קניתם מעבד AMD עם מדבקה מעליו ולא לא רוצים לקרוע אותה ולאבד אחריות? הנה כיצד! - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתם מעבד AMD עם מדבקה מעליו ולא לא רוצים לקרוע אותה ולאבד אחריות? הנה כיצד!

cat2010

Recommended Posts

אני מחזק את דבריו של עמרי. היום כשיש יבואן רשמי [וגם יותר מיבוא אפור אחד] אסור לרכוש מחנות ששמה את מדבקת האחריות על גוף הקירור של המעבד - אם זה לא מוצא חן בעיניכם, יש אלטרנטיבות אחרות.

אוי, שטויות במיץ! מי שאמר לך את זה שיקר לך במצח נחושה. היבואן הרשמי של מעבדי בארץ לא שם ולעולם גם לא ישים מדבקות על המעבדים עצמם, הכל עובד אצלם ע"י זיהוי ברקודים כפי שהם ניתנים לכל מעבד טרם צאתו מהמפעל.

אם המוכר בחנות ממנה רכשת את המעבד אמר לך את השטויות הללו חובה עליך ללכת אליו ולהאשים אותו ששיקר לך ואולי אף לקונים אחרים בחנות! - אני מאמין שהוא רוכש מיבוא אפור/מקבילי שלא ע"י היבואן הרשמי והוא אפילו לא מבין שהוא לא רוכש מהיבואן הרשמי.

אז תשמע... דיברתי עם החנות ונאמר לי:

"מזמינים מהיבואן שיש לו באותו רגע נתון, את המעבד שלקוח הזמין. לא מעכבים משלוחים של לחנות, רק כי צריכים לחכות לאיזה מעבד בלי מדבקה או שטויות בסגנון הזה. עד עכשיו אף לקוח לא בא והחזיר מעבד שהייתה עליו מדבקה וכולם מצאו לזה פיתרון,כזה או אחר. בכל מקרה, לא לכל יבואן יש כרגע במלאי את המעבד שהלקוחות צריכים ושילמו בשבילו, ולכן,בתיאום עם הלקוח, הוא מקבל את המעבד מהיבואן שיביא לו את המעבד הכי מהר ובאופן הכי יעיל שאפשר. רוב הזמן עובדים עם יבואן אחד ראשי ולפעמים עובדים עם יבואנים משניים שיכולים לספק סחורה שאין ליבואן הגדול. אין מדובר במעבדים מזוייפים או גנובים,חס וחלילה וכמה "מוזרויות" (עניין החזרת מוצר פגום בליווי המדבקה בלבד)של יבואנים כאלה,למשל מתקבלים בהבנה אצל החנות והלקוחות. אתה מדבר על מדבקה? אני מדבר על לקוחות עם הזמנות של מחשבים ב 7,000 עד30,000 אלף שקל שלא מעניין אותם מדבקות על המעבד, שכמו שאתה יודע, הן ניתנות להסרה בשיטות מסויימות. לקוחות נבונים יודעים להעריך את המחיר הזול של היבואנים האלה, וממילא את 3 שנות האחריות הם מקבלים כחוק ללא בעיות מצידם. כבר באו אליי לא מזמן לקוחות ואמרו שהם ראו באינטרנט איך מורידים את המדבקות בלי לפגוע בהן באתר HWZONE ואתה יכול להיכנס לשם ולחפש איך עושים את זה . . . יום טוב "

כמעט נחנקתי במשפט האחרון ששמעתי, אבל אני מניח שמעל חצי אלף צפיות אכן מעוררות שמועות מפה לאוזן ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוא אמר למעשה בדיוק את מה שחשבתי לעצמי:

אתה מדבר על מדבקה? אני מדבר על לקוחות עם הזמנות של מחשבים ב 7,000 עד 30,000 אלף שקל שלא מעניין אותם מדבקות על המעבד, שכמו שאתה יודע, הן ניתנות להסרה בשיטות מסויימות.

שים לב למה שהדגשתי. הוא צודק, את רוב הלקוחות בין אם הם רוכשים או ממש לא מעניין אם יש מדבקה על המעבד או לא. אם לומר את האמת, אני מעולם לא בדקתי את נושא המדבקה ואת השפעתה על הטמפרטורה ולכן אני לא מתכוון לתמוך או להתנגד לרכישת מעבד עם מדבקה. כל אחד שיעשה מה שטוב לו.

כבר באו אליי לא מזמן לקוחות ואמרו שהם ראו באינטרנט איך מורידים את המדבקות בלי לפגוע בהן באתר HWZONE ואתה יכול להיכנס לשם ולחפש איך עושים את זה . . . יום טוב "

זה רק מראה לך שהקהילה גדלה כל-כך שמכירים אותה גם מספיק אנשים מה-"תעשייה". דווקא בגלל זה אני חושב שחובה לציין שגם אם המדבקה באמת גורמת לבעיית בקירור המעבד צריך לזכור שהיבואן יכול לא לקבל חזרה את המעבד אם הוא ישים לב שהמדבקה הוסרה [אפילו אם הוחזרה למקומה כראוי]. אני לא רוצה להכינס לויכוח הזה אם מותר לו או לא אבל כדי שנהיה הוגנים לקוראםי ולא נטעה חס וחלילה ונגרום למישהו שמבין פחות לעשות משהו שהוא לא מבין בו כל-כך אז חשוב לציין ששיטה זו של הסרת המדבקה עלולה לגרום לאיבוד האחריות [לפחות בחלק מן החנויות ו/או היבואנים המקביליים שעוד משתמשים במדבקה].

לכן, אני חוזר ואומר, אם אתם מתנגדים בכל תוקף לנושא המדבקה עדיף שתרכשו את המעבד מחנות אחרת. יכול להיות שתצטרכו לשלם כמה שקלים יותר אבל יכול להיות שתמצאו את אותו המעבד באותו המחיר ואולי אפילו קצת פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון היבואנים האפורים לא יכולים לתת לך אחריות "מקורית" , ולא כמו טק דאטה למשל שהם היבואנים הרישמיים שכן יכולים לעבוד לך עם ברקוד, היבואנים האפורים מביאים לך בדר"כ, את המחירים במחיר זול בהרבה יחסית מן היבואן הרישמי, ואני חזק את דבריו שזה שמעליי, וגם של המוכר איתו דיברת, הוא הגון איתך ואין מה לעשות בנוגע לזה שהמוכר רוצה לספק לך את הסחורה בזמן לפי דרישותך כלקוח.

עכשיו לנוגע המדבקה, העניין באמת לא מפריע וזה מכמה סיבות:

1). המדבקה המדוברת, דקה, דקה מאוד ! לא תופסת שטח פנים גדול אם בכלל מינימאלי ! על המעבד והיא לא עשויה מחומר מבודד.

2). מריחה של משחה טרמית אחידה לא תיצור לך מצב שההיטסינק יטה מילימטר למעלה ימינה או שמאלה !

3). גזילת המעלות - זניחה בהחלט מדובר במעלה אחת או 2 מקסימום, כל אובר קלוק שמכבד את עצמו לא יבכה ליבואן "שמע יש לי מדבקה והיא גונבת לי מעלה !!!"

4). אני ממליץ לקחת את הנושא הזה בקלות ראש, כי אני מאמין שאם לקוח יבקש מהמוכר אם הוא יכול להביא לו מעבד בלי מדבקה הוא יקבל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד 3200 A64 שלי הוא עם מדבקה, הטמפ שלו עומדת על 31 מעלות, אני לא מבין על מה המהומה, ההבדל הוא אולי בחצי מעלה עד מעלה אם משתמשים בקירור סטוק, ואני מניח שמי שבדר"כ מפריעה לו הטמפ לא משתמש במאוורר סטוק... אתם עושים הר מעכבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו, למה אף אחד לא יכול לעשות את הבדיקה שאני הצעתי? למדוד טמפרטורה ממקור ברזל חם כולשהוא, אח"כ למדוד טמפרטורה מאותו מקום כשיש מעליו פיסת נייר. אגב כל זאת, עם מדחום דיגיטלי עם חיישן כתום. פשוט אין לי, אחרת הייתי עושה זאת בעצמי.

אין לי בעיה להגיש שטעיתי או משהו, אבל הנקודה שלי בכל הפוסט הזה (בפעם השמינית בערך שאני אומר את זה) היא להקדים תרופה למכה, ולא ללכת בגישה הישראלית... "סמוך על סמוך" . . . אז זהו, ש"סמוך" הוא לא אדם אמין כשזה מגיע לרכיב שבבים קטן שעולה מעל אלף שקל... ::)

אני פשוט העדפתי ללכת על בטוח ורציתי לחלוק את זה עם חבריי לפורום. אני לא נמצא פה יומיומית להגיב עקב ההתנתקות הלא קשורה הזאת . . . אתכם הסליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תגובה מאוחרת, עקב סגירות מרובות בצה"ל, אתכם הסליחה.

טוב, בסוף עשיתי את הניסוי הזה עם המדבקה של מעבד אחר...

תוצאות? הטמפרטורה במעבד עם מדבקה בין ההיטסינק למעבד עלתה ב 7 מעלות לעומת מעבד בלי מדבקה ! ! !

שוהה ערך להחלפת מאוורר במאוורר חדש, על מנת להשיג פחות מעלות, או להחליף לקירור יקר יותר. זה פשוט הורס כל מאמץ לאוברקלוק.

בסוף יוצא ש "אם אין אני לי מי לי . . ."

קצר ולעניין?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...