קירור שקט לספק הכוח... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור שקט לספק הכוח...

Milford Cubicle

Recommended Posts

אוקיי, אז בידדתי את כל גורמי הרעש אחד-אחד והשתקתי לחלוטין את המערכת שלי. חוץ מגורם אחד - הספק!

יש לי ספק HEC 300AR-T (כמו שהבנתם מהדגם, 300 וואט. ואני מרוצה ממנו ביותר מהבחינה הזאת, אין לי כל צורך בספק חזק יותר). כשהוא רק נדלק - המאוורר שלו (80 מ"מ) מסתובב יחסית לאט, והוא שקט למדיי. הבעיה מתחילה לאחר ממש מעט זמן - בערך אחרי 5 דקות עבודה (אולי אפילו פחות).. הוא מתחמם, והמאוורר מתחיל להסתובב חזק יותר ורועש יותר.

השאלה היא מה האפשרויות שלי, חוץ מפשוט להחליף את כל הספק באחד עם מאוורר 120 מ"מ שקט במיוחד...

לפתוח אותו ולהאט את המאוורר לא ממש בא בחשבון, כי:

א. אני מעדיף לשמור עליו סגור ובעל אחריות...

ב. דחיפת האוויר חיונית - הוא באמת מוציא אויר חם. אם אני אחליש אותו זה יהיה מאוד לא בריא לספק..

מה לגבי החלפה של המאוורר (80 מ"מ כאמור) לאחד שקט יותר?

האם בכלל קיים מאוורר 80 מ"מ שקט (לחלוטין! שזה אומר 19db ומטה - כמו המאוורר מארז, AeroCool Turbin 120mm שלי) ?

האם זה בכלל אפשרי להחליף מאוורר בספק הזה (מישהו עם ניסיון?) בלי להתעסק עם הלחמות מיותרות שעלולות לסכן אותו?

האם קיים ספק שקט לחלוטין במחיר סביר (ולא, 500 ש"ח לספק Thermaltake 460W זה לא סביר, זה [בשבילי] מיותר..) ?

שאר המפרט, אם זה מעניין מישהו:

Epox 8RDA3+ Rev 2

Barton 2500

1GB 400

Radeon 9600XT

שני WD (אחד 200GB, השני 250GB), ב-S-ATA..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עמרי, אתה קצת סותר את עצמך...

לפתוח אותו ולהאט את המאוורר לא ממש בא בחשבון, כי:

א. אני מעדיף לשמור עליו סגור ובעל אחריות...

מה לגבי החלפה של המאוורר (80 מ"מ כאמור) לאחד שקט יותר?

בכל מקרה, אם אתה לא מתכוון להחליף ספק, כנראה שאין לך ברירה אלא להחליף לפחות את המאוורר..

קח בחשבון שהמאוורר בפנים למשל בהדלקה לא עובד על 12V אלא על פחות.. ולא כל מאוורר שתשים יתנהג אותו דבר על מתח נמוך...

(לדוגמא האנרמקס שלי בערך ב 4 וולט לא מצליח "להתניע", צריך לתת לו דחיפה ורק אז הוא מסתובב... ב 3 וולט בערך הוא כבר קופא ולא זז בכל מקרה)

אז שלא ייצא מצב שתשים מאורר שפשוט לא יעבוד בגלל שהמתח נמוך מדי...

אופציה אחרת שיש לך זה להכניס מאורר ולחבר אותו על מתח קבוע בלי קשר למתח שהמאוורר הנוכחי מקבל.... למשל 12V קבוע או כל מתח שתבחר...

ולקוות שהספק לא יתחמם יותר מדי ויישרף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ספק עם פסיבי .

2. ספק עם מים .

3. להוציא את הספק מהמארז כדי שאויר חם מהמארז לא יעבור דרכו . ספק לא יתחמם יותר מדי ומאוורר ישאר שקט . ATX היה בנוי עם מאוורר יחיד בספק .

4. סתם להחליף מאוורר לדעתי לא יתן כלום , מאוורר יותר שקט יהיה גם יותר חלש ... בזה לא עשינו כלום . אולי רק להרכיב עוד מאוורר שקט על הספק .

5. אפשר להחליף מאוורר באחד שאתה יכול לשלוט עליו , הספק יתחמם יותר ... אבל רוב החלקים יכולים לעבוד עד 90 מעלות .

6. אולי גם לעשות MOD רציני ופשוט להכניס מאוורר 12MM שיפתור את כל הבעיות .

7. תלוי כמה מאמץ אתה יכול\רוצה לשים על זה .... תמונה של PowerMan 420W בתוך שמן ! פסיבי נטו , וזה גם עובד .

04.jpg

* בספק אחד(300W-CHINA) המאוורר עבד על 5V אבל לפעמים הספק היה מתנק , שיניתי ל7V חודשיים עובד בלי הפסקה . CEL 1.2@1.55 . FIREWALL

** ספק אחר (TSUNAMI-350W) שני מאוררים אחד שקט מאוד , אבל גם חלש , מאוורר שני שהרכבתי אותו על דופן החיצוני של הספק עובד ב7V . המחשב משמש כFTP-SERVER ועובד חודשים בלי כיבוי אחד . P4 1.6 .

*** במחשב TOP שלי אני לא עושה שטויות כאלה , הרעש לא מפריע לי כשאני מנסה לשבור שיאים ))))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, אתה קצת סותר את עצמך...

אני לא סותר, אמרתי שאני מעדיף לא לפתוח אותו (ולכן, בנוסף ל"דחיפת האוויר חיונית", האפשרות של להחליש אותו יורדת מהפרק).

ברור שאני לא מתכוון להשקיע בקירור מיים וכו' (קירור מיים לספק כוח?!), בסה"כ רציתי לדעת אם יש למישהו רעיון מקורי יותר מ"להחליף ספק לאחד עם מאוורר 120mm שקט"..

אני מניח שהמצב הזה דיי בעייתי.. יש למישהו ניסיון עם ספקים שקטים לחלוטין באיזור ה-300W (כלומר, זולים) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואללה, גנבת לי את הטרד מהפה :)

בדיוק עכשיו גמרתי להתקין פאנל של זלמן למאווררים במחשב במשרד, החלפתי את המאוורר של הציפסט, הכל היה סבבה עד שה HEC התחיל לעבוד וחטפתי את הקריזה. פאנל ב 150 שקל. הכל שקט. אפילו השואב אבק שלי במינימום (הוולקנו) אבל ה HEC הורס הכל. ינעל רבק.

בהזמנה הבאה שלי מרוזטק אני אקח SIRTEC 310 שבא עם מאוורר 120 מ"מ. לא בדקתי אותו יותר מדי כי די מהר הוא הותקן על מחשב שהלך מפה אבל ממה שבדקתי הוא היה הרבה יותר שקט מה HEC. נשאל גם את בעל המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנצל את הזמן שלך לשפר את האתר במקום לכתוב שטויות... ;D

בלי לפתוח את הספק אתה לא יכול לעשות שום דבר חוץ מלהחליף אותו (ויהיה מטומטם לקנות חדש בשביל לא לאבד את האחריות של הנוכחי ::)).

שים טונדרבלייד 120ממ בתחתית הספק, שים אותו על 7V, ותוציא לגמרי את המאורר מאחורה... זה יתן לך מעולה וכמעט בלי רעש (אם אתה מתעקש על שקט לחלוטין אז 5V).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוקוס, באת משמיים.

איך אפשר לשים 120 מ"מ בתחתית? לפתוח אותו? יש לו מקום? לא צריך לעשות חור מלמטה? אני ממש לא רוצה לפתוח אותו ולגלות שזה לא פרקטי.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאתה צריך לעשות חור :) , אתה חייב לפתוח בכל מקרה כי אתה לא תנסר את הספק שהחלקים בפנים (רסיסים שיכולים לגרום לקצר).

אם יש מקום בפנים? הכל תלוי בהיטסינק, יש דגמים של ה ART עם סינק קטן ויש כאלה עם סינק בעייתי ששם עדיף להרכיב את המאורר מבחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשים לו מאוורר 120 מ"מ זה לא הכי מעשי בעולם, כי אם זה יהיה מלמעלה זה אומר שצריך לעשות גם חור תואם במארז (:nono:), ואם זה מלמטה הוא יעיף את כל האויר החם על המעבד (:nono:)... :-\

יש למישהו ניסיון עם ה-CoolerMaster Power 380W ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשים לו מאוורר 120 מ"מ זה לא הכי מעשי בעולם, כי אם זה יהיה מלמעלה זה אומר שצריך לעשות גם חור תואם במארז (:nono:), ואם זה מלמטה הוא יעיף את כל האויר החם על המעבד (:nono:)...  :-\

יש למישהו ניסיון עם ה-CoolerMaster Power 380W ?

זה 99.9% SIRTEC (אבל לא 310).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...