גרמניה ליהודים: תפסיקו לדבר כבר על השואה! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גרמניה ליהודים: תפסיקו לדבר כבר על השואה!

BrAvE_HeArT

Recommended Posts

מיליוני אירופים עדיין מאמינים בסטריאוטיפים האנטישמיים, כולל בסטריאוטיפ שיהודי נאמן יותר לישראל מאשר למולדתו.

העמדות הללו יוצרות לגיטימציה לאנטישמיות. וכאשר שוררת אווירת אלימות נגד יהודים, יש בהחלט מקום לדאגה.

הכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נו ומה אתה רוצה שהם יגידו? כל העולם מת לומר את זה, בינתיים הם הראשונים. האנשים שחיים שם היום, אין להם כל קשר למה שהתרחש באירופה בתקופת מלחמת העולם השניה, אך עד היום הם משלמים על כך את המחיר וככל הנראה גם הילדים שלהם וילדיהם יעשו זאת, כשבנוסף לכל הם צריכים לשמוע בלי הרף ובכל מקום שסביהם ואבי סביהם היו רוצחים ופאשיסטים. הסירוס הלאומי הזה שעושים לגרמניה מזה 60 שנה כבר לא אקטואלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ומה אתה רוצה שהם יגידו? כל העולם מת לומר את זה, בינתיים הם הראשונים. האנשים שחיים שם היום, אין להם כל קשר למה שהתרחש באירופה בתקופת מלחמת העולם השניה, אך עד היום הם משלמים על כך את המחיר וככל הנראה גם הילדים שלהם וילדיהם יעשו זאת, כשבנוסף לכל הם צריכים לשמוע בלי הרף ובכל מקום שסביהם ואבי סביהם היו רוצחים ופאשיסטים. הסירוס הלאומי הזה שעושים לגרמניה מזה 60 שנה כבר לא אקטואלי.

איזה יופי שאת לא יהודיה הא ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חצי, אני לא מתביישת בזה כמו שרבים בטח חושבים אבל באמת... אני דווקא מאד מתעניינת בנושא וכל זה אבל לא העלתם בדעתכם כיצד הם מרגישים? לא הנאצים, הדור השני והשלישי והבא אחריו. אני למשל, בתור השוואה, מעדיפה למות בתאונת דרכים מאשר לדרוס מישהו למוות בטעות כי אני לא אהיה מסוגלת לחיות עם האשמה - הסיבה גם למה אני לא עושה רשיון - אז איך אתם חושבים שהאנשים האלו חיים עם האשמה הזאת? הדור השני והשלישי שלא עשו כלום בעצם  :nixweiss:. אפילו את הדגל הם פוחדים לתלות בבתים, כמו שאתם עושים בכזאת טבעיות, כי הם מפחדים להראות לאומנים מדיי. ברור לי שאף אחד פה לא ראה גרמני בחיים שלו, אבל אלו האנשים הכי מסורסים לאומנית שראיתי בחיים שלי. הם מתביישים שהם כאלו, הם מרכינים ראש על כך ואומרים הלוואי הייתי נולד בז'נבה.

ומה עם הארמנים? הם לא עשו דבר וחצי דבר כדי להזכיר את שואתם בהסטוריה מלבד ללספר. הם לא קיבלו פיצויים ולא עשרות אלפי תכניות, ספרים וספטי תעודה. על השואה שלהם אף אחד לא מדבר, איש כמעט גם לא יודע, אבל על שואת היהודים יודעים כולם. למה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו את הדגל הם פוחדים לתלות בבתים, כמו שאתם עושים בכזאת טבעיות, כי הם מפחדים להראות לאומנים מדיי. ברור לי שאף אחד פה לא ראה גרמני בחיים שלו, אבל אלו האנשים הכי מסורסים לאומנית שראיתי בחיים שלי.

בהתחשב במה שקרה בשתי הפעמים הקודמות שהגרמנים התחילו להרגיש לאומנים מדי, לא הייתי אומר שזה פתרון רע כל כך :silly: פעם אחת לא ביצעו את הדיכוי הלאומני בגרמניה בצורה יסודית ונכונה, וזה התפוצץ להרבה מדינות בפרצוף 20 שנה אח"כ.

בלי קשר לעניין הלאומנות, זה שהם כבר דור שני ושלישי וכבר לא נאצים לא אומר שהסיפור נגמר. כל עוד ניצולי השואה עוד בחיים, הם ימשיכו לשלם. זה המעט שהם יכולים לעשות, כסף לא חסר להם בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם הארמנים? הם לא עשו דבר וחצי דבר כדי להזכיר את שואתם בהסטוריה מלבד ללספר. הם לא קיבלו פיצויים ולא עשרות אלפי תכניות, ספרים וספטי תעודה. על השואה שלהם אף אחד לא מדבר, איש כמעט גם לא יודע, אבל על שואת היהודים יודעים כולם. למה זה?

עם כל הכבוד, לאף אחד לא היה איכפת מהיהודים שהתרחשה השואה, אז למה שליהודים יהיה איכפת ממישו אחר בנוגע לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא את הסקרים האלה, השאלות ששואלים שם דורשות את התשובה כן... וכל מי שאכשהו יש בו טיפה סלידה מזרים ישר זה מעורר אצלו עוד יותר התנגדות.

"האם אתם חושבים שיהודים מדברים יותר מדי על השואה?"

אני אישית הייתי אומר כן אם היו שואלים אותי בסקר כזה, מזה השאלה המפגרת הזאת ?

זה כמו לשאול "האם אתם חושבים שליהודים יש אף גדול?" ואחרי זה לכתוב כותרת "רוב הציבור הגרמני עדיין מאמין בסטריוטיפים אנטישמיים".

באמת לא צריך לדבר על השואה כל היום, זה לא נושא שצריך לעלות כל שני וחמישי. כן צריך לדאוג שזכר השואה ישמר, בימים שצריך לדבר על זה ידברו על זה, שבשיעורי היסטוריה ילמדו את זה כמו שצריך, וצריך לדאוג שליהודים יהיה בית לאומי.

אבל מה שבטוח זה הגרמנים שנשארו ועוד איך צריכים לשלם על זה כי עדיין יש לא מעט ניצולי שואה.

רק עכשיו יצא משלחת לאיזור פולין אוקריאנה ואמא שלי בקשה ממישהו לחפש את הבית של אמא שלה מלפי המלחמה, לא איזה דירה שני חדרים, אלא בית פרטי על שטח גדול וכן רק לפני 65 שנה העיפו משם את כל המשפחה, אולי הרסו אותו, וחוץ מסבתא שלי ואחותה כולם נספו.

65 שנה זה לא הרבה זמן, זה כלום.

יש אנשים בני 90+, שני שליש מחיים של בנאדם זה לא כל כך הרבה.

תחשבו כמה חראות זקנים חיים היום בגרמניה בכיף ? אנשים שרצחו עמים אחרים, כבשו מדינות, דכאו עמים, הרסו רכוש, אימללו מליונים... אלא רוב הסבים של הנוער הגרמני היום... שאמאמא שלהם תשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית כבר נמאס לשמוע עד כמה אנחנו מסכנים וכמה צריך לרחם עלינו ! אף אחד לא חשב שיש יותר אנטישמיות כי אנחנו דוחפים את השואה והיהדות לכל מקום ?! אולי לאנשים נמאס כבר לשמוע על יהודים וממש לא אכפת להם כי יש להם חיים משלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית כבר נמאס לשמוע עד כמה אנחנו מסכנים וכמה צריך לרחם עלינו ! אף אחד לא חשב שיש יותר אנטישמיות כי אנחנו דוחפים את השואה והיהדות לכל מקום ?! אולי לאנשים נמאס כבר לשמוע על יהודים וממש לא אכפת להם כי יש להם חיים משלהם...

אני מוכן להתערב שאם נעשה כמו שאתה מציע בעוד כ5 דורות חלק מאוד גדול מהיהודים יגידו "עזבו אותכם לא הייתה שואה כמו שלא הייתה יציאת מצרים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

סוף סוף מישהו שפיו וליבו שווים.

גם אני מסכים כבר נמאס לשמוע כמה אנחנו מסכנים נו באמת כמה אפשר?!

צריך להיתקדם קדימה ולהתחיל לשכוח את העבר שלא ירדוף אותנו כל החיים... :-\

תראו בכל מקום עשו משהו ליהודי ישר קופצים אנטישמים ולמה זה? רק בגלל שהוא יהודי?? עושים את זה למישהו אחר לעם אחר וזה לא מעניין אותנו ולמה זה??

כנסו למשל לוואלה חדשות תראו תגובות של אנשים שם. ותבינו על מה אני מדבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להיתקדם קדימה ולהתחיל לשכוח את העבר שלא ירדוף אותנו כל החיים... :-\

סבבה, אני בדיוק מרים טלפון לסבא וסבתא שלי, אני יגיד להם שהם צריכים לשכוח את התופת שעברו לפני קצת יותר מ- 60 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

אתה יודע מה עם אתה רוצה לזכור תזכור גם את השואה של הארמנים שהטורקים עשו להם ושהמדינה תתיף להם על זה (לטורקים) אם אנחנו כאלה נהורים ועם חכם ושנפגע כבר קשה תעזרו לעוד עם שנפגע ככה אפילו לפנייכם ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...