האם לדעתכם ישראל הייתה צריכה להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לדעתכם ישראל הייתה צריכה להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף?

AVL

האם לדעתך ישראל הייתה צריכה להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף?  

947 הצבעות

1. 1. האם לדעתך ישראל הייתה צריכה להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף?

Recommended Posts

• תגובות 145
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הפלסטינים הם עם של תת אנוש. אסור לקלל אותם. כל קללה רק תגרום להאדרת האנשים החולים האילו.

אפילו לאמר עליהם "בני שטן" זו מחמאה.

וזה כולל את כולם עד אחרון התתי אדם הקטנים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד הריסה, אני אומר אם כבר זה הולך לההרס אז שהם יעשו את העבודה. כמובן שעדיף שהם ישארו וזה לא ממש מעשה מכובד להרוס בתי כנסת אבל גם לא צריך להתמם, בלב הבירה שלנו עומד מסגד שהוקם על בית המקדש ואני לא רואה שעושים משהו בנוגע לזה... וגם כשהר הבית היה בידינו אז נתנו אותו לשליטה ערבית והוא נשאר נייטרלי ונפתח לתפילה מוסלמית בלבד ! ואני לא בנאדם דתי בכלל... אבל אלה סמלים.

אז יאללה, הם רוצים להרוס, שיהרסו... בכל מקרה זה עוד מבחן בשבילם ועוד דרך להציג אותם במלוא תפארתם, קבוצת טרוריסטים וחיות אדם, אולי בקטע הזה אני דווקא חושב ששרון צדק, צריכים להיפרד מהם כדאי שיצאו לנו מהתמונה למרות שבכל מקרה נחזור לעזה לתקוף אותם בקרוב אז זה רק עניין זמני.

אני גם לא מבין את כל אלה שמדברים על לבקר ברצועה עם דרכון... מי רוצה ללכת למקום המסריח הזה ? מקום מגעיל עם אוכולוסיה מגעילה שעסוקה בלחשוב איך להרגו אותנו.

שיתקעו עם המיצרים אחד בתחת של השני.

אני כבר לא יודע מה יותר גרוע, שהם יצחקו עליינו שאנחנו מפנים אנשים, שהם יראו אותנו הורסים בתי כנסת בעצמנו או שהם ישתלטו על בתי כנסת שלנו ויהרסו אותם...

:s07:

אם יש לכם ספקות אז הפלסטינאים נצחו באינתיפאדה, הם התקוממו, רצחו לנו אלפי אנשים, הרסו לנו את הכלכלה, הרסו לנו את התיירות, הרסו לנו את התדמית בעולם, ושרון שהבטיח לנו שלום ובטחון הולך כנראה לגמור את הכהונה שלו כשהוא מוסר את כל רצועת עזה וחלקים מהשומרון לטרוריסטים ומפנה ישראלים מהבית שלהם, אני לא יודע אם ה5 שנים האלו יכלו לעבור יותר טוב אבל כל מי שמעל גיל 18 פה או יהיה שנה הבאה תזכרו מי העביר אותם את ה5 שנים האלה בשלטון, תראו מתי האלימות חוגגת, המצב הכלכלי רע, המצב הבטחוני הוא טרור בלב המדינה והמצב של מתדרדר - שרון. ולא אני לא בעד ימינה יותר או שמאלה יותר אבל הבנאדם הזה כנראה לא יודע לנהל מדינה, וגם כשאני מסתכל קדימה אני לא רואה עתיד ורוד לאחר כל החרא שאנשים אכלו פה  :nono:

אבל בסך הכל אני בנאדם אופטימי  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה שתיהיה לנו אחריות מסויימת כלפי אספקת חשמל? (מים זה דבר אחר... שיבנו מתקן התפלה ועד אז נספק להם מים)

למה שתיהיה לנו אחריות כלשהי כלפי העזתים בכלל?

לא צריכה להיות.

כסף...

אתה יודע כמה כסף יש בלמכור חשמל, מים, דלק, וחומרי יסוד לאוכלוסיה של 5 מליון שקל? ועוד שהכל מגובה בהסכמים בינ"ל ויש לך ערבויות לקבל את הכסף בכל מצב?

כסף... והרבה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא, גם הרבניים שקבעו שזה ייצור תקדים הם לא משפטנים.

לעומת זאת בבג"ץ כן יושבים משפטנים מהרמה הגבוהה ביותר.

מבטיח לך שההחלטה שלהם לא היתה שליפה מהמותן אלא לאחר חשיבה על כל ההיבטים.

או שזה לא היה שיקול או שהיו שיקולים שגברו על זה.

ההחלטה של השופטים בבג"ץ לא היתה שליפה מהמותן וגם לא הסתמכה על ידע משפטי מופלג, אלא על קביעה של רב אחד שהתיר את הריסת בתי הכנסת, ואח"כ חזר בו בלחץ הרבנים האחרים.

דרך אגב, השופטים בבג"ץ הם לא אנשים חכמים מגדר הרגיל שנמצאים ברומו של עולם, אלא אנשים רגילים כמוני וכמוך בעלי דיעות פוליטיות ואמונות אישיות שונות, שבסה"כ בחרו ללמוד משפטים, מונו להיות שופטים, קודמו במהלך השנים למעמד של שופטים בבית המשפט העליון, וניתנה בידיהם סמכות להחליט בהחלטות שונות לאו דווקא בשל כישוריהם וחוכמתם המופלגת, אלא לפי עצות שהם אמורים לקבל ולשפוט בהתאם להם באופן אובייקטיבי. מאחר ומדובר באנשים בשר ודם, השפיטה שלהם לא תמיד אובייקטיבית, אלא במקרים רבים מבוססת על הדיעות האישיות שלהם.

(דרך אגב, אם במשפטים עסקינן, האם בכלל ניתן להשתמש בהחלטה שהתקבלה במדינה אחרת בתור תקדים? )

ברור! אם מדינת כמדינה יהודית מחליטה שמותר להרוס בתי כנסת במקומות בהם לא גרים יותר יהודים, אז מדינות אחרות יכולות לקבל את זה כתקדים המאפשר להן להרוס בתי כנסת בתחומן במקומות בהם לא גרים יותר יהודים.

מעבר לכך, גירוש היהודים מרצועת עזה יכול לשמש תקדים עבור מדינות שונות לגרש יהודים מתחומן, במקומות בהם הם מהווים מיעוט לא רצוי.

עכשיו כל מסגד נטוש בשטח הקו הירוק (ולא חסרים כאלה) יהווה מטרה.

לא רק מסגדים נטושים.

גם מסגדי הר הבית מהווים כעת יותר מתמיד מטרה לגיטימית בעיני אנשים רבים.

אז למה שתיהיה לנו אחריות מסויימת כלפי אספקת חשמל? (מים זה דבר אחר... שיבנו מתקן התפלה ועד אז נספק להם מים)

יצאנו משם -> הטרור נמשך -> אין לנו יותר אחריות מוסרית כלפיהם.

לדעתי, יש להפסיק את אספקת החשמל והמים לרצועת עזה לאלתר, לפחות עד לחתימת הסכם שלום.

שהפלשתינים יבנו להם ברצועת עזה תחנת כוח ומתקן להתפלת מים. עד אז, שישתמשו בגנרטורים ובבורות מים.

כסף...

אתה יודע כמה כסף יש בלמכור חשמל, מים, דלק, וחומרי יסוד לאוכלוסיה של 5 מליון שקל? ועוד שהכל מגובה בהסכמים בינ"ל ויש לך ערבויות לקבל את הכסף בכל מצב?

כסף... והרבה ממנו.

לא תודה.

אני מוותר על הכסף הזה.

אתה רוצה כסף מהפלשתינים (והרבה ממנו) - תתבע אותם על הנפגעים מפיגועי הטרור בנפש וברכוש (כולל ירידה בתיירות ופגיעה בכלכלה). אפשר לתבוע את ארגוני הטרור הפלשתינים (יש להם חשבונות בנק), את הגורמים שתומכים בהם ומזרימים להם כספים, ואת הרשות הפלשתינית עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור! אם מדינת כמדינה יהודית מחליטה שמותר להרוס בתי כנסת במקומות בהם לא גרים יותר יהודים, אז מדינות אחרות יכולות לקבל את זה כתקדים המאפשר להן להרוס בתי כנסת בתחומן במקומות בהם לא גרים יותר יהודים.

מעבר לכך, גירוש היהודים מרצועת עזה יכול לשמש תקדים עבור מדינות שונות לגרש יהודים מתחומן, במקומות בהם הם מהווים מיעוט לא רצוי.

זה לא כזה ברור, בדקתי את הנושא

מדינה לא יכולה להשתמש בפסיקה שהתקבלה במדינה אחרת כתקדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדינות דמוקרטיות אף אחד לא יהרוס בתי כנסת כי יש חופש דת וכבוד לדתות אחרות.

במדינות לא דמוקרטיות לא צריך תקדים משפטי בשביל להרוס בית כנסת, פשוט עושים את זה.

מצטער אבל אנחנו לא גרים במדינה דמוקרטית, אם היינו חיים במדינה דמוקרטית הגירוש לא היה יוצא לפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה ברור, בדקתי את הנושא

מדינה לא יכולה להשתמש בפסיקה שהתקבלה במדינה אחרת כתקדים

אולי זה לא יכול להוות תקדים משפטי במדינה אחרת, אבל זה בפירוש מהווה תקדים שיכול להשפיע על החלטות של מדינאים ושופטים במדינות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר פועל למען הממשלה. זאת אומרת למען יושבי הממשלה.

שרון מפשל בגדול, הוא שואל את היועצים שלו איזה תגובה עם מחפש, בגלל שאתמול ראו של בתי כנסת הרוסים האנשים רואים אש בעיניים,

שרון מפשל שוב והורג 20 אנשים חפים מפשע, שרון אומר שזאת פעולה מוצלחת, כולם ממשיכים בחייהם.

האם זה מהווה תקדים? לדעתי להריסת בתי כנסת?

לא ממש, בגלל שלא כל העולם צופה בחדשות 10 למרות שזה מה שאנחנו חושבים.

האם צריך להיות לנו אכפת?

גם לא. אם הייתה כנסיה מעל מקור נפט אדיר ששווה מיליארדי דולרים לא היינו הורסים אותה? היינו הורסים אותה בכל מקרה. ואתם יודעים מה, טוב שכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נודה בזה - החלטת הממשלה לא היתה חפה מטעמים לא ענייניים וציניים.

עדיף היה לנו לו היינו משמידים את בתי הכנסת בעצמנו באופן מכובד, מאשר ליצור את כל ההד התקשורתי המיותר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...