המקלדת הכי מדהימה בכול העולם - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המקלדת הכי מדהימה בכול העולם

blabla2002

Recommended Posts

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, עכשיו אני כבר לא שיכור (אם כי עייף - בדיוק סיימתי לעבור דירה)

אוקיי,

אני יכול לאמר לך למה משום מה חשבתי שאקוסטי יפתור את הבעיה. משום מה חשבתי שמגע על טאץ' אקוסטי יוצר הפרעה רגעית, ולא מתמשכת. בכל מקרה, טעיתי - ההפרעה לגלים היא מתמשכת ולא נקודתית. לא מבין מספיק באקוסטיקה על מנת לצפות מה יקרה כשאתה נוגע בשתי נקודות, וגם אין אצלי כרגע מסך מגע אקוסטי שאני אוכל לבדוק :)

נקודות מתות, תצטרך ליצור המון נקודות מדידה על כל המסך במקום הנקודות בקצוות המסך בלבד. עלול ליצור נקודות מתות היכן שאתה מעביר את האלקטרוניקה אני חושב.

בכלאופן, אני מתעסק בעבודה באינטגרציה של מערכות Embedded מבוססות .

מסכי LCD - אנחנו לא מתעסקים בכאלו מזוודים בפלסטיק, אלא רק בקשיחים בעלי מעטפת מתכת. אלה לא זולים בכלל.

מצד שני, אם בא לך לבנות מסך בעצמך, או יש לך בקר שיכול לספק את הסיגנל המתאים, יש לי פנלים ערומים (סיגנל LVDS/TTL).

אלא לרוב לא יקרים - תלוי מה אתה מחפש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האקוסטי - גם אם ההפרעה לגלים היתה נקודית.. זה לא היה משנה כלום...

החישן שלהם לא מסוגל לזהות יותר מנקודה אחת.. לא יודע איך הוא יגיב לריבוי החזרים, אבל בספק שהוא יהיה מסוגל להבדיל בינהם.

בצבא התעסקתי עם מערכות מכ"מ, אז למדתי פה ושם גם על מערכות אחרות כולל כאלו לזיהוי מכ"מים וכו'.. קיצר, מכיוון והכל פה עקרונות גלים, אין הרבה הבדל, ובשביל לזהות מיקום של מקור יחיד, צריך כמה חיישנים במיקומים שונים, כדי לזהות כמה מקורות, צריך וואחד סט של חיישנים, בנוסף לוואחד יחידת עיבוד... אז חבל על הזמן :-)

בנוגע לשיטה הרסיסטיבית\כאפסטיבית - אין כל הבדל בין שני משטחי המגע מלבד הבקרים.. כלאמר לא תוסיף, או תוריד נקודות מדידה.. אם כבר, מכיוון והדיוק פחות חשוב לנו, ניתן להוריד בהרבה את מספר הנקודות מדידה.. ההבדל היחיד זה שכל הגריד מתכת לא יתחבר כמו שבמצב העכשיו שלו ל-2 מודדי זרם .. אלא יחולק לסגמנטים, שלכל אחד מהם יהיו מודדים משלהם, בכך תוכל לקבל לחיצות בכמה איזורים במקביל...

עבודה מגניבה, איפה? :-)

ואולי יש לך איזה מסך קצת פגום שבא לך לזרוק בכיווני? :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באקוסטי - נניח וההפרעה היא רגעית, ונצא גם מנקודת הנחה שאתה לא נוגע בשני מקשים בדיוק באותו רגע, אז תאורטית ניתן לזהות לחיצה על 2, אבל לא תדע מתי עזבת את המקש.

בכלאופן, לא משנה - יש פתרון מאוד פשוט - מסך מגע אינפרא אדום :)

מעניין באמת איך Fingerworks עשו את העבודה בזמנו: http://www.fingerworks.com/ עם המקלדת שלהם.

(אני אמור לקבל את ה iGesture Pad שלהם מארה"ב עוד חודש.)

העבודה חביבה :)

תגדיר קצת לא תקין? :)

מסכים שלמים אין לי לא תקינים, אבל פאנלים של LCD יש כמה. השאלה עד כמה לא תקין אתה מוכן לקבל.

יש כמה כאלה שהם לא תקינים לחלוטין, ויש אולי אחד או שניים עם תופעות קצת מוזרות.

בגלל שהמזכירה שאמורה לטפל לי ב RMA עושה את זה בערך פעם בשנה ולא משנה כמה אני צועק עליה, יש סיכוי שהם יצאו מאחריות ואז אין לי מה לעשות איתם - תוכל לקחת :)

החברה נקראת 'רדיון חברה להנדסה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שמשטח עם חיישנים אופטים באמת יעבוד יותר טוב.. אין בעייה לזהות כמה מקורות בו זמנית, הכל תיכנות יעיל..והרכיבים זולים בטירוף

WTF זה הפינגרוורקס הזה? נראה כמו גירסה משופצרת של משטחי (לציור וכו').. מגבירים את ההספק של השדה החשמלי והכל טוב (למרות שמעניין לדעת איך הם עוקבים אחרי מספר אצבעות בו זמנית)

מה הכוונה בפנל LCD? רק ה-TFT ? בלי בקרים, חיווטים, תאורה וכו'? בלי בקר אני לא רואה דרך שבא אני אצליח להשמיש אחד (למרות שיש מצב שאחי הגדול ירצה כאלו) אבל תגיד מה יש ונראה מה אפשר לקמבן (תמיד אני אוכל ללכת לחפש מקום לקנות בו כזה ציוד .. הפנל עצמו הוא הכי יקר, אז עדיף להשיג אותו בחינם :-) בשאר הציוד לא איכפת לי להשקיע כסף.. פרוייקט לשיעמום)

לגבי הפנלים עצמם, ומה לא בסדר איתם.. כל עוד יראו תמונה כל שהיא, יהיה כיף לשחק עם זה ולנסות להוציא מזה משהו :xyxthumbs:

מה אתם עושים עם מסכים שמחזירים בגלל פיקסלים שרופים?

הכי הרגו אותי זה בארקו, קיבלתי מהם (בצבא כן?) מסך 21", ערך של לפחות 10,000$ (כולל היחידת בקרה החיצונית), אחרי חודש של שימוש הופיעו אצלי פיקסלים לבנים.. עכשיו, זה לא היו פיקסלים שדלוקים תמידית או משהו, זה נראה פשוט כאילו יש איזה פאק בתאים שלהם והם פשוט הרבה יותר בהירים מן הסביבה (בסביבות ה-200 פיקסלים.. רצף של כתמים בהירים).. הזמנו מסך חדש, תוך שבועיים שוב פעם!

הבחור מבארקו היה בשוק, אמר לנו שבחיים שלו הוא לא ראה את התקלות האלו במסכים שלהם, שלא נדבר על שניים ברצף.

ושלא נדבר בכלל על השידה, ועל כמות התקלות שהיו בה.

מה שכן, איזו חוויה זה מסך LCD 21" .. פשוט תאווה לעיניים (ואפילו לא הגזמנו ברזולוציות.. זה מסכים שאמורים להיות עמידים, לא איכותיים).

וגם, מסתבר שהרבה יותר כיף לשחק פריסל על מסך מגע :smile1:

אה קיצר, אם ובמקרה אשכרה ירוץ פה הקטע עם המסך.. אני אשכרה מוכן לנסות לבנות כזו מקלדת :-)

למזלי, השנה אני מתחיל תואר בהנדסת תוכנה, ואחי כבר בשנה שנייה להנדסת אלקטרוניקה וחשמל (והוא תיכנן מכשירים הרבה יותר מסובכים מהשטות הזאת כחלק מהשירות שלו, אז אנחנו מסודרים :xyxthumbs: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת לא ראיתי משטחי מגע אינפרא אדום זולים יותר מדי. אזור ה 200+ יורו.

בפנל LCD אני מתכוון יחידת התצוגה עצמה + המנורה שלה. לא כולל בקר A/D או D/D. אין לי הרבה מקולקלים, אולי 2-3 שלא נשלחו לחו"ל. אני חושב שיש סיכוי שאחד מהם עובד רק שהוא מציג גלים.

פיקסלים שרופים מחזירים ליצרן, תלוי בהסכם על הלקוח הסופי.

ביקורת על הפיגרוורקס הזה אפשר למצוא כאן: http://www.extremetech.com/article2/0,1558,1150463,00.asp

נראה פשוט מדהים, חבל שהחברה פשטה את הרגל. קניתי מוצר פשוט יותר שלהם, את המשטח מגע הבסיסי, אני רק מחכה שמישהו יביא אותו מארה"ב באחת הנסיעות.

מה יש לבארקו האלה שהם כאלה יקרים? אחד הדברים היותר יקרים אצלנו זה מסך 15" 1600 ניט אנטי - ונדליזם, אבל זה לא מגיע אפילו לשליש מחיר.

LCD גדול זה בהחלט תאווה לעיניים - קניתי להורים שלי לא מזמן 2005FPW 20.1 אינצ' רחב. פשוט מסך עוצר נשימה.

אם אתה רוצה לבנות כזאת מקלדת אפשר לנסות באמת לארגן משהו. אפשר אפילו לארגן TFT חדש ותקין, לא סיפור יקר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זובי לשלם בשביל משטח אינפרה... במקרה הזה אני כבר אבנה אחד בעצמי.. זה לא מסובך בכלל :cool2: (טוב, זה גם לא פשוט, אבל אפשר לבנות אחד חמוד בפחות מ-200+ יורו)

חחחח מה אני אעשה עם פנל שעושה גלים? סימולציות של הים אני לא צריך :-) (הפלגתי מספיק :lol:)

אם יש פנל שמתפקד, שלא נדבר על בקר שיבוא איתו. .אז אולי יש משהו לברר עליו :-)

מה יש לבארקו? המסך שלהם יעבוד בתנאים שמסך ביתי לא יכול אפילו להתקרב אליהם.. וכל מיני שטויות שכביכול משפרים את התצוגה (וזה והעובדה שראיתי מכשיר ששוקל 5 קילו נופל על המסך וזה עשה חור קטנטן בזכוכית.. בספק שמסך רגיל היה בכלל מציג אור אחרי כזו מכה)... אתה יכול להשוות את המפרט פה http://www.barco.com/defense/en/products/product_downloads.asp?element=2305

השידה כולה אגב עולה בין 160 ל 220 אלף דולאר, בתלות בסוג שאתה מבקש. (ולי היתה אחת משלי ... allllll mine :-D ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלקטרונית באמת לא צריך להיות מסובך לבנות משטח מגע אינפרא, אבל מכנית נשמע סיוט :)

הפנל עם הגלים הוא הפנל הכי פחות מקולקל שיש במקולקלים.

חוצמזה, למה אתה מסתכל על חצי הכוס הריקה? תסתכל על זה בתור Feature. מקלדת בשילוב רגיעון. אפשר לשלב את זה עם מוזיקת אוקיינוס בזמן שמקלידים :D

5 קילו נפילה, מאיזה גובה? למסך האנטי ונדליזם שיש אצלי הכנסתי פעם בעיטה, לא עדינה בכלל. לא קרה לו כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגיעון אה? אני חושב עלית על משהו... :silly:

אבל איך לעזאזל במסך LCD יש גלים?!

גובה של 2 מטר מעל הצג בערך.. נכנס בו ישר עם השפיץ.. מיני חור קטן, לא השפיע על התצוגה בכלל.. לא שמנו לב לזה עד שלא כיבינו את הצג (משום מה ראו את החור יותר טוב שהצג היה מכובה).

הצג שלך עובד גם במינוס 20 מעלות בגובה של 20,000 רגל בזוית נפילה של 45 מעלות? (ואני הייתי בכלל מחיל הים.. חחח )

בכל מקרה, לא הייתי מתנגד לקחת אחד מהצגים האלו הביתה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלים - אחד המגעים לא בסדר לדעתי.

איך לעזאזל ה LCD אמור לעבוד ב מינוס 2- מעלות? בטמפרטורה כזאת ה LCD קופא.

הפתרון הוא לחמם אותו קצת לפני הפעלה - אפילו עשינו את זה בפרוייקט בו שלחנו 500 מערכות לרוסיה.

אחד מהאלה - אתה מתכוון המקולקלים, או האנטי ונדליזם? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר אז תביא את זה עם הגלים :-)

ואין לי מושג איך הם עובדים בכזו טמפרטורה, אבל זה במפרט.. כנראה בכלל שהמנייקים מייצרים טונה של חום בעצמם (חבל על הזמן).

ואחד מהאלה - מסכים של בארקו :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...