לוח NEO 2 PLAT לא עובד בדואל צ'אנל DDR 400 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח NEO 2 PLAT לא עובד בדואל צ'אנל DDR 400

FireStar

Recommended Posts

אתמול ישבתי להתקין את המערכת החדשה שלי: NEO 2 PLAT, Wini 939 3000, ועוד 512 מגה ל 512 שכבר יש לי. בחוברת הלוח צויין שכדי לעבוד בדואל צ'אנל, יש לשים את הזיכרונות בסלוטים 3 ו- 4. שמתי את הזיכרונות בסלוטים הנ"ל, והמערכת עולה בפוסט כאשר רשום דואל צ'אנל. אולם המהירות היא רק 333 במקום 400 שאמור להיות, למרות שהמעבד מזוהה כ- 1800 מגהרץ כמו שהוא אמור להיות. חשבתי בהתחלה שזו בעיה של הגדרות בביוס, אז נכנסתי והעברתי מ- Auto ל- 200, אך גם זה לא עזר. EVEREST גם כן מזהה את המעבד כמו שצריך להיות, אבל שוב רושמת שהזיכרונות רצים ב- 333. איך אני מסדר את הבעיה?

18ur.th.jpg

25sm.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם זה הלוח?

http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K8N_Neo2_Platinum&class=mb

אם כן, תבדוק האם שני הזיכרונות שלך הם חד-צדדיים (שבבים רק מצד אחד של המודול) או דו-צדדיים (שבבים משני הצדדים). בטבלה שבאתר לא מצויין מה קורה כאשר משתמשים ב2 זיכרונות, כאשר מודול אחד הוא חד-צדדי והשני הוא דו-צדדי.

בנוסף מומלץ למלא את התושבות הירוקות ולא את הסגולות.

כמו כן:

The Maximum memory speed decreases when the following two memory combination is selected:

- Each channel is installed with two double-sided memory module

- Both DIMM1 and DIMM3 are installed with double-sided memory module

אגב, אתה יכול להוריד את Everest Home Edition בחינם מאתר - היא לא מוגבלת בזמן ולא חוסמת נתונים כמו הגירסה שבה אתה משתמש.

עריכה:

1. לא ברור לי איך הגעת למסקנה שצריך לשים את הזיכרונות בסלוטים 3 ו-4 (אני לא מוצא לינק להורדת החוברת. עידכון - מצאתי - פשוט זה היה קצת מסורבל).

2. אתה בטוח ששני המודלים שיש לך הם DDR400?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם זה הלוח?

http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K8N_Neo2_Platinum&class=mb

אם כן, תבדוק האם שני הזיכרונות שלך הם חד-צדדיים (שבבים רק מצד אחד של המודול) או דו-צדדיים (שבבים משני הצדדים). בטבלה שבאתר לא מצויין מה קורה כאשר משתמשים ב2 זיכרונות, כאשר מודול זיכרון אחד הוא חד-צדדי והשני הוא דו-צדדי.

בנוסף מומלץ למלא את התושבות הירוקות ולא את הסגולות.

כמו כן:

The Maximum memory speed decreases when the following two memory combination is selected:

- Each channel is installed with two double-sided memory module

- Both DIMM1 and DIMM3 are installed with double-sided memory module

אגב, אתה יכול להוריד את Everest Home Edition בחינם מאתר  - היא לא מוגבלת בזמן ולא חוסמת נתונים כמו הגירסה שבה אתה משתמש.

עריכה:

1. לא ברור לי איך הגעת למסקנה שצריך לשים את הזיכרונות בסלוטים 3 ו-4 (אני לא מוצא לינק להורדת החוברת).

2. אתה בטוח ששני המודלים שיש לך הם DDR400?

כן זה הלוח, ואם תרד למטה לטבלה תראה שיש פירוט איך לשים את הזיכרונות. שני המודולים שלי הם 512 מגה כל אחד, 400. אחד של A-DATA והשני OCZ Premier. לפי הטבלה אני צריך לשים או בסלוטים 3 ו- 4, או 1 ו- 2 כדי להיות בדואל על 400. החלפתי עכשיו לסלוטים 1 ו -2 ואין שום שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק קורא את החוברת, ולפי הטבלה, שגם מופיעה באתר, Dual Channel עובד כאשר מותקנים זיכרונות במקומות 1 ו-2 או במקומות 3 ו-4, אבל מצד שני הם רושמים גם שיש למלא קודם את הסלוטים הירוקים לפני שממלאים את הסלוטים הסגולים, וזה מה שבלבל אותי:

Always insert the memory modules into the GREEN slots first, and

it is strongly recommended not to insert the memory modules into

the PURPLE slots while the GREEN slots are left empty.

הייתי מציע לך גם לנסות לעדכן את ה לגירסה האחרונה, שהיא 1.8, למרות שלא רשום שם שיש תיקון לבעיה כמו שלך.

בנוסף, האם כל עובד בנפרד במהירות 400MHz בלוח הזה?

אם כן, הסיבה היחידה שאני רואה כאן (חוץ מתקלה בלוח או במעבד) היא השוני בין הזכרונות:

Please select the identical memory modules to install on the dual

channel, and DO NOT install three memory modules on three

DIMMs, or it may cause some unkonwn failure

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר ציינתי, לקחתי שני סטיקים של A-DATA וגם לא עבד על 400. עוד הצעות?

1. לא ציינת.

2. במקרה כזה אני חושד שיש בעיה בבקר הזיכרונות במעבד, למרות שגם בעיה בלוח היא בהחלט אפשרית.

3. לא ציינת אם הכל בסדר כשאתה משתמש בסטיק אחד בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...