מצלמה של Kodak עם עדשת 24-140mm - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה של Kodak עם עדשת 24-140mm

rangerman

Recommended Posts

העניין הוא ש . . . :

מי קונה מצלמה כזו בשביל לצלם סתם אנשים עומדים, או משפחה שלו? זה לא בדיוק סוג מצלמה בשביל אנשים פשוטים, ולמשתמשים המתקדמים הDELAY הזה הוא מכה אנושה. ממש לא ציפיתי מKODAK לתקוע בדגם הזה DELAY עצבני. אני כבר יכול לקנות את המצלמה החדשה הקומפקטית של ה N1 ולקבל את אותם ביצועים מבחינת מהירות והכל באריזה קטנה . . . כמובן בהגזמה, אבל עדיין זה נכון זה אותו דבר כמו לצלם עם של 1000 שקל.

מ3000 ש"ח מינימום אני מצפה לדברים אחרים.

*אני לא משווה מן הסתם עדשות איכות וכדומה אבל בתכלס? הDELAY של המצלמות המתקדמות כדוגמת הנ"ל גורם לי להשקיע עוד כמה אלפים. פה KODAK פישלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי קונה מצלמה כזו בשביל לצלם סתם אנשים עומדים, או משפחה שלו?

אף אחד לא קונה מצלמה עם 24-140 לצילום ספורט או ציפורים במעוף, זה בטוח. אני מניח שה-P880 תמשוך לא מעט צלמים שמצלמים נופים, ושם דיליי של שניה באוטופוקס הוא חסר משמעות.

אגב, איזה סוג של צילומים אתה מצלם שלא תוכל לצלם עם מצלמה עם דיליי כזה? יש לך במקרה דוגמה להראות? זה די מעניין אותי.

זה לא בדיוק סוג מצלמה בשביל אנשים פשוטים, ולמשתמשים המתקדמים הDELAY הזה הוא מכה אנושה.

תלוי באותו משתמש מתקדם. בשבילי עדשה לא מספיק רחבה (למשל 35mm) היא מכה הרבה יותר אנושה, ודבר שפוסל על הסף מצלמות פופולריות כמו Panasonic FZ30, Canon S2, Nikon 8800 ורבות אחרות. להוציא את הפוג'י S9000 (לדעתי המצלמה הכי שימושית שנמכרת כיום), איזו מצלמת prosumer מבין אלה שמיוצרות היום נראית לך מוצלחת יותר מהקודאק הזו?

אני כבר יכול לקנות את המצלמה החדשה הקומפקטית של ה N1 ולקבל את אותם ביצועים מבחינת מהירות והכל באריזה קטנה . . .

הבעייה שבשביל המחיר שלה, ה-N1 היא עלובה מבחינת תכונות (אין לה שליטות ידניות, יש לה רק 38mm בצד הרחב, אין לה תושבת לפלאש). אם רוצים ביצועים מהירים ומתעלמים משאר הדברים, אז אפשר כבר לקנות מצלמות של ריקו בפחות מ-1000 ש"ח עם דיליי של פחות מעשירית שניה, אין מה ללכת על סוני שעולה כמה אלפים בשביל זה. האמת? גם בלי קשר להבדל במחיר ובאיכות התמונה (ששם יש לסוני יתרון, במיוחד למי שלא ממש יודע לצלם), עדיין הייתי הולך על איזו ריקו עם עדשה רחבה ולא על הסוני הזו.

מ3000 ש"ח מינימום אני מצפה לדברים אחרים.

מ-3000 ש"ח אני מצפה לעדשה רחבה, אז מה? לרוב המצלמות במחירים האלה אין את זה. הכל שאלה של מה חשוב לך.

הDELAY של המצלמות המתקדמות כדוגמת הנ"ל גורם לי להשקיע עוד כמה אלפים.

ולקבל מה בדיוק? כמה אתה חושב שמצלמות prosumer אחרות יותר מהירות? הנה כמה מספרים בשבילך:

1 שניה ב-Panasonic FZ30

0.7 שניה ב-Canon S2

0.8 שניה ב-Minolta A200

היית פוסל על הסף את הדגמים האלה רק בגלל הדיליי הארוך שלהם?

פה KODAK פישלו.

אני מסכים, אבל למרות הכל יש למצלמה הזו שילוב תכונות מנצח שאין לאף אחרת (מלבד במידה מסויימת לסוני R1 שעולה כפול). אם אתה מצלם בעיקר נושאים בתנועה, אז ה-P880 כמובן לא מתאימה לך. מה שאתה צריך זה DSLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

עדכון קטן לגבי ה-P880:

חבר שלי קנה את המצלמה (כ-2700 ש"ח בשקם אלקטריק, כולל שנתיים אחריות של דלתה-פילם) ואני חייב לציין שהיא עומדת בכל הציפיות. היא באופן ברור יותר קומפקטית ממצלמות prosumer אחרות שכוללות תושבת , זום מכאני ו-RAW (כגון פוג'י S9000 ופנסוניק FZ30), יש לה ממשק משתמש נהדר, ולתמונות עצמן יש צבעים מצויינים (כרגיל אצל קודאק). הדבר היחידי שהפריע לי בה הוא המרחק הקטן בין הגריפ לבין טבעת הזום. לא הכי נוח לבעלי ידיים גדולות, אבל אפשר להסתדר.

בסה"כ, מומלצת ביותר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אתה. עוד שליש סטופ ואיזורים בשמיים היו מתחילים להשרף. כדי להבהיר את הביניינים יכולתי לשחק עם הגאמה או לעשות מסכה, אבל אז אווירת הלפני-שקיעה של התמונה הייתה הולכת לאיבוד. התוצאה הזו היא בדיוק מה שרציתי לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 8 חודשים מאוחר יותר...

למי שמחפש מצלמה עם עדשה אולטרה-רחבה במחיר הגיוני, ניתן להשיג את ה-P880 בשתי חנויות במחיר של קצת יותר מ-2000 ש"ח - כולל אחריות של היבואן הרשמי (דלתה-פילם). מחיר מעולה למצלמה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי לא. עדכון ה-firmware שיפר את מהירות הפוקוס והוסיף תכונה של מיפוי פיקסלים חמים, אבל הוא לא השפיע על מהירות כתיבת ה-RAW. לא שזה קריטי במקרה הזה, כי למצלמה יש שליטות על חידוד, קונטרסט וכדומה, כך שאפשר לקבל JPEG ללא עיבוד הרסני מדי. זה לא RAW, אבל זה פותר את הדברים העקריים שמפריעים לי ב-JPEG. אגב, גם באולימפוס C5060 שלי אני כמעט לא משתמש ב-RAW כי הוא איטי וכי ה-JPEG כולל את השליטות הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

לגבי JPEG - ראיתי שה- ISO 200 ו- 400 שלה ,בכלל לא משהו.

איך היא עוברת ניקוי רעשים?

אפשר דוגמאות אחרי ניקוי?

בנוסף, האם במצלמה הזאת ,ל- RAW יש ייתרון בטווח הדינמי של הצבעים (בד"כ נותן 12 ביט של צבעים ,לעומת 8 ביט)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי JPEG - ראיתי שה- ISO 200 ו- 400 שלה ,בכלל לא משהו.

זה נכון לכל מצלמות החיישן הקטן שאינן של פוג'י, כך שאם ISO גבוה הוא הדבר החשוב ביותר עבורך אז יש רק שתי אופציות - פוג'י (S6500/F31) או DSLR. מצד שני, לקודאק יש שילוב תכונות שלא קיים בפוג'י ושאני באופן אישי הייתי מעדיף אם הייתי צריך להשתמש במצלמה אחת בלבד - תושבת פלאש ועדשת 24 מ"מ.

איך היא עוברת ניקוי רעשים?

הקבצים של ה-P880 עוברים ניקוי רעש יחסית טוב, בעיקר בזכות העובדה שהמצלמה כמעט לא מבצעת הסרת רעש משלה.

אפשר דוגמאות אחרי ניקוי?

הנה צילום ב-ISO 400. במקרים שבהם חייבים לעלות ב-ISO, אני יכול לחיות עם תוצאה כזו. אם צריך איכויות גבוהות יותר אפשר להוריד ISO ולצלם על חצובה, זה במיוחד מעשי כשמצלמים נופים ליליים, , או טבע דומם. כמו כן, אפשר להוריד ISO ולצלם עם חיצוני מוקפץ במקרה של צילום אנשים בתנאי תאורת חדר. בסוג הצילומים הראשון עדשת ה-24 מ"מ של הקודאק יכולה להוות יתרון משמעותי מול ה-S6500 (בעיקר בנופים וארכיטקטורה), ובסוג הצילום השני הפלאש המוקפץ הוא ללא ספק יתרון גדול מאוד. עם יתרונות כאלה, אפשר לדעתי לחיות עם ISO 400 פחות איכותי.

בנוסף, האם במצלמה הזאת ,ל- RAW יש ייתרון בטווח הדינמי של הצבעים (בד"כ נותן 12 ביט של צבעים ,לעומת 8 ביט)?

כן, אבל זה עדיין לא מפצה על זמן הכתיבה הארוך. ב-P880 מצב ה-RAW יכול להיות שימושי במקרים מסויימים, אבל הוא לא בחירה הגיונית כמצב צילום רגיל. הוא פשוט איטי מדי. הקומפקטית היחידה שנמצאת בייצור ושכוללת עדשת 24 מ"מ, תושבת ו-RAW היא ה-GX100 של ריקו, וזמן הכתיבה בה אכן קצר יותר (כ-5 שניות), אבל יש לה שני חסרונות בולטים מול הקודאק - המחיר שלה הרבה יותר גבוה, והעדשה שלה נגמרת ב-72 מ"מ (במקום ב-140 מ"מ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...