רוצה להתחיל ללמוד לפתח משחקים יד שצעות ממה להתחיל? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להתחיל ללמוד לפתח משחקים יד שצעות ממה להתחיל?

MasterDK

Recommended Posts

איזה ידע יש לך?

אני ממליץ על Allegro שנותנת לך כל מה שאתה צריך בשביל משחקי 2D (כולל סאונד, מוסיקה, resource editor, ספרייטים, טיפול בקלט, טיימרים, מצבים גרפיים ...) וגם קצת דברים בשביל 3D.

יש לה גם די הרבה tutorials ברשת.

לא הייתי ממליץ לך ללכת על לפני שאתה מבין את הבסיס בתכנות משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר משחקים... למה בדיוק אתה מתכוון?

משחקים רציניים היום מפותחים ע"י קבוצות של עשרות אנשים במשך שנתיים ויותר.

אני מניח שאתה מעוניין לפתח משחקים קטנים בעצמך.

הייתי ממליץ בתור התחלה לנסות את Flash. עקומת לא חדה מדי שתאפשר לך ללמוד איך מפתחים משחקים מבחינת הלוגיקה.

הרי זה מה שחשוב באמת. לרנדר גראפיקה בסטנדרטים שונים אפשר תמיד ללמוד. מה שחשוב הוא לדעת איך יוצרים משחק שיהיה כיף לשחק.

אלה הדברים החשובים באמת, כמו אלגוריתמים של לאוייבים, בניית מפות, מציאת מסלולים וכו'.

שפת התכנות נקראת ActionScript והיא מזכירה מאוד Java.

אני לא חושב שצריכה להיות לך בעיה אם יש לך קצת נסיון בתכנות.

מקום טוב להתחיל ממנו יכול להיות gotoAndPlay.

והנה טוטוריאל נחמד משם לדוגמא, Tonypa's tile-based tutorials

בהצלחה  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ידוע

פשוט אני מכיר קבוצות של אנשים אולי יותר גדולים ממני שפשוט מחפשים אנשים כמו גרפיקאים מתכנתים LevelDesigners וכו'.

אז חשבתי להצתרף לאחת מהם (זה גם כסף מן הסתם) בתור מעצב אבל אני לא יכול ללמוד עכשיו עיצוב כי אני מחכה למחשב חדש שיבוא רק בסוף החודש אז חשבתי להתחיל ללמוד תיכנות ואחרי זה גם עיצוב. אז אני שואל פה ממה כדי להתחיל ואיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני מניח שהבנתי את העניין...

אבל שאלה חאורנה אתם אומרים ללמוד סי ו סי++ אבל נגיד ואני ילמד ואני ידע אז אני יצרך ללמוד איך לפתח מנוע גרפי למשחק או שאחרי ידיעת השפה זה כבר לא תיהיה בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של שפה...

זה כמו לשאול אותי אם אני חושב שאחרי שתלמד לדבר צרפתית תוכל להרצות לי על מכניקת הקוונטים בצרפתית.

שפה היא בסך הכל תחביר ומילים שמורות.

אתה צריך ללמוד את השפה, ואז ללמוד את הפלטפורמה אליה אתה מעוניין להתממשק (בהנחה שאנחנו מדברים על גראפיקה) וכמובן במנוע גרפי מעורבת גם פיסיקה...

בקיצור, יש מה ללמוד. תתחיל. ותהנה  :)

בנתיים... גם כאן יש כמה מאמרים מעניינים שיכולים לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...