תוכנות עזר למסכי LCD - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות עזר למסכי LCD

shoeyal

Recommended Posts

כלי נחמד למי שמעוניין לבחון\לקנות מסך LCD

לי הוא עזר מאוד כשבאתי לרכוש את המסך שלי.

התוכנה אינה דורשת התקנה .

קרדיט ל FIRESTORM מ- OVERCLOCKERS.CO.UK

הוראות:

למעלה עובר בין הצבעים

SPACE KEY:   -  עובר בין הצבעים באופן אוטומטי

ESC KEY:     -   יציאה

הורדה:

http://www.badgerparade.pwp.blueyonder.co.uk/pw.zip

נ.ב

לטענתם יתכן כי שימוש של כשעה בתוכנה ידליק פיקסל עצל(שלא משנה צבע) שווה לנסות

תהנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תוכנה שאמורה לתת אומדן סביר מה זמן התגובה הממוצע במסך ה LCD (RT ( LT

היא כמובן לא 100% מדויקת אבל משתמשים עם מסכים זהים מקבלים תוצאות דומות גם אם קיבלת מס" גבוה מנתוני היצרן זה צפוי כי פה זה יותר קרוב לזמן ממוצע ,  היצרן כמובן מפרסם את המעבר המהיר ביותר שהוא תיעד משחור ללבן.

הורדה: http://www.baddass.dsl.pipex.com/downloads/Monitor%20Reviews.zip 

הסבר

השתמש בחיצים למעלה\למטה שמאל\ימין לשנות את הריבועים המהבהבים.

כאשר זה נראה ששניהם מהבהבים במקצב זהה(שניהם צריכים להראות לבנים אבל עם היבהובים ממש ממש מהירים) בדוק בחלקו העליון של המסך על כמה MS התוכנה מראה.

כל הקרדיט ל  http://www.baddass.co.uk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא כמובן לא 100% מדויקת אבל משתמשים עם מסכים זהים מקבלים תוצאות דומות גם אם קיבלת מס" גבוה מנתוני היצרן זה צפוי כי פה זה יותר קרוב לזמן ממוצע , היצרן כמובן מפרסם את המעבר המהיר ביותר שהוא תיעד משחור ללבן.

הורדה: http://www.baddass.dsl.pipex.com/downloads/Monitor%20Reviews.zip

הסבר

השתמש בחיצים למעלה\למטה שמאל\ימין לשנות את הריבועים המהבהבים.

כאשר זה נראה ששניהם מהבהבים במקצב זהה(שניהם צריכים להראות לבנים אבל עם היבהובים ממש ממש מהירים) בדוק בחלקו העליון של המסך על כמה MS התוכנה מראה.

כל הקרדיט ל http://www.baddass.co.uk

לא הבנתי אני צליח להוריד עם החצים את זמן התגובה ל1MS איך זה עוזר לי לבדוק את המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אני צליח להוריד עם החצים את זמן התגובה ל1MS איך זה עוזר לי לבדוק את המסך?

זמן תגובה בפועל שונה מזמן תגובה שיצרנים מפרסמים.

זמן תגובה של 16 MS עפ פאנל TN יהיה בפועל מהיר יותר מזמן תגובה של 16MS עם פאנל לכן אם תמדוד מה ה MS ע"י התוכנה אז יהיה לך מושג מה הקצב

"האמיתי" של המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן תגובה של 16 MS עפ פאנל TN יהיה בפועל מהיר יותר מזמן תגובה של 16MS עם פאנל לכן אם תמדוד מה ה MS ע"י התוכנה אז יהיה לך מושג מה הקצב

"האמיתי" של המסך.

אבל אני לא מבין איך זה קשור ..

אני יכול להעלות את הMS בעזרת החצים, ולהוריד עד 1MS, באיזה מצב זה בסדר, כי ב1MS זה עובר ממש ממש מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מבין איך זה קשור ..

אני יכול להעלות את הMS בעזרת החצים, ולהוריד עד 1MS, באיזה מצב זה בסדר, כי ב1MS זה עובר ממש ממש מהר.

אין אפשרות להוריד את התיזמונים של מסך ה-LCD, נתון זה נקבע במפעל ע"י שימוש במטריצת גבישים זו או אחרת, בניגוד להרבה רכיבים, ל-LCD אין אפשרות לבצע OC.

התוכנה האמורה נועדה למדוד את התזמון של מסך ה-LCD שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות להוריד את התיזמונים של מסך ה-LCD, נתון זה נקבע במפעל ע"י שימוש במטריצת גבישים זו או אחרת, בניגוד להרבה רכיבים, ל-LCD אין אפשרות לבצע OC.

ראית את התוכנה שאתר מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל אם היית קורא את ההודעות שכתב כאן מציג התוכנה לא היית צריך לשאול.

וחוצמזה, אי אפשר לבצע OC למסך LCD ללא החלפת המטריצה הגבישית שלו, את זה לפחות אני יודע.

ואולי כדאי שתצחצח את כישורי הבנת הנקרא שלך לפני שאתה רומז דברים בצורה כזאת.

זמן תגובה של 16 MS עפ פאנל TN יהיה בפועל מהיר יותר מזמן תגובה של 16MS עם פאנל לכן אם תמדוד מה ה MS ע"י התוכנה אז יהיה לך מושג מה הקצב "האמיתי" של המסך.

עריכה:

ואולי להבא תלמד איך מתבטאים בנימוס:

אני אמרתי:

ואתה, במקום להגיד:

יכלת להגיד "איך אתה יודע?" או אפילו "יש לך ניסיון עם התוכנה הזו?"

צורת ההתבטאות האחרונה שלך היא אלימה ומבטאת בעיקר זילזול בזולת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל אם היית קורא את ההודעות שכתב כאן מציג התוכנה לא היית צריך לשאול.

וחוצמזה, אי אפשר לבצע OC למסך LCD ללא החלפת המטריצה הגבישית שלו, את זה לפחות אני יודע.

ואולי כדאי שתצחצח את כישורי הבנת הנקרא שלך לפני שאתה רומז דברים בצורה כזאת.

עריכה:

ואולי להבא תלמד איך מתבטאים בנימוס:

אני אמרתי:ואתה, במקום להגיד:יכלת להגיד "איך אתה יודע?" או אפילו "יש לך ניסיון עם התוכנה הזו?"

צורת ההתבטאות האחרונה שלך היא אלימה ומבטאת בעיקר זילזול בזולת.

דבר ראשון אני לא באתי לפגוע בכבודך או משהו, אם ככה פרשת את זה אז אני מצטער.

ואני יודע ומאוד ברור לי שאי אפשר לעשות OC למסך.

אני התכוונתי שלדעתי אם לא ראית את התוכנה בפעולה אתה לא יכול להסביר מה היא בדיוק עושה.

בתוכנה יש שתי קוביות שמחליפות צד כל זמן תדירות מסויים, ואתה יכול לקבוע את התדירות, ככל שמקטינים את הMS התדירות של החלפת מקום הקוביות גדולה יותר.

התוכנה לא מחשבת את הזמן התגובה של המסך, אתה משנה אותו (כלומר את תדירות התזוזה של הקוביות)

לכן אני שואל באיזה מצב אני יכול לדעת מה הזמן תגובה של המסך, הרי גם ב1MS המסך מחליף בין הקוביות בקצב מהיר מאוד, ואני לא מאמין שזמן התגובה המתאים הוא הMS שבו אני רואה את הקוביות מתחלפות בברור ולאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשנות את זמן התגובה של המסך, זה משהו שנקבע ע"י התכונות הפיזיקאליות של החומרים שלו

מה שהתוכנה הזאת עושה זה עוזרת לך למדוד את זמן התגובה.

הזמן שאתה מכוון בתוכנה הוא הזמן בו מתעדכנת התמונה של הקוביה בכרטיס מסך (והיא זזה)

אם העידכון הזה מהיר מידי בשביל המסך שלך אתה אמור לראות את הקוביה נמרחת (אבל עדיין זזה מהר מאד בקצב שקבעת)

אתה אמור להתחיל מערך גבוה ולרדת לאט לאט בערך עד שאתה רואה מריחות - כלומר הקוביה זזה מהר יותר מהקצב בו הצבעים במסך שלך משתנים

אם יש לך מסך מהיר (12ms ומטה) רוב הסיכויים שלא תראה בכלל מריחות כי העין שלך לא מסוגלת לקלוט אותם

שוב שיהיה ברור - אין אפשרות לשלוט על זמן תגובה של מסך, זה מושפע מהמבנה שלו ואין שום שליטה על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשנות את זמן התגובה של המסך, זה משהו שנקבע ע"י התכונות הפיזיקאליות של החומרים שלו

מה שהתוכנה הזאת עושה זה עוזרת לך למדוד את זמן התגובה.

הזמן שאתה מכוון בתוכנה הוא הזמן בו מתעדכנת התמונה של הקוביה בכרטיס מסך (והיא זזה)

אם העידכון הזה מהיר מידי בשביל המסך שלך אתה אמור לראות את הקוביה נמרחת (אבל עדיין זזה מהר מאד בקצב שקבעת)

אתה אמור להתחיל מערך גבוה ולרדת לאט לאט בערך עד שאתה רואה מריחות - כלומר הקוביה זזה מהר יותר מהקצב בו הצבעים במסך שלך משתנים

אם יש לך מסך מהיר (12ms ומטה) רוב הסיכויים שלא תראה בכלל מריחות כי העין שלך לא מסוגלת לקלוט אותם

שוב שיהיה ברור - אין אפשרות לשלוט על זמן תגובה של מסך, זה מושפע מהמבנה שלו ואין שום שליטה על זה

כן אני יודע שאי אפשר לשנות את זמן התגובה של המסך.

וכנראה שבגלל שהמסך שלי 12MS ולא הבחנתי במריחות אז לא הבנתי מה התוכנה עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני יודע שאי אפשר לשנות את זמן התגובה של המסך.

וכנראה שבגלל שהמסך שלי 12MS ולא הבחנתי במריחות אז לא הבנתי מה התוכנה עושה.

לפי החתימה שלך יש לך 710T, יש לו 12MS ולכן אתה לא רואה מריחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שלא הבין איך למדוד את זמן התגובה :

למעלה רשום זמן התגובה (מתחיל מ-100 MS)

עם החיצים UP ו DOWN מורידים\מעלים ב-10 ןעם LEFT\RIGHT ב-1MS.

כשזה מתחיל ב 100 MS רואים 2 ריבועים לבנים כאשר הם מהבהבים מאחד לשני בקצב בינוני

ככל שמורידים הקצב גבר.

כל עוד רואים ששני הריבועים לבנים זה אומר שהמסך מצליח לרענן בקצב של שידור התמונה .

אם תורידו לדוגמא ל 5 MS תראו שתוך כדי ההיבהוב יש לפעמים "רקיעה" או הפרעה בשחור זה מצב שהמסך לא מצליח לרענן בצורה נכונה.

תעלו בהדרגתיות עד שהתמונה תחזור ל-2 ריבועים לבנים מהבהבים ללא ההפרעה השחורה וזהו קצב הרענון .

אצלי ב VX912 זה 14 MS(יצרן מצהיר 12MS) כאשר עדיין יש מדי פעם הפרעה ב 15 MS אין שום הפרעה, בעבודה אמיתית כגון גלישה,משחקים אינני מרגיש מריחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...