למה אני לא רואה את הראוטר - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אני לא רואה את הראוטר

ydyehuda

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי עם SWITCH ומחוברים שני מחשבים כשלשניהם IP קבוע

קניתי ראוטר וחיברתי למתג וניסיתי לפנות אליו 192.168.1.1 ולא רואה אותו ברשת אפילו PING לא מזהה אותו

ל מ ה ? ? ?

תודה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

יציאת LAN של מחוברת למתג כמו מחשב. על המתג יושבים עוד 2 מחשבים שמאחד מהם אני פונה

זו קונפיגורציה מומלצת - מחובר למתג וממנו למחשבים

למה המחשב שלי מחפש בחוץ ולא רואה מקומית?

תודה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר מחברים בין למתג או בין מחשב למחשב יש צורך בכבל מוצלב Crossover

אחרת החיבור פשוט לא עובד כי השידור והקליטה לא מחוברים.

פשוט תבדוק אם יש לך כבל מוצלב כזה שהצבעים של הפינים בשני הצדדים לא מסודרים אותו דבר.

אם לא פשוט תקנה כבל מוצלב.

לפעמים יש נורית חיווי על החיבור שמראה אם הוא חי, האם הנורייות דולקות בין הנתב למתג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סוויצ'ים שאפשר לחבר אליהם הכל וזה יעבוד (MDI/MDIX). אמנם כדאי להתייחס גם לזה. האם יש לך סיצן של מנותקת בשורת המשימות? הדבר יכול להיגרם גם בגלל כרטיס פגום \ חוסר תאימות בין הסוויץ' לכרטיס או כבל בעייתי.

משהו אחר - אמרת שאתה מנסה לגשת לכתובת 192.168.1.1 - האם זאת הכתובת הנכונה? האם הגדרת IP קבוע אחר בכרטיס הרשת (רשת CLASS C אחרת כגון 192.168.67.0) ?

בדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

אני פונה ל- 192.168.1.1 כי זו כתובת השרת

המחשב שלי הוא 192.168.0.2 כשה-GATEWAY הוא המחשב השני 198.168.0.1

הנורות הירוקות במתג ונתב דולקות יציב ולקחתי כבל מחשב לא מוצלב וכן את הכבל שהגיע עם הנתב

אני רוצה לקנפג את הנתב כך שאני לא יודע אם הוא נותן כתובות IP או לא, אני פשוט לא מצליח לראות אותו !!! למרות הנורות הירוקות

HELP HELP HELP   זה יותר מדי פשוט כדי שלא יעבוד

זה נראה שהוא מחפש את הכתובת מחוץ לרשת מקומית, בחוץ, למה?

תודה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שה subnet mask שלך הוא 255.255.255.0 מה שאומר שמחשב עם אייפי של 192.168.0.2 לא יכול להגיע לשום דבר מחוץ לטווח של 192.168.0 והראוטר שלך ב 192.168.1.

הראוטר אמור לשמש שרת DHCP ברוב המוחלט של המקרים והוא בהכרח ה default gateway שלך.

או שתכוון את שני המחשבים לקבל את כל ההגדרות אוטומטית או שתכוון אותו למשהו בתחום 192.168.1 ותגדיר את 192.168.1.1 כ default gateway.

אם אתה הולך על השיטה הסטאטית אתה גם תצטרך למצוא את שרתי ה DNS של הספקית שלך ולהזין אותם ידנית - או אם הראוטר תומך ב DNS relay אז מספיק להגדיר אותו כ DNS שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה SUBNET נשאר אותו דבר (לא צריך לשנות כי אתה משנה לרשת CLASS C אחרת..) -רק בשדה השלישי של כתובת הIP שלך שים 1 כדי שיהיה באותה הרשת שנמצא בה הראוטר (192.168.1 ). שים לב להקצות כתובת אחרת למחשב (בסוף 2 או 3 - לא 1 שבו משתמש הנתב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK OK OK כמובן שאתם גדולים ועוזרים !!! :yelclap:

שיניתי את שדה IP ל- 192.168.1.2 ואז זו אותה משפחה (כמו שכתבו לי) והתחברתי

יש לי שאלות פרוצדורלית:

למה שה-IP יוקצה על ידי דינמית?

למה לא קבוע?

אם לא קבוע כל כמה זמן לשנות?

האם דינמי עוזר באבטחה נגד כניסות מבחוץ?

האם דינמי יפריע לי בשיתוף קבצים בן מחשבים?

תודה רבה רבה רבה, יהודה :);):D

אך כמובן HOT לא התקינו לי כלום............כמו שהובטח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...