עזרה בשפת C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשפת C

בלה

Recommended Posts

סיימתי ספר שנקרא learn c in 21 days ורציתי לבחון את הידע שלי עם איזה פרוייקט קטן.

אח שלי הציע לי לבנות סנייק אבל אין לי מושג איך מתקשרים עם החצים למשל או אח מכניסים שטויות גרפיות או איך משתמשים במיקומים של המסך ושטויות כאלו.

מישהו יודע איפה אני יכול ללמוד את זה באינטרנט? ואם לא אז איך קוראים לחלק הזה בשפת c שאני אחפש לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא למדת את זה בספר הזה, אז אני צציע לך לרדת עכשיו מפרוייקט של סנייק.

יש פקודות בסיסיות של BORLAND, אבל אלו כבר עברו מהעולם.

אני מציע לך לעשות פרוייקט טקסטואלי כלשהו.

תגיד לי מה למדת שם בידיוק, ואני אכוון אותך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשימת הפרקים היותר אחרונים:

Structures

understanding variable scope

advance program control (אני מניח שזה לא הכי מתקדם:) זה לולאות אינסופיות... ברייק וכאלו)

working with screen printer and keyboard (כל הסטרימים השונים.... וכל מיני פונקציות getxxx)

pointers beyond the basics ( linked list, pointers to functions, arrays of pointers, pointers to pointers)

using disk files (לקריאה כתיבה וכאלה...)

manipulating strings (כל מיני פונקציות ל- strings)

getting more from functions (פונקציות עם מספר משתנים לפי משתנה, פוינטרים מסוג void)

working with memory (malloc,calloc free ()(

advance compiler use (modular proggraming, macros, #if

כתבתי את הנושאים העיקריים לדעתי שלמדתי באמצע- סוף הספר.

אני פשוט רוצה לדעת להשתמש בגרפיקה ברמה הכי בסיסית.

ליצור נחש בפוטושופ או משהו כזה שכל פעם שהוא בונה תפוח מתווספת לו איזה חתיכה ירוקה כזאת באמצע....

אז אני צריך לדעת איך משתמשים ב- c קצת עם (רק שיוכל להציג את זה...) וגם איך להתעסק עם מיקום אובייקטים (למשל הנחש) במסך (כי הוא צריך לזוז) וגם איך להשתמש בכפתורים.

צריך ללמוד עוד הרבה בשביל זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז עזוב את הנחש עצמו...

אבל אני צריך ללמוד משהו על מיקום עצמים במסך לא?

וגם יש איזו דרך לפלט זמני? כאילו שזה יצייר כמה כוכביות ואז אחרי שניה ימחוק אותם ויצייר כוכביות במקום אחר?

ואני צריך גם פונקציות על זמן אני מניח....

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הכוכביות תצטרך לצייר רווחים, ואז לצייר מחדש את העצם שלך.

אבל במקרה שלך, זה יהייה בכלל לא יעיל, בגלל שהו נחש, אתה יכול לצייר רק את מה שהשתנה(למחוק אחד בסוף, ולהוסיף אחד בהתחלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והוא עדיין יצטרך DX בשביל לקבל קלט מהמקלדת

חוצמיזה שלא מוחקים מההתחלה ומציירים בסוף כי זה פשוט לא עובד ככה

אתה צריך ללמוד לעבוד עם front buffer וback buffer וכל פריים לעשות flip ביניהם וככה מונעים את תופעת הריצוד

תקנה ספר של DX ל-C. זה לא כל כך מסובך בייחוד אם אתה מסוגל ללמוד בעצמך מספרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להסתבך.

הוא יכול לקלוט עם GETCH.

הוא רוצה לעשות משהו פשוט(לפי מה שהבנתי) ולא משהו מסובך.

אם הוא סתם רוצה לצייר במצב דוס(כפי שהצעתי לו), הוא צריך למחוק תאחרון ולצייר תראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצטט בשביל מי שלא מכיר את שני החוקים של אופטימיזציה -

1. don't do it

2. dont do it YET

קודם תנו לזה לעבוד, אח"כ תעשו שיפורים.

לא צריך לא DX ולא OpenGL כדי לעבוד ב- text mode, והדבר האחרון שהייתי ממליץ למישהו שרק מסיים ללמוד C זה לעבוד עם .

אי אפשר במשחקים לעבוד גם getch היא היא מחכה לקלט. אפשר להשתמש ב- kbhit, ואם יש קלט, לקרוא אותו עם getch.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם סתם סיבכתם אותו איזה DX איזה OPENGL?!

אני בניתי סנייק (לא עד הסוף לא היה לי כוח לסיים) בלי DX או OPENGL וזה לא כזה בעיה אין שם איזה סופר פקודות גם לא צריך גרפיקה זה # סנייק זה * אוכל לא בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בסוף אני רוצה להוריד את ספריית הפונקציות ( 13h graphic library) של c, אני רק מחפש בגוגל ואני מוצא רק ל- c++...

ומישהו מכיר פונקציות של זמן (נגיד פונקציה שמקבלת כפרמטר מספר שניות או משהו כזה ומעקבת את התוכנית)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך TURBO CPP של BORLAND אתה יכול להשתמש בgraphics.h.

רק תשים לב לא לשחק עם זה יותר מידי, מכיוון שהיצור הזה כבר עבר מהעולם ולא כל כך משתמשים בזה.

זה טוב למי שרוצה לתרגל C\CPP ולא רוצה להתעסק יותר מידי עם החלק הרפי ועבודה עם חלוונת וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי msdev.

אני בינתיים רק מחפש פונקציה שמקבלת x,y וצבע ומדפיסה אותו.

עריכה:

ותגיד אני יכול לעשות לולאה אינסופית שעד שהיא מקבלת קלט ב- getch הנחש זז או שאני צריך פונקציה אחרת לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...