משהו מוזר לי באובקלוק XP1800 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו מוזר לי באובקלוק XP1800

JezpeRR

Recommended Posts

אוקיי שלום לכולם ושבת שלום!

עכשיו השאלה שלי היא ככה...

לפני כמה זמן (הרבה זמן בעיקרון) התחלתי להתעניין באוברקלוק וכמו בכל דבר אם לא מנסים לא יודעים

אז ניסיתי...לא ציפיתי להיות שיאן עם קירור לא ידוע (חברה לא ידועה) אבל בכל מקרה לו בשביל המעט (ובשביל הניסיון) ניסיתי לעשות

ניסיתי להעלות את הבאס במעט (133 בסטוק) ל145 אני יודע זה קפיצה לפי מה שאני מבין אבל מה לעשות אני מתחיל גבוהה אוקיי לא הלך אמרתי לעצמי זה בטח המחשב הוא לא בנוי לאוברקלוק...עכשיו אפילו אם אני עושה למעבד והופך אותו כאילו ל-1900+ הוא לא עולה...(פשוט לא מגיע לווינדווס)

עכשיו חשבתי למה זה?! הרי זה ל חום כי הטמפ לא בשמים!!! אפילו בסדר הייתי אומר...אז אולי בגללש המכפלה של נעולה 1:1 ?? יכול להיות?

המחשב שלי הוא:

Amd Xp Palomino 1800

Gigabyte Ga-7vkml

Kingston 256mb

לא ידוע הרבה על הזכרונות הם עובדים ב133 על 2.5-3-3-6 הם -2100

אשמח לעזרה הבהרות וכו'

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח זה מה שמוזר

אני לא יודע בידיוק כמה באס אני מעלה בשביל להגיע למצב שהמעבד שלי "הופך" למעבד 1900+ זה משהו כמו 5 או פחות בבאס ועדיין למרות העלייה הקטנה המחשב לא עולה..

קראתי תהודעה שלך על הגברת המתח וחשבתי על זה...כי קרה לי שחיברתי מאוורר שמסתובב ב-4K+ סיבובים לדקה והמחשב קצת לא עלה ועם מאוור קצת יותר חלש הכל בסדר.

תשמע אני מפחד עם התאוריות שלי כי הם מבוססות על ניחוש..(ניחוש הגיוני אבל ניחוש)...ואין לי כסף לקנות מחשב חדש ולכן אני ממש נזהר על המחשב...

לכן אני מנסה ללכת על "בטוח"...

אגב שאני אומר שהמחשב לא עלה בגלל המאוורר זה שחיברתי אותו בזמן עבודה רגילה בווינדווס הוא נתקע ושניסיתי להדליק תמחשב הוא עשה כמה ציפצופים וסירה לעלות!

מה גם שהמחשב בזמן האחרון מרבה להתקע...ואין לי מושגגגגג למה!!!!

* עריכה *

איך אני בודק מה הספק שלי? רק ויזואלית לראות מה רשום עליו? כי אצלי רשום משהו לא הגיוני רשום

Pentium 4 atx

ובמודל רשום

MI-atx480

כאילו

WTF איך יש לי כזה חזק??? נשמע לא הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצלחתי להגיע ל 1800 והוא היה די יציב.........אצלי הקירור הוא איזה משהו זול של מסטר קולר שקניתי ב 80 כי המאוורר קודם היה דפוק..זה לדעתי לא מיוחד.....לא יודע מה הולך במחשב שלך....אני חושב שאולי תעשה פורמט אחרי שאתה עושה אובר קלוק והכל נוראמלי (חוץ מהווינדוס).... אתה אומר שהמחשב עולה אז אולי סתם הויינדוס שלך

דפוק.....אבל אולי עדיף שתחכה לתגובות של אנשים שמבינים יותר ממני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פלומינו זו גרועה לOC , לפעמים גם קפיצה של 70MHZ בתדר המעבד זו בקשה גדולה . :smile1:

2. הלוח שלך ידוע גם כגרוע לOC משום שהוא תומך רשמית בבאס 133MHZ ותוספת תדר לFSB גוררת תוספת תדר לPCI/AGP כי אין לו נעילה.

3. במקרה הזכרון הפנימי שלך PC2100? = אולי גם הוא גורם מגביל כי עקב הגבעת מהירות הFSB מהירות הזכרון גם עולה בהדרגתיות.

לסיכום : כן בעבר מערכות מחשב לא היו גמישות לOC והיו דיי גבוליות ביכולתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאתה לא יכול לעשות OC אבל כמו שאמרו לך יכול להיות שהזיכרון מגביל אותך אז תוריד את המהירות ל100 וככה כאשר תגדיל את הבאס אז הבאס של הזיכרון לא יעבור את ה 133 ואולי זה יעזור .......וחוץ מיזה אתה  יכול לעשות OC   רק נמוך.......

פשוט תעלה את הבאס כל פעם ב1 MHZ ותבדוק......ככה נראה לי הכי טוב..כל פעם קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני האצתי את המחשב שלי ל 1800 (1575MHZ) ...עלה לי המקסימום FPS ב COD ל 410 מ 370 בערך....העלתי את הבאס מ 134 ל 150....

אבל כאשר הוא היה על 150 המחשב עשה רסטרט ...עשיתי את זה עם EASYTUNE ...לא נראה לי שיש סיבה שלא תוכל להגיע  ל 2000

וכמובן שעשיתי את זה לאט...כאילו כל פעם ב 1 ...וכשהגעתי ל 150 באס אז בדקתי FPS ...לא בדקתי כל פעם ...אני מעריך שאני יכול להישאר על 146

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני האצתי את המחשב שלי ל 1800 (1575MHZ) ...עלה לי המקסימום FPS ב COD ל 410 מ 370 בערך....העלתי את הבאס מ 134 ל 150....

אבל כאשר הוא היה על 150 המחשב עשה רסטרט ...עשיתי את זה עם EASYTUNE ...לא נראה לי שיש סיבה שלא תוכל להגיע  ל 2000

וכמובן שעשיתי את זה לאט...כאילו כל פעם ב 1 ...וכשהגעתי ל 150 באס אז בדקתי FPS ...לא בדקתי כל פעם ...אני מעריך שאני יכול להישאר על 146

יהיה לך מזל גדול אם תעשה יותר מ100 MHZ על פאלומינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה לך מזל גדול אם תעשה יותר מ100  MHZ על פאלומינו

הליבה הזאת ממש גרוע לאובר קלוק???......

אבל נראה לי שעם קירור נכון והעלאת מתחים אפשרי להגיע ל 2000?? לא??

ויש לי שאלה....כשאני מעלה את הFSB אז גם ה ההרצים של הPCI ו הAGP עולים......הצלחתי לנעול אותם עד בערך 146 בביוס אחר כך זה תחיל ללעלות מ 67 ל 68 בערך.....(לא עשיתי אובר קלוק דרך הביוס עדין רק בדקתי...)....השאלה היא אם אני יצטרך יותר טוב לכרטיס מסך? או שזה לא יפגע יותר מידי בכרטיס עם הקירור הרגיל(שהוא עם מאוורר ד"א)?......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...