רעיון חביב ופשוט לקרור {חשבתי על זה כרגע} - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון חביב ופשוט לקרור {חשבתי על זה כרגע}

D_N_A

Recommended Posts

בעיקרון: מים בלחץ נמוך הופכים לאדים בקלות..... ואפשר להוסיף מאווררים כהוות נפשכם... (אני התחלתי לבנות כזה)

הצינור שמוביל את האדים עד לא חייב להיות צינור עגול - (אם זה לא עגול אז אפשר פשוט להרכיב על זה הרבה איטסינקים ומאווררים)

סליחה על הציור המעפן - אבל השעה כבר 01:00 ולא ישנתי המון זמן... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון שלו פשוט

אתה מניח מיכל מים עם המעבד המים מתחממים וכתוצאה מזה הם מתאדים עכשיו צריך

לנקז החוצה את האדים לכן יוצרים פתח אוורור לאדים כדי שיפלטו החוצה כל הקווים בציור

הם מן הסתם צלעות

בעיה:

1. צריך שהמיכל יהיה ממתכת מוליכת חום מעולה !!

2. חובה שיהיה סירקולציה של המים כדי להזרים מים קרים למעבד

בעיה מספר 2 מורידה לטמיון את כל הרעיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדים לא יוצאים לשום מקום!

השסתום הוא רק כדיי להוציא אויר ולהשאיר בתוך המיכל מים בלחץ נמוך... (כדי שהמים יהפכו לאדים בטמפ' נמוכות יותר)...

בכל מקרה בין הכלי של המים לצינור הזה שמקרר את האדים צריך להיות חומר מבודד - כדי שהחום על הצינור של הקרור ישאר שם ולא יחזור לחמם את המיכל שנמצאים בו המים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הבנתי את הרעיון, המים יתחממו ו......ישארו חמים!

עכשיו כדי שלא תחשוב שלא הבנתי את הרעיון אנסה להסביר אותו:

1.מים יתחממו.

2. אדים שיבצרו בתהליך יוליכו את החום (והם לא, אגב).

3. האדים יגיעו למעין "מוליך" (הצינור) (משטחי, כמובן עדיף)

4. האדים בצינור או "מוליך" יתאבו (ע"י , כמובן עדיף) וירדו כמים חזרה למערכת (מאין גשם).

---------------

שיפור לתוכנית:

בתוך המוליך (שצריך להיות בעל נפח, כלומר רחב) צריכים להיות מאין צלעות, כדי שהאדים יוכלו להתאבות עליהם, אחרת כל האדים יצאו החוצה.

מה בדיוק יקרר אותם ? ? ?

מהר מאוד יהיה לך שם "חוות" אדים (או "עדר" אם תרצה) ואז מה??

1. הם יצאו (כאדים מהשסטום, כן?), אז תצטרך למלא את המיכל הקטנטן כן הזמן.

2. זה לא יקרר.

כלומר, המים מולכים חום כל עוד ישנו הפרש טמפרטורות (או דלטה טי אם תרצה), אם אני זוכר דבר או שניים מחוקי הטרמודינמיקה, חום עובר ממקור חם למקור קר (ומאחר ואין אנרגיה חינם, כלומר המקור הקר מקבל את האנרגיה שלו (של ההתחממות) מאיפשהו - המקור החם מתקרר).

לעולם לא ישארו המים בהפרש טמפרטורות שיאפשר המעבד.

[glow=green,2,300]במערכת שלך המים יגיעו לטמפרטורת המעבד (או קרוב לה) ואז יפסיקו לקרר (כלומר לא יהיה להם מה להוליך).[/glow]

בכל אופן, בהצלחה :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אתה טועה - מכיוון שהחום מהמים יעבור לצינור (המשטחי + צלעות קרור + מאוורר) וכך הטמפ' תרד...

דבר שני, שיניתי כמה דברים...

המסלול יהיה מעגלי... המים יתחממו - יעלו בצינור - וירדו מכיוון אחר (כך תווצר סירקולציה)... ההבדל ממערכת קרור מים סטנדרטית הוא שאני לא אשתמש במשאבות למיניהם - כך שזה שקט יותר וחסכוני, אבל אני אצטרך להשתמש בשני צינורות (למקרה שאני אפעיל את המחשב כשהוא שוכב)...

בנתיים אני קונה מחשב 486 מבית הספר שלי כדי לערוך עליו ניסויים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר... הצינור יהיה עשוי מתכת (? זה מה שחשבתי) כלומר המתכת תוליך את החום (*בעצם כמו לשים היטסינק גדול).

בכל אופן המים ישארו חמים.

אולי על ה486 שלא מייצר כמעט שום חום זה יראה כסביל (לעזעזל, אפילו על את'לון זה עשוי לפעול בגלל הולכת החום להיטסינק הענק), המים, בכל אופן לא יעשו כלום...

צייר איזה סרטוט נורמלי בהודעה הבאה

וויז, :hat:

עריכה: נ.ב.

ההיטסינק ("הצינור" :)) יוליך חום *רק* אם הוא יהיה אותו משטח כמו המאגר, כלומר לא איזה בורג שיחבר ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרעיון הראשוני... הרעיון הוא שהאדים יחממו מתכת שלא קשורה למעבד ואז יתעבו חזרה למים וחוזר חלילה...

כך שלא יהיה אכפת (לאף אחד) שהמתכת מתחממת (כי היא לא על המעבד)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי רעיון משלי ופיתחתי אותו עם אבא שלי. הכל עדיין על הנייר אבל אני אתחיל לבנות אותו ברגע שיהיו לי חומרים.

אז ככה:

יש לי צידנית חשמלית שמתחברת לשקע המצת באוטו, צידנית שאף פעם לא השתמשנו בה.

היא עובדת על עיקרון כזה:

מועבר חשמל שני לוחות מחומרים מוליכים שונים. ע"י איזשהו תהליך מוזר לוח אחד מתקרר ולוחמ אחר מתחמם.

על שניהם יש היטסינקים.

אני אשים את הדבר הזה בתוך קופסא שאני אבנה מעץ הלוח המתחמם בחוץ. בפנים ישהיה מאורר שיזרים אויר קר לצינור מבודד שיצא מהקופסא אל המארז יכנס לתוכו ויכוון ישירות על המעבד.

תמונות וסיפור מלא בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מועבר חשמל שני לוחות מחומרים מוליכים שונים. ע"י איזשהו תהליך מוזר לוח אחד מתקרר ולוחמ אחר מתחמם.

אפקט הפלטייר אם אני לא טועה...

אתה יכול לקנות פלטיירים למחשב (לא מיועד לבעלי לב חלש/אנשים עם ספק ממוצע)

עם פלטייר ומערכת מים אפשר להגיע לטמפרטורה של מתחת לאפס (מה ש,אגב, דורש בידוד מיוחד, נגד הלחות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון מחבר שלי (T.N.T AW) - אז זה דורש המון המון אנרגיה בגלל האנטרופיה...

ומה שאנחנו רוצים זה:

1. פחות אנרגיה!

2. פחות רעש!

3. פחות מקום!

ולזה אנחנו צריכים לשאוף - לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני לא בטוח אבל לדעתי אתה תשיג רק פעולה הפוכה בגלל התכונה של המים שהם שומרים אנרגית חום. אם לא תהיה סירקולציה וקירור מתאים המים רק יחזיקו את האנרגיה קרוב למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...