תמונות עם ה-Fuji S9000 [עודכן פעם שניה בעמ'4] - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונות עם ה-Fuji S9000 [עודכן פעם שניה בעמ'4]

PyroGhost

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דני, אני אודה לך מאוד אם תיתן לי את הנתונים המדויקים של העריכה שעשית אתמול, אני רוצה לעשות את זה על הקובץ המקורי.

ב-Photoshop CS2:

Image -> Adjustments -> Exposure... -> Exposure +0.27

Image -> Adjustments -> Shadow/Highlight -> Amount: 30%

Filter -> Sharpen -> Unsharp Mask -> Amount: 60% , Radius: 0.5 pixels

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז התחלתי לשחק עם זה טיפה, מכיוון שההבנה שלי עדיין קלושה אני אשאל שאלה טיפשית בשביל להיות בטוח, כשאתה מדבר על הצמצם אתה מתכוון לערכי ה F שהמצלמה מראה לי נכון? אם כן הכי פתוח שאני יכול להשיג במצב W הוא 2.8 וסטופ אחד אחריו זה 3.2 ולא 4 כמו שאמרת.. הבנתי את הרעיון הכללי

3.2 זה שליש צמצם יותר סגור מ-2.8. 4.0 זה צמצם שלם יותר סגור.

עדיין לא הבנתי איך אני עושה את זה \=

אני יודע מה זה White Balance ואני יודע איך משנים את ההגדרה שלו, אבל לא הבנתי את הטכניקה שהצעת עם הדף הלבן / אפור... אני אשמח להסבר בנושא..

הרעיון הכללי הוא לכוון את המצלמה מול משטח עם צבע נייטרלי ואז ללחוץ על כפתור כלשהו שאומר למצלמה לכייל את איזון הצבעים לפיו. אני לא זוכר את סדר הפעולות המדוייק ב-S9000, תצטרך לבדוק את זה בספר ההוראות של המצלמה.

אוקיי, אחרי קריאה בחוברת הבנתי את הרעיון הכללי של מה שאמרת אבל עדיין יש לי כמה שאלות טכניות. קודם כל לפי ההיסטוגרמה ( אנחנו מדברים על הגרף הזה של הצבעים שעולה ויורד כל הזמן נכון? ) איך אני יודע מה היא חשיפה נכונה ומה לא? איזה גרף אני צריך לראות....

שני מאמרים טובים בנושא:

להבין את ההיסטוגרמה

Understanding Histograms

בקשר ל Auto-Bracketing, הבנתי את המטרה של המצב הזה ( לצלם ברצף כמה שכל אחת עם חשיפה שונה שהמצלמה קובעת? ) אבל לא ממש הבנתי איך אני משתמש בו, מצאתי איפה אני מפעיל אותו בתפריט צילום, יש שם 3 אופציות : פלוס מינוס שליש / שני שליש / אחד... מה כל אחד מהם אומר? איך אני משתמש במצב הזה?

ברוב המצלמות שכוללות את התכונה הזו, לחיצה אחת מבצעת שלושה (או חמישה) צילומים בזה אחר זה עם שינויים בחשיפה. לא שיחקתי עם ה-AEB ב-S9000, אז (כרגיל) תצטרך לבדוק בחוברת של המצלמה.

שליש, שני-שליש ואחד מציינים את ההבדל בין חשיפות סמוכות. בשליש ההפרש יהיה קטן (שימושי כשאתה די בטוח שהחשיפה הבסיסית מדוייקת), באחד הוא יהיה משמעותי ויעמוד על סטופ שלם.

התמונות החדשות די נחמדות (במיוחד הראשונה מעניינת), אבל כדאי מאוד שתחדד אותן קצת לאחר ההקטנה. ראה את ההצעות של Chevy בנושא USM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד על למצוא את העניין של האיזון לבן הידני ואיך מפעילים את ה Auto-Bracketing.

בכל מקרה, בקשר לחידוד , הוספתי בקשה למעלה בת'רד של ההצעות לעריכה בפוטושופ בקשר להסברים איך עושים את זה בפוטושופ CS ( אני ממש חדש עם התוכנה הזאת... ) ומצאתי בתפריט של המצלמה עצמה אפשרות להעלות את החדות שלה ל HARD, עכשיו רציתי לשאול אם כדאי לעשות את זה או להשאיר את זה כמו שזה ולהשאיר את התיקונים האלה לעריכות שאחרי זה?

בכל מקרה, תודה על המאמר בקשר להיסטוגרמה, הוא עזר לי להבין את העניין כמו שצריך, החוברת של המצלמה לא ממש מפרטת בקטעים האלו (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להדפיס תמונות ישר מהמצלמה בלי שום טיפול, אז אולי כדאי לך להעלות את החדות ל-Hard. אבל אם לא מפחיד אותך לעשות במחשב, אז המצב הרגיל עדיף מכיוון שהוא משאיר קבצים יותר נקיים ויותר מתאימים לעיבוד תמונה מאוחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד צריך להשתמש בכל האפשרויות שלמדת, לפעמים זה יכול להרוס ולגרוע מהתמונה.

לכן שקול פעולה לפני כל עריכה :)

יצא לי קצת לעבוד על התמונה הזו, מקווה שתאהב את התוצאה.

אפשרי שהעומק שדה שערכתי מוגזם מעט ונראה דיי מלאכותי. כמו כן עשיתי החלקה קטנה לעלים :)

:xyxthumbs:

new5vh.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית את מה שאני ניסיתי לעשות במשך שעות, תודה (:

עכשיו אני רק צריך ללמוד מה עשית בשביל שאני אדע לעשות את זה בעצמי, ההחלקה של העלים והעומק שדה זה מה שניסיתי להשיג עוד מההתחלה שצילמתי את התמונה הזאת...

עריכה :

ד"א שאר העריכות יצאו לי טוב?

אין לי ניסיון בזה בגרוש, אני עכשיו מנסה להבין מה עשית בשביל ללמוד משהו חדש.. נעזר בכמה אנשים שמבינים בפוטושופ יותר ממני.

בלי קשר בגלל שהצמח הזה נמצא בכניסה לבניין שלי אני אנסה לתפוס אותו עוד כמה פעמים ולשחק עם העומק שדה דרך המצלמה, שהתוצאה תהיה אמיתית יותר ולא מלאכותית מעריכה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבשלב הזה הגיע הזמן לנצל את מה שלמדת בצילומים חדשים, יותר מאשר בעריכה במחשב. היה מעניין אותי למשל לראות צילום נוסף של השוקולד, אבל עם התייחסות לטיפים שכתבתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב ככה ואני צריך לקפוץ לחבר שלי בשביל השוקולד, בתקווה שעוד נשאר לו משהו ( לי בבית אין שוקולד ברגעים אלו ) ובקשר לצמח הירוק, גם אותו אני אצא לצלם שוב - הפעם אני אקח איתי את החצובות שקניתי לצילומים...

בכל מקרה יש לי תוכניות השבוע לצלם עוד כמה דברים, אני אשמור על הת'רד הזה פעיל ומעודכן (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...