אדם מבריטניה 'החלים ממחלת האיידס' - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדם מבריטניה 'החלים ממחלת האיידס'

The_overclocker

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו כמה שטויות. לפני שנסביר למה קשה כ"כ לפתח חיסון ננסה להבין מה זה בעצם AIDS\HIV.

האיידס הוא ווירוס (ווירוס שונה מחיידק, הוא לא נחשב לעצם חי, הוא קטן בהרבה מחיידק, ובד"כ הוא טפילי)

שפוגע במערכת החיסונית של הגוף (היא המערכת שמגנה עלינו מפני גורמים מזיקים מבחוץ. עיקרה הם תאי

הדם הלבנים שבעצם מזהים ובולעים את הגורם הזר שנכנס לגופינו ובכך מנטרלים אותו -כמו למשל חיידק)

לולא הייתה לנו מע' חיסונית, בגוף שלנו היו מתפתחים חיידקים רבים שהיו מייצרים רעלים ובסופו של דבר

הגוף היה מת.

עכשיו מה בעצם הנגיף (ווירוס) עושה לתאי הדם הלבנים ? דמיינו קיפודור קטן, זה בערך הנגיף, כל זרוע של הקיפודור

מסוגלת להתחבר לתא דם לבן, ולהחדיר לתוכו RNA. הRNA משנה את הDNA של התא הלבן אליו הוא הוכנס,

ובמקום תפקוד רגיל של תא לבן, התא כעת משועבד לייצור חוזר ונשנה של הנגיף. מה הווירוס עשה ? חטף תא דם לבן,

שינה את "התכנות" שלו, כך שייצר עכשיו רק איידס (ולא יגן על הגוף לדוגמא, או מה שלא היה מתוכנת אצלו). האיידס שיוצר

מחפש עוד תא דם לבן, לחדור לתוכו וכך הלאה...

למה קשה לפתח חיסון ? א' בגלל שכל זה קורה בקנה מידה מאוד קטן, וב' בגלל של כל פעם שהווירוס חודר לתא ועובר שכתוב (transcription)

הוא גם עובר מוטציה קלה, והוא כל פעם משתנה. אז אם תפתח תרופה שיעילה נגד זן אחד, היא תהיה יעילה נגד זן אחר שיתפתח באותו הגוף.

מה שמנסים לעשות זה למצוא "רכיב" ייחודי בנגיף ולפתח דרך לתקוף אותו.

הנה אנימציות שאולי יעזרו לכם להבין קצת:

http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/HIVCycle.swf

(והסבר קטן - http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/hivcycle_txt.html שם יש גם את הקישור לפלאש)

נ.נ אם יש טעות אני אשמח אם ייתקנו אותי... אני לא כזה מבריק בביולוגיה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו הצליחו, בעזרת קוקטיילים של תרופות, להוריד את כמות הוירוסים לבלתי ניתנת לאבחון, וזה הכל. אם הוא באמת נדבק, מה שאני בספק, יכול להיות שהיתה טעות, כנראה שזה מה שקרה לו בגלל אורח החיים הבריא שלו יחסית, המערכת החיסונית שלו מתמודדת טוב יותר. לכל היותר הוא יחייה יותר מכל חולה איידס אחר.

יש אנשים שנשארים נשאים ולא חולים. כיצד זה קורה? הוירוס זה מעין סוג של חלבון תכלס (כל הוירוסים הם סוג של חלבון והם פרזיטים תוך-תאיים, רובם גורמים לוירהמיה). ישנם אנשים שנולדו בלי קולטנים לחלבונים האלו כך שהוירוס נצמד לתא אך לא חודר אותו - המפתח לא מוצא חור-מנעול. יכול להיות שזה מה שקרה אצלו ואולי אני טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו זה בדיוק מה שכתבתי

זה לא שהוא החלים

הוא מראש לא היה חולה

בדיקת HIV לא בודקת האם הוירוס קיים אצלך אלא בודקת האם קיימים אצלך נוגדנים כנגדו

האדם הזה ככל הניראה בין קומץ האנשים שמחוסנים מאיידס(סוג מסויים שתאים לבנים) ופשוט זיהו אצלו יצירת נוגדנים. הוא אף פעם לא חלה במחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אתה לא באמת יודע מה הסיכויים לקבל איידס בקיום יחסי מין (מלאים) בלי אמצעי מניעה

אף אחד לא באמת יודע את זה אני חושב (קצת בעיה לעשות ניסוי מבוקר בנושא...)

אבל כמו שדריה אמרה,

"סטוץ זה ללילה אחד, איידס זה לכל החיים"

ולכן לעולם, אבל לעולם אל תקיימו יחסי מין בלי אמצעי מניעה, בלי ביטחון מלא שהפרטנר בריא

(אפילו שתינוק זה גם לא נעים, וגם לעבור הפלה זה לא, ולכן גם אז מומלץ לקחת גלולות או טיפול דומה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו כמה שטויות. לפני שנסביר למה קשה כ"כ לפתח חיסון ננסה להבין מה זה בעצם AIDS\HIV.

האיידס הוא ווירוס (ווירוס שונה מחיידק, הוא לא נחשב לעצם חי, הוא קטן בהרבה מחיידק, ובד"כ הוא טפילי)

שפוגע במערכת החיסונית של הגוף (היא המערכת שמגנה עלינו מפני גורמים מזיקים מבחוץ. עיקרה הם תאי

הדם הלבנים שבעצם מזהים ובולעים את הגורם הזר שנכנס לגופינו ובכך מנטרלים אותו -כמו למשל חיידק)

לולא הייתה לנו מע' חיסונית, בגוף שלנו היו מתפתחים חיידקים רבים שהיו מייצרים רעלים ובסופו של דבר

הגוף היה מת.

עכשיו מה בעצם הנגיף (ווירוס) עושה לתאי הדם הלבנים ? דמיינו קיפודור קטן, זה בערך הנגיף, כל זרוע של הקיפודור

מסוגלת להתחבר לתא דם לבן, ולהחדיר לתוכו RNA. הRNA משנה את הDNA של התא הלבן אליו הוא הוכנס,

ובמקום תפקוד רגיל של תא לבן, התא כעת משועבד לייצור חוזר ונשנה של הנגיף. מה הווירוס עשה ? חטף תא דם לבן,

שינה את "התכנות" שלו, כך שייצר עכשיו רק איידס (ולא יגן על הגוף לדוגמא, או מה שלא היה מתוכנת אצלו). האיידס שיוצר

מחפש עוד תא דם לבן, לחדור לתוכו וכך הלאה...

למה קשה לפתח חיסון ? א' בגלל שכל זה קורה בקנה מידה מאוד קטן, וב' בגלל של כל פעם שהווירוס חודר לתא ועובר שכתוב (transcription)

הוא גם עובר מוטציה קלה, והוא כל פעם משתנה. אז אם תפתח תרופה שיעילה נגד זן אחד, היא תהיה יעילה נגד זן אחר שיתפתח באותו הגוף.

מה שמנסים לעשות זה למצוא "רכיב" ייחודי בנגיף ולפתח דרך לתקוף אותו.

הנה אנימציות שאולי יעזרו לכם להבין קצת:

http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/HIVCycle.swf

(והסבר קטן - http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/hivcycle_txt.html שם יש גם את הקישור לפלאש)

נ.נ אם יש טעות אני אשמח אם ייתקנו אותי... אני לא כזה מבריק בביולוגיה :-\

רק להוסיף שאיידס נמנה על סוג הוירוסים (יש להם גם שם אני פשוט לא זוכר אותו) שלאחר שכפולם בתוך התא המארח הם יוצאים החוצה יחד עם חתיכה מהממברנה של התא הפונדקאי כך שהם מזוהים כחלק מהגוף והמערכת החיסונית לא תוקפת אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...