הוספת Windows 98 למחשב שמריץ XP - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת Windows 98 למחשב שמריץ XP

ed1

Recommended Posts

ואני רוצה להוסיף גם WIN98 באופן שאפשר יהיה להסיר אותה בעתיד מבלי לפגוע ב- הקיים, השתמשתי ב-PartitionMagic 8.0 ליצור מחיצה חדשה שמוגדרת כ- primary וכ-FAT32, ומכאן אני לא יודע איך להמשיך,

זה מספיק בטוח לעלות בדוס ולהגדיר לו להתקין את ה-WIN98 למחיצה הזאת וזהו?

איזה קבצי איתחול חשובים כדאי לי לגבות ממחיצת C לפני שאני מתקין את המערכת הפעלה הנוספת למקרה של תקלה, ככה שלפחות אני אוכל להמשיך לעבוד עם המערכת הפעלה הנוכחית (XP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בכותרת כמו "איך מתקינים win98 בנוסף ל-XP?"?

ולשאלתך, כן. במקרה הכי גרוע ש- לא יזוהה לך (האמת שדי סביר שזה יקרה), תוכל לעלות מהדיסק שלו ולתקן את קבצי ה-boot שלו דרך ה-Recovery console.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הכותרת קצת נדושה אבל בכל זאת, בשביל מה אתה צריך 98? :s05: אני מניח שאתה לא מתגעגע ל"יציבות" שלו. :P

משה,

למה XP לא יזוהה לאחר התקנה של 98 במקביל במחיצה אחרת?

אם 98 מותקן במחיצה אחרת, אז למה שהוא ידרוס את קבצי ה-Boot של Windows XP?

יכול להיות שאני טועה, אבל במידה וקיימות יותר משתי מחיצות שמוגדרות כ-Primary Partition בדיסק קשיח אחד, אז צריך לקבוע ב-Norton Partition Magic איזו מחיצה היא Active Partition כדי שהדיסק הקשיח "ידע" מאיזו מחיצה לעשות Boot, לא?

דרך אגב, אני חושב ש-DOS לא תומך ביותר מ-Primary Partition אחד. אני לא יודע מה בקשר ל-Windows 98 (אם הייתי צריל להמר, אז הייתי אומר שהוא לא תומך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boot לכל מערכת הפעלה מתבצע מה-Active Partition, עליה יש boot sector שמפנה לטעינת מערכת ההפעלה. אם מותקן 9x ולצידו מתקינים 2000 או , ההתקנה החדשה תיקח את ה-boot sector של ה-9x, תשים אותו בקובץ שנקרא bootsect.dos (או bootsect.bin... אני לא זוכר לגמרי... מצחיק איך עד לפני חצי שנה לימדתי את החומר הזה ועכשיו קשה לי לזכור אותו בכלל), ותפנה אליו ב-boot.ini שבאמצעותו יהיה אפשר לבחור איזה מעה"פ להעלות. אם כבר מותקן והוא יתקין 9x, המערכת החדשה תדרוס את ה-boot sector של הקודמת ולא תפנה אליה בדרך אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ה-Boot Sector ידרס רק כאשר 98 יותקן באותה מחיצה בה מותקן XP, או גם אם 98 יותקן במחיצה נפרדת שמוגדרת כ-Primary Partition?

אני מתכוון, ה-Primary Partition עליו מותקן מוגדר כ-Active Partition, אבל לצורך התקנת Windows 98, המחיצה של ה-Windows 98 תוגדר כ-Active Partition.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

windows 98 לא יוכל להיות מותקן על מחיצה שאינה מסומנת כ-active. וברגע שמחיצה אחרת מזו של תסומן כ-active, תהיה בעיה להעלות שוב את ה-. אמנם ה-boot sector לא יידרס, אבל גם בשום מקום לא תהיה הפניה לקבצי ה-boot של ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות לעשות תפריט ב-Boot?

אני יודע שאפשר לעשות תפריט ב- XP, אבל אני לא יודע אם זה אפשרי ב- 98.

במידה וניתן לעשות תפריט רק ב- XP, אז יש אפשרות להגדיר את המחיצה של 98 כ-Active Partition -> להתקין עליה את Windows 98 -> להגדיר את המחיצה של Windows כ-Active Partition -> לעלות את Windows -> לבנות תפריט Boot -> להשתמש במחשב כאשר המחיצה של Windows מוגדרת כ-Active Partition -> לעלות את Windows 98 באמצעות התפריט, או ש-Windows 98 חייב להיות מופעל ממחיצה שמוגדרת כ-Active Partition (לא הבנתי אם המגבלה חלה לגבי ההתקנה עצמה או גם על שימוש שוטף במערכת ההפעלה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיצה צריכה להיות מוגדרת כ-active כדי להעלות מעה"פ, לא לעבודה השוטפת.

מה שאתה מציע יאפשר לך להעלות שוב את ה-, אבל אני לא חושב שבלי שימוש בכלים חיצוניים תוכל להוסיף ל-boot.ini (שאחראי על הצגת התפריט) אפשרות לטעון את ה-98. אולי אפשר למצוא באינטרנט כלי שיאפשר לך ליצור את ה-bootsect או להוריד את הקובץ הזה מאיפשהו...

יש כמובן לא מעט תוכנות צד שלישי שמאפשרות לעשות boot בין כמה מערכות הפעלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן אישי, אני לא צריך להפעיל Windows 98 ו-Windows XP במחשב אחד (אני משתמש ב-Windows 2000 ומתכוון להתקין במקביל), אבל אני מתעניין בכך לידע כללי.

אתה יכול בבקשה להרחיב בהסבר לגבי תוכנות צד שלישי שמאפשרות לעשות Boot בין כמה מערכות הפעלה (מדריך לנובים יהיה נחמד)?

אני יודע שלינוקס משתמש ב-GRUB להפעלה של מספר מערכות הפעלה במקביל. יש גירסה של GRUB עבור Windows?

נ.ב.

פותח הת'רד לא שינה את הכותרת של הת'רד.

יש לך אפשרות להעביר את התגובות הרלוונטיות לת'רד חדש, או לעשות משהו בקשר לכותרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת גלשנו פה לדיון בלי התייחסות מפותח הת'רד... אבל מאחר שאנחנו לא off topic, רק שיניתי את הכותרת.

לגבי התוכנות, לי יצא להשתמש רק ב-BootMagic של PowerQuest. אני מניח שעכשיו זה של Symantec, אחרי שהם קנו אותם. אבל חיפוש קצר בגוגל של boot manager מחזיר המון תוצאות... אני בטוח שחלק מהתוכנות האלה חינמיות ובטוח שיש להן עזרה או manual...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי בגוגל Boot Manager חינמי עם ממשק גרפי - XOSL.

XOSL - Extended Operating System Loader

xosl_boot.gif

לא מצאתי גירסה של Grub ל-, למרות שאני יודע שהוא יכול להעלות מספר גרסאות שונות של שנמצאות במחיצות שונות באותו דיסק קשיח.

מה בדיוק הבעיה ב-Boot.ini? הוא אמור בעיקרון ליצור תפריט להעלאת מערכות הפעלה שונות במקביל. איך משתמשים בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boot.ini הוא חלק משרשרת ה-boot של כל מבוסס NT. הוא יודע לטעון מערכות הפעלה מסוג NT בצורה רגילה (פשוט ע"י הפניה למיקום שלהן) ומערכות הפעלה מסוג 9x, אם מפנים אותו ל-bootsect. יכול להיות שמישהו כתב תוכנה חיצונית שיהיה אפשר לקרוא לה דרך boot.ini והיא תעלה , אבל אני לא מכיר כזה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שזה נראה, לפי התמונה למעלה, XOSL מאפשר להעלות מערכות הפעלה שונות כולל גירסאות שונות של Windows ו-.

איך בונים תפריט Boot באמצעות Boot.ini (מקודם אמרת שיש עם זה בעיה לגבי 98)?

Boomerang, מה זה VMWare?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...