האם 5 מאווררי 21dBA יוצרים 105 dBA? (כלומר האם dBA הוא דבר מצטבר?) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם 5 מאווררי 21dBA יוצרים 105 dBA? (כלומר האם dBA הוא דבר מצטבר?)

1nstall

Recommended Posts

ווואי אני לא מאמין ... בדיוק לפני 5 דקות חשבתי על זה ואפילו רציתי לשאול את זה בפורום :lol:

אין לי ממש תשובה אבל מה שנראה לי הגיוני הוא: שמצטבר אחוז כלשהו של דציבלים כתוסף לדציבלים הראשונים

כלומר ברגע הפעלת המאורר הראשון יש 21 דציבלים ואז כאשר אתה מפעיל עוד אחד ( בתנאי שעוצמתם שווה ) יש אחוז כלשהו נגיד 40% אז 40 % מתוך21 דציבלים מתווספים לאותם 21 דציבלים ראשונים

אני לא חושב שהאחוז הזה הוא 100 אבל אולי כן.. תחכה לתשובות קצת יותר מדעיות ...

ובקשר להצטברות, הדציבלים חייבים להצטבר בצורה כלשהי זה לא שהם "בולעים" אחד את השני.. ואת זה אני יודע שנכון כי בדקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה כך...נגיד ויש דבר עם 40 דציבל ועוד דבר עם 20 דציבל...

אז אנחנו שומעים רק את ה40 כי הוא יותר רועש..ואז אנחנו לא יכולים לשמוע את השקט יותר.. (20)

אז בעצם שמענו רק 40 ולא 60....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה יש לי פאנבאס במחשב

של 4 מאוררים תואמים וזהים לחלוטים

כאשר אני מגביר אחד למקסימום הוא רועש כאשר אני מגביר עוד אחד עד הסוף אני שומע הבדל (כלומר זה נהיה יותר רועש) וכאשר אני מגביר עוד אחד אני עוד הפעם שומע הבדל וכן הלאה ...

בקיצור מסקנה הדציבלים אכן גוברים במקרה של כל המאוררים שווים.. אין לי מושג מדעית מה בדיוק קורה ואיך הכל עובד אבל זאת הבדיקה הביתית שעשיתי בבית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה שלי בקשר למאוררים

במקרה של 80מ"מ תקנה SilentCat

במקרה של 120 צבעוני Tt Thunderblade

במקרה של 120 לא צבעוני תקנה איזה Enermax

אני לא מאמין שיש מאוורים יותר טובים מאלה .. הם נותנים את היחס הכי טוב בין תפוקה לרעש.

בקשר לתשובה מדיוקת גם אני יחכה :xyxthumbs:

Jungle אחלה תשובה ישר ולעניין :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דציבל הוא דבר מצטבר, אבל לא ליניארית

שני מאווררים שכל אחד מהם יוצר 20 דציבל, לא ייצרו ביחד 40, אלא באיזור ה22.

אם מדובר בממאוור שמפיק 40 דציבל ובעוד אחד שמפיק 20, אז אתה תשמע בערך 41 דציבל.

היה פה פעם לינק למחשבון דציבלים... תנסה לחפש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את המחשבון דציבלים...אבל הוא כבר לא פעיל :pissed:

הינה התראד:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=40622.msg368583#msg368583

עריכה:

~~~~

חיפוש בגוגל מצא את המחשבון הזה:

http://www.csgnetwork.com/decibelamplificationcalc.html

טוב...חישבתי וזה יוצא 28 דציבל ל5 מאווררים...האם 28 דציבל זה רעש חזק\מעצבן או שלא מרגישים אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקושי שומעים 28 דציבלים... אפילו הייתי אומר שלא שומעים בכלל. רק אם מתקרבים למחשב...

ואתה יודע מזה 105 דציבל? מטוס ממריא עושה 80 אז תחשוב רגע מה זה 105 זה מפוצץ לך את האוזניים :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת, שעם שני מאווררים של בערך 50 דציבלים, אני לא ארגיש בהבדל?

עם שני מאווררים של 50dB אתה תהיה צריך אטמי אוזניים ממש טובים.

dB היא יחידה לוגריטמית להגבר. אני מציע למי שרוצה להבין את זה לחפש קצת מידע לפני שהוא פולט שטויות (40%, 60% - נו באמת).

40dB+40dB=\=80dB.

הרעיון של יחידה לוגריטמית כמו dB, הוא שכל הכפלה בכמות הרעש שווה תוספת קטנה. למשל ההבדל בין 24dB לבין 20dB הוא בערך כפול (!!) רעש, לא עוד חמישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...