הצעת חוק: תואר תורני שווה לתואר אקדמאי - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק: תואר תורני שווה לתואר אקדמאי

The Grey Matter

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא.

יש הפרדה בין הדת עצמה לבין הכפייה הדתית ו\או התנאים שנותנים לדתיים שהם תופעות לוואי של הדת בישראל. הדת עצמה היא לא עלוקה, שכן אתה יכול לבחור אם להאמין בה או לא.

נוסף על כך, דת לא יכולה להיות עלוקה על המדינה הזאת...המדינה קמה על טהרת הדת בחלקה, בכלל - בלי ה"עלוקה" הזאת לא הייתה מדינה...

ובקשר לנושא של הת'רד:

"איזה ידע מקצועי יש לאותם בעלי תואר תורני שנותן להם זכויות שוות (ובין השאר העלאה בשכר) לאלו שלמדו לתואר אקדמאי"

סליחה,

אבל אנשים שלומדים כל החיים שלהם בישיבה, יכולים להתחרות בלי בעיות בבעלי תואר ראשון ביהדות ומסורת או אין שקוראים לזה, ואפילו בבעלי תואר שני, אז הנה לך ידע מקצועי...

מה גם, שהתואר האקדמאי יחשב במקומות שבהם יש דרישה לידע מהמוסדות התורניים, ול-א יחשב כתואר אקדמי לכל דבר.

אתם יודעים,

לא כ-ל דבר שנעשה ע"י ובשביל הדתיים מטרתו לעשוק עוד כסף, יש גם הגיון מאחורי הצעות חוק, פשוט צריך לחשוב על זה לפני שישר מאשימים.

גם מעניין למה זה כואב לכם שאנשים שלומדים שנים רבות ויש להם ידע יקבלו תואר אקדמאי? להפך, זה גם יכול לשרת אינטרסים לאיחוד הצדדים, כאשר לאדם יש תואר אקדמאי הוא יכול לחשוב על להמשיך את לימודיו לתואר שני בתחום, במקום להמשיך בלימודי הישיבה, ולהפוך ל...אין קוראים לזה, המורה של הדתיים בישיבות ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר האחרון שהמדינה קמה עליו הוא טהרת הדת ויש לעשות הפרדה ברורה בין היהדות לבין הציונות, שכן היהדות הרבה יותר רדיקלית ומאמינה בארץ השלמה והדתית, בעוד שהציונות דוגלת במדינה עצמאית לעם היהודי כעם ולא כקבוצה דתית.

עכשיו לנושא המקורי: אני לא רואה כיצד אפשר כלל לעשות הקבלה בין ישיבה (מוסד דתי חרדי מובהק שמגדל פנאטים קטנים) לבין אוניברסיטה שהיא מוסד ציבורי להשכלה גבוהה שבו הלימודים הולכים עפ"י הרוחות המנשבות בקרב החוגים האקדמיים ולא בקרב רבנים עלומי שם ממזרח אירופה.

גם מי שלמד בישיבה כל חייו, סביר מאוד להניח כי הוא למד יהדות שונה וקיצונית הרבה יותר, ממה שלמד מישהו אחר בפקולטה למדעי היהדות (או איך שזה לא נקרא...).

החרדים לומדים להאמין שעם הוא העם הנבחר, עם סגולה, עדיף על פני כל הגויים ומזה נובעים השנאה והבוז של חלק מהם לכל מי שאינו מאמין אדוק באלוהי , ובכלל זה גם ליהודים חילוניים שנחשבים בעיניהם כחוטאים.

ואף בלי להכנס לדיני הלימוד בישיבות ובאוניברסיטאות, מדוע שיהיה דין שונה לחרדים ומדוע ישנה אפליה על רקע דתי?

זה הרי מובן מאליו שמי שאינו מאמין באלוהים אינו יכול ללכת ללמוד בישיבה, אך מסתבר שמי שכן מאמין באלוהים יכול ללכת לישיבה, ללמוד שם, לקבל תואר אקדמי ועוד לקבל על זה כסף!! וזה בעוד שכל סטודנט במדינה חי חיי עוני כדי לממן את הלימודים שלו, לקראת אותו תואר בדיוק!!

זוהי אפליה על רקע דתי, והוכחה נוספת כי מדינת מתקדמת בצעדי ענק לעבר ימי האינקוויזיציה הספרדית, רק שהפעם במקום הכנסיה תעמוד מפלגת ש"ס או אגו"י...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לחטוף את הת'ראד או משהו אבל דת זה כן עלוקה.

אין כמעט מדינות מערביות שכופות את הדת על האזרחים כמו .

זה פשוט שערוריה שיכריחו אותי ללמוד טקסט זבל של משהו שלא קיים בכלל.

ולפי הדת אין לך אפשרות לבחור אם להאמין לא, כל דת היא כפייתית במובן מסויים, במיוחד איסלאם.

ומי שכופה אמונה על מישהוא אחר, לרוב מנסה לשכנע את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Here we go again...

הגזמת שאמרת שהדבר האחרון שהמדינה קמה עליו הוא הדת. ההפרדה בין היהדות לציונות היא ברורה מאליו, אבל אין ספק שהציונות (המאוחרת ליהדות) קמה גם כן עליה! משמע, באופן ישיר או עקיף, זה לא ממש משנה, מהות המדינה היא הדת, בלי קשר אם אתה מאמין בה או לא. אתה חייב להסכים שהדת לא "מתעלקת" על המדינה, אם כבר אלה החרדים שמנצלים את הדת לטובתם, זה כבר נשמע יותר הגיוני, אתה גם חייב להסכים שללא היהדות המדינה לא הייתה קיימת (מן הסתם...) ולכן להשמיץ את הדת ממש לא נראה לי.

ישר ידעתי שתקפוץ בקשר לזה, לכן הוספתי את המילה "בחלקה", הייתי מודעת לבעיתיות החלקית במשפט.

ולנושא:

לא עשיתי הקבלה בין שני המוסדות, עשיתי הקבלה בין שני התארים. אגב, ההכללות שאתה עושה ממש לא מוצאות חן בעיני, לא כל הרבנים הם רבנים עלומי שם ממזרח אירופה, וגם אם לא שמעת על אחד או אחר, מי אתה שתשפוט מי מוסמך ללמד ומי לא?!

מן הסתם שאנשים שלומדים במוסדות כה שונים אינם לומדים באותה רמה של קיצוניות, אך אני מכירה אדם שלמד -+9 שנים בישיבה, והוא בקלות מתמודד נגד מישהו שלמד בתואר שני את המקצוע שאין לנו מושג איך קוראים לו באוניברסיטה, האנשים האלה לא יושבים כל היום ומשחקים אתה יודע...הם לומדים, ואני לא מבינה מזה משנה אם זה באוניברסיטת ת"א או במקום אחר.

בקשר לאפליה,

החוק בא לפצות על אפליה ולא ליצור אחת! למה אדם שלומד במוסד א' מקבל תואר אקדמאי ואדם שלומד את אותו הדבר במוסד ב' לא מקבל תואר אקדמאי, (רק בגלל שהוא למד בתור תלמיד ישיבה)? זאת אפליה.

גם אני למדתי באוניברסיטה לתואר ( 8)) ואני יודעת על בשרי שהעלויות של זה הן אסטרונומיות, אבל אף אחד לא מונע ממך ללמוד בתור בחור ישיבה (אם אתה מוכן לסבול ולהקשיב לבולשיט הנספח שלומדים שם).

נראה לי נסחפת עם המשפט האחרון שלך שם.

ו...למה לא אמרת שלום אתמול? חוצפן... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לחטוף את הת'ראד או משהו אבל דת זה כן עלוקה.

אין כמעט מדינות מערביות שכופות את הדת על האזרחים כמו .

זה פשוט שערוריה שיכריחו אותי ללמוד טקסט זבל של משהו שלא קיים בכלל.

ולפי הדת אין לך אפשרות לבחור אם להאמין לא, כל דת היא כפייתית במובן מסויים, במיוחד איסלאם.

ומי שכופה אמונה על מישהוא אחר, לרוב מנסה לשכנע את עצמו.

אדוני היקר,

הכפייה הדתית בישראל היא לא כה גדולה, ובטח לא הרבה יותר מאשר בחו"ל. על מה אתה מתלונן,

שאין אוטובוסים בשבת? זה בכל העולם ככה (רק שאצלהם זה יום ראשון),

שהחנויות סגורות? בכל העולם...

תגיד לי מה, כי אני לא מרגישה שיש פה "כפייה" של ממש, ואני חילונית לחלוטין. זה הכל עיניין של לכבד את האחר, יש פשוט אנשים שלא מסוגלים לעשות את זה...

החוסר כבוד הנוראי שלך מתבטא גם במושג "זבל" על התנ"ך. זה זילזול אדיר בספר הקודש של חצי מהמדינה שלך! בכל מדינה כמעט מלמדים את ספר הקדוש של הדת המקומית. נוסף על כך, החלקים שאתה צריך ללמוד מהתנ"ך לבחינת הבגרות הבסיסית דנים יותר בהיסטוריה של העם שלך, ולא בפן הדתי, כמו בתוכנית הלימודים של החרדים בתנ"ך.

ואגב, כן יש לך אפשרות מלאה לא להאמין בדת, הנה...אתה עושה את זה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את יוצאת מנקודת ההנחה שהמדינה חייבת לתת אלטרנטיבה לחרדים, וזה בכלל לא נכון ופסול כי זו אפליה בפני עצמה.

יש אוניברסיטאות בארץ, הן מוסדות להשכלה גבוהה ולציבור החילוני אין שום ברירה אלא ללמוד בהן אם הם רוצים לקבל תואר אקדמאי, אז למה שלחרדים תהיה ברירה אם ללכת לישיבה או ללכת לאוניברסיטה (באוניברסיטה אני מתכוון גם למכללות השונות)? למה שהם יקבלו את התואר שלהם במקום שנועד רק להם?

אני בטוח ששמעת על כל אותם אנשים שהגדירו את עצמם כג'דיים, אז אם הם יקימו מוסד להשכלה גבוהה שילמד את תורת הכוח, האם זה אומר שזהו תואר אקדמי לגיטימי וכשר? לא נראה לי.

למה מיעוט צריך לקבל פריבילגיות?

ואין כרגע שום אפליה - רוצים תואר, לכו לאוניברסיטה: זה לא נוגד שום השקפה דתית כי הם עדיין יכולים לשמור מצוות וכו'.

מצד שני, דווקא לחילונים יש אפליה - חילוני לא יכול ללמוד בישיבה לא בגלל שזה קשה או משהו אלא בגלל שזה נוגד את השקפת עולמו והוא אינו מסוגל לעשות זאת מבחינה נפשית כי אינו מאמין באלוהים (או שאינו מאמין באלוהי ישראל) והרי כל הישיבה מבוססת על עובדה ללא עוררין שאלוהים קיים.

זה בדיוק מה שמונע ממני ללמוד בישיבה, לעומת זאת, מה שמונע מהחרדים ללמוד באוניברסיטה רגילה זו בדרך כלל עצלנות כי כל כך הרבה יותר קל ללמוד בישיבה, לקבל על זה כסף ועוד לצאת עם תואר...

עם המשפט האחרון באמת נסחפתי, התנצלותי הכנה.

לא אמרתי שלום כי עד שהבנתי שזו היית את, כבר הלכת :-/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן...נו באמת...

אני מקווה שזה ברור לך שהחרדים לא הולכים לשנות את צורת הלמידה שלהם, הם ימשיכו ללמוד בישיבות שלהם כי ...אין לי מושג למה האמת, הם פשוט ככה.

נקודת ההנחה היחידה שאני יוצאת ממנה, זה שהחרדים האלה, שלומדים שנים על גבי שנים - יש להם ידע שמקביל לידע אקדמאי, ואני אומרת - למה פשוט לא להחשיב את הלימודים האלה לכשל לימודים אקדאים, הם יכולים לעבור את בחינות הסמסטר של האוניברסיטה ...אז למה לא?

That Simple.

אין לי חיבה או סימפטיה מיוחדת אליהם, ולכן אין לי אינטרס לחשוב ככה. אני חושבת ככה כי זה נראה לי הכי הגיוני.

לדעתי בכלל חרדים לא לומדים באוניברסיטאות בגלל שהם מעדיפים ללמוד את זה בקיצוניות שלהם של הדת, שבאוניברסיטאות לא מלמדים, אז כן, אפשר לאמר שההשקפה של האונ' כן מנוגדת להשקפת החרדית, ןלכן הם לא יכולים ללמוד שם, בדיוק כמו שאדם לא מאמין לא ילך ללמוד אצל בני הישיבות.

לא ידעת שזאת אני? היו שם בדיוק בת וחצי, קשה מאד להתבלבל אתה יודע... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הילה על מה את מדברת? היית בישיבה שאת מדברת על זה כך? אז בואי אני אספר לך קצת (יש לי חבר שהיה בישיבה):

חברי למד בישיבה בסביבות הכתה י' ואז הוא עזב ועבר לבית ספרי והסיפורים שהוא מספר הם פשוט מפחידים. כל יום יש בישיבה מכות - הוא סיפר לי פעם שהוא שבר למישהו את האף לפני ה"מורה" שלו ושום דבר לא קרה לו (עונש, נזיפה וכו'), בישיבה יש מלא הומואים, זה שהם לא קוראים לזה ככה לא אומר שזה לא קיים הם פשוט קוראים לזה אחרת...

והדבר הכי מפחיד זה כמות הסמים שנצרכת שם יום יום! אתם לא תאמינו אבל חברי למד לעשן גראס, לעשות ג'וינט ולהרכיב באנג מהישיבה!

אני הזדעדעתי כששמעתי את זה! ואגב אין לפקפק במקור שלי - הוא מאד אמין!

ואגב הילה אני אגיד לך מה כל כך רע לי שיש לי חרדים במדינה:

הם לא משרתים בצה"ל, הם עלוקות (אני משלם למדינה כדי שתפרנס אותם, תקנה להם סמים, תלמד אותם ובנוסף עוד תשלם להם) אשר מוצצות את דם המדינה הזאת, הם לוקחים מילארדי שקלים שבקלות היו יכולים להיות מופנים כלפי החינוך, תעשיה, תשתית, ונזקקים (יש עוד אלף ואחד תחומים במדינה הזאת שהמדינה היתה עושה שימוש יותר טוב לכסף שמקבלים החרדים!)

יש לי עוד הרבה מה להגיד בעניין אבל לדעתי להציף הודעה שלמה באין סוף מילים הוא אינו הפתרון, ובנוסף אין לי כח... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוי לציין שאפילו איש קבע בצה"ל שיוצא ללימודים שאינם קשורים למקצעו - אפילו סינית מתקדמים 1 זכאי להטבות כלכליות ותשלומי

"גמול השתלמות" ממעסיקו- צה"ל. אותו דבר בכל מוסד ממשלתי שנתמך ע"י המדינה.

המדינה קמה על טהרת הציונות החילונית עם זיקה לציונות הדתית (כן יש מושג כזה "ציונות דתית").ולפי מה ? הסטטוס קוו שאישר בן גוריון בהקמת המדינה.החליט מי שהחליט כי יש לקבץ את כל היהודים מהעולם במקום אחד - ארץ שמעתה תיקרא מדינת .

שימו לה שמאז, כל העליות לישראל היו מעורבות - חילוניות ודתיות כאחד אם כי לא הייתה מגמתיות בדתיותם של העולים.

כיוון שמדינת מדינה דמוקרטיתהציבור שעלה ארצה ראשי כמחוות חוק השבות לבחור את נציגיו לכנסת.

כיוון שהמאזניים של דתיים חילוניים דיי מאוזנים מבחינת יחס כוחות, גם להם (השחורים בלשונכם) יש את הכוח לבחור את הווי חיינו .

כן כן, הדמוקרטיה מרשה להם לקבוע (כיוון שהם חלק מאוד גדול בעם) איזה פרקים אני אבחר בבגרות בתנ"ך וגם איזה קווים יסעו או לא יפעלו בשבתות. ברגע שייבחרו להעלות מיליון עולים יהודים (כדת- זכאים לחוק השבות) חילוניים , הם כמובן יבחרו את הקולגות שלהם בכנסת וייטו את כף המאזניים של חילוני דתי לכיוון החילוניות. והם כמובן ראשיים לעשות הכל כנבחרי ציבור של הציבור החילוני.

שימו לב לדבר חשוב מאוד(ימה אישית בנושא) ! אני כיליד ארץ , חונכתי שבשר חזיר זה "שיקצה" - אסור על פי ההלכה , אני יהודי שמשתדל להיות מסורתי כמה שאני יכול , לצערי לא יכול להריח בשר כזה ברחובות עירי. לכן אני אבחר במפלגה שתוציא את הבשר הזה מהעיר שלי.

כל עולי רוסיה שמתרעמים על מעשה זה טוענים שזו מדינת דיקקטורה (שזו הגדרה כלל לא נכונה לסיטואציה, התווכחתי עם חייל על הנושא הזה כל הלילה , והוא קצת הפנים את דבריו בנושא).עם אני ומפלגתי תחליט שיש להעלות עוד עולים חדשים מרוסיה שלהם זיקה חילונית, ואני אוהב אותם ואני חושב שהם יתרמו לארצי הקטנה, כמובן אני אקח בחשבון שהם יכולים שוב פעם להטות את כף המאזניים לטובתם ולהחליט שבשר חזיר הוא לגיטימי בעירי הקטנה - ואת זה אני חייב לקבל כיוון שאילו כללי הדמוקרטיה!

זו דוגמא קטנה ומוחשית על קבלת האחר במדינה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדוני היקר,

הכפייה הדתית בישראל היא לא כה גדולה, ובטח לא הרבה יותר מאשר בחו"ל. על מה אתה מתלונן,

שאין אוטובוסים בשבת? זה בכל העולם ככה (רק שאצלהם זה יום ראשון),

שהחנויות סגורות? בכל העולם...

תגיד לי מה, כי אני לא מרגישה שיש פה "כפייה" של ממש, ואני חילונית לחלוטין. זה הכל עיניין של לכבד את האחר, יש פשוט אנשים שלא מסוגלים לעשות את זה...

החוסר כבוד הנוראי שלך מתבטא גם במושג "זבל" על התנ"ך. זה זילזול אדיר בספר הקודש של חצי מהמדינה שלך! בכל מדינה כמעט מלמדים את ספר הקדוש של הדת המקומית. נוסף על כך, החלקים שאתה צריך ללמוד מהתנ"ך לבחינת הבגרות הבסיסית דנים יותר בהיסטוריה של העם שלך, ולא בפן הדתי, כמו בתוכנית הלימודים של החרדים בתנ"ך.

אין כפייה דתית?

מספר תיקונים... ברוב מדינות אירופה קיים המצב של חופשה ביום ראשון פשוט מכיוון שהאירופאים מסוגלים להרשות לעצמם 5 ימי עבודה בשבוע. אין שוב חיוב בתקנות העירוניות ו/או חוק, דבר השונה אצלנו שחוק שמירת השבת מעוגן בחוקי העזר העירוניים, וכתוצאה מלחץ פוליטי גם במדיניותן ששל חברות ממשלתיות רבות (ע"ע אל-על)

בנוגע לעניין של כפייה וכבוד... הרשי לי להתחיל עם דוגמה, בטיסת אל-על לפני כמה שבועות התפרעו מספר חרדים והסתירו את המסכים בטענה שמשודר סרט לא "ראוי", האם זהו כבוד לאחר? (או במקרה זה 250 הנוסעים על במטוס).

אולי זה רק אני ... אבל לדעתי הכבוד צריך לבוא משני הצדדים, איש בביתו יעשה מה שבנפשו, אך בציבור יעשה כל דבר ע"פ אמונתו בתנאי שאינו פוגע באחר... יותר מדי לבקש? כנראה שכן... וכדאי כבר להזכיר עכשיו את פרשת העברת הטורבינות בשבת.

בנוגע לעניין של החינוך והתנ"ך... שימי לב שבאף מדינה מערבית אין לימודי דת, מי שרוצה ללמוד דת לומד על דעת עצמו בכנסייה.

מדוע זה מסוגל להיות מופרד בארה"ב וכאן לא. אגב.. בנוגע להסבר שלך על אופי לימודי התנ"ך בביה"ס ... כאן אני מסכים איתך לחלוטין

אכן (לפחות בביה"ס התיכוניים) לימוד התנ"ך מנסה שלא להיות לימוד דת, הטפה, או מיסיונריות כלשהיא. אך מכיוון שמדובר בספר יהודי דתי מובהק עדיין זה מעיד על שילוב (בכפייה, חינוך חובה להזכירך) של הדת במדינה ובמערכת החינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את יוצאת מנקודת ההנחה שהמדינה חייבת לתת אלטרנטיבה לחרדים, וזה בכלל לא נכון ופסול כי זו אפליה בפני עצמה.

יש אוניברסיטאות בארץ, הן מוסדות להשכלה גבוהה ולציבור החילוני אין שום ברירה אלא ללמוד בהן אם הם רוצים לקבל תואר אקדמאי, אז למה שלחרדים תהיה ברירה אם ללכת לישיבה או ללכת לאוניברסיטה (באוניברסיטה אני מתכוון גם למכללות השונות)? למה שהם יקבלו את התואר שלהם במקום שנועד רק להם?

אני בטוח ששמעת על כל אותם אנשים שהגדירו את עצמם כג'דיים, אז אם הם יקימו מוסד להשכלה גבוהה שילמד את תורת הכוח, האם זה אומר שזהו תואר אקדמי לגיטימי וכשר? לא נראה לי.

למה מיעוט צריך לקבל פריבילגיות?

ואין כרגע שום אפליה - רוצים תואר, לכו לאוניברסיטה: זה לא נוגד שום השקפה דתית כי הם עדיין יכולים לשמור מצוות וכו'.

מצד שני, דווקא לחילונים יש אפליה - חילוני לא יכול ללמוד בישיבה לא בגלל שזה קשה או משהו אלא בגלל שזה נוגד את השקפת עולמו והוא אינו מסוגל לעשות זאת מבחינה נפשית כי אינו מאמין באלוהים (או שאינו מאמין באלוהי ישראל) והרי כל הישיבה מבוססת על עובדה ללא עוררין שאלוהים קיים.

זה בדיוק מה שמונע ממני ללמוד בישיבה, לעומת זאת, מה שמונע מהחרדים ללמוד באוניברסיטה רגילה זו בדרך כלל עצלנות כי כל כך הרבה יותר קל ללמוד בישיבה, לקבל על זה כסף ועוד לצאת עם תואר...

עם המשפט האחרון באמת נסחפתי, התנצלותי הכנה.

לא אמרתי שלום כי עד שהבנתי שזו היית את, כבר הלכת :-/

בנוגע למשפט האחרון באמת נסחפת.. קשה לי להאמין שיהיה מישהו שילך וילמד בישיבה בגלל שזה "הרע במיעוטו"?

אגב מה שמונע מאנשים ללכת ללמוד בישיבה זה דווקא מכיוון שהם חושבים שזה בזבוז זמן מכיוון שלא לומדים שום דבר פרודוקטיבי

אגב שימו לב לרמה הכללית של לימוד המתמטיקה והמדעים בביה"ס החרדיים (לא הדתיים) שרמתה עולה רק במעט על רמת הלימודים באיראן.

כמו כן , מדוע האמונה ב ה' היא שמגדירה אותך כדתי או לא? אני יהודי חילוני שנוסע בשבת ואוכל בשר לבן... ואני גאה לומר שאני מאמין בה', שעשיתי בר מיצווה, שאני מכיר חגי ואת ההיסטוריה היהודית בתנ"ך, זה הופך אותי לדתי? זה אומר שאני יכול להיות בחור ישיבה? לחלוטין לא

אגב.. ע"פ חוק השיווין מיעוט אמור לקבל פרווילגיות מסויימות... אבל כל פרווילגיה צריכה להיות מושכלת... סגירת עסקים בשבת כתוצאה מפרווילגיות לחרדים זה לא מעשה מושכל... ואני יכול למצוא עוד כמה מעשים לא מושכלים שכאלה, שבאו כתוצאה מהלחץ של המפלגות החרדיות, שיש להם כוח לא מבוטל מהסיבה הפשוטה שהם אולי המפלגות היחידות שמסוגלות לומר לבוחריהן עבור מי להצביע לראשות ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה נוספת שראוי לציין היא שבכתבה עולה השאלה מי יהיה זכאי לתואר תורני... מכיוון שאין פיקוח (ולא יוכל להיות) מקצועי על הישיבות קשה להגדיר את משמעות התואר התורני ומי זכאי לו. הפחד הוא שראשי ישיבות "יעבירו" את אנשי שלומם על מנת לקדם אותם.

דבר שקורה היום לדוגמה במינויים םוליטיםים אצל החרדים ולא רק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לומדים שום דבר פרודוקטיבי? הרי גם כאן וגם שם אתה יוצא עם תואר אקדמי ביד, אז מה זה משנה לך מה מה ילמדו בתכ'לס?

לגבי האמונה בה', שים לב שציינתי בסוגריים 'או אלוהי ישראל', הראשון מתייחס לקיומו של אלוהים באופן כללי והשני מתייחס לקיומו של האלוהים הספציפי של עם (yeah right...), כך שהכוונה היא לאתאיסטים/לא שומרי מצוות.

עפ"י חוק, מיעוט צריך לקבל פריבילגיות בצורה של אפליה מתקנת פה ושם, אבל לא אפליה חוזרת ונשנית של הרוב למען אותו מיעוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...