אני צריך לנקות CMOS אחרי שאני מרכיב את כל חלקי המחשב ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני צריך לנקות CMOS אחרי שאני מרכיב את כל חלקי המחשב ?

Black_Citadel

Recommended Posts

לא צריך לנקות את ה CMOS כמעט אף פעם אלה אם יש לך בעיה עם הביוס או הלוח אמ

התקנה של וינדוס לא אמורה לדפוק את ה  CMOS ולכן לא צריך לנקות אותו לפני ההתקנה

ניקוי ה CMOS זה בעצם להחזיר את הביוס להגדרות הדיפולט (ראשוניות) שלו

לפעמים אם מכניסים רכיב חומרה חדש למחשב כשתעלה את המחשב תופיע לך הודעת שגיע" CMOS ERROR " ואז הוא ישאל האם להכנס לביוס או לחזור להגדרות הראשוניות אני ממליץ שתחזור להגדרות הראשונית

ולכן גם כאן אין צורך לנקות את ה CMOS

מתי כן צריך לנקות את ה CMOS ? נגיד אם המחשב לו עולה בכלל אז לנקות את ה CMOS יכול לעזור

דרך אגב ה CMOS נמצא על הלוח אמ וזהו סוג של זיכרון שאי אפשר למחוק אותו ROM - read only memory (בעצם זה לא כל כך נכון כי אפשר ליצרוב ביוס חדש דבר שימחוק את הישן וניקוי ה CMOS לא יחזור להגדרות הראשוניות של הלוח אמ כלומר הביוס הישן ולכן לא מומלץ לעשות את זה )

יש שתי שיטות לנקות את הסימוס אחת היא להוציא את הבטריה שנמצאת על הלוח אמ לכמה דקות ואז להחזיר דבר שיחזיר את ה CMOS להגדרות הראשוניות שלו

או לחפש בחוברת של הלוח אמ  או על הלוח אמ עצמו שלושה פינים כאשר יש חיבור בין שנים מהם כאשר מנתקים את החיבור ביניהם ומעבירים לשני ה CMOS חוזר להגדרות הראשוניות שלו , ואז יש להחזיר את החיבור לשני הפינים הראשונים . כמובן שיש לעשות את זה כשהמחשב סגור אך הבטריה מחוברת .

להגדרה יותר מפורטת של ה CMOS  

http://www.webopedia.com/TERM/C/CMOS.html

עומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...