ניתוקים ב-HOT וראוטר אלחוטי של Linksys. - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניתוקים ב-HOT וראוטר אלחוטי של Linksys.

friedman3010

Recommended Posts

גם אני עם DLINK 604 ואותה תופעה.

כל כמה זמן יש ניתוקים, וגם נתקלתי בעוד תופעה מוזרה - כאשר אחד מהמחשבים האחרים ברשת עושה ריסט, האינטרנט מפסיק לעבוד אצלו באורח פלא.

ולא מפסיק לעבוד באופן מוחלט, אלא ה- עולה, פינגים יש....ואתרים לא עולים באקספלורר.

נראה לי שזה ה-DNS איכשהו..

אבל אני לא בטוח.

"שמח" לראות שיש מישהו עם אותה בעייה , אלא שאף פעם עד עכשיו לא בדקתי אם המסנגר או עובדים במצב הזה של ה"ניתוק"(ננסה אותם פעם הבאה), פיתרון זמני לבעייה שמצאתי הוא:

1. לעשות REBOOT לראוטר דרך הממשק .

2. Ipconfig /release

3. ipconfig /renew

זה כמובן פותר את הבעייה רק כשיש "ניתוק".

יש טעם לנצל את האחריות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבדתי שנה בתמיכה של אחת מספקיות האינטרנט. בעיית הניתוקים בכבלים בחיבור עם חייגן, במיוחד בראוטרים, היא מחרידה, והספקיות משתינות על הלקוחות שלהן בקשת. תתעקשו על חיבור ללא חייגן, הדבר הכי טוב שיש בכבלים. בשביל מה צריך אייפי קבוע + שידרוג קושחה שאף אחד לא ייקח עליו אחריות במקרה והנתב שלכם נדפק וכל שאר הבלאגן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות של הניתוקים בכבלים מופיעים לפי דעתי בגלל שני סיבות:

1-עוצמות לקויות של המודם-צריך פעם אחת להזמין טכנאי שיבדוק את העוצמות של המודם(ואף להחליף אותו במידת הצורך) וגם במרכזיה הכי קרובה לאיזור שלכם.

ברוב המקרים זה פותר את העניין.

2-חיבור עם חייגן l2tp או pptp -הניתוקים מופיעים באמת,כאשר הלייס שקבלת מהספק מתסיים ואז הנתב חייב ליצור מחדש חיבור ובגלל זה יש ניתוקים לכמה שניות או דקות.

פה אפשר לנסות לעבור לספק שתומך בחיבור mpls (חיבור ללא חייגן) או לנסות לעדכן את הנתב לקשוחה שתואמת לחיבור לכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נטויזן לא עובדים עם חיבור ללא חייגן, ניסיתי.

לעבור?

אני זוכר שעברתי בכוונה לנטויזן אפילו שהיו יקרים, כי הם היחידים שהכל "רץ" אצליהם והפינגים מצויינים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף לתשתית ADSL.

הניתוקים עם החייגנים קורים לא רק בגלל עניין ה-Lease. ראיתי ניתוקי חייגן בכבלים שקשה מאוד מאוד להסביר. אני יודע שזה קיים בכל הספקיות. אחד ההסברים היותר מספקים שקיבלתי הולך כדלקמן:

חייגני ה- נועדו לאפשר במקור חיבור מאובטח למקום העבודה. ברגע שיש אובדן Packets, הפרוטוקול יוזם את סיום הקשר מחשש לנסיון ציטוט \ התקפת Man-in-the-middle. לכן הניתוקים חריפים יותר ב-L2TP, שהוא פרוטוקול הרבה יותר מאובטח מ-PPTP, והספקיות ינסו להעביר ל-PPTP לקוח עם בעיית ניתוקים חריפה בכבלים. אובדן ה-Packets עשוי לקרות בגלל בעיות במחשב, בתשתית, ובספק.

אבל גם זה לא מסביר דברים מסויימים. הניתוקים ב-L2TP הם לפעמים בתבנית מוזרה מאוד, למשל גלישה של כמה שעות וניתוק, ואז כמה חיבורים קצרים בעלי אותו זמן בדיוק (למשל דקה ו-19 שניות), ושוב גלישה יציבה, ושוב ניתוקים אחרי זמן חוזר. בבדיקת שעות חיבור בפועל רואים הרבה זמני חיבור קצרים החוזרים על עצמם.

עוד לא ברור לגמרי מה הולך שם. מה שברור הוא שלספקיות אין פתרון גורף כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל שיטות החיבור בארץ מאוד ייחודיות, ולא נפוצות בעולם.

ה L2TP שמשתמשים בו, לפחות בחיבור כבלים ל 012 לא מאובטח ולא בטיח.

כדי להשתמש בו אתה חייב לנטרל את שירות ה IPSec במערכת ההפעלה, אחרת בכלל לא תוכל להתחבר כיוון שמערכת ההפעלה לא תאפשר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להתחבר בpptp .

בזק בין לאומי תומכים בחיבור ללא חייגן לידיעתך.

נכון שבארץ שיטת החיבור לכבלים מיוחדת ובגלל זה יש המון בעיות,עשו את שיטת החיבור הזאת כדי לשלוט על הלקוח,מה שלא יכלו בזמנו שהייתה אפשרות של חיבור ללא חייגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...