עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

rk666

עברית שפה קשה- "מדריך" מזורז לעברית

Recommended Posts

לא מהמזח.

במשפט זה אני מבין שלא מהמזח אבל אולי הכותב רצה להגיד לא, אלא מהמזח? לכן שימו פסיק אם נדרש:

לא, מהמזח.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא מהמזח.

במשפט זה אני מבין שלא מהמזח אבל אולי הכותב רצה להגיד לא, אלא מהמזח? לכן שימו פסיק אם נדרש:

לא, מהמזח.

למה בחרת דווקא במילה מזח :nixweiss::smile1:

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ועוד דבר שמשגע אותי ומעלה לי את הסעיף, כשצריכים להרכיב משפט ובו שם עצם+תואר מוסיפים את ה הידיעה לתואר ולא לשם העצם, דוגמא:

במקום "הכרטיס מסך" או "הכרטיס קול" צריך להגיד "כרטיס המסך" ו"כרטיס הקול" בהתאמה.

אנשים, תתחילו לפחד מרוחו של אליעזר בן יהודה, כי מה שהולך פה זה לא פחות מרצח השפה העברית.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ועוד דבר שמשגע אותי ומעלה לי את הסעיף, כשצריכים להרכיב משפט ובו שם עצם+תואר מוסיפים את ה הידיעה לתואר ולא לשם העצם, דוגמא:

במקום "הכרטיס מסך" או "הכרטיס קול" צריך להגיד "כרטיס המסך" ו"כרטיס הקול" בהתאמה.

מצטער, הצירוף מילים הזה ממש לא נוח ;D

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אנשים, תתחילו לפחד מרוחו של אליעזר בן יהודה, כי מה שהולך פה זה לא פחות מרצח השפה העברית.

*התחילו ;D

רוצח השפה העברית שכמותך :o

ובקשר למה שכתבת - אנשים רגילים לזה כנראה... כמו שרגילים להגיד "הבייתה"...

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
:hat:רציתי לדעת איך רושמים נקע שבע כי זה באמת עושה לי נקע אבל אח של דוד שלו אמר לי שרושמים נקה שבא בבקשה עזור לי

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

במידה ואתם כותבים פועל בזמן עתיד ובגוף אני (מדבר) עליכם להשתמש בתחילת הפועל באות אית"ן: א' ולא י'.

לדוגמא:

משפט נכון: אני אקנה

הטעות הנפוצה: אני יקנה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

^^ אבל בעיות חמורות יותר משפה תמיד ימצאו פה ::)

אגב "שטרודל" זאת אחלה של מילה, אני משתמשת בה הרבה, AT זה פלצני.

ולהתלונן על סלנג באותו זמן שאתם משתמשים בסמילים (מה המילה?) כדי להביע את עצמכם זה מיותר, זה לא בדיוק מכתב רשמי P:

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...
Back to top button
Close
Close