לוח אם חדש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם חדש

elad the master

Recommended Posts

אני רוצה לקנות את הלוח הזה:?ASUS P-4C800Deluxe(875P)

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=2085

ויש לי מעבד 4 2ג'יגה ליבת נורטווד שעובד על 400 מגה הרץ או אפ-אס-בי.

עכשיו אני רוצה לדעת איך יהיה השילוב עם המעבד והלוח אם ?

המעבד והלוח אם האילו טובים לאובר לפי מה שאני יודע :silly: ואני רוצה לעשות אובד של בין 600 -1000 מגה הרץ ל2.6 בין 3.0.

מה יהיו התוצאות ? המעבד יהיה מספיק קר בכל זאת זה לא אובר רציני ויהיה לי xp90 ביחד עם מאוורר נחמד שעוד לא החלטתי עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לקנות את הלוח הזה:?ASUS P-4C800Deluxe(875P)

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=2085

ויש לי מעבד 4 2ג'יגה ליבת נורטווד שעובד על 400 מגה הרץ או אפ-אס-בי.

עכשיו אני רוצה לדעת איך יהיה השילוב עם המעבד והלוח אם ?

המעבד והלוח אם האילו טובים לאובר לפי מה שאני יודע  :silly: ואני רוצה לעשות אובד של בין 600 -1000 מגה הרץ ל2.6 בין 3.0.

מה יהיו התוצאות ? המעבד יהיה מספיק קר בכל זאת זה לא אובר רציני ויהיה לי xp90 ביחד עם מאוורר נחמד שעוד לא החלטתי עליו.

ככל הנראה מדובר בגירסה הראשונה של לוחות מבוססי 875P מתוצרת .

בין השאר - לא משולב בו פיתרון ה-CSA, משולב בו ICH5 ולא ICH5R (ממש קמצנות בהתחשב במחיר, בזמנו, שהרשו לעצמם לגבות על לוח האם) ומבחינת OC, הלוח מגיע לתוצאות טובות מאוד.

לדעתי עדיף לך לחפש P4C800-E Rev 2 יד שנייה, במידה והחריגה לא משמעותית. רק כדי להיות on the safe side.

מאחר ו- לא שילבו CSA ואת ICH5R ובהתחשב בשאר התוספות שיש על הלוח (IEEE1394, 6 ערוצים, SATA + RAID ועוד) - אפיק ה-PCI עלול להגיע לרוויה מאוד בקלות.

אמננם ערכת השבבים הזו תומכת רישמית רק במעבדים בעלי MHz FSB 133/200, אבל במקרה הספציפי הזה לא אמורה להיות בעייה.

קונקרטית לשאלה שלך; לוח האם תומך עד 200MHz FSB. המעבד שציינת משתמש ב-FSB של 100MHz. ככה שללא OC כבד למעבד (שספק גם אם ייצלח) לא תנצל את לוח האם בצורה אידיאלית.

למעבד שלך יש מכפלה של 24. לכן בשביל להגיע לתדר מעבד של 3GHz תצטרך להעלות את הבאס ל-125MHz בסה"כ. לוח האם בטוח יעמוד בכך. לגבי המעבד - סביר מאוד להניח שכן אבל שום דבר לא חקוק בסלע.

ת'כלס, במקומך הייתי מנסה למצוא מעבד עם 200MHz FSB או לפחות 133MHz. ללוח האם יש פוטנציאל לא קטן.

אגב - מעיון באתר היצרן, עלה כי לוח האם שלך תומך באפשרות CPU Lock Free (בגירסת ה- האחרונה) שמאפשרת להוריד את המכפלה ל-x14. כך סביר יותר להניח שתוכל להגיע ל-FSB של 200MHz עם המעבד הנ"ל. יחד עם זאת - ייתכן והאופציה מוגבלת למעבדי Prescott בלבד. אולי מישהו כאן יוכל לספק מידע מלא בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון 400 באס.

והמכפלה של המעבד הזה היא 20 *100=2000

ועוד שאלה האם המעבד שלי יוכל לשלוט בזיכרון ddr400?

*הכוונה זהה.

*אכן, מכפלה 20. התבלבלתי.

*סביר להניח שתוכל להפעיל את הזיכרונות ב-DualDDR333 או 266 ולא D-DDR400, מאחר וגם מעבדי 133MHz FSB יופעלו עם מיגבלה זה לזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקבל יותר פירוט למה המעבד שלי לא יוכל לתמוך בזיכרון 400 דידיאר ?

:xyxthumbs::yelclap:

מגבלה של ערכת השבבים;

This is a limitation of chipset happened in CPU FSB and memory frequency synchronization.

ב-100MHz FSB - תוכל להשתמש ב-DDR266.

ב-133MHz FSB - תוכל להשתמש ב- DDR266/333.

ב-200MHz FSB - תוכל להשתמש ב-DDR266/333/400 (כאשר DDR333 יופעל כ-DDR320)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הלינק אמור להביע ?

קודם כל לא מדובר בערכת שבבים של אלא ב-SiS655TX כמדומני.

דבר שני, הבחור לא הגיע ל-200MHz FSB וגם לא ל-166MHz FSB.

מה זה משנה איזה איזו ערכת שבבים ?

אני מדבר על הזיכרונות 400 מגה הרץ איך המעבד שולט עליהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה איזה איזו ערכת שבבים ?

אני מדבר על הזיכרונות 400 מגה הרץ איך המעבד שולט עליהם ?

יש לך חוסר הבנה קלה.

המעבד לא שולט על הזיכרונות. להבדיל מסביבת AMD64, בקר הזיכרונות, בהתייחס למערכות מבוססות , מוטמע בערכת השבבים ולא במעבד.

בכל מקרה המעבד "מדבר" ישירות עם בקר הזיכרונות ולא עם הזיכרונות עצמם.

לכן, אם תחשוב קצת תראה שברור שזה משנה איזו ערכת שבבים זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט כנראה הוא עובד ביחס של 1:1 עם מעבד, כלומר הזכרונות עובדים על 150MHZ - כלומר בDDR300MHZ.

הזכרון 400MHZ יתאים למחשב שלך, אבל בגלל שהבאס של המעבד הוא 100MHZ, הזכרונות לא יכולים לעבוד על יותר מ133MHZ, כלומר היחס הלא סיכרוני (לא יודע אם ככה כותבים) האפשרי שבמצבו הזכרונות יותר מהירים מהמעבד הוא 3:4 (100:133).

גם ככה אתה מעביר ליחס 1:1 קודם ואז מעלה את התדר, כדי שתנצל DDR400 אתה צריך לעבוד ב4000MHZ (200*20)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...