מוחק מגנטי לדיסקים קשיחים - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוחק מגנטי לדיסקים קשיחים

TUCG

Recommended Posts

שמעתי שיש מכשירים מיוחדים שיוצרים שדה מגנטי שמשמיד כליל את כל המידע על כונן קשיח? יש כזה דבר באמת? איך זה עובד? זאת אומרת, מה הקשר לשדה מגנטי ולמחיקת מידע? לא מבין כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המידע נכתב (ונשמר) על הדיסק הקשיח (ועל הפלופי) בצורה מגנית. (לא סתם קוראים לזה כונן מגנטי)

בגדול מגנט מספיק חזק שיתקרב להרדיסק ישבש את כל המידע שנמצא בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע רגע, סתם מגנט זה מספיק? כי ראיתי באינטרנט מכונות משרדיות ענקיות שמוחקות מידע עם המגנטיות הזו תוך איזה 4 שניות.

אם כל מה שצריך זה מגנט? באיזה סדר גודל צריך להיות המגנט הזה? מספיק איזה משהו קטן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אפשר לשחזר את המידע עם ציוד מיוחד ומאד יקר בחלק מהמקרים, תלוי כמה הוא נפגם.

אם הדיסק סגור זה צריך להיות מגנט מאד חזק (לא איזה משהו ביתית זול)

אם הדיסק פתוח אז גם מגנט לא הכי חזק יכול לעשות נזק נכבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על כמו פרמוט, רק על מחיקה טוטאלית לחלוטין של כל המידע ככה שבלתי אפשרי בחיים לשחזר אותו.

ראיתי איזה קטע בפרק של סטארגייט פעם שאיזו בחורה השתמשה במכשיר מגניב כזה ועשתה כמה תנועות וויש על מארז של מחשב איתו וכל המידע על הכוננים נמחק, והמסך הפך לסטטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העקרון התפקוד של הכונן לא צריך להפגע - רק המידע ילך לאיבוד לצמיתות.

אבל דרך הרבה יותר פשוטה למחוק מידע היא פשוט לכתוב עליו "מידע" אחר - ככה עובדות תוכנות המחיקה בשוק.

ברגע שאתה ממלא את הכונן ב"זבל" (למשל, שורות של אפסים...), אין שום דרך לשחזר מה שהיה רשום עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העקרון התפקוד של הכונן לא צריך להפגע - רק המידע ילך לאיבוד לצמיתות.

אבל דרך הרבה יותר פשוטה למחוק מידע היא פשוט לכתוב עליו "מידע" אחר - ככה עובדות תוכנות המחיקה בשוק.

ברגע שאתה ממלא את הכונן ב"זבל" (למשל, שורות של אפסים...), אין שום דרך לשחזר מה שהיה רשום עליו.

יש לי כמה תוכנות כאלו

הבעיה איתם זה שזה גוזל זמן יקר שאין (כשהFBI פורצים לדלת :P )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, iakovl וכולם, תראו את זה למשל:

http://www.ibas.com/data-erasure/degausser

זה משהו ממש קטלני. זה הורס את הכונן יחד עם המידע שעליו (ראיתי כמה דברים דומים שלא פוגמימ בכונן, אז כנראה הם פחות יעילים, כאן זה יעילות קיצונית ממש). תכ'לס, לפי מה שהם אומרים, זה יוצר פעימה אלקטרו-מגנטית באמצעות בטריות (בטח ענקיות) מובנות. בכל אופן:

- זה מוחק את כל המידע תוך 4 שניות

- יש שלט רחוק. שימושי ביותר במצבי "Freeze, police! Step away from the computer NOW!".

- אפשר לכייל את עוצמת השדה המגנטי הנוצר. נראה לי זה יכול לשתק לכם חצי ממכשירי החשמל בבית אם תפעילו את זה על מקסימום, אם לא את כל אספקת החשמל של הבלוק.

חסרונות:

- תופס הרבה מקום, איך שזה נראה

- לא כתוב שם כמה זה עולה ולא מצאתי את זה באינטרנט בשום חנות אבל זה בטח עולה בוחטות של כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניאק אם זה אומר לך משהו :lol:

למדתי פיזיקה 5 יחידות

זה אומר לי הרבה

וכשיודעים את הדבר הבא

1tesla = 10000 gauss

ומצרפים את 2 העובדות הבאות (לקוח מWIKIPEDIA)

the most powerful superconducting electromagnets in the world have flux densities of 'only' 20 T.

The strength of the field at the Earth's  at this time ranges from less than 30 microteslas (0.3 gauss) in an area including most of South America and South Africa to over 60 microteslas (0.6 gauss)

אתה מבין שזה חתיכת כוח מגנטי נחמד :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...