"מדינת היהודים" - האם זה מה שבאמת חשוב? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"מדינת היהודים" - האם זה מה שבאמת חשוב?

Gosha

Recommended Posts

לאחרונה אני קורא כתבות על הסיכון הדמוגרפי של תושביה היהודים של מדינת - ועל התסריט הנורא מכל - שנהפוך למיעוט במדינתנו, וחשבתי לעצמי, ממה אנחנו כל כך מפחדים?

עכשיו, בואו נשים בצד לרגע את הנושא החרוש והבנאלי שיעלה מיד לראשנו ברגע שאומרים את המילה "דמוגרפיה" - ערבים. כן כן, אני יודע, רוצחים, משת"פים, טרור. יש מספיק סיבות למה לא לחיות איתם באותה מדינה, אבל זהו כבר ויכוח אחר.

מה שבאמת מדאיג אותי במדינתנו הוא הגירושים ההמוניים של התושבים הזרים הלא חוקיים במדינתנו. תושבים אלו נחלקים לשתי סוגים - העובדים הזרים, ובני זוג של יהודים, אך מה שמשותף לשתי הסוגים הוא, ששתיהם לא-יהודים.

האם זה לא נשמע נורא בעיניכם שמפרידים אשה מבעלה, הורים מילדיהם (!) בגלל שהמועצה הדתית האזורית החליטה שאחד מבני המשפחה נמצא במדינה לא כחוק ועליו לעבור גיור כדי להישאר בישראל?! אם זו לא הדוגמה המדוייקת, אז אני לא יודע מה זו כפייה דתית.

או העובדים הזרים - מגיעים למדינת כדי להרוויח כסף כדי שיוכלו לעזור לעצמם ולמשפחתם בארצותיהם הקרות והמרוחקות, אם במזרח אסיה או במזרח אירופה. מאיפה בדיוק הגיעה ההחלטה המרושעת לגרש 200,000 מהם?! מהדאגה להכנסתם הלא חוקית או לביטוח הרפואי שהם רק יכולים לחלום עליו?

לא, בגלל שהם גונבים לישראלי הטוב את עבודתו. סיבה נאצלת ממש. ד"א, לפני חודש קראתי במוסף ממון (תקראו לפעמים, דברים מעניינים יש שם), בכתבה קטנה בעמוד 3 על הכשלון של מבצע גירוש העובדים, רק 30,000 גורשו ועובדים זרים אחרים הגיעו לישראל ותפסו את מקומם. הסיבה לכישלון לא נבעה מחוסר יכולת של משטרת ההגירה לתפוס אותם, אלא מהסיבה שהמשרות הרבות שנפתחו בענף הבניין לא נתפסו ולא בידי ישראלי אחד והיה מחסור בענף.

סיבה כלכלית? אני לא בטוח - אני מוכן להתערב שמאחורי המבצע הקורע לב הזה עמדה מועצה דתית אחת או אחרת שאמרה שריבוי העובדים הזרים האלה היא גורם מאיים על הדמוגרפיה היהודית במדינת .

נעזוב לרגע את מה שקורה מתחת ומעל לפני השטח במדינתנו הרקובה.

אם מישהו מכם היה פעם בניו-יורק או לונדון, יכל היה להבחין במגוון הרחב של השפות, הניחוחות, המאכלים, ההתנהגויות שקיים בערים האלו.

שכונות שלמות כמו צ'יינה טאון או "הוואנה הקטנה" (לא זוכר איפה זה בדיוק) קיימות בערים האלה, ובכלל, בארה"ב עצמה, לא ניתן להגדיר "אמריקאי" בגלל המבחר הרב של המוצאים האתניים של תושבי המדינה.

אמנם, זה מצב יחודי ביותר ובהחלט דומה מאוד למה שקורה במדינתנו עם המבחר הרב של עדות וצבעים שמהם מורכב עמנו, אך יש קאצ' אחד - כולנו יהודים.

כמה נחמד ואוטופי...אבל למה בעצם יש את המגבלה הזאת? האם מישהו שמדבר את שפתנו, חיי את אורח חיינו, חיי בשכונה שלנו! לא יכול להתקבל לחברה שלנו?

לדעתי עלינו להסיר את המגבלה הזאת של דת ולעשות את אותה אפשרות כמו בארה"ב של גרין קארד, ללא פחד של סיכון דמוגרפי.

למדינת יש הרבה מה להציע, אם במקומות עבודה ואם במקומות ישוב לעובדים כאלה ואחרים ממדינות מסויימות, ועלינו לפתוח את האפשרות הזאת.

אשמח לשמוע את דעותיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך רק בעיה אחת (גדולה מאוד) עם זה...

להזכירך, מדינת היא מדינה יהודית ודמוקרטית (לפי הכרזת העצמאות, שזה בין היתר מה שכתוב בה)

ולכן, מדינת צריכה לשמור על צביון יהודי מסויים

יש ויכוחים רבים, מה גם שלאזן בין יהודית ודמוקרטית (שזה 2 מושגים שמתנגשים פעמים רבות)

זה בעייתי, ואף פעם לא כולם יהיו מרוצים...

כל זה גם בעייתי בגלל שיהודי זה גם דת וגם לאום, אין הפרדה (כמו למשל אנגלי, שיכול להיות נוצרי למשל)

אמריקה זאת מדינה שונה, אמריקה זאת מדינה שהאזרחים בה הם בעלי סוג של דעה או השקפת עולם מסויימת (לאום פוליטי)

וזה מה שעושה אותם ל"אמריקאים", לעומת זאת, היא מדינה בעלת לאום אתני, שבה לאזרחים

יש רקע זהה מסויים, שזה מה שעושה אותם לעם אחד (הדת, התרבות, השפה, כל מה שהופך יהודי ליהודי)

אך בגלל ה"יהודית ודמוקרטית" אי אפשר פשוט לעשות מה שעושים בארה"ב...

ובנוגע למה שהזכרת על כפייה דתית, זה האמת חצי הגיוני (טוב נו, פחות מחצי)

הרבה מאוד מדינות (למשל ארה"ב) ברגע שאתה מתחתן ולבן זוג שלך יש אזרחות, גם לך יש אוטומטית (מה שיוצר בעיה של נישואים פיקטייבים או תמורת תשלום)

ובשאר מדינות העולם המערבי בטוח לא יגרשו מישהו שנשוי לאזרח/ית, אפילו אם הוא לא יקבל אזרחות

נכון, זה מטומטם הקטע הזה, אבל עם זאת, כמדינה בעלת לאום אתני יש לה זכות "להפלות"

בין האנשים שזכאים לאזרחות (ויש עוד הרבה מדינות שעושות את זה, וזה מקובל ע"י האו"ם) מכיוון

שלמדינה יש זכות להחליט מי יהיו האזרחים שלה (אך לעומת זאת, בין אזרחים אסור להפלות, כמובן)

[הרי למדינה יש "אחריות" או "חובות" רק כלפי האזרחים שלה, ולא כלפי כל בני האדם בעולם]

אם כבר רצית דוגמא לכפייה דתית, תסתכל על זה שאין נישואים אזרחיים בישראל

או חוסר התחבורה הציבורית ברוב הארץ (עד כמה שידוע לי) בשבת

וחוקים מטומטמים נוספים:

חוק איסור הצגת חמץ, איסור העבדת יהודים בשבת וכד'

והאהוב עליי מכל - איסור גידול חזירים על אדמת הארץ (אז אתם יודעים מה עושים? מגדלים אותם על פלטות עץ מטר מעל הקרקע,ואני לא צוחק!)

או סתם תסתכל על קיומן של המועצות הדתיות האזוריות... גוף מיותר לגמרי, בערך כמו הרבנות הראשית

הרי בנושאי כשרות למשל, לחילונים לא אכפת, ואת הדתיים, שאותם חותמת הכשרות של הרבנות אמורה

לספק ולשרת בעצם החותמת של הרבנות לא מספיקה לרובם הגדול, מה שאומר שהם ממציאים גופים פרטיים (בד"ץ למשל)

שיעשו את זה בשבילם, מה שאומר שאפשר לפרק את הרבנות ולהעביר את הכספים למקומות אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לשמוע את דעותיכם.

אתה מציע בעצם הגרלת גרין קארד לעובדים זרים לארץ? אתה מציע להביא עובדים בצורה חוקית במיוחד בשביל עבודות בניה וחקלאות?

מה שאתה מציע זה לעשות כאן מדינת אפרטהייד. לייצר שכבה (של עובדים זרים, ערבים מהשטחים או לא יודע מה - ר לא יהודים) - שיעשו את העבודות שאתה לא רוצה לעשות ויהיו פועלים שחורים (בלי סיכוי אמיתי להתקדם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שישראלים בוכים על כמה האבטלה קשה וכמה שהם רוצים לעבוד כדי לכלכל את משפחותיהם, אבל אף אחד לא ילך ויעבוד בבניה, הן בגלל טבע העבודה, והן בגלל השכר המחפיר.

לכן אם אתה רוצה שדברים יבנו בישראל, צריך או שיעלו את השכר לעובדי בניין וחקלאות או שתצטרך עובדים זרים לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מציע בעצם הגרלת גרין קארד לעובדים זרים לארץ? אתה מציע להביא עובדים בצורה חוקית במיוחד בשביל עבודות בניה וחקלאות?

מה שאתה מציע זה לעשות כאן מדינת אפרטהייד. לייצר שכבה (של עובדים זרים, ערבים מהשטחים או לא יודע מה - ר לא יהודים) - שיעשו את העבודות שאתה לא רוצה לעשות ויהיו פועלים שחורים (בלי סיכוי אמיתי להתקדם).

זה לא מה שהצעתי, זו פשוט הדוגמה שהבאתי על העובדים הזרים. לדעתי, כל מי שחפץ לגור בישראל - יוכל. כך למשל את הדוגמה של מהנדסי תוכנה ישראלים שבתקופות מסויימות לא הצליחו למצוא את מקומם בישראל וניסו את מזלם במקומות אחרים כמו ארה"ב ואוסטרליה, כך גם תהיה מן "מקלט" הייטקי למשל לאנשי הייטק ממזרח אירופה או אפריקה למשל, מקומות שבהם הם לא יכולים למצות את יכולתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין מה כל כך יהודי במדינה שלנו.

חצי מהאוכלוסיה היא חילונית, והתרבות שלנו כבר מזמן יותר אמריקאית מיהודית, אז ברצינות עכשיו, איפה היחוד היהודי?

לא שאני תומך בהצפת שוק העבודה בעובדים זרים או בהקלה על הרשאות לאזרחות במדינה, אבל לדעתי לא מגרשים תושבים שנשואים ויש להם ילדים בגלל שהם לא יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז מה? מדינת מאבדת את כל הייחוד שלה בתור מדינה יהודית

היא תהפוך לסתם עוד מדינה, שבמקרה אחוז היהודים בה גבוה יחסית

למען האמת, הייחוד הזה כבר לא מזיז למישהו בימינו. ישראלים רבים לשעבר עברו לגור בחו"ל וכמו שהזה שמעליי אמר, רוב האוכלוסיה חילונית וחלק גדול ממנה כבר איבד כמעט כל קשר לדת ולמנהגים הבסיסיים הקשורים ליהדות. בכל מקרה מדינת תהיה "מקלט" ליהודי העולם אבל היא יכולה לשמש גם כמקלט לשאר שוחרי ההיי-טק בעולם, לדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להתייחס לנושא העובדים הזרים:

זוהי מחלה שאין מקומה בחברה מתוקנת ומודרנית. העם היושב בארץ צריך לדאוג לעצמו, ולא ליצור שכבת עבדים המשרתת אותו.

בנוסף לכך, המצב בארץ לא מספיק טוב כדי שנאפשר כל כך בקלות להוציא כסף מהארץ. הכסף שמרוח עובד זר יוצא בחלקו הגדול לארץ המוצא של העובד במקום להשאר בארץ.

ילכו נא העובדים הזרים לעבוד בארצם, וישאירו את העבודה כאן. כל עוד יש אבטלה, אין מקום לעבודה זרה.

לא רוצים לעבוד בבנייה? אוקיי, אין שום בעיה. לא יבנו יותר בתים עד שהשוק ידרוש עוד בתים, ובלית ברירה המשכורות של עובדי הבניין יעלו.

כלכלת שוק חופשי במיטבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, הייחוד הזה כבר לא מזיז למישהו בימינו.

אתה טועה בענק.

יש הרבה יותר אזרחים במדינה שכן אכפת להם מהיחודיות של המדינה שלנו מאשר כאלה שלא אכפת להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום בעיה לחיות עם הערבים במדינה, ברגע שהם לא ירצו להרוג אותי.

תעשה לי טובה, מתי פעם אחרונה היית בכפר ערבי או הייתה לך שיחת נפש עם ערבי קיצוני או מתון?

אם אתה שואל אותי אז התשובה היא שלשום. אני ימני, אבל אני מפריד בין המכרו למיקרו וע"כ יש לי גם חברים ערבים שאיתם אני מדבר חופשי. תאמין לי הם היו מעיפים אותי מפה ברגע שהם יוכלו, על גופתי המתה שבמדינת יהיה רוב ערבי!!!!

מלבד זאת, הזכרתי כבר את השואה? כן זה אולי נדוש אבל זו סיבה מבפקת ל200 שנה של "כיבוש" אז יש לנו לגיטימציה לפחות לעוד 150.

אתה רוצה עוד סיבות? בצרפת שונאים אותנו. באר"הב תנועות אנטישמיות גואות- לאן נלך לירדן???

זאת המדינה שלי, ושל אחיי היהודים. ואף אחד- ואני מתכוון אף אחד, לא שרון לא מי שיבוא אחריו ובטח ובטח שלא אתה לא יכולים לעשות משהו בנידון.

אני יחיה במדינה שלי ושל אחיי עד יום מותי גם עם העובדה שאני חי פה תקרב אותי לזמן הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ובכן, יהודי = יהדות = ערכים.

ברגע שלמשל יחליטו רוב תושבי לא להכיר ביהדות כדתם הרשמית, בו ברגע המדינה תאבד את יחודיותה.

רוב האנשים החלשים{נפשית, מנטלית, פיזית, תבחרו.}, לא יטרחו להילחם על דברים כמו מסורת או ערכים, הם ישאפו לחיות בהגמוניה מלאה עם העולם, שזה אומר, לא שיך לאף אחד. וכאלה לא חסר.

פעם העם הזה היה חזק ומלוכד, עכשיו לא כל כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...