הבנתי שאחרי שעושים אוברקלוק המעבד אמור ל.. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבנתי שאחרי שעושים אוברקלוק המעבד אמור ל..

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם, אחרי ששאבתי כמה שיותר מידע מהאתר הזה ומהפורומים פה החלטתי שאני אנסה לעשות אוברקלוק קליל למעבד..ממש סתם כדי לראות מה קורה..(ממש משעמם לי..) אז פתחתי את המארז וניקיתי קודם כל את כל האבק שהצתבר בו (על המעבד כרטיס מסך ושאר מאווררים ורכיבים..) לאחר מכן הדלקתי שוב את המחשב ונכנסתי לביוס, בדקתי מה הטמפ' של המעבד (עמדה על 33 C..) מרוצה ושמח נגשתי לשינוי המהירות והרמתי אותה מ 200 ל 210.. (ללא שינוי במכפלה כי היא נעולה גם ככה..) כלומר המעבד עלה מ1800 MHZ לקרוב ל1900 MHZ ,שמרתי את ההגדרות ואתחלתי מחדש את המחשב לאחר כחצי שעה של עבודה סדירה נכנסתי שוב לביוס ולהפתעתי גיליתי שהטמפ' של המעבד ירדה!!? ל29 מעלות ולפעמים עולה ל 30...

מה קשור!!!?? האם זה הגיוני ?!??

נ.ב : זהו המפרט -

לוח  GA K8NF-9 של GIGABYTE

מעבד 3000 64BIT ATHLON

כרטיס מסך XFX 6600 256

זכרון 2X 512 של ADATA

קירור סטוק - מאוורר של שיושב על המעבד ועוד 2 מאווררים (כניסה ויציאה) על המארז..

מקווה שלמישהו יש הסבר... ובלי קשר הייתי שמח לקבל עצות נבונות לאוברקלוקינג צנוע ובטוח בשאיפה צנועה לאזור ה 2000 MHZ אמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2400 נשמע טוב.. אבל מה צריך לשנות...? לא בא לי להרוס משהו במחשב הוא עדיין באחריות..

נ.ב - מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זה סטפינג..?? חדש לי כל הקטע של .. או לפחות להפנות אותי למאמר או משהו בפורום על זה..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה - העלתי עוד קצת את המהירות (הפעם ל 222 ככה שהמעבד עובד על 2000 MHZ).. הכל עבד טוב ויפה וגם הטמפ' לא עלתה בכלל ועמדה על איזור ה 30.. בהתלהבות (כנראה מוגזמת) חזרתי לביוס והפעם ניסיתי להעלות ל 233.. שמרתי ויצאתי מהביוס, אבל עכשיו, כשהמחשב ניסה לאתחל את עצמו הוא כתב - RAID DRIVER או משהו כזה ורשם - DETECTING ARAY ... ונתקע ככה לאיזה דקה... עשיתי RESET למחשב והחזרתי להגדרות הישנות בביוס את המהירות של ה CPU.. הכל הסתדר וחזר למצב הקודם.. מישהו יודע אולי מה ל***** קרה פה??! מה קשור בכלל ה RAID DRIVER ??

ניסיתי שוב להעלות את המהירות והפעם פחות - 228.. עכשיו המחשב אמנם אתחל את עצמו אבל הווינדוס לא עלה ובמקום קבלתי מסך כחול שרושם בו כמה שורות של מספרים ומילים לא ברורות ללא שום הגיון, נשאר ככה בערך שתי שניות ועשה RESTART וכך שוב ושוב..עד ששיניתי חזרה את המהירות בביוס...

מה עובר על המחשב שלי???! עזרה בבקשה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעלת את הבקר RAID שאצלך בלוח..(כנראה שינית אותו בזמן החפירה בביוס..)

תחזיר אותו למצב DISABLE בביוס ותמשיך להרביץ בOC..(כמובן תבדוק טמפ' במאמץ וכו..)

וסטפינג זה "שורה של מספרים" שמותבעים על המעבד ומציינים את השנה/חודש/שבוע שהוא יוצר ואת המספר הסידורי..(יש שבועות שיותר טובים לOC ויש פחות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעלת את הבקר RAID שאצלך בלוח..(כנראה שינית אותו בזמן החפירה בביוס..)

תחזיר אותו למצב DISABLE בביוס ותמשיך להרביץ בOC..(כמובן תבדוק טמפ' במאמץ וכו..)

וסטפינג זה "שורה של מספרים" שמותבעים על המעבד ומציינים את השנה/חודש/שבוע שהוא יוצר ואת המספר הסידורי..(יש שבועות שיותר טובים לOC ויש פחות..)

יש איזה אתר שרשומים בו שבועות וכו' של , טובים\רעים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' ירדה ככול הנראה כי טמפ' החדר שלך ירדה, אם בדקת בבוקר ואז בערב, או שמישהו פתח חלון בקומה...:)

יאיר יש פורומים שיש להם ת'רדים שהם מעיין מאגר לכל סטפינג ולאן הגיעו איתו:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=62353&highlight=Venice+Steppings

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה - העלתי עוד קצת את המהירות (הפעם ל 222 ככה שהמעבד עובד על 2000 MHZ).. הכל עבד טוב ויפה וגם הטמפ' לא עלתה בכלל ועמדה על איזור ה 30.. בהתלהבות (כנראה מוגזמת) חזרתי לביוס והפעם ניסיתי להעלות ל 233.. שמרתי ויצאתי מהביוס, אבל עכשיו, כשהמחשב ניסה לאתחל את עצמו הוא כתב - RAID DRIVER או משהו כזה ורשם - DETECTING ARAY ... ונתקע ככה לאיזה דקה... עשיתי RESET למחשב והחזרתי להגדרות הישנות בביוס את המהירות של ה CPU.. הכל הסתדר וחזר למצב הקודם.. מישהו יודע אולי מה ל***** קרה פה??! מה קשור בכלל ה RAID DRIVER ??

ניסיתי שוב להעלות את המהירות והפעם פחות - 228.. עכשיו המחשב אמנם אתחל את עצמו אבל הווינדוס לא עלה ובמקום קבלתי מסך כחול שרושם בו כמה שורות של מספרים ומילים לא ברורות ללא שום הגיון, נשאר ככה בערך שתי שניות ועשה RESTART וכך שוב ושוב..עד ששיניתי חזרה את המהירות בביוס...

מה עובר על המחשב שלי???! עזרה בבקשה..

יש סיכוי טוב שהזכרון שלך לא עומד במהירות

כמו כן, סביר להניח שלא הורדת את מכפלת ה HTT

תוריד אותה לX3 ותשתמש במחלק של 166

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזרתי לביוס אבל אין שם פונקציות כאלו... יש לי שם: מהירות שעון מעבד שעומדת על 200 (החזרתי למקורי), מכפלת מעבד (מאחד עד תשע בעליות של חצי) תדר PCIE שעומד על 100 ומתח למעבד.. אין לי שם שום HTT (זה בעצם ה FSB של K8 לא?? כלומר = 200 ..לא?) ובמיוחד אין לי שם להוריד מכפלה מ 4 ל 3.. ואיפה אני אמור להוריד ל 166 ??! בבקשה אם אפשר לפרט יותר כי אני חדש בתחום.. תודה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' ירדה ככול הנראה כי טמפ' החדר שלך ירדה, אם בדקת בבוקר ואז בערב, או שמישהו פתח חלון בקומה...:)

יאיר יש פורומים שיש להם ת'רדים שהם מעיין מאגר לכל סטפינג ולאן הגיעו איתו:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=62353&highlight=Venice+Steppings

יש דרך לדעת מה המעבד שלי מבלי לראות אותו בעניים? (דרך תוכנה או משהו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך לדעת מה המעבד שלי מבלי לראות אותו בעניים? (דרך תוכנה או משהו?)

יש כמה אפשרויות ..

1. מאפיינים של המחשב שלי, חומרה ... ומנהל ההתקנים .. זה אמור להיות שם תחת ..

2. תוריד איזה תוכנה כמו EVEREST .. או משהו דומה .. SiSoftware Sandra Lite 2005.SR3 ... אלה תוכנות חינמיות :)

עוד תוכנה חינמית : http://www.astra32.com/

3. כשאתה מדליק את המחשב תראה בהתחלה מה רשום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...