שאלה דחופה בקשר למעבדים של AMD האם מה שכתוב בעמוד הראשי כבר תקף?? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה דחופה בקשר למעבדים של AMD האם מה שכתוב בעמוד הראשי כבר תקף??

winer100

Recommended Posts

קודם כל, זה לא נכון לומר שהיבואן הרשמי לא רוכש 1000 יחידות. זה תלוי במעבד, אם מדובר במבעד מבוקש ונמכר יש סיכוי שהוא מזמין אפילו יותר. בכל מקרה, אני לא יודע לגביך אבל לי אין מספרים רשמיים מהיבואן הרשמי, אם יש לך אתה מוזמן לשתף.

שוק אפור ושוק מקבילי זה היינו אך. חס וחלילה אינני פוסל אותם ואין באמירת הביטוי "שוק אפור" או "יבוא מקבילי" כדי נימת זילזול. זה פשוט ענין של הגדרה, כל מי שמביא מוצר למדינה מסויימת ואיננו יבואן רשמי של היצרן הרוכש ישירות מן היצרן נחשב ליבואן מקבילי או חלק מהשוק האפור שכן הוא לא מקבל אחריות על המוצר ישירות מן היצרן.

אני מקווה שבזאת נסכם את הנושא שכן סטינו כבר יותר מדי מן הנושא המקורי של הדיון... :) [אם תרצה אפשר להמשיך בפרטי]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים - מי שמבין שייתן עצות. אל תבלבלו את הבחור סתם...... :nono:

המחיר 408$ לכמויות של אלף.

מאחר ואף חנות בארץ לא קונה אלף.....הם קונים מיבואן....

מאחר ואף יבואן בארץ לא יכול למכור אלף....הוא קונה ממפיץ בחו"ל....

ליבואן בארץ יש הוצאות משלוח,שחרור מכס,הובלה למחסן משלוח לחנות ורווח.

לחנות אין רווח 15% על ...לא כאלה יקרים...מקסימום 10-12%.

גם היבואן עובד בדר"כ על אותה רווחיות....10% (כבר הכנסתי רווח למפיץ מחו"ל בפנים).

והנה החשבון הנכון !

408$ * 4.75(שער $ שבו ניתן לקנות דולר בבנק היום) * 1.165 (מע"מ) * 1.1 (רווח/הוצאות יבואן) * 1.1 (רווח/הוצאות חנות) = 2730 שקל

זהו מחיר הוגן בהחלט למעבד הזה. מצאת יותר זול, תקנה.

אבל מחנות שמרויחה פחות מ-10% הייתי נזהר כי אולי מחר לא יהיה ממי לקבל אחריות.

המוניטין של החנות הוא שיקול חשוב מאוד בבחירה.......גם אם היא יקרה ב-100 שקל.

קשה לי לאמין מחנות שפועלת כמה שנים שתיהיה את הבעיה הזאת.. השם זה פנדה (מקווה שלא עשיתי משהו לא קשורה שאמרתי את השם...)

הבנתי את ההסברים שלכם ויש לציין שלא צפיתי לקבל את זה ב1900 ש"ח, אני יודע שיש עמלות הוצאות ועוד ועוד..

אבל חשבתי שתיהיה ירידה של עוד 100 200 שקל שזה גם משהו...

בכול מקרה לפני כמה שעות אישרתי את ההזמנה המעבד אמור להגיע אלי עוד השבוע בעזרת השם.

אז לא לריב אנשים (בסופו של דבר כולם דוחפים לנו אחוז 1 כאן 2 שם... העיקר הבריאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעסקים מה שקובע זה המחיר ושער הדולר / יורו ביום העיסקה

אני קניתי השבוע מכונה שמכינה שתייה חמה (כן כן עם מנגנון כסף וכו')

יום אחרי זה התחיל היורו לצנוח במשך 3 ימים רצופים

ואני קניתי לפי יורו (ככה זה כשהמכונה באה מאיטליה), ואת המנגנון לפי דולר

אני לא ביקשתי מהחברה שקניתי ממנה את המכונה כסף בגלל שקניתי את המכונה והיורו צנח, והם לא ביקשו ממני כסף על זה שקניתי את המנגנון והדולר עלה

ככה זה הולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל זה יש אופציות/חוזים עתידיים

;)

אלו כלים פיננסיים מאוד נפוצים ושימושיים לצורכי גידור (וגם ספקולציות כמובן). מקבעים את השער שרוצים להבטיח וזהו.

קשה לי להאמין שעסק מודרני בינוני ומעלה לא משתמש באחד מהם, כאשר יש התעסקות מרובה במט"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אם אתה בא וקונה ומשלם באותו רגע, מעמיס על משאית ומסיע ישר למחסן.

ככה הכל ידוע בזמן 0.

אבל כשאתה מייבא מעל סכומים מסויימים (ואני מודה שאין לי הרבה מושג קונקרטי לגבי מחזורי הייבוא של החנויות/משווקים המרכזיים), יש לך התחייבויות, או תשלומים באשראי, שלרוב מתבצע במט"ח. אם המפעל היה בארץ - אז הסיכון מצטמצם פלאים כמובן.

בייבוא/ייצוא יש המון אמצעי תשלום (אשראי דוקומנטרי/COD/גוביינא/ערבות בנקאית וכו' וכו') שהם לא בשימוש, או הרבה פחות נפוצים, משימוש מסחרי רגיל (B2C) ולכן לא הרבה מודעים לסיכונים שישנם.

אם לא נעשו הגנות מתאימות, אפשר אמנם לגלגל את הנזק על גב הצרכן, אבל עד גבול מסויים.

מה גם כשמחזיקים מלאי כלשהו שנקנה ב-X דולרים/אירו ונוצרים הפרשים משמעותיים בערך המטבע - גם כן עלולים להצטבר הפסדים משמעותיים.

בכל מקרה, סטינו קצת מהנושא. רק רציתי להבהיר שהמחיר בארץ לצרכן לא מושפע רק מהמחיר במפעל היצרן. יש עוד הרבה גורמים בדרך שעלולים אף לסתור את הכיוון הראשוני של השינוי במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שמה שאני אומר זה נכון אבל שווה לבדוק את זה :

היבואן של לארץ הוא טק דטה , שהיא שלוחה של טק דטה העולמית , נשמע לי הגיוני שטק דטה העולמית תקנה יותר מ1000 יחדות ותשלח חלק מהם (בלי דמי תיווך מן הסתם) לשלוחה הישראלית שלה.

אלא אם טק דטה הישראלית היא בעצם חברה נפרדת שעובדת תחת החסות של טק דטה העולמית או משהוא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...