מיני בית חכם,בנייה עצמית,הכיצד? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני בית חכם,בנייה עצמית,הכיצד?

Syrex
 Share

Recommended Posts

בוקר טוב לכולם (לפחות בשבילי זה בוקר) :)

בטח חלקכם יודעים מהו ,למי שלא יודע זה מעגלים קטנים שעושים את החיים בבית ליותר קלים וחכמים יותר,

רציתי לשאול כיצד לבנות מיני ,והאם אחד מחברי הפורום כבר עשה את זה?

פרוייקטים שחשבתי עליהם:

1. שליטה על המנורה בעזרת שלט רחוק,(כיבוי,עמעום,טיימר וכו'...)

2.תוסף למקרר שמצפצף עם המקרר נשאר פתוח יותר מחצי דקה לדו'.

3.תריסים חשמליים + ווילונות.

4.שליטה על המאוורר.

5.חשבתי על מכשיר שתמיד יבדוק שיש בירה במקרר,אבל זה קצת יותר מידי לבינתיים :) .

אשמח אם תעלו רעיונות והצעות.

*אציין שאני לא מעוניין שהמעגלים יחברו למחשב וכן יפעלו עצמאית.

יום טוב,ותודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה בכלל יותר מתאים לאלק' ומודינג, כי זה בעצם מה שאתה רוצה לעשות כאן,לא?

אבל בכל מקרה...

שום דבר ממה שהצעת לא נשמע לי מסובך מדי, רק צריך ציוד מתאים ולעשות הכל בעצם

למשל בשביל שליטה על המנורה, אתה עושה מעגל חשמלי שדרכו עובר החשמל למנורה,

כאשר הזרם שעובר נשלט ע"י רכיב חכם כלשהו, שמסוגל לזהות אותות שונים שבאים משלט ומפרש אותם בהתאם

(לכבות, להדליק, לעמעם וכד')

יכול להיות קצת בעייתי, כי מנורה עובדת על AC ולא DC, אבל זה בטוח אפשרי

התוסף למקרר זה נשמע קל

אתה עושה משהו או בפנים של המקרר או בבחוץ, שיש מעגל שלם

ואז כאשר המקרר נפתח המעגל נשבר (כי החוטים עוברים דרך הדלת כאילו, ואז המעגל לא סגור כבר)

ואז יש רכיב כלשהו שבודק את רמת הזרם שעובר במעגל, ברגע שהוא מרגיש שלמשך X זמן לא עבר

זרם (כלומר המקרר פתוח X זמן) הוא מצפצף

בנוגע לתריסים, זה בכלל לא מסובך

אתה פשוט צריך מנוע ששולט על העסק (מבחינה אלק' זה לא בעיה, המנוע יכול להיות קצת בעייתי)

בנוגע למאורר, זה בדיוק אותו הדבר כמו עם מנורה (זה גם סוג של "עמעום")

ודווקא הקטע של הבירה יכול להיות מאוד קל

נניח יש מקום קבוע במקרר ששם יש רק בירות, אז אתה שם משקל מתחת למקום הזה (ככה שהבירות עליו)

אתה מחבר למשקל (האלקטרוני מן הסתם) רכיב שמקבל מהמשקל את המשקל שהוא מודד, ואז הוא בעצם

יכול לדעת כמה בירות יש במקרר לפי חישוב של X/Y, כאשר X זה המשקל שנמדד וY זה המשקל של בקבוק

(אם אתה מערבב סוגי בירות זה קצת בעייתי [משקל שונה] או אם אתה לא שם את כולם באותו מקום, אבל מה לעשות, יש גבול לדרישות)

כל מה שאתה צריך בשביל לבנות את כל מה שדיברת עליו זה ידע מספיק באלק' וזמן וכסף להשקיע בנושא (רכיבים+בנייה+תכנון והכל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך הסבר יותר מעמיק לגביי החלקים ודרך הבנייה של המעגלים?

נראה לי שבתור התחלה אני ינסה לעשות את המנורה,המקרר והמאוורר,

אשמח אם מישהו יכול לתת לי סרטוטים+ הסברים+ קישור לקניית חלקים.

ובשביל לבנות אמרת שצריך ידע באלקטרוניקה (יש ידע בסיסי,אבל אפשר תמיד להעזר בחברים או ברשת),זמן תמיד יש,השקעה כספית-

מה המחירים של הרכיבים פלוס מינוס?

תודה לך infer73.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות, אין לי יותר מדי רקע באמת באלקט'

אני יודע מה אפשר לעשות, אבל לא איך...

נניח נתחיל עם הקטע של המקרר, שזה נראה לי הכי פשוט

אתה מעביר חוטים בתוך המקרר ככה שהם יעברו מהדלת למקרר עצמו, ככה שברגע שפותחים את המקרר הזרם מפסיק לעבור (מעגל פתוח)

ואז ברגע ששוב סוגרים את המקרר שוב יש מגע והמעגל סגור וזרם עובר

במעגל הזה עובר חשמל כל הזמן (חיבור לבטרייה [צריך שלא תיגמר] או לחשמל [עדיף DC לדעתי, ולא AC, אבל לא בטוח שחייבים]

עכשיו המעגל הזה מחובר לרכיב שמסוגל למדוד את הזרם שמגיע אליו, והוא גם ניתן לתכנות

אז מה שעושים, מתכנתים אותו ככה שאם למשך X זמן הזרם שעובר הוא אפס (אין זרם) אז הוא מצפצף

הקטע הבעייתי זה הרכיב שמודד את הזרם ואת הזמן שעובר

בנוגע לזה, אני לא יכול לעזור לך יותר מדי, אבל יש אנשים בפורום ואלק' שבטוח יכולים

בנוגע למחירים, אני לא יודע בדיוק

אני לא חושב שיותר מדי, אבל בדברים כמו המנורה/מאורר, אז בנוסף לכל המעגלים אתה צריך לדחוף את כל העסק בחזרה

לתוך הקיר ואז לתקן את הקיר אחרי שקדחת בו מין הסתם, כלומר צריך גבס (או משהו דומה) וצבע, אז תזכור שיש עוד

עלויות חוץ מהעלויות של המעגל החשמלי

וכל זה בהנחה שאתה לא הורס משהו בזמן שאתה עושה את המעגלים (למשל את המקרר, שחדש יעלה לך איזה 10K)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה שמתקינים את הדלת מאחורה יש מפסק. כאשר הוא משוחרר אז הדלת פתוחה, כאשר הוא לחוץ אז הדלת סגורה.

לא שימושי, מכיוון שהלוח אם שלי לא תומך בזה.

אשמח אם תפרט יותר,איך המערכת בנוייה? ותמונות יתקבלו בברכה... :)

infer73---

לדעתך,איזה חשמל צריך לעבור תמיד במעגל ומהי הכמות?

האם יעילו? והאם החשמל מתבזבז שהוא במעגל סגור,זאת אומרת במצב דייליי.

אשמח אם עוד חברים בפורום ישתתפו בדיון.

שוב תודה , ויום טוב 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חשמל, כלומר DC או AC? אני חושב שDC, אבל אני לא בטוח שחייבים (אני חושב שזה תלוי ברכיב שבו תשתמש למדוד את הזרם)

בנוגע לכמות, אז הכמות הכי קטנה שהחיישן מסוגל לחוש בה, לא צריך יותר מזה, וזה סתם יהיה בזבוז חשמל

וכן, חשמל יתבזבז (אני חושב)

למשל אם החיבור הוא ככה:

X-Y-Z

כאשר, X זה הצד החיובי של הבטרייה, Y זה המודד זרם וZ זה הצד השלילי של הבטרייה אז החשמל יתבזבז

בעצם אני חושב שתמיד כשסוגרים מעגל חשמל "מתבזבז", אפילו אם לא מחובר שום מכשיר למעגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה קורה כשהמפסק נלחץ... (או לא נלחץ)

וחוץ מזה,

זה לא בדיוק אותו הדבר כאן, כי כאן הוא רוצה שזה יצפצף אחרי 30 שניות שבהן לא עובר זרם,

לעומת כאן ש... טוב, לא הבנתי מה קורה כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שליטה על המנורה בעזרת שלט רחוק,(כיבוי,עמעום,טיימר וכו'...)

2.תוסף למקרר שמצפצף עם המקרר נשאר פתוח יותר מחצי דקה לדו'.

3.תריסים חשמליים + ווילונות.

4.שליטה על המאוורר.

5.חשבתי על מכשיר שתמיד יבדוק שיש בירה במקרר,אבל זה קצת יותר מידי לבינתיים  :) .

כל זה לא ממש נופל לקטגוריה של "בית חכם", לפחות לא כמו שהיא מוגדרת בד"כ.

קודם כל, 1-3 קיימים וניתנים לקניה. 4, לא ממש הבנתי למה התכוונת, ו-5, ממש, אבל ממש פשוט ליישם.

עכשיו כשהבהרנו את זה, בוא ניגש ל"מה זה בית חכם". בד"כ כשאומרים בית חכם מתייחסים למערכת ששולטת על מספר בבית במקביל, והיא ניתנת לשליטה מרחוק (כשאתה לא בבית, בד"כ דרך האינטרנט). למשל, שתוכל להגיד למזגן בבית להתחיל לעבוד, לטלוויזיה להדלק ולמערכת הקולנוע הביתית להתחיל לנגן סרט מסוים - כשאתה עוד בעבודה. וד"א, גם מערכות כאלה כבר קיימות בשוק.

ועכשיו בוא נעבור למה שביקשת:

1. ממסר... חבר מעגל שליטה כלשהו (שלט IR, RF או כל דבר אחר) לממסר שישלוט על פעולת המנורה. כדי ללמוד על ממסר - תבצע search.gif בפורום אלקטרוניקה.

2. במקרר שלי יש כזה דבר... אתה מכיר את המעגל שמדליק את האור במקרר כשאתה פותח את הדלת? לא כזה בעייתי לגרום למתג הזה להפעיל מעגל טיימר כלשהוא שיצפצף אחרי 30 שניות שהמתג נשאר במצב מסוים.

3. תריסים חשמליים - קיימים, נפוצים (שוב, יש לי כאלה בבית), ופשוט מצריכים לחבר מנוע לגלגל שעליו נכרך התריס... וילונות - מנוע + שרשרת. גם כאלה יש בשוק.

4. O_o

5. אפשר ליישם את זה עם משקל, כמו שהציעו פה, אבל הדרך הכי פשוטה היא פשוט ליצור מגש יעודי לבירה שיעמוד על קפיץ. ברגע שתניח עליו משהו הוא ירד, ילחץ על מתג ו"יגיד" למעגל שיש בירה. ברגע שלא תהיה יותר בירה, המתג לא יהיה לחוץ, והמעגל יוכל להאיר, לצפצף, לחייג אליך לטלפון או להתחבר לרשת ולהזמין איזה 6pack...

ד"א - ככלל, מעגלים אלקטרוניים פועלים על DC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול זה מה שאני כתבתי, רק שאני יותר הצעתי פתרונות (מאשר "לקנות"), אבל לא משנה

ב4 הוא התכוון (אני חושב) לשליטה על מהירות של מאורר, דבר שלדעתי אפשר לעשות כמו

שליטה על מנורה, כי זה תלוי בכמה חשמל הוא מקבל [אני חושב] (כלומר, ממסר כמו שטל כתב לפני)

הבעיה ב5 זה שבכל דרך זה דורש מגש יעודי לבירה (בין אם על קפיץ או על משקל [שזה גם קפיץ בעצם בפנים הרי])

כלומר מה קורה אם לא מניחים את זה במקום? אז זה חושב כאילו שאין...

ואכן כמו שטל כתב, ההגדרה שלך ל"בית חכם" קצת מוטעית, אבל אפשר להגיד שזה

בית עם קצת יותר "טאצ' " טכנולוגי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...