לא מפריע לכם לקנות מ- איקאה שהבעלים שלה הוא נאצי ? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מפריע לכם לקנות מ- איקאה שהבעלים שלה הוא נאצי ?

NJorl

Recommended Posts

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל שיהיה ברור שפלסווגן כן עזרה למכונת המלחמה הנצית.

האם היתה לה בררה? אני חושב שלא ממש שאלו אותם.

ואם הם היו מתנגדים אז בטח היו שולחים את כל ההנהלה לאיזה מחנה עבודה וממנים אנשים "נאמנים" יותר.

אבל זה לא משנה ....

סבא שלי לחם 6 שנים בנצים!

בחזית הרוסית והיגיע עד ברלין הוא שרד את כל המלחמה ..

הוא ניפצע פעמיים ... בפעם השנייה הוא חזר לכפר שלו וגילה שאחיו (טייס IL-2 )הוכרז כנעדר ...

ואת אימו וחצי מהיהודים בכפר הוציאו להורג.

הוא החליט שאין לו מה לחפש יותר ברוסיה.

בסוף המלחמה הוא "ערק" עם עוד כמה קצינים יהודים ועלה לארץ.

סבתא שלי ברחה מזרחה כל הזמן הזה ...והתקימה מלחם מלח ומים ... כל כמה חודשים היא ברחה כמה ערים מזרחה (ככל שהנצים התקדמו)

היא עבדה במיפעל פלדה והתנדבה בתור אחות.

שנהם הכירו על אוניית מעפילים.

לזכרם ! אני לא אקנה בחיים פולסווגן ...

ולא ... אין הגיון ... זה הרגש שמדבר ... אבל אני לא אשכח ולא אסלח ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם כמעט בטוחה שהם העבידו בכפיה פועלים יהודים במפעל, אני יודעת ש-BMW עשו את זה.

עכשיו יש גם איזו חברה למכשירי חשמל, לא בוש, לא חברה כ"כ גדולה, אבל הבעלים שלה הוא קרוב משפחה של דר. מנגלה.

לא, לא נקנה מגהץ נאצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בנאדם שיטחי כמו בלטה  :xyxthumbs:

מפעל שמיצר מכוניות , לא עוזר למכונה הנצית לנצח?

לוגיסטיקה היא פאקטור חשוב מאוד לניצחון (הובלת כוחות .. ציוד ... )

חיפוש קטן בגוגל :

kubel1.jpg

The Kübelwagen was a simple looking military vehicle that basically used the same parts as the KdF Wagen, but had a flat-sided body, and increased ground clearance. It was essentially the Germany's "jeep" in WWII

The KdF Wagen factory was a prime target for allied forces during the war, and before long, it was partially destroyed. After the war was over, the British Army took over the factory. The British were interested in the factory, because they needed light transportation: what else could they do? The factory was brought back up (it was still damaged, however)

מה הפאקינג קשר לשטחי

לא ידעתי בנוגע לפולקסווגן ותרומתה למכונת המלחמה הגרמנית....

ידעתי שBMW עזרה לצבא הגרמני אבל לא ידעתי שגם פולקסווגן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש כמה סברות שאומרות שאת השם "Volkswagen" ("מכונית העם") טבע היטלר בעצמו , בהתייחס לדגם החיפושית שיש טוענים

שהוא תכנן ויזם (יש אפילו ממצא של רישום גס של החיפושית על מפית שולחן שכביכול היטלר צייר)

ייתכן ומדובר במיתוס, אבל העובדה שהיטלר היה הכוח המניע של חברת פולקסוואגן, ודגם החיפושית בפרט היא עובדה ידועה ומבוססת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם תרמו את חלקם

"טלאפונקל" מפעל תקשורת --> לדוגמא יצר את כל מערכות הקשר לטנקים (הגרמנים היו הראשונים עם מערכת אינטרקום וקשר בטנקים)

אני לא חושב שיש מפעל שלא יצר בצורה כזאת או אחרת ציוד למלחמה.

לא מזמן נחשף שאפילו הייתה מעורבת.

לא סתם הנאצים היו כאלה מסודרים .. היתה להם "מערכת מחשבים" (הראשונה בעולם?) שעזרה להם באירגון וקטלוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...