OC בסיסי למעבד (ההודעה נערכה, אין שגיאה) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC בסיסי למעבד (ההודעה נערכה, אין שגיאה)

Mactural

Recommended Posts

הודעה ראשונה שלי, אז דבר ראשון שלום.

רציתי להתחיל להתעסק באוברקלוקינג, קראתי את המדריכים באתר, אבל שמתי לב שהם די ישנים ולא כ"כ רלוונטיים.

הרצתי חיפוש ומצאתי את הקישור הבא:

http://www.pcarena.org/ib/index.php?showtopic=2329

אני חושב שהמדריך עזר לי, את האמת הייתי בשוונג ובטוח שאני הולך לבצע רצחני עד שנכנסתי לביוס.

נתחיל מכמה דברים בסיסיים. אני רץ על P4 2.6 עם לוח אינטל D865PERL.

שיכלול של הטמפ' שראיתי בביוס וב speedfan (שהורדתי מהמאגר פה) מראה שהטמפ' הממוצעת(לא במאמץ) היא משהו כמו 50 מעלות +- 3 מעלות.

חזרה למאמר, אני לא ממש יודע מה הכופל ומה הFSB אצלי. ב CPU-Z יש ערך Multiplier של x13, אז כנראה שזו המכפלה. ה FSB נושק ל 200, אבל לא  נוגע בו. אני מאמין שאלו באמת הערכים, מקווה שתוכלו לאשר לי זאת.

עוד כתוב במאמר, שכל לוח אם תומך במהירות מסויימת (FSB), שאמורה להיות רשומה באתר של היצרן. אין באתר ואין בחוברת לפי מה שהסתכלתי.

מה שכן רשום בחוברת הוא שבשימוש במעבד של מעל ל 2.8 Ghz מומלץ להזהר. 2800 לחלק למכפלה של 13 יוצא קצת יותר מ 215, אז הערכה שאולי אין לעבור את ה 215 נקודה משהו FSB (או שזו אזהרה בלי בסיס מסויים).

מעבר לכך מדובר על יחס בין זכרונות ללוח, שלא ממש הבנתי ואשמח אם תוכלו להסביר לי עוד.

ולשורת המחץ - כשהייתי בשיא ההתלהבות ובניתי על של 50Mhz (חח) עיינתי בביוס ולא מצאתי שום מקום בו מעלים את ה FSB, אשמח אם תוכלו לעזור לי בעניין הזה גם.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עם לוחות של , שכח מזה

איזה ביאוס :kopfpatsch:

אין שום דרך?

יש עוד לוחות שחוסמים או שזה רק של אינטל?

ובקשר לבקשה הזו:

"מעבר לכך מדובר על יחס בין ללוח, שלא ממש הבנתי ואשמח אם תוכלו להסביר לי עוד."

אפשר אולי בכל זאת לקבל הסבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה זה מחלקים, אבל בכל אופן אני לא מנסה לבצע במטרה להגיע לביצועים גבוהים (10% נותן לי יותר מ 2.8, ככה שזה נשמע לי דיי הרבה), אני מנסה ללמוד לאט לאט, להיכנס לזה.

מלבד המחשב הזה אין לי עוד איפה לעשות . יש לי עוד נייד ו1.7 (גם עם לוח מקורי בעע). ככה שנראה לי שהמחשב הזה הכי אידיאלי למטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות OC למעבד שלך בעזרת התוכנה CLOCKGEN (היא תומכת בלוח שלך)

נ.ב

יש לי בדיוק אותו לוח כמו שלך ואני יעשה OC ביום א (OC קטן של עוד 200 מגה הרץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

McFly - דיברתי עם אבא שלי, הסברתי לו. הוא מעדיף שאני לא אתחיל להתעסק לו עם הנייד לצערי.

בכל מקרה, אם אני מתחיל עכשיו אוברקלוק במטרה ללמוד עדיף שתהיה לי גישה לרכיבים של המחשב לא?

SuperSheep - תודה, הורדתי את התוכנה. יש הבדל בין אוברקלוק דרך תוכנה כזו לבין אוברקלוק דרך ביוס (כשאפשר)?

עד כמה כדאי לי לעלות?

עכשיו עוד שאלה, שיחקתי קצת עם התוכנה הזו, כמו שאמרתי אני מתחיל ולא מבין כ"כ. רציתי לבדוק מה ההשפעות והעליתי את ה FSB עד למקסימום של 2.8 ככה, הטמפ' לא עלתה, אבל כנראה שזה לא קנה מידה מכיוון שהמחשב לא היה במאמץ. בכל מקרה, רציתי לבדוק מתוך סקרנות, אם במידה ואני אוריד את הFSB תהיה ירידה בטמפ' של המעבד. הורדתי ל 1.3 בערך. המסך כבה, לא יודע מה היה עם שאר הרכיבים. עשיתי ריסט והכל חזר לקדמותו. יש לכם דרך להסביר את התופעה?

ועוד שאלה, הייתי אצל קרובי משפחה שיש להם סלרון שרץ על 2.4 ולוח של גיגה בייט (דרך אגב, ה Easy Tune הזה שווה משהו?) עם של Award. חיפשתי וגם שם לא מצאתי אפשרות להעלות את ה FSB. גם שם אי אפשר, או שאולי פיספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הCLOCKGEN תעלה כל פעם ב5 מגה הרץ את הבאס ולאחר מכן תבדוק בדיקת יציבות עם PRIME95

אל תעלה יותר מידי את הFSB כל פעם ב5 ואז תבדוק יציבות...

ברור שיש שוני בין תוכנת OC לבין OC דרך הביוס,בביוס אתה יכול לשנות מתחים לשנות מחלקים וכו... מה שבתוכנה אתה לא יכול....

תנסה לראות עד איפה שאתה מגיע אבל לאט..

נ.ב

יש לי אותו לוח כמו שלך ואני יעשה את הOC ביום א

אם אתה את הOC תעדכן אותי ותגיד לי עד איפה הגעת

שיהיה לך בהצלחה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני בבעיה :-\

הרצתי את PRIME95 על המעבד כמו שהוא, בלי OC. אחרי 5 דקות של טסט (אין שגיאות ואין אזהרות) הגעתי לטמפרטורות של 65 מעלות במעבד. אין לי מושג מה זה אומר, אבל זה נראה לי דיי גבוה. גבוה/לא גבוה/יכול להוות בעיה?

הפסקתי את הטסט. עכשיו אני על 47 מעלות.

דרך אגב, כמה זמן הטסט הזה אמור לרוץ?

נ.ב. עוד משהו, כשאני מריץ את הטסט הוא גולש גם להארד דיסק (יש לי 512 והוא משתמש ב700 ומשהו). אם זה נתון חשוב או לא, מקווה שזה לא משנה הרבה.

---עריכה---

ואם למישהו יש תשובות לשאלות בטופיקים הקודמים, אז בבקשה לא לשכוח מהן. עדיין יש לי הרבה סימני שאלה =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הרצתי בפריים ללא ביצוע הOC והגעתי ל65 מעלות...

הרצתי אותו בערך חצי שעה...

בכל מיקרה אם אתה מעלה את הבאס ב20 מגה הרץ הטמפ לא ישתנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...