למה לומדים מתמטיקה?!?! - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לומדים מתמטיקה?!?!

LiDoR13

Recommended Posts

חכה שתגיע לרמה של שנה א' בטכניון, (אם לא תהיה בתעשיה וניהול), תראה מה זה תרגילים. זה לא 70+, אבל זה דברים ממש כבדים... הרבה יותר מתרגילים אלחושילינג קשים...

:lol:

חכה שתגיע לשנה ג' במתמטיקה שימושית, תראה מה זה תרגילים. זה לא 70+, אבל זה דברים ממש כבדים... הרבה הרבה יותר מתרגילים אלחושילינג קשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חכה שתגיע לשנה ג' במתמטיקה שימושית, תראה מה זה תרגילים. זה לא 70+, אבל זה דברים ממש כבדים... הרבה הרבה יותר מתרגילים אלחושילינג קשים...

תפסיקו להתבחיין על קורסי מתמטיקה, תחשבו על שדות אלקטרומגנטיים (אני כבר עברתי את הקורס) ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדות אצלנו דווקא היה קליל רצח.

בכלל, מתמטיקה של שנה שניה ושלישית נראת קלה משל שנה ראשונה (או לפחות השוק כבר עבר :smile1: )

נראה אותך אומר את זה אחרי שתעבור את הקורסים בלוגיקה והסתברות, אם אתה עושה אותם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אמרו את זה כאן או לא (אין לי כוח תמיד לעבור על 8 עמודים של "חכה שתגיע ל5 יחידות תראה מה זה מתמטיקה")

אבל הסיבה שלומדים מתמטיקה ברמה שלא משתמשים בה ביום יום היא פשוטה מאוד.... מתמטיקה מפתחת את המוח!.

מלימוד מתמטיקה גם מרוויחים כמה מנות משכל (אני לא יודע כמה בדיוק וזה גם תלוי בבן אדם, אבל אם ילד טוב במתמטיקה בגיל צעיר ופותר דברים יותר מסובכים מתרגילים שילדים בגילו פותרים אז המוח שלו מתפתח בצורה אדירה)

חוץ מהIQ מתמטיקה גם עוזרת לחשיבה ומפתחת את החלקים במוח שקשורים לזכרון וללוגיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה למדת בכיתה ז' בתוכנית של בר אילן? לא לומדים שם כלום (נסיון, זה סתם העשה ואין שיעורי בית בכלל) זה הכל העשרה, בעיות חשיבה וזה...

שנה שעברה (זו שהייתה) נרשמתי לתוכנית האמיתית של הבגרות 5 יח"ל בי' ומה אני אגיד לך זאת קריעת תחת רצחנית! מקבלים מלא שעורי בית, לא תמיד הכל מובן אבל חייבים להסתדר, וגם אני סיימתי בבערך 3 שיערוים את כל החומר שלמדתי בבית ספר בח'. ניגשתי לבמחן סופשנה, למועד א' קיבלתי 63  :kopfpatsch: (לא למדתי למבחן בגרוש) במועד ב' קיבלתי 91. ומה שהכי מרצה אותי בכל הסיפור ומראה שהיה שווה לעבור את השנה הזאת, זה דף שקיבלתי ביחד עם תוצאות המבחן, שאומר שאני לא חיב להיות נוכח בשיעורי מתמטיקה בבית הספר ב-כ-ל-ל!! (שנה שעברה 8 שעות הקבצה א'+, כמה שעות הולכות לרדת לי השנה  :P).

אם אתם בתוכנית תשקיעו תשקיעו ושוב, תשקיעו. אתם לא יודעים כמה שעות אתם חוסכים לעצמכם, וכמה דברים אחרים אפשר לעשות בזמן הזה.

המתמטיקה שאנחנו לומדים שם, לא תבייש חומר של יא' -יב'. ואני רוצה לראות מה תגיד המורה שלי למטתמטיקה שאני אנפנף לה בפטור מול הפרצוף  ;D

גם אני התקבלתי לשם בכיתה ח', אבל למדתי רק ז' ...  :nixweiss:

בכיתה ז' לא למדנו שם כלום, כל החיים חידות היגיון... אני מתחרט שהלכתי לשם בכיתה ז'. :nixweiss: חבל על הכסף ששילמנו לחוג הזה בכיתה ז'. :screwy:

בח' היו לי כל מיני בעיות פסיכולוגיות שבגללן נאלצתי לפרוש מהביה"ס ומהחוג (לא נפרט).

בכל מקרה, משיעור אחד שלמדתי שם כמויות החומר הן ממש עצומות, בשיעור אחד נתנו לנו חומר שבכיתה רגילה לומדים במשך חודש ...  :-X

רק השנה חזרתי, וכבר הדלתות ננעלו לצערי... אין סיכוי שאני יוכל להשלים את כל החומר הזה.  :'( לכן אאלץ ללמוד כמו אפס עד כיתה י"ב ולהוציא בדרך הקשה וללא קיצורי דרך את ה-95-100 שלי ב-5 יח' מתמטיקה.  >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אל יתהולל חוגר במפתח -למדתי את זה בתחילת החופש

ומישהו חשב על תשובה מאוד פשוטה ?-ככה בשביל הידע!!!

הרב שלי לפני שנתיים כל הזמן הצר שהנוער היום מחפש למה זה שווה לו ולא מתעניין במובן של השכלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שאם יש מקצוע שאתה אוהב ללמוד, ומקצוע שאתה לא אוהב ללמוד, לא תעדיף ללמוד את מה שאתה אוהב?

אתה לומד מה שאתה אוהב בעיקר. אחר כך אתה מוציא ציונים בגלל האהבה שלך למקצוה וההשקעה שלך בו.

אהבת המקצוע לא באה כתוצאה מהציונים.

למשל, אני אוהב פיסיקה, ולכן אעדיף(?) להרחיב מקצוע זה, ולא את היסטוריה, למשל, שאותו אני לא כל כך אוהב, לא משנה מה רמת הקושי שם ומהם הציונים.

לסיכום: אהבת המקצוע הוא גורם יותר משפיע מ"קלות" המקצוע, ואם יש את שניהם- הרווחת.

וד.א. ביתי הספר מנסים להכניס גם מורשת, אהבת הארץ וכנגד אלימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אותי למשל כלכלה אבל לא בחרתי במגמה הזאת כי הציון שלה לא שווה שום דבר

אז הלכתי ללמוד פיזיקה שזה בסדר והוצאתי גם 95 סופי בלי להיות נוכח(היה לי סידור עם המורה)

תכלס אני יודע שאני לא הולך להיות פיזיקאי כשאני אהיה גדול אבל כלכלה כן תעזור לי בחיים בכל תחום שאני אבחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... הבחירות האלה הן בחירות של כל אחד, וכל אחד עושה את השיקולים שלו.

בכל מקרה, לפותח התראד, תנסה לאהוב את המקצוע, ותראה שלא תהייה לך בעיה איתו.

לנסות לאהוב אומר גם לחרוש אותו הרבה עד שיוצא לך מכל החורים. זה כמו שיר- ככל שאתה שומע אותו יותר, כך אתה אוהב אותו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...