מתוכנת המערכת החזקה ביותר בפורום רק צריך את העצה של המבינים בינינו!! אז כנסו.. - עמוד 6 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתוכנת המערכת החזקה ביותר בפורום רק צריך את העצה של המבינים בינינו!! אז כנסו..

ye_3333

Recommended Posts

בכל מקרה רציתי לתמוך קצת בJUNGLE שקצת כיסחו אותו פה,לתת ח"ח ליחיאל וגם לתת נקודות השקפה טיפה שונות על כל מה שיחיאל ועוד כמה חברה מטורפים בודדים עושים פה.

תשמעו, בשביל הרקע, אני חייל ממחזור אוגוסט 03 ,כמעט שנתיים בצה"ל. אולי כבר עברתי את הגיל של כל ההתלהבות מהחומרה הרצינית וההשקעה במחשבים ואני חושב במושגים של חברה בוגרים שקרובים טיפה יותר ליציאה לבד לחיים האמיתיים וניהול כספים עצמי וכדומה. אבל עדיין, כמה נקודות למחשבה:

- JUNGLE רק העלה נקודה שדי שווה לחשוב עליה, אבל בלי הגזמה. הבחור אכן מבזבז יותר מדיי כסף, גם לטעמי, על מחשב. אני לא מקנא או משהו (תמיד יש פה כאלה שיגידו שכן ). אני לא מכיר אדרנלין שקשור במחשב ששווה להשקיע בשבילו עשרות אלפי שקלים ובאמת תיקחו את המילה שלי שעברתי בגיל ההתבגרות המון לוחות אם, צ'יפסטים, כרטיסים, הרכבות של חלקים מטורפים, הזמנות מחו"ל, קירור אוויר, קירור מים, ועוד וכדומה.

אני חושב ששווה יותר להשקיע את הכסף הזה באיזה משהו שאתה עושה עם חברה שלך, לא עם מחשב. לתרום לעצמך ולא למכונה.

- חוץ מזה. רציתי להזכיר משהו לאלה שאחד ההורים לא עובד בחברת החשמל ושורף חשמל בחינם כאילו אין מחר... התשלום עבור צריכת החשמל של כל מערכות הקירור, בעיקר פלטיירים, גז ומאווררים חזקים (והכמות שלהם במערכת אחת) הוא ענק. אני משלם את החשבונות בבית ומחישוב חשבון החשמל עולה לדוגמה ש:

קילווואט חשמל אחד לשעה (קוט"ש בחשבון) עולה כיום 43 אגורות (אגב זה מתעדכן כל חודש ומפיע בריבוע קטן בצד שמאל בחשבון החשמל שלכם . חפשו בעצמכם).

1קילוואט(לשעה) =1000 וואט. ספק מחשב של חובב רציני ממוצע (שלא מכבה את המחשב שלו כמעט לאורך כל החודש בגלל תוכנות שיתוף או תוכנת UNITED DEVICES למציאת תרופה לסרטן במקרה שלי, שפעם בכמה זמן צריכה להחזיר תשובה ולקבל קובץ מחקר חדש לעיבוד) הוא של פלוס מינוס 500 וואט.

חישוב: 43 אגורות (קוט"ש) חלקי 2 (חצי קוט"ש של הספק לשעה) = 21.5 אגורות לשעה עבור המחשב. תכפילו את זה ב 24 שעות עבור יום = 516 אגורות (5 שקל ו 16 אגורות). תכפילו את זה ב 28 ימים (חודש של זמן מחשב עובד) = 14448 אגורות. חלקי 100 (בשביל לקבל אותו סכום בשקלים) = 144.48 ש"ח !

=========================================

לכל החברים פה נעגל את המספר קצת, נגיד 145 ש"ח בחודש מחשבון החשמל הולך לכם על המחשב!!! תוסיפו לזה כל מיני פלטיירים מטורפים (הפלטייר של יחיאל הוא 170 וואט... תחשבו לעומק, זה שליש מכלל צריכת החשמל של מחשב רגיל שלכם בחלק אחד קטן, שסה"כ מקרר את הכרטיס מסך, זה כוח שאיבה חשמלי עצום!) ומערכות קירור מים עם משאבות רציניות וכמה מאוררים על הרדיאטור או מערכות גז מטורפות ותקבלו מחשב שצריך ספק של יותר מ 500 וואט, (אגב תופס גם לבעלי 6800 אולטרה או זיווגי שואבי חשמל נוסף למיניהם... (החיבור מולקס הנוסף על הלוח מזכיר משהו?) . . . תראו כמה חשבון החשמל שלכם ותראו כמה זה 145 ש"ח מתוכו. אצלי זה כמעט חצי! :o

אז בגלל זה רוב החבר'ה פה נמנעים מקניית מערכות כאלה. הצעירים בגלל העלות הראשונית של מטורף והבוגרים,כמוני עקב חשבון החשמל שלאחר התקנתו במחשב! ותחשבו על זה . . .

*אגב יחיאל, אתה אחד מהנדירים שיש כסף ואין דאגות, אור לגויים שמראה לנו מה אפשר היה לעשות עם תקציב רציני. המשך כך. כל הכבוד על הפוסט. :yelclap:

טורובסקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל תעשה חשבון אתה יודע כמה עולה

מדיח + דוד + מכונת כבסיה + מיבש + מגהץ

וכול זה פי 7 ממה שפה אני מעדיף 7 מכוןנות מטורופת כאלה ו[glow=red,2,300]לא צריך היגינה![/glow]

==========

מה קשור ולא צריך הגיינה?! מה יש את כל המכשירים האלה אז לא צריך להתקלח?! אשמח לשמוע למה התכוונת ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בטח התכוון שבמחיר הכולל של המכונות כביסה וכ'ו הוא יכול לקנות 7 מערכות כמו של יחיאל אז הוא מעדיף לוותר על מכונת כביסה וכ'ו למען 7 מערכות כאלו, לך תבין אנשים :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה רציתי לתמוך קצת בJUNGLE שקצת כיסחו אותו פה,לתת ח"ח ליחיאל וגם לתת נקודות השקפה טיפה שונות על כל מה שיחיאל ועוד כמה חברה מטורפים בודדים עושים פה.

תשמעו, בשביל הרקע, אני חייל ממחזור אוגוסט 03 ,כמעט שנתיים בצה"ל. אולי כבר עברתי את הגיל של כל ההתלהבות מהחומרה הרצינית וההשקעה במחשבים ואני חושב במושגים של חברה בוגרים שקרובים טיפה יותר ליציאה לבד לחיים האמיתיים וניהול כספים עצמי וכדומה. אבל עדיין, כמה נקודות למחשבה:

- JUNGLE רק העלה נקודה שדי שווה לחשוב עליה, אבל בלי הגזמה. הבחור אכן מבזבז יותר מדיי כסף, גם לטעמי, על מחשב. אני לא מקנא או משהו (תמיד יש פה כאלה שיגידו שכן ). אני לא מכיר אדרנלין שקשור במחשב ששווה להשקיע בשבילו עשרות אלפי שקלים ובאמת תיקחו את המילה שלי שעברתי בגיל ההתבגרות המון לוחות אם, צ'יפסטים, כרטיסים, הרכבות של חלקים מטורפים, הזמנות מחו"ל, קירור אוויר, קירור מים, ועוד וכדומה.

אני חושב ששווה יותר להשקיע את הכסף הזה באיזה משהו שאתה עושה עם חברה שלך, לא עם מחשב. לתרום לעצמך ולא למכונה.

- חוץ מזה. רציתי להזכיר משהו לאלה שאחד ההורים לא עובד בחברת החשמל ושורף חשמל בחינם כאילו אין מחר... התשלום עבור צריכת החשמל של כל מערכות הקירור, בעיקר פלטיירים, גז ומאווררים חזקים (והכמות שלהם במערכת אחת) הוא ענק. אני משלם את החשבונות בבית ומחישוב חשבון החשמל עולה לדוגמה ש:

קילווואט חשמל אחד לשעה (קוט"ש בחשבון) עולה כיום 43 אגורות (אגב זה מתעדכן כל חודש ומפיע בריבוע קטן בצד שמאל בחשבון החשמל שלכם . חפשו בעצמכם).

1קילוואט(לשעה) =1000 וואט. ספק מחשב של חובב רציני ממוצע (שלא מכבה את המחשב שלו כמעט לאורך כל החודש בגלל תוכנות שיתוף או תוכנת UNITED DEVICES למציאת תרופה לסרטן במקרה שלי, שפעם בכמה זמן צריכה להחזיר תשובה ולקבל קובץ מחקר חדש לעיבוד) הוא של פלוס מינוס 500 וואט.

חישוב: 43 אגורות (קוט"ש) חלקי 2 (חצי קוט"ש של הספק לשעה) = 21.5 אגורות לשעה עבור המחשב. תכפילו את זה ב 24 שעות עבור יום = 516 אגורות (5 שקל ו 16 אגורות). תכפילו את זה ב 28 ימים (חודש של זמן מחשב עובד) = 14448 אגורות. חלקי 100 (בשביל לקבל אותו סכום בשקלים) = 144.48 ש"ח !

לכל החברים פה נעגל את המספר קצת, נגיד 145 ש"ח בחודש מחשבון החשמל הולך לכם על המחשב!!! תוסיפו לזה כל מיני פלטיירים מטורפים (הפלטייר של יחיאל הוא 170 וואט... תחשבו לעומק, זה שליש מכלל צריכת החשמל של מחשב רגיל שלכם בחלק אחד קטן, שסה"כ מקרר את הכרטיס מסך, זה כוח שאיבה חשמלי עצום!) ומערכות קירור מים עם משאבות רציניות וכמה מאוררים על הרדיאטור או מערכות גז מטורפות ותקבלו מחשב שצריך ספק של יותר מ 500 וואט, (אגב תופס גם לבעלי 6800 אולטרה או זיווגי שואבי חשמל נוסף למיניהם... (החיבור מולקס הנוסף על הלוח מזכיר משהו?) . . . תראו כמה חשבון החשמל שלכם ותראו כמה זה 145 ש"ח מתוכו. אצלי זה כמעט חצי! :o

אז בגלל זה רוב החבר'ה פה נמנעים מקניית מערכות כאלה. הצעירים בגלל העלות הראשונית של מטורף והבוגרים,כמוני עקב חשבון החשמל שלאחר התקנתו במחשב! ותחשבו על זה . . .

*אגב יחיאל, אתה אחד מהנדירים שיש כסף ואין דאגות, אור לגויים שמראה לנו מה אפשר היה לעשות עם תקציב רציני. המשך כך. כל הכבוד על הפוסט. :yelclap:

טורובסקי.

Tnx for the comment.

thats a part of my point,they all defend him like some kind of god,all im seeing here is a rich boy thats enjoying making u drool,and still not supplying the promises that he spreads like money.

agains yehiel but im not here from today ,and all ive seen this far is promises.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שאין פה חבורת זאטוטים שראו מערכת חלומית ובגללה הם חושבים שהאיש הוא אלוהים, וחלילה שמישהו יגיד משהו אחר....

תרגעו....

עוד משהו שJUNGLE אמר, ותחשבו עליו - יחיאל, באמת קונה מערכות מטורפות, ובכלל לא מספיק לנצל אותן כי בום אחרי חודשיים הוא קונה משהו אחר לגמרי.

זה הניגוד הגדול שלו מCUPRA,

CUPRA בנה מערכת תותחית - והוא דואג לכך שהיא תהיה תותחית עד הסוף, מבלי כל שניה על כל טריק שיוצא לשוק לרוץ ולהחליף הכל.

אצל יחיאל זה טיפה אחרת- - אחרי כמה ביקורות שהדותן מביס FX הוא רץ ובנה מערכת של דותן, עברו כולה כמה חודשים ויצא צעצוע חדש לשוק (כפולי ליבה) והוא רץ וקנה אותם- במקום באמת לטפח את המערכת הקיימת שלו.

אני לא אגיד לאיש מה לעשות עם הכסף שלו- ואם יש לו כל כך הרבה כסף להוציא על מערכות מחשב- אז סבבה, אם זה גורם לו אושר, בכיף בכיף, אבל ההבדל בינו לבין CUPRA עצום- CUPRA נאמן למערכת שלו ולגדולתה , בזמן שיחיאל רץ וקונה כל פיל לבן חדש שיוצא לשוק- שזה זלזול בכסף.

אני לא אשפוט אותו-אם זה עושה לו טוב להוציא סכומים כאלה על דברים כאלה כל חודשיים אז שיבושם לו- אבל מצד שני , אתם הזאטוטים, לפני שאתם פותחים את הג'ורה שלכם כמו ילדים שראו צעצוע יפה והעיניים מסתנוורות , תרגעו עם היציאות שלכם ותנסו לראות הגיון במה שאנשים אומרים אפילו אם זה לא בעד הדעה שלכם.

יחיאל, אחלה מערכת, תתחדש. עוד 3 חודשים מערכת חדשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימי אתה טועה גם קופרה משנה לא מעט את המערכת שלו רק לדוגמא החודש האחרון או שינה את הזיכרונות שלו מדגם הla דגם ff וגם לזיכרונות של המושקין..

מלבד המעבד והכרטיס מסך הכל התחלף אצלו כמעט...

לגבי יחיאל אם המחשב הוא תחביב שלו והוא מוכן להשקיע סכומים די גדולים (למרות הסכומים האלה לא בשמיםםם) אז למה לא?!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו לי מה זה השטויות האלה???? "נאמן למערכת שלו ולגדולתה" - מי שמע על שטויות כאלה? מה הקשר בכלל?

שימי, אל תגיד שאתה לא שופט אותו ומצד שני תדחוס לכל מילה שנייה שלך נימה של זילזול ובוז.

יש לו כסף? בא לו לקנות? יופי, תעזוב ת'בן-אדם בשקט וסגור ת'עיניים. בפעם האחרונה שבדקתי לא היה שום חוק שמחייב אותך להציג ביצועים יוצאיי דופן לפניי שאתה מחליף את המערכת שלך בחדשה. אנשים פה מעבירים ביקורת כאילו זה המערכת שלהם שנמכרת - תרגיעו את עצמכם!.

ולגביי הזילזול בחבר'ה צעירים יותר (זאטוטים בפיך) - אם יש דבר אחד שלמדתי בפורום הזה, זה שלגיל אין קשר לידע. יש פה אנשים עם ידע מקיף מאוד שבקושי ירד להם החיוך מהבר-מצווה. אל תשפוט בן אדם לפי גילו - יכול מאוד להיות שהוא יודע הרבה יותר ממך.

וליחיאל - המון בהצלחה עם המערכת החדשה, אני מקווה שתביא הרבה כבוד לקהילה.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה רציתי לתמוך קצת בJUNGLE  שקצת כיסחו אותו פה,לתת ח"ח ליחיאל וגם לתת נקודות השקפה טיפה שונות על כל מה שיחיאל ועוד כמה חברה מטורפים בודדים עושים פה.

תשמעו, בשביל הרקע, אני חייל  ממחזור אוגוסט 03 ,כמעט שנתיים בצה"ל. אולי כבר עברתי את הגיל של כל ההתלהבות מהחומרה הרצינית וההשקעה במחשבים ואני חושב במושגים של חברה בוגרים שקרובים טיפה יותר ליציאה לבד לחיים האמיתיים וניהול כספים עצמי וכדומה. אבל עדיין, כמה נקודות למחשבה:

- JUNGLE  רק העלה נקודה שדי שווה לחשוב עליה, אבל בלי הגזמה. הבחור אכן מבזבז יותר מדיי כסף, גם לטעמי, על מחשב. אני לא מקנא או משהו (תמיד יש פה כאלה שיגידו שכן ). אני לא מכיר אדרנלין שקשור במחשב ששווה להשקיע בשבילו עשרות אלפי שקלים ובאמת תיקחו את המילה שלי שעברתי בגיל ההתבגרות המון לוחות אם, צ'יפסטים, כרטיסים, הרכבות של חלקים מטורפים, הזמנות מחו"ל, קירור אוויר, קירור מים, ועוד וכדומה.

1קילוואט(לשעה) =1000  וואט. ספק מחשב של חובב רציני ממוצע (שלא מכבה את המחשב שלו כמעט לאורך כל החודש בגלל תוכנות שיתוף או תוכנת UNITED DEVICES למציאת תרופה לסרטן במקרה שלי, שפעם בכמה זמן צריכה להחזיר תשובה ולקבל קובץ מחקר חדש לעיבוד)  הוא של פלוס מינוס 500 וואט.

חישוב: 43 אגורות (קוט"ש) חלקי 2 (חצי קוט"ש של הספק לשעה) = 21.5 אגורות לשעה עבור המחשב. תכפילו את זה ב 24 שעות עבור יום =  516 אגורות (5 שקל ו 16 אגורות). תכפילו את זה ב 28 ימים (חודש של זמן מחשב עובד) = 14448 אגורות. חלקי 100 (בשביל לקבל אותו סכום בשקלים) = 144.48 ש"ח !

לכל החברים פה נעגל את המספר קצת, נגיד 145 ש"ח בחודש מחשבון החשמל הולך לכם על המחשב!!! תוסיפו לזה כל מיני פלטיירים מטורפים (הפלטייר של יחיאל הוא 170 וואט... תחשבו לעומק, זה שליש מכלל צריכת החשמל של מחשב רגיל שלכם בחלק אחד קטן, שסה"כ מקרר את הכרטיס מסך, זה כוח שאיבה חשמלי עצום!) ומערכות קירור מים עם משאבות רציניות וכמה מאוררים על הרדיאטור או מערכות גז מטורפות ותקבלו מחשב שצריך ספק של יותר מ 500 וואט, (אגב תופס גם לבעלי 6800 אולטרה או זיווגי שואבי חשמל נוסף למיניהם... (החיבור מולקס הנוסף על הלוח מזכיר משהו?) . . . תראו כמה חשבון החשמל שלכם ותראו כמה זה 145 ש"ח מתוכו. אצלי זה כמעט חצי!  :o

אז בגלל זה רוב החבר'ה פה נמנעים מקניית מערכות כאלה.  הצעירים בגלל העלות הראשונית של מטורף והבוגרים,כמוני עקב חשבון החשמל שלאחר התקנתו במחשב! ותחשבו על זה . . . 

*אגב יחיאל, אתה אחד מהנדירים שיש כסף ואין דאגות, אור לגויים שמראה לנו מה אפשר היה לעשות עם תקציב רציני. המשך כך. כל הכבוד על הפוסט.  :yelclap:

טורובסקי.

טוב אני יעשה פה קצת סדר בכולן הבלגן שכולם עושים פה!!

אז כך קודם כול נעים מאד גם אני בצבא!! (נוב 4) משרת ברמאלה למעונינים!

את כול המחשב שלי חליקם הרכבות תיקונים וכול מה שקשור לזה אני מוציא מהכיס שלי ומהעבודה שלי!!!

עם אתה שואלים את עצמכם איך אני עובד וכו וכו אז כן אני עובד כול חמשוש קבוע!! וכול החודש האחרון והחודש שיבוא אני בניפקדות! כך שמפה הכסף!!

בקשר לדותן: הדותן הוא מעבד ניפלא!! והואצאתי איו 27 שניות סופרפאי שזה מכובד מאד!! הקטע הוא שבשביל להגיע לתוצאות יותר גבוהות צריך לעשות איזה שהוא מוד!! שאני לא מוכן לעשות כי כבר הרסתי לוח בגלללו!! לכן אני מעדיף למכור את המערכת הזאת ולהביא חדשה!!

בקשר לקופרה על תשכח דבר אחד!! הדותן והמתאם עלה לי 2300 שקל בערך לעומת הfx55 של קופרה שעלה לו 5500 שקל!!! ולכן עם מעבד בסכום כזה אין מצב שהוא יחליף אותו!! בדיוק כמו שאני הולך לעשות!! את הכפול ליבות שקניתי הוא ישאר איתי לאורך זמן!!! כמו כן גם הלוח! לגבי הזיכרונות +כרטיס מסך אלה דברים שאולי עם יצאו יותר טובים אז ישתנו!! בכול מקרה על תשווה אותי לקופרה אני זה אני והוא זה הוא!!! מעניין יהיה לדעת עם מתי שקופרה קנה את כול המערכת שלי (עם המעבד קרור מיים של קרוסייאר לוח וכ וכו וכו) אנשים דיברו כך!!?? הרי גם הוא הוציא איזה 10000 שקל בשקט!!

בקיצור לא יודע עם חשבתה שאני ילד או כול דבר אחר אז נא לצאת מהחלום!!!

טוב שאין פה חבורת זאטוטים שראו מערכת חלומית ובגללה הם חושבים שהאיש הוא אלוהים, וחלילה שמישהו יגיד משהו אחר....

תרגעו....

עוד משהו שJUNGLE אמר, ותחשבו עליו - יחיאל, באמת קונה מערכות מטורפות, ובכלל לא מספיק לנצל אותן כי בום אחרי חודשיים הוא קונה משהו אחר לגמרי.

זה הניגוד הגדול שלו מCUPRA,

CUPRA בנה מערכת תותחית - והוא דואג לכך שהיא תהיה תותחית עד הסוף, מבלי כל שניה על כל טריק שיוצא לשוק לרוץ ולהחליף הכל.

אצל יחיאל זה טיפה אחרת- - אחרי כמה ביקורות שהדותן מביס FX הוא רץ ובנה מערכת של דותן, עברו כולה כמה חודשים ויצא צעצוע חדש לשוק (כפולי ליבה) והוא רץ וקנה אותם- במקום באמת לטפח את המערכת הקיימת שלו.

אני לא אגיד לאיש מה לעשות עם הכסף שלו- ואם יש לו כל כך הרבה כסף להוציא על מערכות מחשב- אז סבבה, אם זה גורם לו אושר, בכיף בכיף, אבל ההבדל בינו לבין CUPRA עצום- CUPRA נאמן למערכת שלו ולגדולתה , בזמן שיחיאל רץ וקונה כל פיל לבן חדש שיוצא לשוק- שזה זלזול בכסף.

אני לא אשפוט אותו-אם זה עושה לו טוב להוציא סכומים כאלה על דברים כאלה כל חודשיים אז שיבושם לו- אבל מצד שני , אתם הזאטוטים, לפני שאתם פותחים את הג'ורה שלכם כמו ילדים שראו צעצוע יפה והעיניים מסתנוורות , תרגעו עם היציאות שלכם ותנסו לראות הגיון במה שאנשים אומרים אפילו אם זה לא בעד הדעה שלכם.

יחיאל, אחלה מערכת, תתחדש. עוד 3 חודשים מערכת חדשה?

לפי הדיבור והזילזול שלך ניראה כי אתה אולי גדול אבל עם חשיבה של תינוק!! ועם אתה חייב להרגיש טוב עם עצמך אז תעשה את זה על חשבון אנשים אחרים!!! ולא על חשבוני!..

הוא בטח התכוון שבמחיר הכולל של המכונות כביסה וכ'ו הוא יכול לקנות 7 מערכות כמו של יחיאל אז הוא מעדיף לוותר על מכונת כביסה וכ'ו למען 7 מערכות כאלו, לך תבין אנשים :screwy:

מה שנכון נכון!!

המחשב הוא הרכיב שמשתמש בהכי פחות חשמל!! בבית!!

וגם אני לא משאיר את המחשב שלי דלוק חודש!! בבוקר מדליקים ובלילה מאוחר מכבים!!

ועם תתחיל לעשות חישוב של כסף לגבי ההנאות שלך בחיים אז אולי גם לא תיקנה טלויזיה? כי גם היא לוקחת חשמל והרבה!! ואולי גם תיתקלח עם מיים קרים בחורף כדי שתחסוך את הדוד!!! בקיצור צא מהסרט!!!!!

טוב אז מקווה שהצלחתי להסביר פה כמה דברים!!

ועוד משהו אני לא טחון בגרוש!!!!!!!!!!!!

וכן יש לי חברה ואני מפנק אותה ככול אפשר ותלונות עדיין לא שמעתי!!

עם אתם חושבים שאני מלא בכסף וכו וכו אתם טועים!! המחירים שאתם רואים בארץ הם מטורפים!! אני קונה הכול מחו"ל!!! שזה יוצא איזה 30 אחוז פחות מהארץ אז זה כבר הבדל!! וחוץ מזה אני עובד בשביל לפנק את עצמי וזה הכיף שלי אז למה לא??

וחברהה תודה על התמיכה העזרה וגם התלונות!! הכול מיתקבל בברכה..

יחיאל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף, לא נמאס לכם להתנהג כמו ילדים קטנים? די בכל דיון להמציא תאוריות למה הוא מוציא 1000 שקל על בלוק או כל מני שטויות ובמיוחד תפסיקו עם "כמה זה עלה לך?". אתם סתם גוררים את הדיון למקומות שבכלל לא צריך, מדיון על מערכת מחשב הגענו למכונות כביסה (god  :screwy:). אם יחיאל או ליאור או כל מי שזה יהיה רוצה להוציא מליון שקל על מחשב, שיוציא ויהנה אבל זה מציק לקרוא דיון שחצי מהתגובות בו זה "כמה זה עלה?", "לא חבל על הכסף?" "אני יכול לקנות מקרר חדש"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תשמע למה כתבתי את התגובה?! :

- יש פה חברה צעירים ובוגרים. ויש כאלה שהורים משלמים חשבונות, ויש כאלה שהם בעצמם. פשוט רציתי לפתוח לכולם את העיניים, שבכל זמן נתון שהם ירצו לקחת (עכשיו או בעתיד) חלק במשחק המטורף הזה של אקסטרים לחלקי המחשב יש עלויות נוספות שצריך לקחת בחשבון. כל עוד זה נוגע בכמה מאווררים נוספים במארז, איזה מאוורר חדש חזק למעבד,או מערכת מים עם משאבה חלשה (כמו בBIGWATER לדוגמה) זה עדיין בקטנה. הבעיה היא שקירור אקסטרים זולל חשמל באופן נוראי, ואני בטוח שמעטים בלבד בכלל חשבו על זה כאן,אם בכלל. ככה שזה לא רק עלות ראשונית יקרה, אלא גם העלות אח"כ. מי שמשלם לבד, בניית מערכת כמו שלך זה תענוג יקר , ורק רציתי שידעו עד כמה ושיידעו בכלל.

- כמו שאמר וצדק יחיאל, המחשב הוא המכשיר שלוקח הכי מעט חשמל מבין מכשירי החשמל הרציניים בבית. אם נסתכל על הצריכה הממוצעת שלהם נבין ש:

- מחשב(תלוי ספק): 350 -680 וואט (0.35 עד 0.7 קוט"ש). תוסיפו מסך,שאם לא מכבים אותו כשעוזבים את המחשב אז זה יוצא עוד 0.4 קוט"ש

- מקרר (תלוי גודל בליטרים): 0.8 עד 2.9 קוט"ש

- מיקרוגל 0.8 עד 1.5 קוט"ש

- מזגן (תלוי הספק בכוחות סוס): 1.5- 5.2 (!!!) קוט"ש . . . עכשיו מבינים למה אמא תמיד אמרה לא להדליק מזגן סתם? מפלצת זוללת חשמל וכסף.

אלה 3 המכשירים העיקריים שמשתמשים בבית. עכשיו רגע למחשבה. מיקרוגל מפעילים בתדירות נמוכה, בעיקר ב-3 הארוחות ביום. מקרר פועל תמיד,(תשמעו, חייבים לחיות מאוכל,לא? אז אין ברירה. ומזגן, יש משפחות שכמעט ולא מפעילות אותו. למה? ראיתם את הנתונים למעלה.

הרעיון של להמהיר את המחשב ובשביל זה לקנות מערכת מורכבת ויקרה ואח"כ גם לשלם על זה כל הזמן, אחרי ההתלהבות הראשונית לא נראית לי, אבל זה אכן מגניב. ובשביל מגניב אפשר לראות אחרים שיש להם כסף -עושים את זה, מוציאים ביצועים וכו... אתם,בכל הכסף הזה פשוט תקנו מעבד מהיר יותר ותחסכו כאבים בראש ובכיס...

לחישוב העלויות תציצו בתגובה הראשונה שלי. עדכנתי אותה כרגע אחרי עדכון עלויות מחברת החשמל.

אגב, מי שהולך, או מתלבט לקנות ספק, בספקים החדשים של הוסיפו מד זרם, מין לוח במקום הסי די רום שמראה את צריכת החשמל של המחשב מהספק בכל רגע נתון. מאוד שימושי בשביל לראות אם הספק שלכם מחזיק מעמד, או כמה נשאר לו עד לעומס מלא, במקרה שתרצו להוסיף איזה פלטייר מטורף או שניים. (אני מדבר על רמת פלטייר כמו של יחיאל -170 וואט פלוס, שזה להזכירכם שליש מכל צריכת החשמל של מחשב רגיל! גז כמו ה LIGHTSPEED של ASETEK בכלל עובר מתמודד עם 200W של כח חימום מצד המעבד. ועולה בפני עצמו 5500 ש"ח). סתם לידע כללי.

1007.jpg1008.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פה בשביל ההערות הטכניות

- מחשב(תלוי ספק): 350 -680 וואט (0.35 עד 0.7 קוט"ש). תוסיפו מסך,שאם לא מכבים אותו כשעוזבים את המחשב אז זה יוצא עוד 0.4 קוט"ש

לא מדויק

המערכות הכי כבדות פה (למשל איזה פרסקוט עצבני עם X850XT/6800U) לוקחות במקרה הרע 250W, אולי 300W

אחרי היעילות של הספק מגיעים באמת ל-375-425W, וזה במקרה ממש גרוע בזמן שאתה עושה לופים של 3dmark

עם A64, ספק יעיל ו-X800XL אתה לא תעבור את ה-200W ואחרי הספק 250-275W, גם זה בזמן לופים של 3dmark

קירור אוויר\מים ללא TEC לא ייקח מעל 10-15W

מסך לוקח 0.4KW? השתגעת לגמרי? CRT לוקח במקרה הרע 100W, ?עם LCD זה בד"כ 30-40W

לגבי זה -

אגב, מי שהולך, או מתלבט לקנות ספק, בספקים החדשים של הוסיפו מד זרם, מין לוח במקום הסי די רום שמראה את צריכת החשמל של המחשב מהספק בכל רגע נתון. מאוד שימושי בשביל לראות אם הספק שלכם מחזיק מעמד, או כמה נשאר לו עד לעומס מלא, במקרה שתרצו להוסיף איזה פלטייר מטורף או שניים. (אני מדבר על רמת פלטייר כמו של יחיאל -170 וואט, שזה להזכירכם שליש מכל צריכת החשמל של מחשב רגיל!

המוצר הזה כל כך עלוב, שאם הרייל 12v של הספק יושב על 12.2v נגיד, והוא מספק 10A, המד הספק הזה יציג צריכה של 120W, במקום 122W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי. אז ככה:

1- מכיוון שלא בדקו עדיין את נכונות תצוגת המסך הזה בדיוק של וואט 1, אאמין לך שהוא טיפה מזייף. בכל מקרה זיוף של 2 וואט בתצוגה הוא דבר שולי, כאשר אתה מתכנן לקנות רכיב פלטייר או הרבה מאווררים או כל רציני אחר ואתה רוצה לדעת אם הספק הזה יוכל להחזיק עוד 150 וואט או לא. לקרוא למוצר הזה דבר עלוב... זה פשוט אבסורד! זה נוח וזה ממש מועיל!.

2- בקשר לצריכת החשמל של מסכים עם כל הכבוד שאתה איש צוות... תבדוק:

הפרטים נלקחו מאתר וממסך מאוד נפוץ בישראל(לפי נתוני המכירות) 1730S בגודל 17 אינץ' שנמכר בהמון . ציטוט

"Power Consumption

On : 40 W

Stand-by / Suspend : 1 W

DPM Off : 1 W"

===============================

והנה דוגמה לנתונים של מסך CRT של בדגם : T710BH סתם לקחתי מסך רגיל שנמכר כיום בישראל. והנתונים:

Power

Power Supply : 90~264 V / AC (47~63Hz)

Normal : 73 W

Standby, Suspend : 8 W

DPM Off : 5 W

===============================

משמע- קודם כל מסכי CRT 17 אינץ' שואבים חשמל כאילו אין מחר. גם במצב שינה (כיבוי המסך ע"י לאחר כמה דקות) מסכי CRT לוקחים פי 8 חשמל ממסכי LCD דקים! חוץ מזה, מסכי LCD כמו שכבר הוכחתי לוקחים באמת כ- 40W חשמל. שימו לב. בתרחיש קיצוני החזקת מסך דולק כל החודש תעלה:

0.04 (40W) כפול 0.51 (מחיר קוט"ש אחד לשעה,חצי שקל) = אחרי עיגול כ 15 ש"ח בחודש. סתם לידע כללי. מסך CRT ע"פ הנ"ל יעלה בערך 30 ש"ח בחשבון החשמל.

3- מנהל אתר LEGION HARDWARE שיש לו אגב את הביקורות האסטתיות ביותר, התייחס לסוגיית עוצמת הספק הדרוש באחת הביקורות מלפני חודשיים. ציטוט:

" Computers are generating a lot more heat these days and for this to happen they need more power. The power requirements of the latest and greatest computers are enormous. The power situation has reached a point where anything under 400watts is obsolete.Early 2003 I built myself an Athlon64 3200+ gaming system to play with when I am not working. This system was replaced about 6 months ago with an Athlon64 3800+ SLI gaming rig. The 3200+ computer operated flawlessly to the hum of a 300watt power supply. The 3800+ SLI enabled system on the other hand, required at least 500watts of power minimum to run everything inside. The end result was a 680watt power supply from Thermaltake which was capable of powering everything from the dual 6800 Ultra graphics cards, to the Athlon64 3800+ processor.

========================

אני לגמרי מסכים איתו, ולביסוס הטענה שמי שרוצה מחשב רציני חייב ספק מעל 500W ימצא הוכחה פה, באתר הרשמי של .

http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=16&model=382&l1=3&l2=15&l3=0

אלה נתוני צריכת החשמל של מחשב ממוצע ע"פ חוברת לוח האם שלי A8N-, גם כן נפוץ בארץ ותרשים ספקים מומלציץ לקונפיגורציות שונות מהאתר של ASUS:

PowerConsumption.jpg

========================================================

איזה מעצבן היה לאסוף את כל החומר בשביל ההודעה הזאת. אני מקווה שזה לפחות מועיל לכם.אלכס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...