מפרט למשחקים ומולטי-טסקינג ב6000 ש"ח ללא ציוד היקפי... שאלות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למשחקים ומולטי-טסקינג ב6000 ש"ח ללא ציוד היקפי... שאלות

puNani

Recommended Posts

אוקיי אז אני בטוח רוצה לקנות מעבד ליבה כפול. הבעיה היא שAMD מתחיל מ3800MHZ והמחיר גבוה.

לכן החלטתי ללכת על PENTIUM D במהירות 2800MHZ.

הרכיבים הבטוחים הם:

1. מעבד: PENTIUM D, שאותו אני מתכוון להזמין בחו"ל לחבר שיביא את זה - 245$

2. כונן די וי די - Liteon 16/48 Retail DVD-ROM - זה 149.00  ¤

3. כונן דיסקטים - Citizen/Sony/Alps Black 1.44MB 3,5" FDD - זה 55 ש"ח

4. צורב - Lite-On SOHW-1653S-06B Black 16/16/4/16//48/24/48 DVD±RW - זה 319 ש"ח

עד כאן זה יוצא: 1625 ש"ח.

ועכשיו לשאלות:

1. זכרון: חשבתי ללכת על SAMSUNG ORIGINAL PC3200 512MB X 2 - מניו אגג - 112$, אבל אם יש הצעות אחרות אני מעוניין לשמוע. בגדול חשבתי להשקיע בזה יותר אבל כולם פה בפורומים המליו לי על SAMSUNG, ואני רואה בכלל שכל נושא הDDR2 בכלל לא מקבל התייחסות רצינית.

2. כונן קשיח: אני חשבתי על Western Digital 250GB 7200 rpm 16MB Buffer S-ATA II HDD במחיר 859.00  ¤. האם יש הבדל בעובדה שיש לו 16MB קאש לעומת 8MB ברוב האחרים? לא אכפת לי גם כונן של 200GB...

3. לוח אם: אין לי מושג בתחום הזה. מה שחשוב בשבילי זה כמה שיותר כניסות USB (מאד רצוי שיהיה גם בקידמת המארז או בחלקו העליון), לפחות כניסת FIREWIRE אחת, כרטיס רשת. וכמובן שיתאים למעבד. מעבר לזה אני רוצה לדעת האם חשוב שיהיה לו תאימות לDDR2 (כדי שאוכל לשדרג בעתיד בלי בעיה), או שלדעתכם אין שום צורך משום שDDR2 לא ייתפוס או משהו כזה..

4. קראתי שהפנטיום D מגיע עם , שזה בעצם מנגנון כזה שמונע ממך להעתיק דיסקים מוגנים למחשב.. מישהו שמע על זה? האם באמת הדבר יהווה בעיה?

5. אם בא לכם אז גם תזרקו כרטיס מסך הכי חזק בכסף שנשאר (התקציב, כאמור, בסביבות ה6000)... אתה יכולים לכתוב את המחיר באמריקה כי יכולים להביא לי את זה.

זהו בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי אז אני בטוח רוצה לקנות מעבד ליבה כפול. הבעיה היא שAMD מתחיל מ3800MHZ והמחיר גבוה.

לכן החלטתי ללכת על PENTIUM D במהירות 2800MHZ.

תוסיף לו את הקרור הבא בארץ:

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=6331

הרכיבים הבטוחים הם:

1. מעבד: PENTIUM D, שאותו אני מתכוון להזמין בחו"ל לחבר שיביא את זה - 245$

2. כונן די וי די - Liteon 16/48 Retail DVD-ROM - זה 149.00 ¤

מיותר לחלוטין. אין שום סיבה לקנות אותו.

3. כונן דיסקטים - Citizen/Sony/Alps Black 1.44MB 3,5" FDD - זה 55 ש"ח

4. צורב - Lite-On SOHW-1653S-06B Black 16/16/4/16//48/24/48 DVD±RW - זה 319 ש"ח

צורב לא כל כך טוב. כמו שאמרתי לך קודם קנה את ה NEC3540

עד כאן זה יוצא: 1625 ש"ח.

ועכשיו לשאלות:

1. זכרון: חשבתי ללכת על SAMSUNG ORIGINAL PC3200 512MB X 2 - מניו אגג - 112$, אבל אם יש הצעות אחרות אני מעוניין לשמוע. בגדול חשבתי להשקיע בזה יותר אבל כולם פה בפורומים המליו לי על SAMSUNG, ואני רואה בכלל שכל נושא הDDR2 בכלל לא מקבל התייחסות רצינית.

אתה חייב עם פנטיום D.

2. כונן קשיח: אני חשבתי על Western Digital 250GB 7200 rpm 16MB Buffer S-ATA II HDD במחיר 859.00 ¤. האם יש הבדל בעובדה שיש לו 16MB קאש לעומת 8MB ברוב האחרים? לא אכפת לי גם כונן של 200GB...

נראה כמה כסף ישאר לך. עם צורב DVD אתה יכול לגבות בקלות וביעילות ובזול את כל מה שאתה רוצה לכן אין חובה בהרדדיסק גדול.

3. לוח אם: אין לי מושג בתחום הזה. מה שחשוב בשבילי זה כמה שיותר כניסות USB (מאד רצוי שיהיה גם בקידמת המארז או בחלקו העליון), לפחות כניסת FIREWIRE אחת, כרטיס רשת. וכמובן שיתאים למעבד. מעבר לזה אני רוצה לדעת האם חשוב שיהיה לו תאימות לDDR2 (כדי שאוכל לשדרג בעתיד בלי בעיה), או שלדעתכם אין שום צורך משום שDDR2 לא ייתפוס או משהו כזה..

נמצא לך עוד מעט

4. קראתי שהפנטיום D מגיע עם , שזה בעצם מנגנון כזה שמונע ממך להעתיק דיסקים מוגנים למחשב.. מישהו שמע על זה? האם באמת הדבר יהווה בעיה?

כן זה נכון. מה המשמעות שלו באמת, אף אחד לא יודע

5. אם בא לכם אז גם תזרקו כרטיס מסך הכי חזק בכסף שנשאר (התקציב, כאמור, בסביבות ה6000)... אתה יכולים לכתוב את המחיר באמריקה כי יכולים

להביא לי את זה.

OK. עוד מעט.

זהו בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב שלך הייתי לוקח את זה מלוגיק:

Product Quant. Price Remove

Compucase-HEC Super Midi Tower CI-6919 BL USB 300W 1 399 ¤

NEC ND-3540 Black 16/8/4//48/24/48 Bulk DVD±R/RW 1 319 ¤

Thermaltake BigTyphoon CPU Cooler 1 235 ¤

Citizen/Sony/Alps Black 1.44MB 3,5" FDD 1 55 ¤

Western Digital 160GB 7200 rpm 8MB Buffer S-ATA II HDD 1 519 ¤

Gigabyte GA-8I955X Pro Intel 955X Motherboard 1 1089 ¤

Enermax 420W EG425P-VE FMA 20/24Pin Power Supply 1 429 ¤

Summ: 7 3045 ¤5 ¤

תקבל כ 100 שקל זיכוי על הספק. תודא שהמארז בא עם 1394 מקדימה כמו שכתוב (בלוח יש חיבור אבל אין יציאות מאחורה). המארז הזה גדול ומרווח (כראוי לפנטיום D) עם שני מאווררי 120 מ"מ.

מ NEWEGG הייתי בתקציב שלך לוקח את זה:

Shopping Cart

Video Cards & Related Devices

Qty. Product Description Unit Price Savings Total Price

Update HIS Hightech PQS80LN-6I-ZPC Radeon X800XL 256MB GDDR3 PCI Express x16 Video Card - Retail

Model #: PQS80LN-6I-ZPC

Remove item from Cart Remove Save Save Move To Wish List

$279.00 $279.00

Memory - System

Update OCZ Gold Series 1GB (2 x 512MB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 533 (PC2 4200) Unbuffered Dual Channel Kit System Memory Gold Mirrored Copper Heatspreader Model OCZ25331024ELDCGE-K - Retail

Model #: OCZ25331024ELDCGE-K

$127.55 $127.55

Processors

Update intel Pentium D 820 Smithfield 800MHz FSB LGA 775 Dual , EM64T Processor Model BX80551PG2800FN - Retail

Model #: BX80551PG2800FN

**This item is warranted through the product manufacturer only. what's this?

$245.99 $245.99

PC Games

1 Robo Blitz Tech Demo Game Naked Sky Entertainment - OEM

Model #: ROBODEMO

**Software delivered damaged and/or defective may be returned for an identical replacement. what's this? $10.00 -$10.00 Sale $0.00

Subtotal: $652.54

סה"כ כ 6000 שקל. אני חושב שאפילו נשאר לך איזה 100 שקל להגדיל את ההרדדיסק אם תרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההשקעה בתשובה!

יש לי עוד כמה שאלות עכשיו:

1. עד כמה המחשב הזה יהיה רועש? אני רוצה שהוא יעבוד כל הזמן ועדיין לישון בשקט

2. האם הזכרון שציינת הוא טוב במיוחד לאברקלוקינג או שפשוט בחרת אותו אקראית בגלל המחיר? ובכלל, איפה מתבטא הזכרון בעיקר? באיזה פעולות של המחשב?

3. אני רואה שיש גם כרטיס מסך זהה במחיר דומה גם של ג'יגה בייט וחברות נוספות.. האם החברה שהמלצת עליה נחשבת לטובה יותר? או שאין הבדל?

שוב תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההשקעה בתשובה!

אני מניח שאתה מדבר על המפרט שרשמתי לך בטרד שננעל

יש לי עוד כמה שאלות עכשיו:

1. עד כמה המחשב הזה יהיה רועש? אני רוצה שהוא יעבוד כל הזמן ועדיין לישון בשקט

אם תקח את הקרור למעבד והספק שרשמתי לך הם יהיו שקטים. הרעש יכול לבוא מהמאווררים של המארז. להם אפשר לעשות מוד 7 וולט ולהשתיק אותם או לחילופין לקנות מאווררים של GLACIAL TECH בלוגיק 120 מ"מ. על כרטיס המסך -בהמשך.

2. האם הזכרון שציינת הוא טוב במיוחד לאברקלוקינג או שפשוט בחרת אותו אקראית בגלל המחיר? ובכלל, איפה מתבטא הזכרון בעיקר? באיזה פעולות של המחשב?

רשמתי לך אותו כי החברה איכותית במיוחד והתזמונים טובים במחיר שאתה יכול לשלם. יש שם של GEIL במהירות 667 במחיר נמוך אולם באחת מביקורות הקונים היו בעיות אז העדפתי שלא לשים אותם. לגבי הביצועים שלהם באוברקלוק - לא בדקתי.

3. אני רואה שיש גם כרטיס מסך זהה במחיר דומה גם של ג'יגה בייט וחברות נוספות.. האם החברה שהמלצת עליה נחשבת לטובה יותר? או שאין הבדל?

בחרתי אותו בגלל הקרור האיכותי והשקט שלו

שוב תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו תודה רבה על התשובות המפורטות! באמת כיף שיש מקום שעוזרים לך כל כך :)

יכול להיות שאני אקנה אפילו הכל בארץ כי אבא שלי מעדיף לשלם קצת (הרבה) יותר בכדי שתהיה לנו אחריות והכל.

והנה עוד מספר שאלות:

1. הזכרונות הללו של GEIL... האם התזמונים שלהם טובים? מה הביקורת השלילית שנכתבה עליהם?

2. (אולי דבילי): הPENTIUM D יודע לעבוד ב64BIT? הוא כמו הATHLON 64 שעובד בשני גם ב32 וגם ב64?

3. בקשר ללוח-אם: למה דווקא אותו? מצטער אם זו שאלה מעצבנת שאני חזר עליה הרבה, אבל מעניין אותי לדעת. ראיתי שיש גם גרסת ROYAL של הלוח אם הזה.. מה ההבדלים ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה.. אבל אני לא מוצא אותם בלוג'יק פי סי... אני כנראה אקנה הכל בארץ אז אין טעם כבר להפנות אותי לNEWEGG...

אז הם עדיפים על ה שהמלצת לי עליהם מקודם? ושים לב שהוספתי שאלה שלישית בהודעה הקודמת :)

ושוב: המון המון תודה על ההתייחסות המהירה והמקצועית.

עוד שאלה: אני קורא עכשיו ביקורת על הPENTIUM D ורואים במפורש ברוב הBENCHMARKS שמעבדים עם SIGNLE במהירות גבוהה יותר עוקפים אותו בהרבה תחומים (משחקים, קומפילציה). באיזה תחומים PENTIUM D, או בעצם כל מעבד עם DUAL חזק יותר ממעבד עם יחיד? והאם יודעים כבר על שינוי בעתיד? (כלומר תחומים שייתמכו בעתיד בDUAL CORE?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...