שאלה על משחה תרמית (משהו רב פעמי?) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על משחה תרמית (משהו רב פעמי?)

lharpaz

Recommended Posts

שאלה של מישהו שלא מבין (אבל גם לנו צריך לענות...)

אני אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי בבקשה קצת על הקטע הזה של המשחה התרמית.

שמים אותה בין המעבד לצלעות הקירור, נכון?

היא אמורה לשמש בתור דבק ביניהם או משהו כזה?

נגיד שאני רוצה להוציא את צלעות הקירור, לנקות אותם, ואז להחזיר - אני צריך לשים משחה תרמית נוספת? להוריד את הישנה ואז לשים? או שהמשחה הקיימת

עדיין עושה את העבודה גם אם מוציאים את צלעות הקירור ואז מחזירים?

יש לי בעיה שבשביל להוציא את המאוורר שעל המעבד אני צריך להוציא את כל גוף הקירור, אז אני רוצה לדעת אם אני יכול להוציא הכל ולהחזיר או שזה קצת יותר מסובך מזה וכולל התעסקויות עם משחה תרמית שצריך לדעת איך למרוח.

מן הסתם בכרטיס המסך זה גם כן ככה, ודווקא נראה לי חשוב לנקות אותו ולשמן אותו כמו שצריך (בחודש וחצי האחרונים הטמפ' שלו ב-idle עלתה מ-42 מעלות ל-51 מעלות ואני לא מצליח להבין למה, אז חשבתי ששימון יכול לעזור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחק טרמית נועדה בכדי לצמצם את כיסי האוויר שבין המעבד לבין גוף הקירור.

בד"כ מומלץ לשים משחק חדשה אם אתה מוריד את גוף הקירור, מפני שהמשחה נוטה להתייבש אחרי כמה זמן ואז כשאתה מוציא את גוף הקירור אתה בעצם "שובר" את המשחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרמית = עבודה בעניים של נוכל.

טרמית = מלשון טרמל מוליך משחה מוליכה.

אני חושב שהתכוונת לטרמית :silly:, בכל מקרה מטרת המשחה היא לצמצם את הפער שבין המעבד להיטסניק שבד"כ יש פער של איזה מילימטר או אפילו פחות

משחה טרמית איכותית כמו ארקטיק סילבר 5 למשל, מוליכה בצורה ממש מעולה חום, מלבד זאת שהיא מצמצמת את הפער היא גם עושה תפקיד חשוב בקירור כי ההולכה שלה גבוהה מאוד ולכן חום רב יותר יעבור ביעילות רבה יותר אל ההיטסינק בדר"כ משחה טרמית טובה יכולה לשפר טמפ שעד 3-5 מעלות ככה...

מההיטסינק זה כבר יכול להיות סוגי שונים, בלוק מים, אוייר, גז, מתכת נוזלית וכו'... אבל זה כבר סיפור אחר ואני מאמין שאתה על אוויר ולא צריך להסביר לך מזה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כשאני מוציא את גוף הקירור ואז מחזיר אותו (כשהוא נקי יותר) בעצם פגעתי בקירור כי הרסתי את המשחה הטרמית?

אם אתה עושה את זה ולא שם משחה חדשה אז כן, אתה פוגע בקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי משכה טרמית נועדה להוליך את החום הישר מהמעבד לקירור אוו הצלעות שיש על המעבד אני מרחתי משכה mx-1 וזה השפיע במאמץ איזה 10 מעלות ובמנוחה איזה 4 אחי יש פו מדריך באתר איך למרוח והכל אני מציע כל איזה חצי שנה למרוח משכה חדשה בהצלחה אחי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_349&products_id=1185

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...