סוף סוף קיבלתי את הליבה כפולה - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף קיבלתי את הליבה כפולה

lipa

Recommended Posts

אתה לא מריץ PRIME , אתה רק מריץ BENCHMARK מובנה שכמעט אף אחד לא משתמש בו .

אם כבר להריץ PRIME אז כמו שOMRIJ אומר .

צריך להריץ PRIME לפחות 10-12 שעות ברציפות , כדי לדעת שהמערכת יציבה .

בבקשה , תעשה את זה בדרך שאני הצעתי לעשות . רק ככה אפשר לדעת שבאמת הכל עובד תקין .

הבדיקה בS&M תיקח בין רבע לחצי שעה . תעשה screenshot בערך באמצע מבחן .

תודה מראש .

שיניתי את ההגדרות בדיוק , כמו OMRIJ אמר

בתוכנה שהצעת אני לא מצליח לפתוח (להריץ) את זה פעמיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שיניתי את ההגדרות בדיוק ,  כמו OMRIJ אמר

בתוכנה שהצעת אני לא מצליח לפתוח (להריץ) את זה פעמיים

מוזר , כשהיה לי מעבד עם HT הייתי מריץ את זה פעמיים .

אז תריץ PRIME בSMALL FFT לפחות חצי שעה , אבל עם אחד התוכנות מהעמוד שעבר שבודקות אם יש THROTTLING .

צריך להיות משהו כזה :

untitled2ac.png

P.S.  גם 32M ב PI זה בדיקה טובה של יציבות . ושלא יהיה THROTTLING , כי אז OC לא יהיה שווה כלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקת מעבד בS&M היא בדיקה טובה ליציבות כאילו אם זה עובר את זה אז זה יעבור את כל בדיקות המעבד?

וכן טעות שלי היה לי בעיה בדפדפן והוא אמר לי שהלינק לא עובד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מה שרציתי להבהיר זה שאני ב-73 מעלות ואין THROTTLING

נקודה שנייה , נראה שהמעבדים האלה הם אוברקלוקרים די טובים כולל הזכרונות

כמובן שעדיין לא הרצתי את הבדיקה 24 שעות , אבל לפי ההתרשמות שלי זה בהחלט נראה כך

ל-JUNGLE

בטוח שאם אני יפתח את המארז ויוסיף מאוורר גדול זה יעזור בכמה מעלות

בכל מקרה אני כבר הזמנתי מאווררים אחרים למארז כולל ספק כח של

הייתי אמור לקבל את זה היום  , אבל זה מתעכב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מה שרציתי להבהיר זה שאני ב-73 מעלות ואין THROTTLING

מצטער שאני כזה נודניק , פשוט גם אני מסתכל לכיוון 820D ומאוד מעניין לי איך המעבדים האלה מתפקדים תחת לחץ .

למה אתה כל כך בטוח שאין THROTTLING ? עשיתה בדיקה ?

זה שהטמפרטורה עומדת על 73 מעלות לא אומר הרבה , יכול להיות ההפיך כדי לשמור על טמפרטורה אחת הליבות עושה THROTTLING (יורד התדר) .

בעייני הבהרה - זה חלון של CPU-Z ואחד התוכנות שבודקת אם יש ירידת תדר של אחד הליבות (הבאתי לינקים) , וכל זה ברקע של שני מבחנים מעמץ מוכרים שרצים לפחות חצי שעה .

Screenshot כשכל התוכנות פועלות ורואים את כל הפרטים .

משהו כזה :

untitled3ku1.th.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral אתה בטוח שב-70 מעלות המעבד נחנק/משתנק/נכבה (THROTTLING) ?

זה נראה סף מאוד נמוך לא ?

אני לא בטוח בכלום. אני מתרחק מהפרסקוט כמיטב יכולתי, ואם אני צריך לטפל באחד אני מטפל בו אבל לא "משחק" איתו. הדבר הכי קרוב לפרסקוט שהשתמשתי בו אישית זה סלרון D שיושב לי כרגע על אחד המחשבים.

אבל, לפי מה שקראתי 70 זה אמור להיות האזור. כמובן שמעבדים שונים מתנהגים שונה (גם אותו המודל) ויכול להיות שהלוח מזייף קצת או שזה לא בדיוק 70 אבל זה מה שקראתי:

but when the fan is turned down to a slower setting, the temperature rises to 72 °C, and the Pentium 4 580 begins to throttle.

אם תסתכל במפרט של ה 2.8 סטפינג E0 תראה שרשום 69.1:

http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL88H&ProcFam=483&PkgType=6544&SysBusSpd=6107&CorSpd=5467

על שלך כתוב 69.8

http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL88S&ProcFam=1039&PkgType=ALL&SysBusSpd=ALL&CorSpd=ALL

אבל קראתי גם על כאלה שעבדו מעל 75 ולא היה להם  THROTTLING לטענת המשתמשים.

אבל, תשים גם לב לזה:

That is however not one hundred percent true . Until the temperature gets extreme on Pentium 4 chips , throttling will not affect the clock speed . So there will be no clockspeed drop . What happens is that the CPU will begin to introduce waitstates into its cycles and thus decrease the work done per cycle and thus reduce the energy both used and dissipated ( the CPU will basically have cycles where it does nothing or at least much less than it would do at 'full speed' ). This of course would also reduce the performance of the chip or its effective speed , long before the actual MHz starts to be affected . This is why many people don't realise that their P4 is throttling , because the MHz or GHz speed looks the same .

מפה:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=318884

עריכה:

אה, ותקרא את זה:

http://www.digit-life.com/articles2/p4-throttling/

עריכה 2:

אם אתה רוצה לחלוב את המעבד, שים קרור רציני (לא אוויר). הפרקסוט יכול לעלות גבוה אם שומרים אותו קר, ולדעתי עם קרור מתאים גם תעבור את ה 4 גיגה. משהו כמו שהיה ל YE333 על הפרסקוט שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral אתה צודק , כנראה שהחיישן קצת מזייף או שאני ממש קרוב ל-THROTTLING

יש אפשרות כמו ש-nJIAH0kyp אמר , שאחת הליבות קרסה בלי שהרגשתי (בזמן שהרצתי פריים 95X2) ?

בכלל יכול להיות מצב שרק אחת תקרוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בהחלט, זה מה שקרה פה.

The results obtained in this case turned out even more interesting. The thing is that the system remained stable, the

CPU temperature stayed within the acceptable range, and all major tests would run smoothly. However, when we started a benchmark supporting multi-threading, some weird things began happening. The results appeared suspiciously low in this case. When we launched two independent copies of a single-threaded application (we used WinRAR archiving utility), we managed to reveal a very interesting effect: Pentium D cores can get into thermal throttling independently. In other words, the first continued working at its normal speed, while the second started missing clocks losing its speed tremendously. The strange thing is however, that the temperature still remained within acceptable range of 75-78oC.

It turned out that the explanation is fairly simple. The temperature reported by the CPU is the temperature of the first only. Unfortunately, Pentium D processors do not allow monitoring the temperature of both cores, this feature is implemented only in dual- server processors.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentiumd-820_5.html

ידידי, צור קשר עם יחיאל, ותשאל אותו לגבי הקרור של הפרסקוט. תשיג משהו כזה ותרים אותם לשמיים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FROM WHAT I GATHER, LIPA IS NOT AN 'OVERCLOCK FOR FUN' GUY. HE WANTS TO GET THE MOST OUT OF THE MONEY HE  INVESTED AND WORK STABLE IN HIS ROOM AND NOT IN HIS FRIDGE. I WOULD DO EXACTLY THE SAME BUT FOR THAT YOU NEED A NON AIR COOLING SYSTEM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral אולי צריך להתרגל עם הרעיון של כפולה

שלפעמים איזה יוצאת להפסקת  קפה :D

בקשר ל-OC , אני לא תכננתי OC כבד , ידעתי מראש שזה יהיה בעייתי (שני פרסקוטים , שזה אומר הרבה חום)

הופתעתי שהצלחתי להגיע ל-3.6 , אבל מצד שני , אולי לפעמים איזה נכנסת ל-THROTTLING

בכל מקרה ידעתי את החשיבות של הקרור (כמו הבדיקה באתר של "טום" שהמעבד של קרס כל הזמן , עד שהתברר שהם טעו בקרור)

וקניתי את הקרור של Big Typhoon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...