתמשים באותן שיטות

בשב"כ יש טבעות , כאשר החיצוניות ביותר עובדות לפי חזות חיצונית.

ככה בדיוק הנחו את השומרים לעבוד.

אגב, לא כולם עובדים בשיטה הזאת שהוכחה ליעילה.

במועדונים ומגרשיי כדורגל למשל בודקים כל סנטימטר בגוף שלך גם אם אתה ניראה ילד טוב ירושליים(לפעמים אפילו לוקחים אותך לאיזשהו חדר לבדיקה מתחת לבגדים), ועובדה שעדיין מציליחים להכניס חזיזים למגרשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין, אנשים נורמליים לא מצפצפים ככה סתם, גם אם יש לך מפתחות וכאלה בכיס גלאי נורמלי לא יצפצף על פלאפון ותכולת ארנק סבירה

אבל סטינו קצת מהנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמנם נכון אבל השורה התחתונה היא שלא בדקו אותו מספיק טוב. עוד לא הייתי בקניון שבו לא חפרו לי בתיק והעבירו עליי גלאי. ועוד נקודה היא שהוא ישב במעצר בית שהוא הפר. מה זה מעצר בית? מישהו בכלל מוודא שהוא נשאר שם? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, מכיר את הסיפורים האלה, זה פשוט זוועתי.

לאנוס ילדה בת 8, זה דיי קרוב לרצח.

רצח נפשי.

(ואונס בכלל)

אם מסתכלים על הקור רוח והאדישות שצריך להיות לבן אדם בזמן עינוי של אדם אחר - אז אונס הרבה יותר גרוע מרצח (אני לא מדבר על התוצאות, כי זה כבר דיון פילוסופי אם עדיף למות או לא).

אם תסתכלו על הבן אדם הזה שדקר את ההוא בשביל 100 ש"ח - זה זוועתי, שהבן אדם הזה, מתוך מגלומניה, דוקר אדם אחר סתם ככה.

אבל עדיין, מי שאונס ילדה בת 8 תוך כדי שהיא צורחת ובוכה - לדעתי עצם היכולת לעשות את המעשה מעמידה את האדם במקום רע יותר - מבחינת רמת הענישה המתבקשת.

(עדיין, אני חושב שהילד הזה צריך לקבל לפחות מאסר עולם, אם לא עונש מוות - עם כל היללות של בני משפחתו האלימים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמנם נכון אבל השורה התחתונה היא שלא בדקו אותו מספיק טוב. עוד לא הייתי בקניון שבו לא חפרו לי בתיק והעבירו עליי גלאי. ועוד נקודה היא שהוא ישב במעצר בית שהוא הפר. מה זה מעצר בית? מישהו בכלל מוודא שהוא נשאר שם? :nixweiss:

לא נראה לי שהוא היה במעצר בית אלא היה

משוחרר על תנאי על עבירות אלימות קודמות...בכל מקרה

כשבאתי לוודא את זה בכתבה, התגלה לעייני:

קמרון ניצחה את קונגו, השתיים עלו לרבע הגמר

מוזר:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3207598,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...