הצעות לפרוייקט יג' - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעות לפרוייקט יג'

SupeRnovA

Recommended Posts

השחקן הממוחשב במשחקי מחשב זה פשוט רקורסיות שבודקות את כל המהלכים לניצחון מכל מהלך אפשרי (כמובן שאי אפשר עד הסוף את כל המקרים... בגלל זה יש רמות...) ולפי זה המחשב פועל (בדרך הכי טובה לניצחון...)..

זה לא AI.

AI יהיה ברגע שלתוצאה של התנייה יהיו יותר משתי תשובות (אמת או שקר...). ברגע שהמחשב יפסיק לראות שחור/לבן, זה יהיה AI....

ובקשר לפרוייקט, גם אני צריך לבחור עכשיו פרוייקט י"ג, אבל אני עושה בC... כנס לאתר www.csit.org.il, שם לתוכניות לימודים -> יג' - יד' -> הנחיות להגשת פרוייקטים (או משהו כזה...)

שם יש לך, חוץ מהוראות איך צריך להיות מורכב הפרוייקט, גם כמה דוגמאות.. אני למשל נעזרתי בדוגמאות שם כדי לבחור את הפרוייקט שלי (אבטחת מידע - הצפנת קבצים)... אם אתה ממש רוצה משהו קשה, אתה יכול לבנות קומפיילר, או (כן, זה אפשרי...), או תוכנה שמתרגמת קוד משפה לשפה, או תוכנה לבניית תקשורת, או לבנות משחק קלפים כלשהו שאין בו רק מזל, אלא גם אסטרטגיה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה - ב- אתה מתכוון גם ללמידה או רק חיפושים?

אם גם למידה אז הנה רעיון -

לכתוב משחק שמנצח שחקן אנושי בסדרת משחקי "זוג או פרט" או "אבן נייר ומספריים". (כלומר לשחק נגד אותו שחקן מספר גדול של משחקים מאותו סוג ברצף, ולנצח בצורה שיהיה ברור שהמחשב יותר טוב - נגיד, ב- 55% מהמשחקים).

יש גם כל מיני מקומות שעושים תחרויות כאלה בין שתי תוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינה מלאכותית חזקה - בינה מלאכותית דמוית אנוש, שבה המחשב חושב ומסיק מסקנות באופן דומה לזה של המוח האנושי.(כמו ברשתות נוירונים)

בינה מלאכותית חלשה - שבה למחשב אין יכולת חשיבה, אך הוא פועל כאילו היתה לו יכולת כזו.(אלגוריתמים חכמים של אסטרטגיות מוכנות מראש למשל)

בינה מלאכותית חלשה היא לא באמת בינה מלאכותית

וזה לא שרק לרשתות נוירונים יש .

רשתות נוירונים זה פשוט הדרך שבה יוצרים את ה-.

ובחלק ממשחקי המחשב יש את מה שנקרא "בינה מלאכותית חלשה" - שהיא לא באמת בינה מלאכותית

ובחלק יש באמת כמו כחול עמוק לדוגמא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- ghosthunter -

ברור שלא עושים את זה סתם לפי הסתברות - כי אז יהיה קל לנצח אותו. (כשאמרתי "שחקן אנושי" התכוונתי לאחד שהוא לא מטומטם לגמרי, ומגיב למשחק של המחשב)

אמנם נכון שגם עבור האסטרטגיה הכי טובה שיכולה להיות למחשב, אסטרטגיה רנדומלית תשיג 50% נצחונות, אבל כיון שלאנשים מאוד קשה להיות רנדומליים (נושא פילוסופי משהו) יש מקום לאיסטרטגיה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטות ב-זוג/פרד של בני אדם מן הסתם מבוססות על תוצאות קודמות של המחשק עם אותו אדם ולכן אינן רנדומליות לחלוטין

ייתכן שניתן להגיע ליותר מ-50% אחוזי הצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יו אנשים הרגתם אותי!!!

כבר 3 דפים ולא קיבלתי הצעה אחת נורמלית ממכם :bash: :bash: :bash:

במקום זה אתם מתווכחים מה זה חזק או חלש

תנו לי הצעות של משחקים נגד המחשב כמו RPS של ICQ ולא הרצאות על מה AI

תודה... אוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AI כפרוייקט יג' זה רע...

אם קבוצות מדענים גדולות ומנוסות לא הצליחו ליצור בינה מלאכותית חזקה, איך ילד אחד שעובד לבד במשך 3-4 חודשים יצליח לעשות?

לעומת זאת, בינה מלאכותית חלשה זה כבר הרעיון מאחורי הפרוייקט..בעצם, זה מה שבודקים שאתה יודע לעשות... אבל צריך לבחור פרוייקט שבו תהיה לך אסטרטגית ניצחון שתיתן ניצחון של המחשב במינימום 60% מהמקרים... פחות מזה - לא הגעת ליעד.. יותר מזה - בכיף שיהיה לך....

אנחנו בשעורים בעיקר משחקים במשחקים האלה כדי למצוא אלגוריתמים לניצחון של המחשב ב60% מהמקרים.... זה קשה....

אבל אתה לא חייב לעשות משחק.. אני למשל חשבתי בהתחלה על תוכנה להצפנת קבצים, אבל עכשיו אני נוטה יותר לכיוון של מערכת הפעלה(!!!).....

אני מכיר גם מישהו שחשב בהתחלה על תוכנת כיווץ, ועכשיו הוא רוצה לכתוב קומפיילר.......

וחוץ מזה, לא עשית מה שהמלצתי לך בהודעתי הקודמת.... כנס ל www.csit.org.il... שם כנס ל תוכניות לימודים -> יג' - יד' -> פרוייקטים...

יש שם המלצות לפרוייקטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת הרעיון של הצפנת קבצים הוא רעיון דיי טוב.

תשתמש באלגורתים פשוט כמו עץ האפמן, בנוסף איזה עורך טקסט פשוט ויש לך פרוייקט ממש טוב.

אם אתה לא בקטע של משחקים אתה יכול גם לבנות GUI ל DOS , תוכנה לניגון של קבצי Wav בDOS.

תוכנה להצגה של גרפים ונגזרות (צריך בשביל זה לדעת מתמטיקה).

בקשר למשחקים אתה יכול לעשות דוראק שזה משחק קלפים עם מחשבה לא רק עם מזל.

וגם אפשר לעשות משחק פוקר שמחשב הסתברויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AI כפרוייקט יג' זה רע...

אם קבוצות מדענים גדולות ומנוסות לא הצליחו ליצור חזקה, איך ילד אחד שעובד לבד במשך 3-4 חודשים יצליח לעשות?

דיי דיי כבר! נמאס שאנשים שלא מבינים, חושבים שהם יודעים הכל.

כתבת פעם AI? יש לך מושג איך זה עובד בכלל? יש לך מושג מה רמת הקושי וממה היא נובעת בכלל?

אז תעשה לי טובה ואם אתה לא מבין כלום בנושא מסויים אל תדבר עליו ובטח ובטח שאל תיתן בו עצות לאנשים אחרים

יש משפט חכם שאומר "I'm not young enough to know everything". אני מציע שתחשוב עליו קצת.

אני הייתי שנה שעברה תלמיד כיתה י"ב והיינו שתי כיתות שעשו כל השנה פרוייקטים קטנים ב- ובסוף גם פרוייקט סיום גדול בנושא.

חלק כתבו OCR, חלק כתבו שיטות הצפנה שמבוססות על נוירונים, חלק כתבו מנגונוניי זיהוי הפועלים ובדרך החשיבה של המוח האנושי, ועוד ועוד.

זה ממש לא בשמיים כפי ש-HEYDADO טען ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...