אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 18 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל דבר שקיים בעולם שלנו יש בו מימד רוחני, האוכל שאתה אוכל וכל דבר הנראה לעין, כשאתה מברך על האוכל זה בשביל הנשמה והאוכל זה בשביל הגוף הבהמי.

כשאתה מכניס לגוף שלך אוכל שלא מתאים לגוף ופוגע בו(נבלות, טרפות ושקצים למיניהם) אז החומר פוגע ברוחניות שלך, הרי למה מניחים תפילין, זה חומרני, איך מחומר מגיעים לרוח? אז כפי שאמרתי, הכל בעולם הזה עטוף ברוחניות, רק צריך לגלות אותה, כשאתה מניח תפילין אתה מוריד לך שפע של הארה מלמעלה שמזינה את הנפש ומחייה אותה באופן שאתה לא יכול לראות כי החומר מתעתע וכשתהיה רוחני טהור(כשתמות, שהנשמה יוצאת מהגוף שבו היא כלואה) אז תראה כמעט את התמונה בברור.

טהרה חומרנית עלולה לפגום גם ברוחניות, כי הכל מצוי בשורש הרוחניות, אבל החומר הוא דרך להגיע לרוח, כי בכל דבר קיים יש רוח, גם עצים, אומרים חז"ל שכשעץ נעקר הוא צועק וקולו נשמע מסוף העולם ועד סופו, אז איך אנחנו לא שומעים? אנחנו לא נמצאים במימד רוחני המתאים, ורק מי שמצליח להגיע למימד רוחני גבוה יכול לתקשר במספר מימדים רוחניים במקביל(שלמה המלך שהיה החכם באדם, נאמר עליו שהוא שמע את שיחות המלאכים והשדים והעצים וכידוע שיחות עם בעלי החיים, לא סתם הוא היה החכם באדם, תפתחו ספר משלי ותקראו משפטים לכל החיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם מדברים על מזג-האוויר, אבל אף אחד לא עושה דבר בנידון  ;)

ואירבורן, אם היית מכבד את עצמך, לא היית מרשה לעצמך לדבר ככה.   אולי מצאת את אלוהים, אבל מצאת את עצמך?

אחרי חיפוש מתמיד של ה'אני' האמיתי שלי בתחומים רבים כאלה ואחרים אני שמח להכריז 'מצאתי את האני האמיתי'. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

airborn,

תהיה בריא, לילה טוב, ושיהיו לך חיים שמחים,

אבל אם תסתכל יותר מסביב, תראה, שלא כל מה שהמחזירים בתשובה קדוש, תלמד להיות מסננת.

תקח רק את הדברים הטובים מהם, לא את הרעים, כי הדת משחיתה בצורה הכי אכזרית, בצורה שקטה שאתה אפילו לא מרגיש (יענו מרגיש, מרגיש ומעודד, ולכן מתעלם מההבטים הרעים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאת תשובות לשאלות שהטרידו אותך.   אבל להגדיר את עצמך דרך אלוהים (אני עבד של אלוהים וכו'..) לטעמי זאת התחמקות.  אלוהים לא אמור לפתור לך את הבעיה שציינת (רצון להתאבד), ולדעתי אתה נאחז בו חזק מדי בשביל לא להתעמת עם עצמך.  יש אנשים שרוצים להתאבד\מאוכזבים מהחיים שלהם וכו' ומאמינים באלוהים.   נחמד מאוד ש"מצאת את האור", אבל זה לא אמור לפתור לך, וזה לא פתר לך, את הבעיות שלך עם עצמך (אם שקלת להתאבד, כנראה שהיו לך בעיות נפשיות פנימיות).

בכל מקרה, אני, בעקרון וכ"מנטרה" לחיים, לא מאמין באמונה שלמה בשום דבר.  אני לא מוכן להתחייב לשום דבר, כי אני לא רוצה להיות כבול לשום רעיון.  ברור לחלוטין שאף אחד לא יודע בוודאות אם אלוהים קיים או לא, אז מה הטעם להתחייב למשהו?  צורך להשתייך לקבוצה כלשהי?  (כן).

אני בעיקרון בטוח למדי שאלוהים לא קיים, אבל אני יודע שאני לא יודע בוודאות.  הייתי אומר ש-99% שהוא לא קיים.  בשום מצב לא אומר 100%, בכל מקרה.  זה לא רציני להגיד כאלה דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאת תשובות לשאלות שהטרידו אותך.   אבל להגדיר את עצמך דרך אלוהים (אני עבד של אלוהים וכו'..) לטעמי זאת התחמקות.  אלוהים לא אמור לפתור לך את הבעיה שציינת (רצון להתאבד), ולדעתי אתה נאחז בו חזק מדי בשביל לא להתעמת עם עצמך.  יש אנשים שרוצים להתאבד\מאוכזבים מהחיים שלהם וכו' ומאמינים באלוהים.   נחמד מאוד ש"מצאת את האור", אבל זה לא אמור לפתור לך, וזה לא פתר לך, את הבעיות שלך עם עצמך (אם שקלת להתאבד, כנראה שהיו לך בעיות נפשיות פנימיות).

בכל מקרה, אני, בעקרון וכ"מנטרה" לחיים, לא מאמין באמונה שלמה בשום דבר.  אני לא מוכן להתחייב לשום דבר, כי אני לא רוצה להיות כבול לשום רעיון.  ברור לחלוטין שאף אחד לא יודע בוודאות אם אלוהים קיים או לא, אז מה הטעם להתחייב למשהו?  צורך להשתייך לקבוצה כלשהי?  (כן).

אני בעיקרון בטוח למדי שאלוהים לא קיים, אבל אני יודע שאני לא יודע בוודאות.  הייתי אומר ש-99% שהוא לא קיים.  בשום מצב לא אומר 100%, בכל מקרה.  זה לא רציני להגיד כאלה דברים.

מה שקרה לי זו הייתה מעידה של גיל ההתבגרות שהרבה עוברים, הייתי בדכאונות בגלל בנות...הייתי ביישן וזה מה שהתסיס את הכל, עברתי את הכל בגיל מוקדם, תמיד הייתי 'מקדים' את כולם בשער בבית השחי, בפצעי בגרות(ב"ה בלי עין הרע אין לי עכשיו) שמהם סבלי סבל איום ונורא, הן חברתי והן פיזי, והדכאונות שחבר שלי עבר אותם בצורה 'קלה' יותר כמה שנים אחרי, זאת לא הסיבה לתשובה, הדכאונות היו לפני 2-3 כשהיית עוד צוציק, עכשיו אני עדיין נער אבל 16 זה כבר אופרה אחרת, הראש השתנה מאז והרבה לפני שחזרתי גם, אמרתי כבר שהייתי 'מורעל' וגם אז ההורים התנגדו, אבל הדרך שאני בוחר, אני בוחר אותה ולא אף אחד אחר, כשגיליתי את המציאות בעיניים שלי אז הבנתי שהחיים יותר מורכבים ממה שהם נראים(זה היה ברור, רק לא הצלחתי להבין עד כמה..) ושוב הנה בחרתי דרך, ההורים שלי ואחותי אמרו על הצבא ו'המורעלות' "זה יעבור לו" הם חיים באשליה שזה יעבור וזה עבר, עכשיו הסיפור חוזר על עצמו אבל הם לא מבינים שזה סיפור לכל החיים, אבא שלי פשוט לא מעכל את זה, אמא שלי סבבה ואחותי, כבר נמאס לה לשמוע אותי מרצה לה על דבריי תורה, אבל אני אמשיך, למה? כי זה עושה לי טוב, ואני יודע שזאת האמת, כן יודע, כשאתה יודע אתה פשוט יודע ואתה לא צריך שום נוסחא מתמטית יבשה שתוכיח לך את זה, המתמטיקה זאת שיטה יבשה להוכיח את הדרך שבה נברא העולם והחוקים שקיימים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

airborn,

תהיה בריא, לילה טוב, ושיהיו לך חיים שמחים,

אבל אם תסתכל יותר מסביב, תראה, שלא כל מה שהמחזירים בתשובה קדוש, תלמד להיות מסננת.

תקח רק את הדברים הטובים מהם, לא את הרעים, כי הדת משחיתה בצורה הכי אכזרית, בצורה שקטה שאתה אפילו לא מרגיש (יענו מרגיש, מרגיש ומעודד, ולכן מתעלם מההבטים הרעים).

חס ושלום וחלילה, זה העניין, אנשים רואים את הרבנים המושחתים ולוקחים דוגמא, כולם אומרים שבסוף כולם נהפכים למושחתים, המורה שלי אמרה כך ואני ממש לא מסכים עם זה, היא אמרה שבשלב של כל אדם שמגיע לרמה מכובדת, הן בממשלה, הן בדת או בכל תחום אחר, תחילה הוא מסרב לשוחד, אבל אחרי זמן מה זה כבר לא "מי יודע מה"

ואומרים על זה חז"ל "השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים" וזה מראה כמה גדול הפיתוי של השוחד, של החטאים והתאוות שבעזרתם משתמש מלאך המוות- יצר הרע כדי להפיל אותנו על רגלינו ולהפסיד הכל, כך הוא עשה עם האדם הראשון שבו הוא קינא שהוא זכה לשפע כזה גדול ולכן הפיל אותו, מה שנקרא בלעז:

"If you'r going down, i'm taking you with me" וצריך לדעת להיות חזק, אני רק מחכה שבורא עולם יתן לי כאלה ניסיונות כדי שאוכל לעמוד בהם ולהתחזק.

תסמוך עליי, השחיתות לא תעבוד עליי כי אני פשוט שונא כסף, כן שונא למה הוא הגורם אומנם לחיים פה, כך זה נראה לכאורה אבל הכסף לא קונה חיי נצח ושלווה,

אבל הכסף מביא רק לחילוקי דעות, ריבים, שנאה, פירוק משפחות בגלל הזכייה בלוטו, זה פשוט לא בשבילי, כמה שבורא עולם נותן אני מרוצה אבל כסף ודבר הבל אלה הדברים שאפילו לא עומדים אחרונים בסדר העדיפויות שלי כי כסף לא מדבר אליי, פשוט מאוד...תכונה מוזרה שלי אני יודע אבל זה מה יש... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

airborn-i תעשה מצווה ו-

STFU

כפי שאמרתי - מי שלא ידע להגיב, יאבד את היכולת לעשות זאת... - המשתמש הורחק ל-7 ימים.

תמשיכו לנסות אותי, בכיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאתה יודע - אתה לא יודע, אתה מאמין.      אם היית יודע, לא היית צריך להאמין.    במקרה הטוב - אתה יודע שאתה מאמין.   אבל יש סיכוי שתשנה את דעתך בעתיד - גם אם זה לא נראה לך כך כעת.    אתה יודע - רק בני התמותה חושבים שהאהבה היא ניצחית (באנגלית זה נשמע יותר טוב) - והדת היא האהבה שלך עכשיו.      שוב - אתה לא יודע, אתה מאמין.   ואם הייתי צריך להמר הייתי אומר שתחזור בשאלה משום שלא קיבלתי את הרושם שהאמונה שלך מבוססת מספיק, זה עושה רושם, לפחות לי, כפתרון זמני שכעת עוזר לך עכשיו.    אתה עשוי לשנות את דעתך, וזה לא משנה אם אתה מסכים עם הדעה הזאת או לא, כי כעת הדעה שלך, לדעתך, מוצקה.      אל תאמין אף פעם בשום דבר ב-100%, לואליות לא כדאית במקרים כאלה, אם אתה לא מוכרח להתחייב למשהו - אל תתחייב לו.  בשביל מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שוחד יעוור עיני צדיקים, לצערי גם דת.

יש סתירה במשפט, דת לא יכולה לעוור עיניי צדיקים, הדת מצוייה בצדיק ולכן היא רק יכול להוסיף לו, אני חושב שהתבלבלת עם המשפט שהמציאו החילונים לגבי מה שאמר שלמה המלך :"איש באמונתו יחייה" בעוד שהמשפט המקורי הוא "צדיק באמונתו יחייה" הדת זה קיום המצוות המוסריות והמעשיות, צדיק לא יכול להיות צדיק אם אין בו תורה, מצוות גם אם יש בו את כל המעשים הטובים שבעולם כי הקב"ה אומר לנו "בראתי לכם יצר הרע ובראתי לו תורה תבלין" ללא תורה לא תוכל לגבור עליו ואז תגיע לעריות ח"ו, אכילה אסורה וכל מיני דברים אסורים שאי אפשר להתגבר עליהם ללא התורה שהיא ה"תבלין" לניצוח יצר הרע ולכן ללא תורה לא יכול להיות צדיק והדת שכרוכה בתורה לא יכול להעוור עיניי צדיק, מה גם שהוא לא יכול להיות צדיק ללא הדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

airborn-i רק דבר אני רוצה לומר לך...

אל תהרוס את החיים שלך בשביל זה

תמשיך ללמוד אל תגיד שאתה לא צריך ללמוד

תלמד ותמשיך ביחד עם הביצפר עם הדת שלך

לא ממש מעניין אותי אם תחליט בסוף להישאר דתי או לא אבל תישאר ללמוד בביצפר ותעשה את הבגרויות

חבל אחר כך אולי אתה תחליט שלהיות דתי זה לא בשבילך (וכמו שאתה אומר זה לא פעם ראשונה שאתה נדלק על משהו ואז מפסיק אותו... ואל תגיד שזה הפעם לכל החיים... בטוח שגם פעמים קודמות אמרת את זה...) ואתה תהיה תקוע בגלל שאין לך בגרויות

נ.ב.

אני אומר את זה לא בגלל שלדעתי אתה לא לומד אני לא יודע אם אתה לומד או לא אבל אני מכיר ושמעתי הרבה סיפורים על אנשים שחזרו בתשובה והפיסקו ללמוד ואחר כך כשהם חזכרו בשאלה הם היו צריכים ללמוד הכל לבד... חבל... זה לא משנה אם אתה בוחר לחיות חיים דתיים או לא אבל תמיד תחשוב מה יקרה אם זה בסופו של דבר לא יהיה המסלול הנכון בשבילך...

ונ.ב.ב. תזכור גם לא להאמין לאף אחד בלי לחשוב על זה קצת... תמיד תחשוב זה יכול לגרום לך להבין שהרב (או מישהו אחר) טועה וזה יכול לגרום לך להבין כמה הרב (עוד פעם או מישהו אחר) צודק ואפילו להבין דברים מעבר למה שהוא הסביר לכם... אבל תמיד תחשוב... שום דבר רע לא יוצא מלחשוב (זה נכון להרבה אחרים שהגיבו פה בלי לחשוב ישר קללות... תחשבו קצת רק טוב יוצא מזה...)

והעיקר... תהיה בריא! ותזכור שהמשפחה היא מעל הכל גם מעל התורה ועל תיתן לחזרה בתשובה להפריע לך בקשר עםפ המשפחה... יש יותר מידי סיפורים עצובים על אנשים שחזרו בתשובה וניתקו קשר עם המשפחה... משני הצדדים גם משפחה שניתקה את הקשר עם הילד וגם ילד שניתק קשר עם המשפחה... חבל על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סתירה במשפט, דת לא יכולה לעוור עיניי צדיקים, הדת מצוייה בצדיק ולכן היא רק יכול להוסיף לו, אני חושב שהתבלבלת עם המשפט שהמציאו החילונים לגבי מה שאמר שלמה המלך :"איש באמונתו יחייה" בעוד שהמשפט המקורי הוא "צדיק באמונתו יחייה" הדת זה קיום המצוות המוסריות והמעשיות, צדיק לא יכול להיות צדיק אם אין בו תורה, מצוות גם אם יש בו את כל המעשים הטובים שבעולם כי הקב"ה אומר לנו "בראתי לכם יצר הרע ובראתי לו תורה תבלין" ללא תורה לא תוכל לגבור עליו ואז תגיע לעריות ח"ו, אכילה אסורה וכל מיני דברים אסורים שאי אפשר להתגבר עליהם ללא התורה שהיא ה"תבלין" לניצוח יצר הרע ולכן ללא תורה לא יכול להיות צדיק והדת שכרוכה בתורה לא יכול להעוור עיניי צדיק, מה גם שהוא לא יכול להיות צדיק ללא הדת.

אין סתירה במשפט שלי,

צדיק יכול להיות צדיק ולא דתי, יש הרבה אנשים צדיקים, שהם לא דתיים בגרוש, תורמים לחברה, עוזרים לנזקקים, גם בלי רבנים, או אנשים שמחכים בצמתים שמחלקים פליירים של הרב אמנון יצחק.

מצוות בין אדם לחברו, שוות לעין ערוך ממצוות שבין אדם למקום, אם בנאדם רוצה להיות דתי, אבל באמת, צריך להתחיל משם, מהצד השני של לוחות הברית.

זה שההגדרה שלך לצדיק הוא אדם דתי ומאמין בכל רמ"ח אבריו זה עניין אחר (ועושה גם את הצד הראשון של הלוחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...