הוספת Windows 98 למחשב שמריץ XP - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת Windows 98 למחשב שמריץ XP

ed1

Recommended Posts

תודה על המדריך.

לא חשבתי שזה כ"כ מסובך. אני די הלכתי לאיבוד, למרות ההסבר המפורט.

לאור רמת הקושי הגבוהה של התהליך, נראה לי שעדיף להשתמש ב-Boot Manager של צד שלישי, כמו XOSL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WMWare זו תוכנה שמסמלצת מחשב (מרמת ה- bios).

זה לא מהיר כמו המחשב האמיתי, אבל כמו שאמרתי, במשחקים/תוכנות שיצאו ל- win98 לא נראה לי שזו תהיה בעיה.

אתה יכול להגדיר שיתופי קבצים בין המחשב האמיתי ל-וירטואלי, ולעשות דברים כמו copy/paste ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצצתי בלינק שנתת, אבל ממש אין לי מושג מה לחפש שם.

מה זה בדיוק סימולציה של מחשב מרמת הביוס באמצעות תוכנה?

אני מניח שאתה מתקין את התוכנה על XP, וכאשר אתה מפעיל את התוכנה היא מבצעת סימולציה של Boot ומאפשרת לך להתקין מערכת הפעלה נוספת על המחשב (איפה?) ולהפעיל אותה, וכל זה בזמן ש- עדיין רץ.

לפי מה שאני משער, התוכנה אמורה לפעול בדומה לפעולה של PCAnywhere (חלון שמזהה מחשב וירטואלי בתוך מכרכת ההפעלה בה אתה משתמש).

במידה והדבר הוא אכן כפי שאני מצייר אותו, מדובר ברעיון מעניין. השאלה היא למה זה טוב בדיוק. האם המטרה העיקרית של התוכנה היא לאפשר למשתמש להתקין ולהפעיל מערכות הפעלה וירטואליות על המחשב (למה לא להתקין את מערכות ההפעלה בפועל במחשב במחיצות נפרדות?), או שמדובר באפשרות נלווית כאשר התוכנה מיועדת למטרה שונה? איזו מטרה?

אני מבין שלצורך הפעלת התוכנה יש צורך במחשב חדש ומאוד חזק. 2 לא בא בחשבון, מן הסתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני משער, התוכנה אמורה לפעול בדומה לפעולה של PCAnywhere

ממש לא, PCAnywhere נותן לך לראות ולשלוט על מחשב שנמצא במקום אחר.

VMWare נותן לך לשלוט על מחשב שרץ בתוך המחשב שלך (שניהם נראים כמו חלון שרץ בתוכו windows או כל תוכנה אחרת)

בעבודה אני משתמש ב- VMWare גם כדי להריץ server שרץ על מערכת הפעלה אחרת, וגם כדי לעשות debugging בכל מיני תנאים מוזרים של מערכת ההפעלה.

למה לא להתקין את מערכות ההפעלה בפועל במחשב במחיצות נפרדות?

הייתרון הגדול הוא שאפשר להריץ כמה מחשבים וירטואליים כאלה בו-זמנית וגם המחשב האמיתי נשאר רץ.

או שמדובר באפשרות נלווית כאשר התוכנה מיועדת למטרה שונה?

יש כל מיני דברים שאפשר לעשות, למשל "להקפיא" (snapshot) מחשב במצב מסוים, להמשיך לעבוד ולחזור למצב ה"קפוא"

אפשר לגרור קבצים מהמחשב האמיתי לוירטואלי ולהיפך.

אפשר גם לסדר רשת וירטואלית ולשים את המחשב הוירטואלי מאחורי NAT, או להשתתף בכרטיס רשת האמיתי.

אני מבין שלצורך הפעלת התוכנה יש צורך במחשב חדש ומאוד חזק. פנטיום 2 לא בא בחשבון, מן הסתם

כן, על פנטיום 2 זה לא יהיה כ"כ רעיון טוב. כדאי שזה יהיה פנטיום 4 או שקול עם 256 מגה ראם לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Boomerang לגבי VMWare, לא נראה לי שזו תוכנה שעונה לצרכים של משתמש בייתי. מצד שני, אני גם לא רואה סיבה שמשתמש בייתי יתקין Windows 98 במקביל ל-Windows XP, כך שאם מישהו זקוק ל-Windows 98 לצרכים ספיציפיים ולא לעבודה שוטפת, אז התוכנה הזו עשוייה להתאים לו במידה ויש לו מחשב מספיק חדש.

דרך אגב, הבאתי את PCAnywhere כדוגמה לתוכנה ששולטת על מחשב אחר באמצעות חלון, כאשר PCAnywhere שולט על מחשב מרוחק ו-VMWare שולט על מחשב וירטואלי.

בכל אופן, לצורך התקנת Windows 98 (או מערכת הפעלה אחרת) במקביל ל-Windows XP (או כל מערכת הפעלה קיימת), רצוי להשתמש בתוכנה של צד שלישי כדוגמת XOSL. מאחר ו-POD אומר שהמדריך http://www.petri.co.il/install_windows_98_after_windows_xp.htm לא עובד, אשמח לקבל מדריך טוב שכן עובד, אם כי אני חושב שעבודה עם תוכנה של צד שלישי עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המדריך! 8)

אני צריך הסבר לגבי BTSECT. מה זה? איפה אני מוצא את זה? איך אני משתמש בזה? :s05:

יהיה נחמד לקבל גם עותק של הקובץ boot.ini לאחר עריכה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...