מגבר? רסיבר? מה ההבדל? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגבר? רסיבר? מה ההבדל?

talmAn

Recommended Posts

אז ככה.......כאשר אתה שומע בנגן אודיו הנגן אאודיו שולח אותות חשמליאים למגבר מיפני שלנגן אין מספיק אוצמה להגביר , המגבר שמקבל את האות החלש בעזרת קבלים מגביר את האות פי כמה וכמה (בשפה פשוטה מעלה את המתח החשמלי) ושולח את זה לרמקולים ואז הם מנגנים, זה הוא הסבר פשוט של מה הוא מגבר עכשיו מה ההבדל בין מגבר לרסיבר..........במגבר אחד יש לך חיבור רק לשני ולרסיבר יש לפחות פשרות לחבר חמישה פלוס סאב וופאר ויש רסיברים של אפילו יותר זה תליו ברסיבר פרט לזה ברסיבר יש לך כל מיני דקודקים כגון הדולבי דיגיטאל הסיטי אס והפרולוג'יק, אלו הם דקודרים שבעזרתם אתה יכול לחלק בין את הסאונד שאתה שומע בין כל חש\משת או יותר רמקולים המחוברים לרסיבר כמובן שאפשר לישמוע גם רק על שני רמקולים (סטאריו) דקודרים אלו יש רק ברסיברים ולאלו שמשתמשים במגברים לקולנוע ביתי ולא ברסיברים הם יכולים ליקנות דקודרים לחוד (לאלו שמשתמשים במגברים בקולנוע ביתי יש להם במקום רסיבר אחד שלושה מגברים בדרך כלל) וכמובן שברסיבר יש לך מובנה גם מקלט רדיו ובמגבר אין.

ברסיברים שונים יש נם גם פילטרים שונים שמנקים את הסאונד ואפשרויות רבות אחרות אשר אין המגברים.....טלוי בסוג הרסיבר.

מקווה שהצלחתי להסביר לך את הנושא בקצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות אויורת זה כך חוץ מהקטע של האקווליזר...........גם ברסיבר וגם במגבר אתה יכול לשנות את הטריבאל והבס אבל חוץ מי זה זה הכל.

אקווליזר יכול לשנות ממש פרטים קטני ויסוט סוגים שונים של הצליל הגבוהה האמצאי והנמוך ברצועות הסאונד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאתם את הדברים האילו, ההבדל היחיד בין רסיבר למגבר הוא רדיו. ברסיבר יש רדיו ובמגבר אין.

בעזרת קבלים מגביר את האות פי כמה וכמה (בשפה פשוטה מעלה את המתח החשמלי)

א. יש שם הרבה מעבר לקבלים. יש שם גם טרנזיזטורים, סלילים ועוד מעבר לכך.

ב. הוא לא מעלה את המתח, הוא מעלה את ההספק. מה שאומר הן את המתח והן את הזרם (היחס הסופי תלוי במגבר וברמקול המדוברים, וביכולת של המגבר להתאים את עצמו לדרישות הזרם של הרמקול).

במגבר אחד יש לך חיבור רק לשני ולרסיבר יש לפחות פשרות לחבר חמישה פלוס סאב וופאר

א. יש מגברים שיכולים להגביר 7 ערוצים, ולא כוללים לא רדיו ולא כלום והם מגברים נטו.

ב. יש רסיברים שהם רק סטריאו ולא סראונד. לצורך העניין, כל "המגברים" משנות ה-70-80 שכללו בתוכם גם טיונר (אנאלוגי או דיגיטלי, לא משנה) הם רסיברים לסטריאו.

רסיבר יש לך כל מיני דקודקים כגון הדולבי דיגיטאל הסיטי אס והפרולוג'יק

במקור התכונות האילו אינן מהמרכיבים הדרושים במכשיר בכדי לכנותו רסיבר. הרבה אנשים חושבים שכך הדבר כיוון שבימינו רוב הרסיבר כוללים גם את המפענחים. עם זאת, חשוב מאוד להבין כי זהו אינו מרכיב הכרחי ברסיבר.

ברסיברים שונים יש נם גם פילטרים שונים שמנקים את הסאונד ואפשרויות רבות אחרות אשר אין המגברים

כפי שציינת מאוחר יותר, אכן הדבר קיים גם בחלק מהמגברים, ולא בהכרח קיים בכל הרסיברים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ב100% אני פשוט מדבר פה על הרסיברים והמגברים בימינו שתיפגוש בכל חנות חשמל ואני מדב ממש בכלליות ולגביי דגמים פשוטים של מגברים ורסיברים בימינו (לא מדבר על מגברים בעלויות של אלפי דולרים הכוללים פונקציות שאפילו לא שמעתי עליהן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהניסיון שלך עם ציוד בתחום למרות היותו מעבר לממוצע אינו רב. בימינו רסיבר סטריאו משומש מהשנים שציינתי עולה מאות בודדות של שקלים.

כמו כן, ישנם רסיברים רבים של סטריאו שניתן לפגוש גם בחנויות עממיות יחסית.

עם זאת, אני שמח לראות כי אתה מודע לדברים, פעם הבאה כדאי שתציין את ההבהרות מראש כדי שאנשים לא יטעו.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהניסיון שלך עם ציוד בתחום למרות היותו מעבר לממוצע אינו רב. בימינו רסיבר סטריאו משומש מהשנים שציינתי עולה מאות בודדות של שקלים.

לא תמיד ;)

מצאתי במקרה את הSansui G9000 שלי, שילמתי 1500 שקל (הייתי צריך להוריד אותו אבל הזלתי יותר מדי ריר - מצב לא טוב בשביל מיקוח). 160W אמיתיים... חבל שאני אף פעם עוד לא עברתי את ה2W (יש לו power meters מגניבים לגמרי ! :) ) אבל הוא נשמע פשוט ח ל ו ם .

אבל אפשר להשיג מגבר מעולה מהשנים הללו גם בכמה מאות שקלים, זה בטוח. לא צריך 160W :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שנישאלה פה היא דיי גדולה ובשביל לענות עליה כמו שצריך יש להכין מאמר ממש גדול מפני שיש נם דברים רבים ומלא פרטים להסביר על ההבדל. אני ניסיתי להסביר בצורה דיי חפיפי וקצרה נאז ובשתיים בלילה אין ממש כוח להרחיב........לצערי להסביר נכון לא הצלחתי.......אז אולי מישהו יכין על זה מאמר רציני?.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מאמר רציני? זה פשוט הבנת הנקרא:

מגבר - מלשון מגביר - לוקח אות ומגביר אותו לעוצמה שמסוגלת להזיז .

רסיבר - מלשון receive=לקבל בעברית - מכיל בתוכו מגבר (כיוון שהוא גם צריך לתת עוצמה לרמקולים שמחוברים אליו) וכולל מספר מסויים של כניסות כדי לאפשר למשתמש לבחור איזה אות ישלח להגברה ולרמקולים.

זה שהיום יש מיליון סוגי רסיברים לא דורש מאמר. אם הוא לקולנוע ביתי הוא יכיל כניסות לציוד ווידאו בנוסף לציוד אודיו וגם כל מיני יחידות עיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבר - מלשון receive=לקבל בעברית - מכיל בתוכו מגבר (כיוון שהוא גם צריך לתת עוצמה לרמקולים שמחוברים אליו) וכולל מספר מסויים של כניסות כדי לאפשר למשתמש לבחור איזה אות ישלח להגברה ולרמקולים

לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל זה פשוט לא נכון. אני הסברתי בהודעה שלי כבר מה ההבדלים בין רסיבר למגבר. רסיבר הוא סך הכל מגבר עם רדיו, ותו לא!

בכל מגבר משולב (קדם מגבר + מגבר כח), ורוב המגברים בשוק הם כאילו, ישנן מספר כניסות. עובדה זו לא הופכת אותם לרסיברים. המצאות הרדיו היא זו שמבדילה בין שניהם.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רסיברים סטריאו? ניתן למצוא כאילו בחלק מהחנויות, עם זאת הם אינם נפוצים.

שים לב שחנויות אשר מתעסקות גם בציוד משומש מחזיקות מלאי לא קטן של מכשירים כאילו משנים עברו, חלק נשמעים מעולה ועולים גרושים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל זה פשוט לא נכון. אני הסברתי בהודעה שלי כבר מה ההבדלים בין רסיבר למגבר. רסיבר הוא סך הכל מגבר עם רדיו, ותו לא!

בכל מגבר משולב (קדם מגבר + מגבר כח), ורוב המגברים בשוק הם כאילו, ישנן מספר כניסות. עובדה זו לא הופכת אותם לרסיברים. המצאות הרדיו היא זו שמבדילה בין שניהם.

Anatoli.

מה שאתה אומר זה נכון אבל לא פוסל את מה שאני אמרתי.

קודם כל זה מפשט את ההסבר ל"לקהל הרחב" פה.

שנית, כשכל מה שהיה זה מגברי סטריאו - ברגע ששילבו אותם עם רדיו זה נהייה רסיבר - אתה צודק. אבל בעולם של היום ההגדרה של רסיבר התרחבה:

A receiver (consumer electronics) is a combination of a radio broadcast tuner and an amplifier for the speakers, as well as selection for sources such as a CD or tape, and adjustments for audio, such as a graphic equalizer or basic tone controls.

אנחנו סתם מתעסקים בקטנות בכל אופן... העיקר שאלה ששואלים שאלות פה יקבלו תשובה מתאימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...