רק תגידו לי מה להזיז בשביל שהאובר קלוק יעשה משהו ולא ישרוף את הכרטיס מסך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רק תגידו לי מה להזיז בשביל שהאובר קלוק יעשה משהו ולא ישרוף את הכרטיס מסך

PuMbA

Recommended Posts

מישהו יודע למה אין לי את האפשרות הזו של לראות מהירויות שעון בדרייברים של ?

התקנתי את הדרייברים הכי חדשים והאופציה הזו לא מופיעה אצלי.

כרטיס המסך שלי:   Leadtek 6600GT pci-e

תוריד COOLBITS ואז זה יופיעה לך

תחפש בגוגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחח אני רואה התמונה שלי שימושית בכל זאת תסים את זה על 3d כי ב-2d לא תרגיש שיפור וכל פעם תעלה ב-5 ותבדוק עים זה יציב ואל תפחד ברגע שהכרטיס מסך שלך יתחמם מאוד הוא יעשה ריסט בלי לישאול אותך אז ככה הוא לא יכול להיסרף סתם בהצלחה אחי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... וכל פעם תעלה ב-5 ותבדוק עים זה יציב ואל תפחד ברגע שהכרטיס מסך שלך יתחמם מאוד הוא יעשה ריסט בלי לישאול אותך אז ככה הוא לא יכול להיסרף סתם

עוד כמה שאלות:

1. בדרייברים שלי כתוב שהכרטיס מסך יכבה את עצמו (או משהו כזה) ב-145 מעלות !! זה נראה לי לא הגיוני - משהו כבר ימס בטמפ' כזו, ואני לא מצליח לשנות את זה. זה בסדר שזה ככה? עדיין אפשר לסמוך על זה שהוא יכבה את עצמו ולא ישרף??

2. איך בודקים אם זה יציב?

3. איך בודקים את הטמפ' כמו שצריך? מה שאני עשיתי עד עכשיו זה לשחק SA ואז לעשות minimize ומהר לפתוח את הדרייברים של ולראות כמה הטמפ' שם. אני בטוח שיש דרך טובה ואמינה יותר (אחרי הכל, כל חלק במשחק מאמץ את הכרטיס באופן שונה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית אוהב לבדוק את היציבות בעזרת 3mark ככה אני אתה גם יכול ליראות אם צצים ארי]קטים או איך שלא קוראים לזה (המשבצות הציבעוניות) וגם לעיתים אם מעלים יותר מידי את הכרטיס מסך אז התוצאה יורדת ווכה אתה יכול להבין שאין טעם בלעלות יותר.... בקיצור

3dmark

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, ומה בקשר לשאלות 1 ו-3 ?

ואם כבר אני שואל כל כך הרבה שאלות, אז הנה עוד:

4. מה יותר חשוב להעלות, GPU או זכרונות? הם תלויים אחד בשני באיזה-שהוא אופן? (כי הבנתי שפה אין עניין של מכפלות או משהו כזה, אני לא ממש מבין בזה)

מה יותר מסוכן לעשות? מה בד"כ מצליח יותר?

5. לאיזו רמה סביר להגיע עם סטוק? (מהירויות סבירות ותוצאת 3Dmark05 סבירה יתקבלו בברכה, לא משהו מטורף, רק משהו שיראה שיפור ושסביר להגיע אליו בלי להבין יותר מידי...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3DMARK לא טובה לבדיקת יציבות. רק הזמן טוב לזה

והזכרונות והGPU לא בדיוק תלויים אחד בשני. שניהם מוסיפים אבל כמה כל אחד מוסיף משתנה מכרטיס לכרטיס. בכרטיס שלך הכל חרא אז זה לא משנה

ותוצאות ב05? 40..... :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה 1 לשאלה 1 :אני לא יודע בקשר לכרטיס מסך שלך אבל אני יודע שאני ועוד חבר ניסינו משהו הכנסנו את ה-x800xl שלו בלי והוא הגיע 121 והוא כרטיס הרבה יותר חם משלך אחי אז אין לך מה לדאוג עים הכרטיס באמת באמת יתחמם המחשב יקרוס .

תשובה 2 לשאלה 2:אתה בודק במישחקים עים יש לך ארטיפקטים ועים אין אז הוא יציב וגם אתה יכול להריץ בדיקה ב- ולראות .

תושבה 3 לשאלה 3:אני אישית נוגע בקירור הפסיבי אצלי הוא אף פעם לא חם אומנם אין לי כרטיס כמו שלך אבל אני מציע לך לפתוח את הדריורים ברקע ולמזער את המשחק וככה איך שתצא אתה תראה מה הטפרטורה במאמץ של הכרטיס.

מקווה שעזרתי אלי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז ניסיתי לעשות OC דרך הדרייברים של הכרטיס מסך.

המחשב שלי:

Leadtek 6600GT

AMD 3200+, 1G RAM

יש בדרייברים אפשרות של: detect optimal ferquencies. עשיתי את זה. הליבה עלתה ל-574 MHz והזכרונות ל- 1.15 GHz אבל יש מלא מלא ארטיפקטים !! בדקתי עם ATI Tool כמו שהמליצו פה בפורום ונורא התאכזבתי... :(

מה זה אומר? נפלתי על כרטיס לא טוב ל- OC ? אני לא אצליח להגיע לתוצאות טובות איתו?

לא התייאשתי וניסיתי לבד OC של 5% :

ללא OC עם OC

ליבה: 500 (מגה-הרץ) 525

זכרונות 1.00 (גיגה-הרץ) 1.05

טמפ' במנוחה 50 51

טמפ' במאמץ 87 89

ציון 3592 3747

הטמפ' במאמץ נבדקה אחרי רבע שעה של בדיקת ארטיפקטים ב- ATI Tool.

הציון הוא ציון של 3Dmark05

כלומר: העליה בטמפ' לא גבוהה, והצלחתי להשיג שיפור של 150 נקודות ב- 3dmark05 שזה 4 ומשהו אחוז אם זה מעניין בכלל...

שיחקתי קצת SA ובנתיים זה נראה בסדר.

כמה שאלות:

להמשיך לנסות להעלות? (אני מניח שהתשובה היא - ברור שכן...)

לאיזו רמה הגיוני להגיע עם קירור סטוק? ציון 3dmark05 וגם מהירויות וזכרונות יהיו מצויינים.

השיפור שהשגתי הוא מורגש בכלל? או שחוץ מזה שזה מגניב זה לא שווה הרבה?

יש טעם להחליף לכרטיס המסך? או שאם הקירור סטוק בסדר אז הכל בסדר? אולי אם היה לי טוב יותר (סיילנסר למשל) אז לא היו ארטיפקטים במקרה הראשון שתיארתי? או שזה לא בהכרח ישפיע על זה?

3DMARK לא טובה לבדיקת יציבות. רק הזמן טוב לזה

והזכרונות והGPU לא בדיוק תלויים אחד בשני. שניהם מוסיפים אבל כמה כל אחד מוסיף משתנה מכרטיס לכרטיס. בכרטיס שלך הכל חרא אז זה לא משנה

ותוצאות ב05? 40..... :silly:

אני שאלתי את השאלה, אבל נראה לי שהתשובה כוונה לפותח הת'רד (אחרי הכל, 6600GT זה לא משהו מיוחד, אבל חרא הוא לא...).

אז אם תוכל להגיד איזה-שהם קווים מניחים לגבי החשיבות של הזכרונות וה-GPU בכרטיס שלי זה יהיה מצויין. למשל: מה משפיע יותר? מה יותר סביר שיצליח? וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לקבל תשובות לשאלות שלי לפני שאני ממשיך עם ה-OC הזה :

לאיזו רמה הגיוני להגיע עם קירור סטוק? ציון 3dmark05 וגם מהירויות וזכרונות יהיו מצויינים. - חיפשתי ולא כל כך מצאתי התייחסויות של אנשים בפורום לעד כמה הם הגיעו עם סטוק / אוויר אחר.

השיפור שהשגתי הוא מורגש בכלל? או שחוץ מזה שזה מגניב זה לא שווה הרבה? במה זה בא לידי ביטוי?

יש טעם להחליף לכרטיס המסך? או שאם הקירור סטוק בסדר אז הכל בסדר?

בכלל, אני אשמח לאיזה שהוא כלל אצבע לגבי מתי השיפור הוא מורגש והאם OC קטן סתם עשוי לדפוק דברים או שיש לו יתרון ממשי.

וגם התייחסות בקשר לבעיה שתיארתי עם ארטיפקטים בהגדרות שהדרייברים מצאו בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...