אינתיפאדה מוסלמית מזוינת בצרפת - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינתיפאדה מוסלמית מזוינת בצרפת

borg

Recommended Posts

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שההשוואה בין היהודים של אז למוסלמים של היום היא בכלל לא במקומה, היהודים באירופה היו מיעוט מקומי שחי שם, הם לא היו מהגרים או זרים, כולם דיברו את שפת המקום וחיו בקהילות מסוגרות וגטואים (לפני השואה) ועיירות קטנות של יהודים וחיו בין העמים באירופה בדרך כלל בשיתוף פעולה כלכלי חוץ.

בעידן התעשייתי וקבלת האמנציפציה וכשהחלו לקום דמוקרטיות באירופה היו המון יהודים חילונים (כמו מורינו ורבינו הרצל) שהיו חילונים כמונו היום והשתלבו בחברה לגמרי ובכלל לא ידעת שהם שונים כי הם לא היו וגם לא ניסו להיות.

בצרפת יש מליונים של פלסטינאים/מרוקאים/אלג'יראים/טוניסאים ועוד מיעוטים ערביים ומוסלמים שחלקם לא מדברים טוב את שפת המקום, מבחינה תרבותית אידיאולגית ותפישות עולם יש הבדלי ענק בין אירופאים לבין מהגרים שבאים מצפון אפריקה, מנטליות אחרת לגמרי, בשבילם זה עולם אחר.

בעקבות הטרוריסטים והאיסלם הקיצוני היום אין ממש בושה לכל מי שמהגר להתחיל לשרוף מכוניות ולהתפרע ולצעוק על קיפוח כאילו שזה הבית שלו... אם זה היה לפני כמה מאות שנים היו עושים בהם פוגרום עצבני ובזה הבעיה הייתה נגמרת.

היום בגלל התקשורת הפתוחה, ערכים שונים (שחלים רק על צד אחד של העולם) ואווירת הכפר הגלובלי אתה לא יכול לזרוק אלפי ערבים בחזרה למדבר כי זה פשוט לא ילך אבל אולי אם יהיו אלפי הרוגים בפריז (מה שלפי דעתי לא יקרה) אז פשוט יבינו שאנשים כאלה לא רוצים במדינה שלהם ואו שיהרגו אותם ותהיה אווירת גטו (מה שלא נראה לי יקרה) או שהגבולות יחסמו בצורה רצינית ויהיה עידוד הגירה, פוגרומים מקומיים, שנאת זרים ואולי גם גירוש וכמובן שבמצב כזה השנאה שתתפתח בצד השני של העולם ומדרום לצרפת תהיה כל כך חזקה שאולי תתחיל מלחמת דת שחבל לנו על הזמן.

לפי דעתי האיסלם הוא לא מגפה ולא נעליים אבל הבעיה בחברה הערבית שברובה הדת היא מרכז החיים ולא חיי התרבות, אני חושב שמדינת נמצאת באיזון די טוב עם הדת שלה, נכון שיש עוד דרך לעבור אבל זה מאוזן ורגוע.

אצל הערבים (ובכלל בעולם המוסלמי) הדת היא חזק בפנים והדת שלהם כיום היא מאוד פרמיטיבית, יש איסלם רפורמי וזרמים אבל הם כל כך קטנים ולא משמעותיים !

אולי ברגע שלבנון תפתח יותר ויותר לדמוקרטיה ואני חושב שהיא בדרך הנכונה וסוריה תהפוך גם היא למדינה פחות קיצונית ועירק תצליח להשתקם ולהקים דמוקרטיה יציבה והטרור שם ירגע אז אולי העולם הערבי מוסלמי יעבור מהפך והדת תתמתן ובמקום להפגין כל היום נגד , מדינה פיצית שנמצאת אלפי קילומטרים מהם ולא מזיזה להם הם יתרכזו בחיי היומיום שלהם ובתרבות שלהם ויעשו חיים ואז יבוא משהו גרוע אחר... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר הבנה מוחלט לגביי המנטליות האמריקאית

תחזור קצת על ספרי הסטוריה

אז ככה...

ארה"ב היא מדינה דמוקרטית - כלומר, אנשי השלטון מעוניינים בריצוי הבוחרים כדי לקבל יותר קולות. בגלל שיטת הבחירות שם (לפי איזורים, כאשר לכל איזור יש משקל מסויים, מנדט מסויים) כמות המוסלמים פחות משנה, והפיזור שלהם יותר משנה. ותתפלא, אבל באופן כללי, יש השפעה מאוד גדולה למשמעות הפוליטית של צעדים בהחלטה אם הם ייעשו או לא.

אגב, אני לא חושב שהמלחמה בעירק או באפגניסטן נבעה מצורך פוליטי, אלא דווקא להיפך - היא היתה חצי התאבדות פוליטית של בוש. הוא עשה את זה מתוך נחישות וצורך לפעול נגד הטרור, אחרי נפילת התאומים. (אגב, מהבחינה הזאת, מבחינת הצורך של האנשים במעשים, אולי דווקא אפשר לראות את המלחמה באפגניסטן כצורך פוליטי, אבל בטח לא את זאת בעירק). בדיוק בגלל זה כתבתי שבוש הוא "טקסני קשוח" - כמו בסרטים, כמיטב הרוח האמריקאית, הוא יוצא להלחם, כי צריך ואין ברירה. כי יש "רוע" בעולם וצריך למגר אותו, לפני שיהיה מאוחר מדי.

אגב, דווקא בהיסטוריה, ארה"ב היתה תמיד די בדלנית ולא התערבה בעניינים של אחרים. כמובן, אחרי ה-11 בספטמבר, זה כבר לא כל כך עניינים של אחרים. זה מזכיר לי את ה"טעות" היפאנית - המתקפה המהירה על פרל הארבור. או את ברברוסה. במלחמות הגדולות לאחרונה, היה צד מנצח, עד שהוא ממש הרגיז "ענק ישן"... וככה קרה בדיוק עם ה-11 בספטמבר. הטרור האיסלאמי הלך והתחזק בכל העולם, מבחינה כלכלית ותשתיתית כמובן. ואז נעשתה הטעות (לדעתי זאת היתה טעות ממש גדולה של בין לאדן, אללה ינקום דמו אחרי שכבר יצליחו לחסל אותו אינשאללה :) ).

ואגב, סתם אתר מרתק, שחזה את המהומות בפאריז כשבועיים לפני שקרו (ככה אמרו לי, למרות שאישית לא ממש מצאתי תיעוד לזה, לא הספקתי לקרוא שם כל כך הרבה) בנושא הגיהאד העולמי. כן, יש דבר כזה, ועד כמה שאני מבין אין לו שום קשר לישראל (אבל שוב, יכול להיות שאני טועה). תיהנו:

http://jihadwatch.org/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ייצא מזה כי זה כיף להיות יפה נפש

אני לא יפה נפש, אני פשוט יודע לעשות הבדלה בין דת,ערבים וטרור מוסלמי.

אם היה אפשר להעלות על המוקד את כל מי שתומך ועושה טרור, היתי שמח גם לנפנף על האש מהצד.

אתה פשוט תשמח להרוג את כולם, אז אולי לידך אני באמת נראה יפה נפש.

יודע מה עזוב, לא צריך להמשיך עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אחד שהוא לא גזען ובעד רצח עם הוא יפה נפש מתחסד.

MORTAR שאלה לי אליך,אם אתה חושב שאתה לא יפה נפש או מתחסד!!

איך אתה חושב שצריך לטפל ב"בעיה" הזאת שנקראת איסלם?

הם לא מבינים הידברות(ראה כישלון אוסלו, וכל ניסיון דומה שבא אחריו!)

הם מבינים אך ורק כוח. אם כך אז צריך לטפל בהם באותה צורה!! וכמה שיותר כח, יותר טוב!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאילו מה? שקל?

אז אתם שונאים את כל המוסלמים וגם הרבה יותר נאורים מהם (אחלה של לוגיקה פנימית ד"א).

מה אתם רוצים להגיד בזה?

so whats your point??

אם אתה רוצה לדעת מה אנחנו אומרים בזה.. תקרא את כל התר'ד מהתחלה ותבין מה אנחנו רוצים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...