מה דעתכם על מצלמת כיס 5MP במשקל 170 גרם עם עדשת 28-200 ומייצב תמונה? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על מצלמת כיס 5MP במשקל 170 גרם עם עדשת 28-200 ומייצב תמונה?

rangerman

Recommended Posts

נשמע בלתי אפשרי? ב-Ricoh חושבים אחרת. היום הם הכריזו על ה-Caplio R3 החדשה. מצלמת כיס שמגיעה עם הנתונים הבאים:

1. עדשת זום 28-200 (זום אופטי x7.1) - לראשונה מצלמת כיס מגיעה עם עדשה רחבה אמיתית + עדשת טלה של 200mm

2. מייצב תמונה באמצעות חיישן CCD שנע לכיוון המנוגד לרעידה (כמו במינולטה)

3. זמן תגובה כולל אוטופוקוס של 0.09 שניה.

4. גודל ומשקל של מצלמת כיס. קטנה יותר מ-Canon A520 וקלה ממנה ב-60 גרם.

5. חיישן 5MP עם אפשרות לצילום ביחס של 3:2 (כמו בפילם).

6. מסך LCD גדול - 2.5 אינצ'

7. פונקציה לתיקון פרספקטיבה (skew correction). מיישרת קווים בצילומים שאינם מול הנושא (למשל צילום שלט או לוח מהצד)

8. מקרו ממרחק 1 ס"מ עם שליטה ידנית על מיקום חיישן האוטופוקוס

המצלמה מגיעה בגירסה בצבע שחור או כסוף. זאת הגירסה הכסופה:

2088163.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות התריס 8 שניות עד 1/2000. שאר הנתונים כאן.

שליטות ידניות אמורות להיות דומות למצלמות קודמות בסדרת ה-R של ריקו, כלומר אין A/S/M, אבל יש קיזוז חשיפה, פוקוס ידני, WB ידני, מצבי P עם העדפה לצמצם גבוה או נמוך, ועוד כמה דברים קשורים (אוטו-ברקטינג לחשיפה ול-WB, מדידת אור ספוט ו-CW). אני הייתי מסתפק בשילוב הזה בתמורה לשאר התכונות המעולות שהמצלמה מציעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שילוב יותר מדיי טוב אבל רק ביקורת ב-dpreview תוכיח תמצלמה עצמה...

חסרים לי הגדרות ידניות ועוד פרטים על התריס ועוד נתונים...

נו דני אין שליטה ידנית יקח לך יותר זמן לצלם... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד וההעדפות שלו :)

אני מאוד אוהב שליטה ידנית במצלמות SLR, אבל הניסיון שלי עם קומפקטיות מראה שזה לא ממש קריטי כשהחיישן קטן, ממילא אי אפשר להקטין משמעותית את עומק השדה. אני מסכים ששליטה ידנית נחמדה בשביל לקבל מריחה של תנועה במהירויות איטיות (למשל ל-panning), אבל זה לא משהו מאוד נפוץ. יש לך ניסיון שונה? אם כן, תוכל אולי לפתוח דיון עם דוגמאות?

נשמע שילוב יותר מדיי טוב אבל רק ביקורת ב-dpreview תוכיח תמצלמה עצמה...

dpreview מעולם לא בדקו של ריקו ולא נראה לי שהם הולכים להתחיל דווקא עם ה-R3, מרשימה וייחודית ככל שתהיה. אגב, גם לאולימפוס C5060 שלי לא היית ביקורת ב-dpreview וזה לא מנע מהמצלמה להוכיח את עצמה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך ניסיון שונה? אם כן, תוכל אולי לפתוח דיון עם דוגמאות?

ניסיון/דרישות שונות, בגלל שאני גם חובב אסטרונומיה ובצילומים זקוק להכי הרבה שליטה שאפשר זה תמיד נוח מבחינתי לקבוע את הערך המדוייק של הצילום (גם חשיפה ארוכה ושילוב של חשיפות לחשיפה ארוכה אחת).

אני עם הניסיון שלי עם ה-S50 כבר ניצלתי אותה לכל דבר כמעט ואני משתמש במצב ידני יותר מאשר בכל אחד מהמצבים.

כפי שציינת, עם הגדרות ידניות מדוייקות ניתן להוציא ספציפיות כגון ה-Panning ועוד...

הדרישה האישית שלי ממצלמה היא שליטה ידנית מלאה על רוב אם לא כל הפרמטרים האפשריים (אמנם קומפקטיות הן לא DSLR אבל גם בהן רואים שינוי בשינוי פרמטים כאלו ואחרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]I dunno about the R3, but my Richo Caplio G3 sucks! the image quality is horrible, the color levels/wb are always wrong, it can't auto focuses 50% of the time in mid-low lighting (like indoors) and in low lighting it never focuses (doesn't have an AF assist light). the reason is takes so little time to focus in full press is because it doesn't focus in full press. the lens is also horrible I normally need between x1.5 to x2 the exposure time of a normal P&S camera (like the A70). I get noise at ASA200.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למצלמה הזאת שם של קונדום חח

אני לא חושב שבתג מחיר של 400 יורו מישהו באמת יקנה אותה , אבל אם זה היה משהו בסביבות ה2000 אולי זה היה שווה אתזה, בכל מקרה עדין אין סמפלים אז אין על מה לדבר לגבי איכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...