למה לומדים מתמטיקה?!?! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לומדים מתמטיקה?!?!

LiDoR13

Recommended Posts

בבבעעעעעעע.......גם אני עולה לכיתה ח'.......אבל אני לומד מתמטיקה בבר-אילן...

ויש לנו איזה 7 ספרים לגמור את סוף השנה...(לא בני גורן...לא זוכר מה...)

בביה"ס רק השנה נתחיל ללמוד בני גורן, למרות שאני למדתי אותו כבר שנה שעברה.....

רק לראות את כל הספרים זה מוריד חשק\רצון כלשהו ללמוד ועוד הידיע שיש לך עד כיתה י' ללמוד עוד יותר מעצבן.......

אבל חייבים (אומנם לא חייבים אבל כימעט ואין מה לעשות בלי מתמטיקה :pissed:)

תיפרוש!

זה לא שווה את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כי זה סתם ביזבוז זמן ומה זה נותן לך שלא היית יכול לעשות בסוף י"ב?

וזה לא שיש לך שעות חופשיות במקום. אתה נמצא באוניברסיטה. ואתה לא לומד איזה מקצוע שאתה רוצה אלא אתה לומד מתמטיקה(שתכלס מי מביניינו ילך באמת ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה סתם ביזבוז זמן ומה זה נותן לך שלא היית יכול לעשות בסוף י"ב?

וזה לא שיש לך שעות חופשיות במקום. אתה נמצא באוניברסיטה. ואתה לא לומד איזה מקצוע שאתה רוצה אלא אתה לומד מתמטיקה(שתכלס מי מביניינו ילך באמת ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה)

מי ילמד מתמטיקה באוניברסיטה? כל מי שילך ללמוד בטכניון. או כל מי שיבחר ללמוד כלכלה/מדעי המחשב/חשמל ועוד אין ספור מקצועות אחרים.

ולפותח הדיון 8 שעות בשבוע זה כלום באוניברסיטה יהיו סמסטרים שתלמד 30 וזה לא כיף בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סיימתי בראילן השנה. זמנים יגידו אם היה שווה את זה, אבל כרגע דעתי היא שממש לא. ואני לא הולך לאוניברסיטה, ממספר סיבות.

שיעורי לומדים על מנת שלא כל התלמידים יהיו מחוסרי פעילות גופנית (חוץ מהליכה לשירותים והפעלת שרירי הבטן בשעת חירבון) במשך כל הזמן.

נכון שבמינון כזה אי אפשר להגיד שהם פעילים גופנית כמו שצריך, אבל ככה משרד החינוך..

בתיכון המטרה היא כבר להכין לצבא. זה לפחות מה שטוענים המורים שלנו לחינוך גופני. אם תשאלו אותי, זה מטומטם. משרד החינוך רוצה ששיעורי יכינו אנשים לצבא כדי ששם לא יצטרכו להפוך פדלאות גמורות לחיילים. אבל עם שני שיעורים בשבוע... אתם כבר יודעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד שנה שלישית לתואר ראשון במתמטיקה שימושית בבר אילן. סיימתי את הבגרות בכתה י', והתחלתי את לימודיי האקדמיים בכתה יא'.

לדעתי, הדבר משתלם, בתנאי שיש לך את הכוחות הנפשיים, ובעיקר, את היכולת. אל תקשיב לאנשים שאומרים לך לפרוש דרך האינטרנט, ללא מחשבה שיש סיכוי (קלוש האמנם) שאתה באמת מקשיב למה שהם אומרים. הם לא שווים בתייחסות, בעיקר כאשר אין הם מנמקים את דבריהם.

לדעתי, ללא המשכיות באוניברסיטה, אין כל טעם להתחיל בכלל עם כל זה. רוב התועלת מהתוכנית מופקת מהעובדה שניתן לך לסיים תואר ראשון לפני הצבא.

החכמולוג שאמר "מי ילך ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה": אז התשובה היא - אני. המתמטיקה באוניברסיטה מעניינת, מתאגרת, וחשובה מאוד כבסיס לשאר המדעים מדוייקים. בנוסף, יש התחשבות נכבדת של הצבא. מאוד פשוט, הוא דוחה לך את השירות על מנת שיוכל להפיק ממך את המיטב, שהרי אדם שלומד לתואר ראשון לפני הצבא, הוא אדם שאפשר להפיק ממנו יותר מהשאר.

קובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים, אני מסתכל על הילד הנחמד הזה, ואני לא יכול לרחם עליו מעט - ללמוד את עובדות החיים המצערות דרך... HWZONE? ::)

"כן אני לא מבין למה יש לי את הדבר הזה.. אה.. אני מכניס את זה לתוך ילדות?! בשביל מה אני צריך את זה? אה.. אני מבין"

וכפי שאלי עסוס היה אומר - בהצלחה אחשלי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה אחת לכל מגיבי ה"תלמד בשביל להשיג עבודה בשביל לקבל כסף, משרה טובה יותר, ויותר כסף"

עשו לעצמכם טובה... אנא קראו את "אבא עשיר, אבא עני" מאת רוברט ט. קיוסאקי.

לילה נהדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה אחת לכל מגיבי ה"תלמד בשביל להשיג עבודה בשביל לקבל כסף, משרה טובה יותר, ויותר כסף"

עשו לעצמכם טובה... אנא קראו את "אבא עשיר, אבא עני" מאת רוברט ט. קיוסאקי.

לילה נהדר

חיקיתי לראות מתי משהו יזכיר את הספר הזה. מה שיש בו לא פשוט להבנה, וממש לא מתאים לכולם.

...

אני גר בארה"ב, והשיטה פה היא ממש אחרת. לומדים 7 מקצועות, 5 ימים בשבוע, כל מקצוע שעה (60 דק', לא 45) ביום.

זה כולל חינוף גופני. והאמת? מגיםעים פה ליותר. רמה יותר גבוהה במתמטיקה, רמה יותר גבוהה בספות, עושים (ונהנים) יותר במינוך גופני, ואפשר יותר בקלות להרחיב מאיזה מקצוע שמעניין. לדוגמה, השנה אני לומד לא רק חדו"א, אלא גם קורס בסטיסטיקה ברמת אוניסרסיטה כחלק מהבית ספר. ודברים כאלה קיימיים בכל מקצוע. זו רק שאלה של כמה כל תלמיד רוצה ללמוד, כמה המורים רוצים ללמד, וכמה כסף יש. ובארץ, כל שהשלושה חסרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר לא לומד עם בני גורן, אז לא אכפת לי ממנו,

וחוץ מזה, מה זה אשמתו של בני גורן? נראה לכם אם לא היה אותו, לא היו מלמדים מתמטיקה?

הוא לא בדיוק המציא את המתמטיקה שאתם לומדים, בעצם, הוא אפילו לא כתב את התרגילים בספרים שלו

(הוא העתיק תרגילים והלך לכלא, לפי מה שאני שמעתי)

וכמה שיש יותר תרגילים זה יותר טוב, אחרת איך אתה מתכוון לתרגל?

תאמין לי, כשתעשה בגרות תבין (האמת אני גם מחכה להבין, לא בדיוק למדתי לבגרות...)

בני גורן לא ישב בכלא ולא העתיק תרגילים ובכל מקרה יש מאגר תרגילים ממוצע, ברוב הנושאים קשה מאוד להמציא תרגילים חדשים שיהיו ברמה שתלמידים יוכלו להתמודד איתה.

וצריך מתמטיקה בעיקר בשביל מדויק, כל הפיזיקה לא היה שווה היום כלום בלי מתמטיקה, גם הכימיה... ואל תגיד לי אבל אני לא רוצה ללמוד פיזיקה וכו', זה בסיס היום בעולם המודרני ותאמין לי שאם תתחיל ללמוד מדעים אז אף אחד לא יתחיל ללמד אותך מתמטיקה של כיתה א' כמו שאם תלך ללמוד סוציולוגיה לדוגמא המרצה לא ילמד אותך לקרוא עברית.

ובכלל... כל ההנדסה שלומדים מאוד מאוד שימושית בחיי היומיום, מבנייה פשוטה של נגר ועד לבניין וארכיטקטורה.

ומצחיק שמישהו פה הזכיר היסטוריה כדבר רע זה אחד המקצועות הכי מעניינים שיש בבית ספר.

גם אזרחות זה בכלל לא מקצוע נורא כל כך, למרות שהוא מועבר די גרוע.

חבל שרוב הזמן בבית ספר עושים ביד ולא לומדים, אבל זה כבר נושא אחר...

ולמה לעזאזל אתה בוכה ממתמטיקה של כיתה ח !? פשוט בדיחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אה? ::)

הבנאדם גר בארה"ב מה אתה מצפה ממנו? יכול להיות שהוא גר שם כבר 15 שנה, אין על מה להכינס בו כי הוא רשם עם ס' במקום ש'.

ד"א גם אני לומד בתוכנית של בר אילן, כיום ממשיך שנה שניה בתוכנית ודווקא לי נראה שזה מאוד שווה את זה גם אם לא הולכים לאוניברסיטה. בעיקר בגלל כל הלחץ שיורד ממך בכתות היותר גבוהות, והזמן הזה שמתפנה לך יכול להיות מוקדש ללימודי מקצועות מוגברים אחרים.

But, you can never know... אולי הם לומדים ריפוד שם :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה יתרונות של לימודי המתימטיקה (ברמה גבוה יותר מ + - / = )

1) היכולת האנליטית ויכולת הסקת מסכנות

2) הבנת הנקרא והצרנת בעיות מילוליות

3) אל לשכוח שמתימטיקה היא בסופו של דבר רק כלי - ועל אותם חוקים מתימטיים שכרגע נראים לכם מופרכים ומשעממים בנוי כל המדע המודרני - מפיסיקה ועד כימיה ביולוגיה הנדסה ואפילו כלכלה.

השאלה הכי טובה היא למה אני צריך את כל זה :s07: כאילו שאני יתחיל לפתור בעייה כמו זהו : שתי מכוניות יצאו בו שמנית ונסעו זו לקראת זו אחת מעיר A והשנייה מעיר בB . מהירות המכונית שיצאה מA היתה 75 קמש........................ (אין לי כוח לכתוב יותר ) מה אני יתחילל לפתור את זה סתם ברחוב!?? מה אכפת לי מהשתי המכוניות האלה במילא שוכחים את הדברים האלה אחרי שמגיעים לגיל עשרים אז בשביל מה כל המאמץ? :screwy: :screwy:

נ"ב : ביי אחים שלי הלכתי לגן השלושה יום אחרון לחופש :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לעשות בגרות אופצינאלית לגבי מקצועות שונים

מתמטיקה למשל אם אין בכוונתך ולא עולה לך בראש בכלל שאי פעם תעבוד במשהו שידרוש ממך את הכישורים האלו אז אל תלמד

ומי שכן שיבחר ללמוד

אבל אנגלית , אזרחות , מתמטיקה ממש בסיסית , לשון כל אלה חובה שנוכל לבטא את עצמנו בצורה טובה ובאמת שלא ירמו אותנו במכולת או במקום אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...