למה לומדים מתמטיקה?!?! - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לומדים מתמטיקה?!?!

LiDoR13

Recommended Posts

אני כמעט בן 18, ואני לא יודע למה לומדים מתמטיקה, או יותר נכון, למה מכריחים אותנו ללמוד מתמטיקה ברמה מסויימת. חוץ מזה ש5 יחידות חיוניות כדי להתקבל לכל מני פקולטות פלצניות כמו ... בן אדם עם 3 יחידות, יהיה רופא פחות טוב? בשביל זה יש את כל מבחני המעבר/עבודות/סטאז'ים וכדומה. אני בטוח שאין גניקולוג אחד, שמתחיל לחשב קוסינוסים במשולשים שיוצא לו לעבוד איתם... או אורולוגים שתוהים לעצמם מהו נפחו של הגליל שלפניהם. :kopfpatsch:

אני גם לא מבין למה אנחנו לומדים ספרות... אנחנו לא באמת לומדים "לנתח" שירים. תנסו להכניס דיעה אישית במבחן בגרות, וירדו לכם נקודות. אנחנו משננים פירושים של אנשים אחרים, וגם המורים, כמו בודקים את המבחנים לפי ניתוחים שאלוהים יודע למה דווקא הם הכי נכונים. יום אחד יחליטו שמשמעות "הכניסיני תחת כנפך", זה בעצם "רבאק, איזו שמש.. באמא שלך תעשי לי צל" ואנחנו נהיה חייבים לכתוב את זה, כי כל דבר אחר שנכתוב יוריד לנו נקודות בבגרות.אולי המקצוע הזה פשוט נועד לצמצם את האוכלוסיה על ידי העלאת שיעור המתאבדים בקרב בני הנוער. :nixweiss:

היסטוריה- צריך ללמוד את זה בתור העשרה, וגם תנ"ך... עם כל הכבוד למורשת של עם , ועל כל מה שעבר עלינו, אני לא מרגיש פחות יהודי אם אני שוכח מי היה גבלס, או למה משה גימגם, אבל לא הלך לקלינאי תקשורת. דברים כאלה לא צריכים לעצב את תעודת הבגרות שלנו, שגם ככה מייצגת אותנו כתוצר סופי, טוב או לא, של בית חרושת לציונים.

מסקנה, משרד החינוך, דופק/דפק אותנו חזק, אבל אין מה לעשות. גם אני לומד (יותר נכון משנן) את מה שמכריחים אותנו ללמוד, ומוציא ציונים גבוהים כי רק ככה אני אוכל ללמוד באוניברסיטה את המקצוע שאני רוצה לעסוק בו, שדרך אגב, לא יתבסס על שום דבר כמעט ממה שלמדתי בבית הספר. המטרה של בית הספר היא לא ללמד, אלא להראות לך שלפעמים אתה צריך לנשוך שפתיים ולתת לאחרים לנהל לך את החיים ולהחליט מה טוב בשבילך, רק כדי שאחר כך תוכל לעשות מה שאתה רוצה. לא כולם , ויש אנשים ממש חכמים שבבית ספר רואים אותם כבטלנים, רק כי קצת קשה להם עם האונס הזה. ואז נוצר מעגל קסמים של ציונים נמוכים, הערכה שלילית מאחרים, ואז הם הופכים למה שאנשים אחרים רואים בהם... והשוק הכי גדול של החיים שלהם, זה שיום אחד, למרות זה שהם תלמידי 3 יח' מתמטיקה, ולמרות שהם לא קיבלו מילה טובה בחיים שלהם, וההערכה העצמית שלהם בקרשים, הם מקבלים מכתב מצה"ל שקורא להם למיונים לקורס טיס, ואז שהם עוברים אותם הם באמת מבינים כמה בולשיט הם אכלו.

דרך אגב, המקצוע הכי חיוני לדעתי, זה אזרחות. רק כדי ששוטר שחושב את עצמו יגיד לך בפנים "קללה לא נחשבת עבירה פלילית או תקיפה", ותענה לו עם גבה מורמת "אבל יש כזה דבר פגיעה בזכות לכבוד". זה ממש כיף לראות שוטר מסמיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה בולשיט בהודעה אחת (בכלל, הסוף קרע אותי)...

שום דבר ממה שמלמדים אותך בבית ספר לא אמור להיות חלק מהידע שלך במקצוע בו תבחר לעסוק בעתיד (או ללמוד באוניברסיטה). המטרה של הלימודים בבית הספר היא ממש לא בשביל לתת לך ידע שתשתמש בו כדי להיות רופא או מהנדס טוב יותר.

לי אתה נשמע כמו איזה י"בניק מתוסכל שבוכה על כמה קשה הוא צריך ללמוד (והוא לא). "למה אנחנו צריכים ללמוד את זה? אני בחיים לא אשתמש בזה..."

תנסו לפקוח עניים ולראות קצת מעבר. תנך מלמדים למשל גם בגלל ההיסטוריה והמסורת של העם, אף אחד לא ביקש ממכם להאמין בזה, אבל יש לא מעט חלקים בתנך שמלומדים בצורה של ניתוח הטקסט. הטקסט הזה זה אחד הדברים היותר יפים (אומנותית) שהאדם יצר וטוב לבגרות התרבותית שלכם שתכירו אותו.

כן, גם אני חושב שיש דברים שלא מלמדים בצורה נכונה במערכת. הייתי שמח אם ספרות היו מלמדים אחרת לגמרי, הייתי שמח אם היו מחזירים גם גיאוגרפיה בנוסף להיסטוריה למקצועות החובה (כדי שלא יקרה לי באמצע גיבוש טיס שאחד החניכים שואל אותי מה הקשר של דמשק לסוריה, "זו הרי הבירה של מצריים בכלל", או שיהיו פחות בני נוער שלא יודעים איפה זה אירופה או אם יש לישראל גבול משותף עם ארה"ב). הייתי שמח מאוד אם היו מאפשרים למי שרוצה ללמוד בקצב שלו ואם היו מפסיקים להתנהג לתלמידים כמו אל טמבלים שחיבים להאכיל אותם בחומר.

אני כמעט בן 18, ואני לא יודע למה לומדים מתמטיקה, או יותר נכון, למה מכריחים אותנו ללמוד מתמטיקה ברמה מסויימת. חוץ מזה ש5 יחידות חיוניות כדי להתקבל לכל מני פקולטות פלצניות כמו ... בן אדם עם 3 יחידות, יהיה רופא פחות טוב? בשביל זה יש את כל מבחני המעבר/עבודות/סטאז'ים וכדומה. אני בטוח שאין גניקולוג אחד, שמתחיל לחשב קוסינוסים במשולשים שיוצא לו לעבוד איתם... או אורולוגים שתוהים לעצמם מהו נפחו של הגליל שלפניהם. :kopfpatsch:

בכלל, בשביל מה רופא צריך לדעת משהו? היית צריך ללכת למזכירות בכיתה ז', להגיד שם שדאתה רוצה להיות גניקולוג כשתיהיה גדול, והיו נותנים לך פטור מהכל - היסטוריה, ספרות, תנ"ך, מתמטיקה - הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lone wolf אתה בטוח שאת בן 18? כי זה לא נראה ככה...

תקרא את ההודעות שהיו פה לפני ואז אולי תבין למה כן צריך מת' ואת כל שאר המקצועות.

חוץ מזה אני לא יודע כמה גניקולוגים או רופאים משתמשים במת' אבל אני מקווה שברור לך שלא כולם רוצים להיות אחד מהם, ויש אנשים שצריכים לדעת מת כי זה קשור ישירות למקצוע שבו הם יתעסקו.

חוץ מזה אני לא מבין אותך? למה אתה לא רוצה ללמוד שום דבר? השאיפה שלך זה לצאת מהבצפר הכי בור שאפשר? למה אתה כזה צר אופקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח שאני כמעט בן 18, וקראתי את כל ההודעות שהיו פה. אין לי שום דבר נגד רכישת ידע, אבל אחרי 11 שנים במערכת החינוך, אני באמת חושב שעדיף אם הייתי אוטודידקט... לא אמרתי שאני רוצה לצאת מבית הספר "בור", ובכלל, מי קבע שמי שלא יודע ספרות ברמה המגוכחת והלא נחוצה של התיכון נחשב לבור?

ובין אם יש לי 99 או 44 בהיסטוריה זה ממש לא משנה. בעוד 20 שנה אני במילא לא אזכור כלום.

אני בכלל לא ממורמר, ובטח שלא בור או אחד שלא אוהב ללמוד. אני פשוט לא כל כך מסכים עם הדרך שבה אנחנו לומדים. אין לי שום דבר נגד בתי ספר או מורים, אני פשוט חושב שמערכת החינוך שלנו יכולה להיות יותר טובה. ולמה ישר לקטול או לזלזל, לא כולם חייבים אבק אדם, מותר לי להחזיק בדעה משלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח שאני כמעט בן 18, וקראתי את כל ההודעות שהיו פה. אין לי שום דבר נגד רכישת ידע, אבל אחרי 11 שנים במערכת החינוך, אני באמת חושב שעדיף אם הייתי אוטודידקט... לא אמרתי שאני רוצה לצאת מבית הספר "בור", ובכלל, מי קבע שמי שלא יודע ספרות ברמה המגוכחת והלא נחוצה של התיכון נחשב לבור?

ובין אם יש לי 99 או 44 בהיסטוריה זה ממש לא משנה. בעוד 20 שנה אני במילא לא אזכור כלום.

אני בכלל לא ממורמר, ובטח שלא בור או אחד שלא אוהב ללמוד. אני פשוט לא כל כך מסכים עם הדרך שבה אנחנו לומדים. אין לי שום דבר נגד בתי ספר או מורים, אני פשוט חושב שמערכת החינוך שלנו יכולה להיות יותר טובה. ולמה ישר לקטול או לזלזל, לא כולם חייבים אבק אדם, מותר לי להחזיק בדעה משלי.

אני חושב שאתה טועה, אולי אותך לימדו ספרות והיסטוריה ומקצועות כאלה ברמה מגוכחת ולא נחוצה, כמו שכבר אמרתי הרבה תלוי במורים שמעבירים לך את החומר,אותי לימדו מורים טובים ולכן אני לא חושב שהמקצוע לא נחוץ אפילו שאני לא הכי אוהב אותו.

לגבי היסטוריה, אני מקווה שאין הרבה אנשים כמוך שישכחו מה שהם למדו אחרי 20 שנה,כי אם אנשים יתחילו לשכוח מה קרה במלחמת העולם הראשונה והשניה או או איזה דברים קרו לפני 50 שנה בארץ אנחנו במצב לא טוב. אני גם חושב שהציון הוא לא הדבר הכי חשוב,לדעתי יותר חשוב שהידע ישאר אצלך בראש ושתוכל להשתמש בו בהמשך חייך,רק שבד"כ אנשים שלומדים בשביל לדעת יותר מוציאים גם ציונים גבוהים יחסית.

גם אני חושב שהדרך שמתווה לנו משרד החינוך אינה טובה, ואפשר לשפר אותה במקומות רבים. זה לא אומר שהמקצועות הנלמדים לא נחוצים.

עוד דבר, אני אומר לך שאם לא היית לומד את כל המקצועות "הלא נחוצים" היית יוצא בור. כנראה שאתה פשוט לא מודע לכל הידע שרחשת (או שאולי באמת לא רחשת שום ידע וחבל) ממקצועות אלה.

ועוד דבר ידע אף פעם לא מזיק,לעולם לא תוכל לדעת אם תצטרך להשתמש בו או לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שאני לא אשכח מה היה במלחמת העולם השניה ואירועים היסטוריים כמו אלה, אבל אני לא חושב שהייתי זוכר את זה פחות טוב אם הייתי לומד את זה במסגרת העשרה, ולא דרך שינון רק כדי לשפוך את זה על דף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין אותך,אתה בטח בן אדם שמבין שהיסטוריה זה משהו שצריך לדעת ולכן אתה סומך על עצמך שגם אם המקצוע היה העשרה היית לומד אותו.

אבל יש אנשים שלא מבינים את זה,ואם לא היו מכריחים אותם להבחן על כל דבר שהם לומדים,הם פשוט לא היו לומדים...משרד החינוך לא יכול להתעלם מאנשים כאלה .

יש אנשים שיודעים שהם צריכים להבחן על מקצוע כלשהו אבל הם לא מגיעים לשיעורים ולא לומדים, תאר לעצמך מה יקרה אם בכלל לא תדרש בחינה למקצוע, המורים ילמדו רק מחצית כיתה. ואני יודע שלך עכשיו יהיה קל נורא להגיד:"טוב זה בעיה שלהם שהם לא רוצים ללמוד". זה אולי נכון אבל אחרי זה זאת הופכת להיות בעיה של כל אזרחי הארץ כאשר האנשים האלה הופכים למובטלים ולמעמסה על משלמי המיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך... בהחלט היה נחמד אם כולם היו לומדים דברים שלא חיוניים לעתיד אבל חיוניים לעצם היותנו אזרחים במדינה הזו ברצינות אם זה היה רק במסגרת העשרה.. חבל... זה גורם לזה להיראות כמו עונש קולקטיבי, אבל אם זה מה שצריך בשביל שהמדינה לא תהיה שורצת באנשים שמתעלקים על משלמי המיסים. ( לא כולם כאלה, חלילה וחס, יש כאלה שבאמת צריכים עזרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מבין למה אנחנו לומדים ספרות... אנחנו לא באמת לומדים "לנתח" שירים. תנסו להכניס דיעה אישית במבחן בגרות, וירדו לכם נקודות. אנחנו משננים פירושים של אנשים אחרים, וגם המורים, כמו בודקים את המבחנים לפי ניתוחים שאלוהים יודע למה דווקא הם הכי נכונים. יום אחד יחליטו שמשמעות "הכניסיני תחת כנפך", זה בעצם "רבאק, איזו שמש.. באמא שלך תעשי לי צל" ואנחנו נהיה חייבים לכתוב את זה, כי כל דבר אחר שנכתוב יוריד לנו נקודות בבגרות.אולי המקצוע הזה פשוט נועד לצמצם את האוכלוסיה על ידי העלאת שיעור המתאבדים בקרב בני הנוער. :nixweiss:

היסטוריה- צריך ללמוד את זה בתור העשרה, וגם תנ"ך... עם כל הכבוד למורשת של עם , ועל כל מה שעבר עלינו, אני לא מרגיש פחות יהודי אם אני שוכח מי היה גבלס, או למה משה גימגם, אבל לא הלך לקלינאי תקשורת. דברים כאלה לא צריכים לעצב את תעודת הבגרות שלנו, שגם ככה מייצגת אותנו כתוצר סופי, טוב או לא, של בית חרושת לציונים.

מסקנה, משרד החינוך, דופק/דפק אותנו חזק, אבל אין מה לעשות. גם אני לומד (יותר נכון משנן) את מה שמכריחים אותנו ללמוד, ומוציא ציונים גבוהים כי רק ככה אני אוכל ללמוד באוניברסיטה את המקצוע שאני רוצה לעסוק בו, שדרך אגב, לא יתבסס על שום דבר כמעט ממה שלמדתי בבית הספר. המטרה של בית הספר היא לא ללמד, אלא להראות לך שלפעמים אתה צריך לנשוך שפתיים ולתת לאחרים לנהל לך את החיים ולהחליט מה טוב בשבילך, רק כדי שאחר כך תוכל לעשות מה שאתה רוצה. לא כולם , ויש אנשים ממש חכמים שבבית ספר רואים אותם כבטלנים, רק כי קצת קשה להם עם האונס הזה. ואז נוצר מעגל קסמים של ציונים נמוכים, הערכה שלילית מאחרים, ואז הם הופכים למה שאנשים אחרים רואים בהם... והשוק הכי גדול של החיים שלהם, זה שיום אחד, למרות זה שהם תלמידי 3 יח' מתמטיקה, ולמרות שהם לא קיבלו מילה טובה בחיים שלהם, וההערכה העצמית שלהם בקרשים, הם מקבלים מכתב מצה"ל שקורא להם למיונים לקורס טיס, ואז שהם עוברים אותם הם באמת מבינים כמה בולשיט הם אכלו.

דרך אגב, המקצוע הכי חיוני לדעתי, זה אזרחות. רק כדי ששוטר שחושב את עצמו יגיד לך בפנים "קללה לא נחשבת עבירה פלילית או תקיפה", ותענה לו עם גבה מורמת "אבל יש כזה דבר פגיעה בזכות לכבוד". זה ממש כיף לראות שוטר מסמיק.

אני חייב לציין שנהנתי לקרוא את זה.

יש פה הרבה דברים נכונים.

לגבי ספרות, תכלס אתה צודק. זה בדיוק מה שאתה אומר. לנתח שיר, באמת צריך לקבל את הדעה שלך על השיר ואפילו אם המורה תראה שיש משו במה שאתה אומר, אם זה שונה מהניתוח המשונן זה פשוט לא נכון. הרבה פעמים חשבתי לעצמי מי קבע שזה ככה? כשאני חשבתי על פירוש אחר.

ואני תלמיד י"ב, לומד פיזיקה ומחשבים, 5 מת'/אנ' אז לא לקטול.

אני פשוט חושב שיש משהו במה שהוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ אני חושב שהבנו כבר שהצורה שבא מעבירים את המקצוע גרועה...

זה לא אומר שהמקצוע לא חשוב או לא מעניין, אישית אם המורים היו בוחרים ספרים באמת מעניינים,או אם היינו לומדים ספרות מודרנית שאשכרה מעניינת נוער כמונו,הייתי באמת אוהב את המקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לומדים ספרים של הרלן קובן? :)

הנעלמים

ההזדמנות האחרונה

דיו חיוור

ספרים איכותיים ביותר שכדאי לכולם לקרא, או שתכלס, למה לא שר הטבעות? יש שם כל מה שמורים מבקשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...