למה לומדים מתמטיקה?!?! - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לומדים מתמטיקה?!?!

LiDoR13

Recommended Posts

תגובה אחת לכל מגיבי ה"תלמד בשביל להשיג עבודה בשביל לקבל כסף, משרה טובה יותר, ויותר כסף"

עשו לעצמכם טובה... אנא קראו את "אבא עשיר, אבא עני" מאת רוברט ט. קיוסאקי.

לילה נהדר

קראתי את הספר הזה ואני חייב לציין שאני מסכים איתך מאוד...הספר שינה לגמרי את השקפת העולם שלי ושל חברי ואני בטוח שאחרי שקראתי אותו אני חכם יותר ואצליח יותר בעתידי...באמת ספר מומלץ, אבל כמו שהזכירו פה, הוא לא פשוט כל כך ולא כל אחד יבין אותו בצורה שתועיל לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כי זה סתם ביזבוז זמן ומה זה נותן לך שלא היית יכול לעשות בסוף י"ב?

וזה לא שיש לך שעות חופשיות במקום. אתה נמצא באוניברסיטה. ואתה לא לומד איזה מקצוע שאתה רוצה אלא אתה לומד מתמטיקה(שתכלס מי מביניינו ילך באמת ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה)

זה בזבוז זמן? בכלל לא.

אתה לומד בכיתה ח-י מתמטיקה, מסיים בכיתה י את הבגרות, וכך יש לך פחות שעות בכיתה יא-יב ואתה יכול להשקיע במקצועות אחרים.

שנה שעברה למדתי 29 שעות בשבוע בבית ספר. חיחיח. מעניין כמה השנה.

אתה לא חייב להמשיך באוניסרסיטה.

למה אתה שולל ככה את המתמטיקה?

מתמטיקה זה דבר קסום מאוד. עם הרבה דברים מעניינים(במיוחד תורת המספרים).

אם לא תאהב את זה אין לך מה לעשות שם.

ד.א. התחלנו שם 60 ילדים, וסיימנו 16 בערך.

תקווה לקבל מורה טוב.

לדעתי צריך לעשות בגרות אופצינאלית לגבי מקצועות שונים

מתמטיקה למשל אם אין בכוונתך ולא עולה לך בראש בכלל שאי פעם תעבוד במשהו שידרוש ממך את הכישורים האלו אז אל תלמד

ומי שכן שיבחר ללמוד

אבל אנגלית , אזרחות , מתמטיקה ממש בסיסית , לשון כל אלה חובה שנוכל לבטא את עצמנו בצורה טובה ובאמת שלא ירמו אותנו במכולת או במקום אחר

את כל המקצועות צריך ללמוד לפי דעתי, בשביל הידע. השוני צריך להיות בין מה שאתה נבחן. למשל, אם מתמטיקה בכלל לא נוגע אלייך, אל תיבחן על זה. אם אתה לא אוהב היסטוריה, אל תיבחן על זה.

עוד משהו, את רוב הדברים במתמטיקה(וזה נכון לכל המקצועות הריאלים) אין הרבה דברים לזכור. זה לא כמו היסטוריה שאתה צריך לשנן הכל. אתה צריך לדעת את החומר, ע"י תרגול(כל אחד מתרגל כמה שהוא צריך).

MORTAR: היסטוריה(כמו כל שאר המקצועות ההומניים) זה לא דבר רע, זה דבר רשע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לעשות בגרות אופצינאלית לגבי מקצועות שונים

מתמטיקה למשל אם אין בכוונתך ולא עולה לך בראש בכלל שאי פעם תעבוד במשהו שידרוש ממך את הכישורים האלו אז אל תלמד

ומי שכן שיבחר ללמוד  

אז שילכו ללמוד בהקבצה ג' או ב-3 יחידות לימוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואהההההההההההההההההההההההה כמה כתבתם!!! טוב קראתי רק עד ע"מ 3 אבל בכול מיקרה גם אני לא מבין בידיוק למה צריך ללמוד כ"כ הרבה והקטע הדפוק הוא שאני עוד הלכתי לתעשיה וניהול שזה מגמה של כול החכמים

טוב אבל זה מגניב למה יששש פוללללללללללל מקצועות שאני לא לומד בגלל המגמה כמו ביולוגיה ערבית (בכיתה י') יש לי שעה 1 חנ"ג במקום 2 (אם אני זוכר נכון) ו.....פסיכולוגיה אני לא לומד (באסה אבל שיהיה זה המקצוע היחיד שבאמת מעניין אבל הם בטח בקושי לומדים שם) ויש עוד כמה שאני לא זוכר אבל בסך הכול המורה של המגמה קטן כזה חמוד וכול מי שלומד איתו מת עליו אז יאללה שיהיה (אגב יש לי בערך 4 שעות בשבוע יותר מכול שאר השכבה שלי)

טוב יאללה שנה טובה לכולם אוהב אותכם ובהצלחה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבחור מההודעה מעלי, ההודעה שלך היא SPAM מוחלט. חסרת כל קשר בסיסי לדיון או תורמת לו בצורה כלשהיא... חבל.

באיזה מקצוע בעתיד צריך לחשב משוואת ופונקציות S:

חחח, אם אתה באמת רוצה דוגמאות תגיד, ואני אשמח לכתוב לך כמה...

המטרה של לימוד מתמטיקה בתיכון היא ממש לא בשביל "שלא יעבדו עליכם במכולת"... אלא, כמו ש-TGM כתב, בעיקר בשביל לפתח במוח שלכם חשיבה אנליטית ויכולת הסקת מסקנות ולפתח את החשיבה.

אתם לומדים כלים במתמטיקה שיעזרו לכם בכלל החיים, גם אם לא תלכו ללמוד הנדסה באוניברסיטה אחרי התיכון (ואם כן תלכו, תתפלאו לגלות כמה מה שלמדתם בתיכון לא עוזר לכם בגרוש, ואיך היה אפשר לסיים את כל החומר של אז בדיוק בחודש וחצי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

כל כך נכון, יש כל כך מעט חומר בכל השנים שלומדים בתיכון שזה מדהים...

וללידור, הבעיות האלה טובות לפיתוח חשיבה... ותאמין לי אני לא מכיר אדם אחד שאוהב אותן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה  :xyxthumbs:

אק מה שהכי מעצבן אותי זה בני גורן הבן .... הזה שבכל נושא יש 70+ תרגילים

חכה שתגיע לרמה של תיכון (אם תהיה 5 יחל), תראה מה זה תרגילים זה לא 70+, אבל זה תרגילים אלחושילינג קשים... הרבה יותר ממשוואות עם נעלם אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבבעעעעעעע.......גם אני עולה לכיתה ח'.......אבל אני לומד מתמטיקה בבר-אילן...

ויש לנו איזה 7 ספרים לגמור את סוף השנה...(לא בני גורן...לא זוכר מה...)

בביה"ס רק השנה נתחיל ללמוד בני גורן, למרות שאני למדתי אותו כבר שנה שעברה.....

רק לראות את כל הספרים זה מוריד חשק\רצון כלשהו ללמוד ועוד הידיע שיש לך עד כיתה י' ללמוד עוד יותר מעצבן.......

אבל חייבים (אומנם לא חייבים אבל כימעט ואין מה לעשות בלי מתמטיקה :pissed:)

בר-אילן של כיתה ז' זה ביזבוז כסף (לדעתי), אני וחבר שלי (שהוא בכלל לא בבר-אילן) למדנו לבד את מה שלומדים בכיתה ז'...

בכיתה ח' תשתדל להשקיע!

היו איתנו ילדים שעברו בלי בעיה את שנה ז', וכולם נכשלו בח'.

תתכונן להשקיע! תחרוש! אתה תקבל עשרות תרגילים כל שבוע, אבל אל תתבכיין על זה (ובכל זאת אתה תתבכיין, זה ידוע לי מראש)! תכין את כל השיעורים, זה שווה את זה.

אני כמו אידיוט לא הכנתי שיעורים ו"נחתי" כל השנה... בסבועיים האחרונים נזכרתי שאני אשכרה רוצה להמשיך, אז התחלתי לחרוש. העלתי מ-50+- ל-76.

אבל זה בכל זאת לא היה מספיק... ניגשתי למועד ב' וקבילתי ציון נמוך יותר... אבל המורה שלי אוהב אותי, אז הוא העביר אותי על תנאי. אז השנה אני אחרוש.

חוצמזה שאנחנו לומדים מלא דברים מגניבים שאני מת ללמוד כבר. ^^'

בקיצור, אל תחשוב לרגע שזה שעברת את כיתה ז' בקורס אומר שיהיה לך קל לעבור את ח'. בח' תשקיע! היא הכיתה הכי חשובה בקורס. מי שעובר את ח' עם 85+ בד"כ עובר את ט'. וכיתה י' זה רק חזרות, עד הבגרות עצמה....

ח' היא גם הכיתה הכי מאסיבית... בח' יש משו כמו שישה ספרים, לעומת ט' שיש רק שניים (ארבעה אם אתה מחשיב את בני גורן ויואל גבע, אבל נפטרים מהם ממש על ההתחלה).

אני מאד מלמיץ לך להשקיע 100%. כי אם לא תעבור, אח"כ אתה תראה שהחומר שלומדים בכיתה זה צחוק (בשיעור השלישי בערך סיימנו את כל מה שלמדנו בח' בבי"ס). ותאמין לי שאתה תתבאס מזה... זה הדבר העיקרי שגרם לי להחליט להמשיך עם הקורס.

וגם המשוואות הדיפרנציאליות. ^^ (לא שיש לי מושג מה זה..)

תתכונן לקראת השנה וקבל ח"ח להשמך הדרך. ^-^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בר-אילן של כיתה ז' זה ביזבוז כסף (לדעתי), אני וחבר שלי (שהוא בכלל לא בבר-אילן) למדנו לבד את מה שלומדים בכיתה ז'...

בכיתה ח' תשתדל להשקיע!

היו איתנו ילדים שעברו בלי בעיה את שנה ז', וכולם נכשלו בח'.

תתכונן להשקיע! תחרוש! אתה תקבל עשרות תרגילים כל שבוע, אבל אל תתבכיין על זה (ובכל זאת אתה תתבכיין, זה ידוע לי מראש)! תכין את כל השיעורים, זה שווה את זה.

אני כמו אידיוט לא הכנתי שיעורים ו"נחתי" כל השנה... בסבועיים האחרונים נזכרתי שאני אשכרה רוצה להמשיך, אז התחלתי לחרוש. העלתי מ-50+- ל-76.

אבל זה בכל זאת לא היה מספיק... ניגשתי למועד ב' וקבילתי ציון נמוך יותר... אבל המורה שלי אוהב אותי, אז הוא העביר אותי על תנאי. אז השנה אני אחרוש.

חוצמזה שאנחנו לומדים מלא דברים מגניבים שאני מת ללמוד כבר. ^^'

בקיצור, אל תחשוב לרגע שזה שעברת את כיתה ז' בקורס אומר שיהיה לך קל לעבור את ח'. בח' תשקיע! היא הכיתה הכי חשובה בקורס. מי שעובר את ח' עם 85+ בד"כ עובר את ט'. וכיתה י' זה רק חזרות, עד הבגרות עצמה....

ח' היא גם הכיתה הכי מאסיבית... בח' יש משו כמו שישה ספרים, לעומת ט' שיש רק שניים (ארבעה אם אתה מחשיב את בני גורן ויואל גבע, אבל נפטרים מהם ממש על ההתחלה).

אני מאד מלמיץ לך להשקיע 100%. כי אם לא תעבור, אח"כ אתה תראה שהחומר שלומדים בכיתה זה צחוק (בשיעור השלישי בערך סיימנו את כל מה שלמדנו בח' בבי"ס). ותאמין לי שאתה תתבאס מזה... זה הדבר העיקרי שגרם לי להחליט להמשיך עם הקורס.

וגם המשוואות הדיפרנציאליות. ^^ (לא שיש לי מושג מה זה..)

תתכונן לקראת השנה וקבל ח"ח להשמך הדרך. ^-^

מה למדת בכיתה ז' בתוכנית של בר אילן? לא לומדים שם כלום (נסיון, זה סתם העשה ואין שיעורי בית בכלל) זה הכל העשרה, בעיות חשיבה וזה...

שנה שעברה (זו שהייתה) נרשמתי לתוכנית האמיתית של הבגרות 5 יח"ל בי' ומה אני אגיד לך זאת קריעת תחת רצחנית! מקבלים מלא שעורי בית, לא תמיד הכל מובן אבל חייבים להסתדר, וגם אני סיימתי בבערך 3 שיערוים את כל החומר שלמדתי בבית ספר בח'. ניגשתי לבמחן סופשנה, למועד א' קיבלתי 63 :kopfpatsch: (לא למדתי למבחן בגרוש) במועד ב' קיבלתי 91. ומה שהכי מרצה אותי בכל הסיפור ומראה שהיה שווה לעבור את השנה הזאת, זה דף שקיבלתי ביחד עם תוצאות המבחן, שאומר שאני לא חיב להיות נוכח בשיעורי מתמטיקה בבית הספר ב-כ-ל-ל!! (שנה שעברה 8 שעות הקבצה א'+, כמה שעות הולכות לרדת לי השנה :P).

אם אתם בתוכנית תשקיעו תשקיעו ושוב, תשקיעו. אתם לא יודעים כמה שעות אתם חוסכים לעצמכם, וכמה דברים אחרים אפשר לעשות בזמן הזה.

המתמטיקה שאנחנו לומדים שם, לא תבייש חומר של יא' -יב'. ואני רוצה לראות מה תגיד המורה שלי למטתמטיקה שאני אנפנף לה בפטור מול הפרצוף ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בית ספר אתה שיש לכם 8 שעות מת' בשבוע ואתה עולה לח'? אני עולה לי' ויש לי רק 6 (שחשבתי שזה יחסית הרבה)

אני לומד ברודמן קרית ים ( דרך זה הבצפר עם המורות והתלמידים הכי דפוקים שראיתי בחיים שלי , מי שרוצה אני יכול לפרט..) בכיתה שקוראים לה מופת ( יענו כול החנונים שם , אבל זה לא ממש נכון :cool2:) בכיתה הזאת לומדים פי שתיים פיזיקה ומתמטיקה ( במקום שעתיים פיזיקה - 4 שעות ומתמטיקה 8 שעות )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכה שתגיע לרמה של תיכון (אם תהיה 5 יחל), תראה מה זה תרגילים זה לא 70+, אבל זה תרגילים אלחושילינג קשים... הרבה יותר ממשוואות עם נעלם אחד...

חכה שתגיע לרמה של שנה א' בטכניון, (אם לא תהיה בתעשיה וניהול), תראה מה זה תרגילים. זה לא 70+, אבל זה דברים ממש כבדים... הרבה יותר מתרגילים אלחושילינג קשים...

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...