שאלה בקשר ללינוקס ומשחקים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ללינוקס ומשחקים

-JobNick-

Recommended Posts

אז ככה לפני כמה זמן מישהו נתן פה לינק למאמר מאוד מעניין שבו הכותב הסביר למה אין משחקים שתומכים בלינוקס ואיך אנשים "ניסו לתקן את זה".

אחד הפתרונות היה לתכנת (או איך שתקראו לזה) למשחק תמיכה ל OPENGL הרי לינוקס בלי בעיה מריץ דברים בOPENGL אבל החברה הזו אחרי הצלחה די גדולה פשטה את הרגל. כמובן שהגיע הפתרון עם האמולטורים ל שבקושי עובדים.

אז אני אקצר, נגיד יש לי משחק כמו HALFLIFE UT שיש להם "תמיכה" ב RENDER של OPENGL איך אני מריץ את המשחק הזה בלינוקס ?!

או שזה בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קימים אימולטורים ללינוקס כמו wine ו winex

לשתיהם יש תמיכה בdirectx אבל לwinex יש תמיכה הרבה יותר טובה.

משחקים שעובדים בopengl בגרפיקה ובdirectx בכול השאר (סאונד,input) ירוצו היטב על wine

משחקים מלאים של צריך לנסות להריץ על winex

משחקים אני היצלחתי להפעיל:

wine: Quake3,RTCW

winex:NWN

(אני לא משחק הרבה)

אני מכיר אנשים שהפעילו

MOHAA ,Jedi Knight,UT,CS,GTA3

ועוד רבים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הםםם

אז זה לא מספקי שלמשחק יהיה RENDER ל OPENGL צריך להיות לו "אופטימיזציה" ללינוקס או משהו כזה (יעני קוד המקור שלו צריך לעבור "שינוי" ?!).

לגבי האמולטורים מאיפפה בדיוק אפשר להשיג אותם ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא .. מה שהוא דיבר עליו אלו משחקים לווינ' לכל דבר שפועלים תחת ה"לא-אמולטור" (=אמולטור) WINE (ו WINEX נגזרו).

אגב, שוב, WINE=WINE Is Not an Emulator - זו שכבת תאימות API.

חוץ מאלו ישנם משחקים שעברו "אופטימיזציה" (כפי שקראת לזה אך למעשה הודרו (רונדרו) מחדש תוך שינויים (כמה שיותר מזעריים) לקוד) ללינוקס ופועלים עליו native כדוגמת Quake (ו 2 ו 3), RTCW, או tribes (ו 2) וכו'. גם DOOM3 יצא ללא ספר בגרסה native ללינוקס כי כל מה ש ID מוציאים הם מוציאים גם ללינ'.

וקורונה - NWN יוצא בקרוב (בסתיו) בגירסת native ללינ' :D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו קטן. עם כבר התחלתי לשאול על הWINE והWINEX

רציתי לדעת חוץ ממשחקים שתוכנתו חוינוס הם יכולים להריץ תוכנות.

כי פשוט אבא שלי משתמש הרבה הQTEXT (מי שזוכר את תוכנת התמלילן הזו,כי אבא שלי מהדור הישן והוא הצליח ללמוד אותו כי עם ה WORD הוא הסתבך) ורציתי לדעת אם אפשר להריץ את התוכנה הזו תחת כי אם כן אז אני כבר עובר ללינוקס.

נ.ב

אם אני זוכר נכון שפת התכנות של התוכנה היא DELPHIאבל אני לא בטוח אני אחזור בקשר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה חברה.

שבוע הבא אני הולך לקנות כרטיס רשת בשביל לחבר דרכו את מודם הכבלים שלי )כי עד עכשיו הוא היה מחובר דרך USB)

ואז אני אתקין לינוקס REDHAT 7.3

רק חבל שזה קשה להגדיר מודם כבלים שמחובר דרך בלינוקס, אבל לא נורע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...